Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

«Дитина – найкраща інвестиція»

 

 

ПРОЕКТНА ЗАЯВКА

на участь в районному конкурсі міні-проектів розвитку

територіальних громад «РОЗБУДУЄМО ГРОМАДУ РАЗОМ »

Вовчанської районної ради

 

        

 

№ ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­___________

Заповнюється секретаріатом

                                                                                                             Конкурсного комітету

 

  1. загальна інформація

 

1.

Назва міні-проекту

«Дитина – найкраща інвестиція»

(облаштування території необхідними  вуличними ігровими елементами  Вовчанського ДНЗ (ясел-садка) № 1 Вовчанської міської ради)

2.

Номінація Конкурсу

(назва згідно Положення про Конкурс)

вдосконалення та покращення матеріально-технічного стану закладів освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту

3.

Територіальне охоплення міні-проекту

(вказати назви сіл, селищ, міста, району)

      м. Вовчанськ

4.

Період виконання міні-проекту

     з травня по жовтень 2019 р.

            1.1. Загальна інформація про конкурсанта

1.

Назва Конкурсанта

Батьківський комітет Вовчанського ДНЗ (ясла-садок) № 1 Вовчанської міської ради)

         

 

1.2. Фінансування міні-проекту

Назва джерела фінансування

Сума, грн.

%

Кошти районної ради

97800,00

50%

Кошти міської ради

88020,00

45%

Кошти конкурсанта

9780,00

5%

Внесок підприємств, установ, організацій тощо

-

-

Загальний бюджет

195 600,00

100%

 

Додаток  №1 – Загальна інформація про партнерів 

 

  1. інформація про міні-проект

 

2.1. Короткий опис міні-проекту (анотація)

Оентах є створення в установах освіти умов для збереження та зміцнення здоров’я дітей. Основднією з актуальних проблем, яка стоїть перед освітою та визначена в нормативно-правових докумна проблема нашого закладу –   відсутність належного сучасного ігрового майданчика для кожної вікової групи,   місця для проведення занять на свіжому повітрі. Спортивно – ігрове обладнання вже застаріле, з часів відкриття дитячого садка, не відповідають санітарним правилам та нормам. Дана проблема не дає змогу належним чином проводити щоденні прогулянки, організовувати ігрову та рухливу діяльність дітей за будь - яких погодних умов, зміцнювати та загартовувати дитячий організм, розвивати творчі здібності, розширювати пізнавальну активність дошкільнят. Таким чином порушується режим дня та якість прогулянки. Щорічно лавочки, гойдалки та інше металеве устаткування ремонтується та фарбується. Протягом останніх 5 років оновлювалися майданчики обладнанням за допомогою батьків та наших постійних спонсорів Григорян Заура Сержовича та Юлії Олександрівни. Було встановлено три  тіньові павільйони, одна пісочниця, яка закривається в нічний час, декілька ігрових споруд. Заміні підлягають ще три тіньових павільйони, 5 пісочниць та майже все ігрове вуличне обладнання.

 Сучасні дитячі майданчики повинні бути оснащені фізкультурними та ігровими спорудами, щоб розвивати малюків. Дитячий майданчик повинен складатися із двох зон: ігрова, спортивна. Спортивна зона  використовується при проведенні фізкультурних заходів, днів «здоров`я»  обов’язкових у дитячому садку для гармонійного розвитку дитини. Ігрові зони використовуються для ранкового прийому дітей та активних занять. Але, придбати необхідне обладнання  вуличних ігрових елементів для оновлення ігрових майданчиків тільки власними силами неможливо, тому батьківська рада садочку вирішила взяти участь у  районному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «РОЗБУДУЄМО ГРОМАДУ РАЗОМ» Вовчанської районної ради. Головна мрія усіх батьків – бачити свою дитину здоровою, активною, життєрадісною. Мало хто з дорослих, згадає тиху годину у спальній кімнаті, заняття у груповій. У більшості з нас яскраві спогади дитинства пов’язані з активними іграми на свіжому повітрі дитячого майданчика.  А здоров'я, рівень розвитку дітей безпосередньо залежить від того, наскільки багато, вони рухаються, відчувають позитивні емоції. Саме з надією на порозуміння, з вірою в краще ми, сподіваємося, що цей проект буде реалізовано. Дорослі навчаться вкладати правильно свої інвестиції. І в нашому закладі, заняття з фізичної культури будуть проводитись більш якісно та сучасно. Наша ініціативна група небайдужих до здоров’я та виховання підростаючого покоління батьків «Сонечко» у 2017 році вже стала переможцем обласного конкурсу «Разом у майбутнє» по заміні меблів та м’якого інвентарю у садочку. Дякуючи організаторам подібних конкурсів ми маємо можливість спробувати свої сили і використати свій потенціал, виходячи з проблем дошкільного закладу.

 

 

2.2. Цільові групи

Вигоди від реалізації проекту:

Для 152 вихованців закладу: безпека життєдіяльності дітей, створення сучасних комфортних умов для організації  ігор на ігрових майданчиках, проведення повноцінного загартовування дітей, покращення умов для проведення занять з фізичної культури.

Для 39 працівників закладу: створення затишного безпечного подвір’я на території закладу, зменшення випадків захворювань серед вихованців закладу; покращення відвідуваності закладу; стабільна робота, без непередбачуваних канікул.

Для ініціативної групи батьків вихованців закладу та інших батьків вихованців закладу: створення безпечних умов на прогулянці, зменшення випадків захворювань серед вихованців закладу та зменшення кількості лікарняних.

Для громади: створення сучасних та безпечних умов на території громади, підвищення санітарно-гігієнічного рівня; зниження показників захворюваності населення.

Для органів місцевого самоврядування: створення комфортних умов в дошкільному закладі, зменшення кількості випадків захворювань серед вихованців закладу та зменшення кількості лікарняних; можливість спрямувати зекономлені на оплату за лікарняні кошти на зміцнення матеріально-технічної бази закладу.

 

2.3. Мета і завдання міні-проекту:

Мета міні-проекту

Метою проекту є створення безпечних, сучасних та комфортних умов для організації прогулянок, ігор на ігрових майданчиках, проведення повноцінного загартовування дітей, сучасні заняття з фізичної культури, організація культурного дозвілля жителів мікрорайону.

Завдання міні-проекту:

1.     Придбати сучасні ігрові форми для вуличних майданчиків.

2.     Встановити три тіньові павільйони, 5 пісочниць та 3 комплекти ігрових форм на дитячих майданчиках. 

3.     Залучити до реалізації проекту жителів мікрорайону, колектив Вовчанського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1, колектив батьків дітей, які відвідують садочок, місцевих підприємців.

 

2.4. План-графік реалізації заходів міні-проекту

 

 

 

Завдання

Заходи

Тривалість виконання

1

2

3

1. Придбати сучасні ігрові форм для вуличних майданчиків.

1.1. Демонтаж старого вуличного ігрового обладнання

Травень-червень

1.2. Придбання нового вуличного ігрового обладнання та матеріалів для них

 

Червень

2. Встановити три тіньові павільйони, 5 пісочниць та 3 комплекти ігрових форм на дитячих майданчиках.

2.1. Придбання матеріалів для тіньових навісів та матеріалів для встановлення

Червень-липень

2.2. Встановлення тіньових навісів, пісочниць та малих ігрових форм

 

Липень-серпень

3. Залучити до реалізації проекту жителів мікрорайону, колектив Вовчанського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1, колектив батьків дітей, які відвідують садочок, місцевих підприємців

3.1.Організація робіт та здійснення контролю за ходом реалізації проекту (батьківській комітет та ініціативна група).

Травень-вересень

3.2. Проведення благоустрою території ігрових майданчиків (батьки та інші представники громади).

Липень-серпень

3.3.Інформування громадськості про хід та результати реалізації проекту.

 

Вересень

2.5. Очікувані результати міні-проекту

Короткотривалі результати.

Створення сприятливих умов для перебування  дітей у закладі, збереже руйнування спортивного та ігрового обладнання на дитячих майданчиках, забезпечить благоустрій та санітарно – гігієнічний стан території:

-         встановлено три тіньових павільйони;

-         встановлено 3 комплекти ігрових майданчиків (дитячий столик з грибочком, дитяча гірка, пружинна гойдалка, елемент Дуга, стінка для метання, балансир, лавка зі спинкою 2 шт.);

-         встановлено 5 пісочниць.

Довгострокові результати:

Реалізація даного проекту надасть змогу проводити з дітьми дошкільного віку цікаві спортивні хвилинки, естафети, ігри рольові, спортивні, творчі, проведення свят, заходів для вихованців закладу та жителів мікрорайону.  Збільшиться привабливість громадськості території, особливо для молодих сімей з дітьми. Покращення здатності до ефективного управління на користь громаді через залучення коштів районного, місцевого бюджету, та громади для вирішення місцевих проблем; зростання довіри до влади всіх рівнів.

 

2.6. Життєздатність міні-проекту

а) Розвитковість проекту в тому, що підвищиться оздоровчий аспект навчально-виховного процесу, забезпеченість ігровим вуличним обладнанням, дитячий садок отримає сучасний дизайн, благоустрій, зміцнення матеріально-технічної бази дошкільного закладу.

 б) Креативність проекту спрямовано на реалізацію конкретних заходів щодо  створення комфортних умов перебування дошкільнят на основі об’єднання навчально-методичних, просвітницьких, соціальних, оздоровчих, енергозберігаючих, технологічних, інформаційних інновацій технологій шляхом об’єднання зусиль держави, органів місцевого самоврядування, освіти,   громадських організацій, територіальної громади.

 в) Сталість проекту полягає в тому, що він буде діяти при Вовчанському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 1, який здійснює освітній та фізкультурно-оздоровчий напрямок навчально-виховної діяльності, сприяє поширенню здоров’я.

Ігрове обладнання буде прийнято на баланс Вовчанської міської ради. Утримання та обслуговування об’єкту здійснюється за кошти міського бюджету дошкільним навчальним закладом.