Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

«Здоровий відпочинок дітей у всіх куточках міста»

 

Міні-проект розвитку територіальних громад

 

  1. загальна інформація

 

1.

Назва міні-проекту

«Здоровий відпочинок дітей у всіх куточках міста»

(встановлення дитячих ігрових та спортивних майданчиків у віддалених мікрорайонах міста Вовчанська).

2.

Номінація

Благоустрій територій громад

3.

Територіальне охоплення міні-проекту

місто Вовчанськ

4.

Період виконання міні-проекту

з червня 2018 року по серпень 2019 року

 

Джерела фінансування міні-проекту

Кошти Вовчанського міського бюджету

Внесок підприємств, установ, організацій тощо

 

  1. інформація про міні-проект

 

2.1. Короткий опис міні-проекту (анотація)

Найцінніше і найдорожче надбання в Україні — це діти. Вкладаючи енергію, душу, кошти в розвиток наших дітей, ми маємо отримати, перш за все, здорову повноцінну націю.

Оскільки наші діти – наше майбутнє, перш за все необхідно зробити умови в яких їм було б цікаво гратися, розвиватися та насолоджуватися життям. Найкращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими.

Запорукою гормонального розвитку дітей служить повноцінний відпочинок та ігри на свіжому повітрі. Радісне дитинство завжди асоціюється з позитивними емоціями, які дарують завзяті ігри у дворі. Від того якими вони будуть залежить настрій дітлахів і їх здоров'я.

Необхідно витягнути дітей на вулицю і захистити їх від комп'ютерів, дати їм радість спілкування та можливість розвиватися в суспільстві.

Ігровий майданчик – це територія відпочинку для дітей, яка сприяє здоровому способу життя, живому спілкуванню, цікавого й неабиякою проводження вільного часу.

Дитячі майданчики повинні стати місцем дозвілля дітей та спокійним проведенням часу для батьків.

У місті Вовчанську проживає понад 1300 дітей до 6 років та 780 дітей молодшого шкільного віку. Вовчанськ займає площу близько 3 тисяч км.кв., це в основному приватний сектор. З віддалених мікрорайонів міста до центру міста відстань від 5 до 7 км. На сьогоднішній день встановлено у місті Вовчанську 20 ігрових майданчиків, в додаток до майданчиків у центральному парку. Та цього недостатньо. Адже всі діти повинні мати достойні умови для різностороннього розвитку.

В зв’язку з відсутністю ігрового майданчику не далече від будинку дітям доводиться шукати інші, віддалені місця для свого дозвілля.

У 2017 році по місту встановлено 10 нових ігрових майданчиків, 2 з яких  подаровано Народним депутатом Дмитром Шенцевим.

Завдяки участі міні-проекту «На благо дітям» в обласному конкурсі «Разом в майбутнє» у 2017 році, в якому він став переможцем, в парку був встановлений унікальний, універсальний, захоплюючий своєю красою та неповторністю ігровий комплекс «Фортеця Нормандії» з горками, драбинками, лабіринтами.

На даний час у Вовчанську залишилося п’ять віддалених куточків міста, які не облаштовані місцями відпочинку та дозвілля для малечі, такі як: вул. Чапліївська, пров. Лісовий, вул. Т.Бульби, перехрестя вул. Вишневої та вул. Господарської, вул. Богдана Хмельницького та вул. Тіниста.

У разі реалізації даного проекту все місто буде забезпечено ігровими зонами для малюків, що збільшить можливість в організації активного і цікавого дозвілля дітей. Ігровий майданчик містить гойдалку, горку, карусель, балансир, пісочницю та 2 лавочки.

Не вирішення даного питання, не створення умов для організації дозвілля дітей, створює високий ризик виникнення в майбутньому негативних явищ у середовище дітей та підлітків (в т.ч. – девіантна поведінка).

Реалізація міні-проекту передбачена заходами Програми економічного і соціального розвитку міста Вовчанська на 2016-2022 роки: розділ БЛАГОУСТРІЙ  МІСТА – «облаштування, протягом 2016–2022 років, нових дитячих ігрових майданчиків та доукомплектування існуючих».

2.2. Цільові групи

Діти та батьки віддалених куточків міста Вовчанськ в кількості близько 800 чол.

2.3. Мета і завдання міні-проекту:

Мета міні-проекту

Метою проекту є забезпечення умов для гармонійного розвитку всіх дітей міста, організації їх дозвілля, залучення для занять фізичною культурою і спортом, популяризація здорового способу життя шляхом створення дитячих ігрових майданчиків у всіх віддалених куточках міста.

Завдання міні-проекту:

  1. Планування території під ігрові майданчики
  2. Придбання елементів для ігрових майданчиків
  3. Влаштування ігрових майданчиків
  4. Інформування громадськості про хід і результати реалізації проекту та урочисте відкриття ігрових майданчиків

2.4. Очікувані результати міні-проекту

-         Поліпшення умов відпочинку дітей та батьків.

-         Створення умов для гармонійного розвитку дітей, організації їх дозвілля.

-         Залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризація здорового способу життя.

-           Облаштування 5-ті дитячих ігрових майданчиків у віддалених куточках міста.

2.5. Життєздатність міні-проекту

Благоустрій території ігрових майданчиків та підтримання порядку буде здійснювати КП «Вовчанськ»

Даний проект існуватиме в подальшому за рахунок коштів місцевого бюджету.