Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

«До здоров’я дітей - через турботу дорослих»

 

ПРОЕКТНА ЗАЯВКА

на участь в районному конкурсі міні-проектів розвитку

територіальних громад «РОЗБУДУЄМО ГРОМАДУ РАЗОМ»

 

        

 

№ ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­___________

Заповнюється секретаріатом

                                                                                                             Конкурсного комітету

 

  1. загальна інформація

 

1.

Назва міні-проекту

«До здоров’я дітей - через турботу дорослих» (створення кабінету здоров’я, оснащення його побутовим фізіотерапевтичним обладнанням, сучасне облаштування медичного кабінету та ізолятору в ДНЗ №1 Вовчанської міської ради)

2.

Номінація Конкурсу

Вдосконалення та покращення матеріально-технічного стану закладів освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту

3.

Територіальне охоплення міні-проекту

місто Вовчанськ

4.

Період виконання міні-проекту

з червня по жовтень 2018 р.

 

            1.1. Загальна інформація про конкурсанта

1.

Назва Конкурсанта

Ініціативна група батьків вихованців ДНЗ «СОНЕЧКО»

 

1.2. Фінансування міні-проекту

Назва джерела фінансування

Сума, грн.

%

Кошти районного бюджету

99223

50%

Кошти місцевої ради

89300

45%

Кошти конкурсанта

9923

5%

Внесок підприємств, установ, організацій тощо

-

-

Загальний бюджет

198446

100%

 

 

 

  1. інформація про міні-проект

 

2.1. Короткий опис міні-проекту (анотація)

Однією з актуальних проблем, яка стоїть перед освітою та визначена в нормативно-правових документах є створення в установах освіти умов для збереження та зміцнення здоров’я дітей. Проблема здоров’я дітей, подолання хвороб нині надзвичайно актуальна.

Вовчанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1 Вовчанської міської ради Вовчанського району Харківської області сьогодні відвідує 152 дитини, в ньому працює 14 педагогічних працівників, 1 медичний працівник, 24 особи обслуговуючого персоналу. Нашому закладу 47 років. Вже декілька років садочок працює за фізкультурно-оздоровчим напрямком. Але у дитячому садку не має  кабінету здоров’я, не маємо змоги проводити профілактично-оздоровчі заходи, які ґрунтуються на методах лікувальної медицини. Оснащення функціонуючого медичного кабінету та ізолятору у закладі не відповідає вимогам сьогодення, вимогам чинного законодавства - спільного наказу МОН України і МОЗ України від 30.08.2005 № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»: обладнанням  забезпечені на 55% (70-х років випуску минулого століття), медичними препаратами на 74 %. Ці приміщення потребують ремонту і приведення їх у належний стан.

Реалізація проекту передбачає створення умов для того, щоб діти мали змогу приймати фізіотерапевтичні процедури в закладі, не порушуючи режиму дня, батьки не відволікалися від роботи, від своїх справ, шляхом ремонту приміщень та їх облаштування згідно нормативних чинників. 6 інгалятори, 6 кварцових ламп, 8 бактерицидних ламп – це прибори, які є рекомендованим методом профілактики проти атаки простудних захворювань. Користь від інгаляцій для дітлахів буде очевидна: зниження захворюваності, зволоження слизової оболонки дихальних шляхів, розжиження слизу і легкий відхаркувальний ефект. При роботі кварцових ламп виробляються ультрафіолетові промені, які вбивають хвороботворні віруси, бактерії, мікроби. Бактерицидні лампи в групових кімнатах роблять їх практично стерильними, виробляється озон, який збагачує киснем приміщення. На сьогоднішній день у дитячому садку великий відсоток захворюваності на ОРВІ: 2015 рік – 19%, 2016 рік – 26% - 2017 рік – 31%. А при використанні фізіотерапевтичних профілактичних засобів відсоток значно зменшиться до 18%. Зазначене вище і створило основну проблему, яку необхідно вирішити шляхом розроблення та реалізації представленого проекту - створити кабінет здоров’я, оснастити його побутовим фізіотерапевтичним обладнанням, облаштувати медичний кабінет та ізолятор. На сьогоднішній день батьки самостійно доставляють дітей на процедури у міську поліклініку. Тому, як альтернатива вирішення проблеми і є реалізація даного проекту. Даний проект є частиною соціально-економічного плану розвитку нашого закладу в світлі плану реконструкції дитячого садка за допомогою гранту Європейського інвестиційного банку. Реалізація міні-проекту передбачена заходами Програми економічного і соціального розвитку міста Вовчанська на 2016-2022 роки: розділу 3.6. Освіта – «провести оновлення матеріально - технічної бази за рахунок всіх джерел фінансування».

У 2017 році був реалізований міні-проект «Дитсадок мій дім - буде затишно у нім!», який став переможцем в обласному конкурсі «Разом в майбутнє». В рамках проекту було придбано та встановлено нова меблі і м’який інвентар для ДНЗ (ясла-садок) № 1 Вовчанської міської ради.

2.2. Цільові групи

Загальна кількість учасників проекту 100 відсоткова, а саме, 152 вихованця садочка, працівники закладу в кількості 39 осіб, 300 дітей даного мікрорайону - потенційні відвідувачі дитячого закладу в майбутньому, 100 дітей поряд розташованого дитячого садка № 2, а також батьки, бабусі та дідусі цих дітей, які зацікавлені в оздоровленні своїх малюків.

2.3. Мета і завдання міні-проекту:

Проведення оздоровчо-профілактичних заходів на сучасному побутовому фізіотерапевтичному обладнанні, збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, забезпечення комплексного підходу до гармонійного формування всіх складових здоров’я та оздоровчої спрямованості системи фізичного виховання в ДНЗ шляхом створення кабінету здоров’я, оснащення його побутовим фізіотерапевтичним обладнанням, сучасне облаштування медичного кабінету та ізолятору.

1.     Завдання міні-проекту:

2.     Проведення підготовчих робіт до ремонту приміщень, демонтаж старого обладнання

3.     Придбання матеріалів для ремонту приміщень

4.     Роботи по ремонту приміщень

5.     Придбання та укомплектування меблями та медичним обладнанням кабінету здоров’я, медичного кабінету, ізолятору.

6.     Монтаж медичного обладнання та встановлення меблів у відремонтованих кабінетах

7.     Урочисте відкриття медичного блоку

8.     Висвітлення в засобах масової інформації матеріалів про виконання міні-проекту.

2.4. План-графік реалізації заходів міні-проекту

Завдання

Заходи

Тривалість виконання

1

2

3

1.Проведення підготовчих робіт до ремонту приміщень, демонтаж старого обладнання

1.1. Проведення підготовчих робіт до ремонту приміщень

Червень-липень

1.2. Демонтаж  старих віконних блоків та дверей у кабінетах

1.3. Установка віконних блоків та дверей у кабінетах

1.4.Демонтаж застарілої електричної проводки в кімнатах

2. Придбання матеріалів для ремонту приміщень

2. Придбання матеріалів для ремонту приміщень

Червень-липень

3.Роботи по ремонту приміщень

3.1.Проведення нової  електричної проводки в кімнатах

Липень-серпень

3.2.Вирівнювання штукатуркою стелі та стін кімнат

3.3.Пофарбування стін

3.4. Покриття підлоги приміщень JSB-листом та лінолеумом

4. Придбання та укомплектування меблями та медичним обладнанням кабінету здоров’я, медичного кабінету, ізолятору

4. Придбання та укомплектування меблями та медичним обладнанням кабінету здоров’я, медичного кабінету, ізолятору

Серпень-вересень

5. Монтаж медичного обладнання та встановлення меблів у відремонтованих кабінетах

5. Монтаж медичного обладнання та встановлення меблів у відремонтованих кабінетах

Вересень

6.Урочисте відкриття медичного блоку

6.Урочисте відкриття медичного блоку

Жовтень

7. Висвітлення в засобах масової інформації матеріалів про виконання міні-проекту

7. Висвітлення в засобах масової інформації матеріалів про виконання міні-проекту

Жовтень

2.5. Очікувані результати міні-проекту

Реалізація проекту передбачає створення умов щодо проведення фізіотерапевтичних процедур у дошкільному закладі – це універсальний та дієвий спосіб оздоровлення або долічування дітей, які перехворіли та повернулися у дитячий колектив. Діти мають змогу приймати фізіотерапевтичні процедури в закладі, не порушуючи режиму дня, батьки не відволікатимуться від роботи та від своїх справ. Ремонт приміщень та їх облаштування згідно нормативних чинників. Підвищиться оздоровчий аспект навчально-виховного процесу. Забезпеченість медичним обладнанням із 65% стане 100%. Дитячий садок отримає сучасний дизайн, благоустрій, зміцнення матеріально-технічної бази дошкільного закладу.

2.6. Життєздатність міні-проекту

а) Розвитковість проекту в тому, що підвищиться оздоровчий аспект навчально-виховного процесу, забезпеченість медичним обладнанням, дитячий садок отримає сучасний дизайн, благоустрій, зміцнення матеріально-технічної бази дошкільного закладу.

б) Креативність проекту спрямовано на реалізацію конкретних заходів щодо створення кімнати здоров’я та облаштування медичного кабінету і ізолятору на основі об’єднання навчально-методичних, просвітницьких, соціальних, оздоровчих, енергозберігаючих, технологічних, інформаційних інновацій технологій шляхом об’єднання зусиль держави, органів місцевого самоврядування, освіти, охорони здоров’я, громадських організацій, територіальної громади.

в) Сталість проекту полягає в тому, що він буде діяти при Вовчанському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 1, який здійснює освітній та фізкультурно-оздоровчий напрямок навчально-виховної діяльності, сприяє поширенню здоров’я, а також подальшому функціонуванні, що не вимагатиме додаткових фінансових витрат. Він існуватиме в закладі, бюджет якого передбачає всі матеріальні затрати.

Об’єкт знаходиться на балансі Вовчанської міської ради. Медичне обладнання і меблі буде прийнято на баланс, утримуватися та обслуговуватися ДНЗ (ясла-садок) № 1 Вовчанської міської ради.