Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Благоустрій скверу по вул. Чкалова міста Вовчанськ

Міні-проект розвитку територіальних громад

  1. загальна інформація

 

1.

Назва міні-проекту

Благоустрій скверу по вул. Чкалова міста Вовчанськ

2.

Номінація

Благоустрій та охорона довкілля

3.

Територіальне охоплення міні-проекту

місто Вовчанськ

4.

Період виконання міні-проекту

з січня 2018 р. по грудень 2019 р.

 

Джерела фінансування міні-проекту

Кошти Вовчанської міської ради

Кошти Благодійної організації Благодійний фонд «Розвитку Вовчанщини імені В.Г.Колокольцова»

Внесок підприємств, установ, організацій – КП «Вовчанськ»

 

  1. інформація про міні-проект

 

2.1. Короткий опис міні-проекту (анотація)

Жителі міста Вовчанська в районі вулиці Чкалова та прилеглих до неї вулиць обділені місцем для ігор та відпочинку. Більша частина дітей, матері з малолітніми дітьми не мають місця, де б вони могли погуляти та відпочити. До найближчого парку потрібно діставатися автобусом або гуляти з дитиною по дорозі без тротуару та по ґрунтових стежках скверу де складно пройти з коляскою із-за коріння дерев та небезпечно, тому що дерева аварійні і з них можуть падати гілки, а то і самі дерева.

До недавнього часу сквер користувався популярністю у жителів мікрорайону. Він розкинувся уздовж дороги, його протяжність: 180 м на 40 м. Територія скверу 7 200 м2. В тіні крон дерев відпочивали жителі мікрорайону, грали діти.

Сквер досить великий, але там наразі немає жодних умов для комфортного та безпечного відпочинку вовчан та гостей міста. Сьогодні це місце важко назвати сквером: велика частина дерев вже вилучена, частина пнів залишилася на місцях колись розлогих кленів, дерева, які залишилися, теж необхідно видалити, так як вони аварійні і підходити до них небезпечно. Окрім багатьох житлових будинків навколо скверу, поблизу є дитячий садочок і школа, але у сквері немає жодного дитячого, або спортивного майданчику, де могли би проводити своє дозвілля діти та молодь.

Дуже прикро дивитися як місто відпочинку цілого мікрорайону заростає порослю та хащами. Не так багато у нас чудових місць, щоб ними нехтувати, забувати та занедбувати.

Мешканці цього мікрорайону не раз висловлювали своє бажання до комфортної прогулянки та відпочинку у цьому сквері. Тому на думку мешканців цього мікрорайону, для вирішення проблеми потрібно реконструювати цю територію та облаштувати сквер алеями з тротуарної плитки, лавами для відпочинку, дитячим і спортивним майданчиками.

Якщо залишити сквер в цьому стані, то через два роки його доведеться обходити стороною, через сквер пройти буде неможливо через повалені дерева, поросль і чагарник. Дітям, підліткам, молоді доведеться гратися серед цього хаосу або ж їздити на автобусі в центр міста в парк. Сквер перестане бути зоною відпочинку.

Міні-проект «Благоустрій скверу по вул. Чкалова міста Вовчанськ» є частиною плану соціально-економічного розвитку міста Вовчанськ та стратегії розвитку Вовчанщини.

Згідно стратегії розвитку міста, було облаштовано, а також облаштовується десятки ігрових та спортивних майданчиків у різних мікрорайонах міста. Проте треба починати благоустрій зелених зон міста: парків, скверів, набережних.

2.2. Цільові групи

Від успішної реалізації міні-проекту прямі вигоди отримають 2,5 тисяч мешканців даного мікрорайону включаючи дітей, підлітків, молодь та громадян похилого віку, що складатиме близько 13,5 відсотків населення міста Вовчанськ.

2.3. Мета і завдання міні-проекту:

Мета проекту: створення умов для якісного відпочинку та проведення дозвілля у зеленій зоні міста Вовчанська, а саме: на перехресті вулиць Чкалова, Станична, Вішнева та Богдана Хмельницького шляхом реконструкції та облаштування скверу. Створення і збереження чистого та здорового середовища міста.

Завдання міні-проекту:

1.                Видалення аварійних дерев (81 шт.) та корчування пнів (91 шт.)

2.                Видалення чагарників та порослі дерев (2180 м2)

3.                Вирівнювання поверхні автогрейдером (7 200 м2).

4.                Планування розміщення елементів скверу, а саме: місць висадки кущів, місць для влаштування альпійських гірок, міст відпочинку, тротуарів, місць для ігрового та спортивного майданчиків та інше.

5.                Придбання саджанців дерев (120 саджанців липи), 600 кущів живоплоту, 30 кущів декоративних вічнозелених насаджень.

6.                 Придбання елементів для влаштування ігрового (ігрового комплексу, гойдалки, балансиру, пісочниці) і спортивних майданчиків (спортмайданчик для підлітків та спортмайданчик для малюків), 12 лавочок, 12 урн для сміття, 12 м декоративної огорожі, закритого будиночку для колодязя.

7.                Завезення чорнозему й піску.

8.                Висадка саджанців дерев та кущів живоплоту.

9.                Влаштування альпійських гірок з висадкою декоративних вічнозелених насаджень

10.           Влаштування ігрового і спортивного майданчиків.

11.           Влаштування закритого будиночку для існуючого колодязя.

12.           Облаштування існуючого колодязя декоративною огорожею.

13.           Придбання тротуарної плитки (540 м2).

14.           Влаштування алей з тротуарної плитки

15.           Встановлення 12 лавочок та 12 урн для сміття.

16.           Урочисте відкриття скверу.

2.4. Очікувані результати міні-проекту

Найголовнішим очікуваним результатом є те, що вовчанє та гості міста зможуть активно проводити свій час на свіжому повітрі недалеко від своїх домівок. Реконструкція та облаштування скверу сприятиме формуванню здорового способу життя у мешканців мікрорайону та забезпечить місцем проведення активного відпочинку для вовчан та гостей міста. Цей сквер також надасть можливість відпочинку дітям, молоді, молодим батькам з дітьми та людям похилого віку, що є важливими цілями розвитку соціуму та міста загалом. Також цей сквер стане комфортним і безпечним для прогулянок та відпочинку, яким він на даний момент не являється.

2.5. Життєздатність міні-проекту

Впорядкування естетичного вигляду території парку. Покращення санітарно-гігієнічного стану території об'єкту.

Створення і збереження чистого та здорового середовища міста. Облаштування зони для прогулянок. Облаштування місця для відпочинку та дозвілля

Реальність виконання проекту ґрунтується на збігові інтересів як влади так і громади в проектний спосіб вирішити проблему за умови надходження та освоєння коштів

-