Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

«Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) №7 по вул. Гоголя, 28 у м. Вовчанськ, Харківської області» в рамках комплексної енергомодернізації навчально виховного закладу ДНЗ (

 

І. РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА ПРОЕКТУ

 

 

Назва проекту

 «Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) №7 по вул. Гоголя, 28 у м. Вовчанськ, Харківської області» в рамках комплексної енергомодернізації навчально виховного закладу ДНЗ (ясла-садок) № 7

Заявник (найменування органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим / місцевого органу виконавчої влади / органу місцевого самоврядування)

Вовчанська міська рада Харківської області

Тематичний напрям реалізації проекту

Проект до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку

Номер і назва завдання з Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 385, та відповідної стратегії розвитку регіону, якому відповідає проект

Стратегічна ціль № 1. Конкурентоспроможність економіки та зростання ВРП.

Операційна ціль №1. Забезпечення енергобезпеки регіону за рахунок підвищення енергоресурсоефективності економіки шляхом залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій у модернізацію фондів промисловості та підприємств житлово-комунального господарства, розвиток відновлюваної та альтернативної енергетики на власній сировинній базі (біомасі, бурому вугіллі, твердих побутових відходах тощо), забезпечення збалансованості енергосистеми маневреними потужностями.

«Енергоефективний освітній заклад»

Період реалізації проекту

2018-2019

Очікуваний обсяг фінансування проекту, тис. грн

5211,8


Анотація проекту.

Робочий проект «Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) № 7 по вул. Гоголя, 28 у м. Вовчанську Харківської області» розроблено в рамках комплексної енергомодернізації навчально виховного закладу ДНЗ (ясла-садок) № 7.

Основною метою проекту є скорочення споживання енергоресурсів шляхом завершення енергомодернізації навчально виховного закладу ДНЗ (ясла-садок) № 7, приведення технічного стану будівлі дитячого навчального закладу № 7 у відповідність з діючими нормами і вимогами.

Реалізація даного проекту, надає можливість створити гідні умови для навчання, виховання та гармонійного розвитку дітей в дошкільному закладі, забезпечити розвиток дитини, як особистості, її самовизначення, саморозвиток, самореалізацію, адже кожна дитина, має право на дошкільну освіту, право на розвиток природних позитивних нахилів, здібностей, обдарованості.

Вовчанська міська рада приділяє багато уваги питанням економії енергоресурсів шляхом застосування енергозберігаючих технологій.

За минули роки в рамках комплексної енергомодернізації в ДНЗ (ясла-садок) № 7 були проведені наступні заходи з енергоефективності:

 • заміна дерев’яних вхідних та міжкімнатних дверей на енергозберігаючі металопластикові в кількості 30 штук за рахунок благодійних коштів на суму 33,116 тис.грн.;
 • заміна дерев’яних віконних блоків на енергозберігаючі металопластикові вікна в кількості 102 штуки на суму 372,85 тис.грн.: за рахунок міського бюджету – 235,775 тис.грн. та благодійні кошти в сумі 137,075 тис.грн.;
 • виготовлена проектно-кошторисна документація на Реконструкцію дитячого садка № 7 з улаштуванням шатрового покриття – витрачено з міського бюджету коштів в сумі 88,665 тис.грн.;
 • з використанням коштів ДФРР (90 %) при співфінансуванні з міського бюджету (10 %) виконані роботи по реконструкції ДНЗ з улаштування шатрового покриття на загальну суму 2731,57 тис.грн.;
 • розроблений проект «Переоснащення системи теплопостачання ДНЗ (ясла-садок) № 7 (встановлення блочної котельні на твердому паливі)» - витрати міського бюджету склали 83,465 тис.грн.;
 • з використанням коштів обласного бюджету, при фінансуванні 50/50 % завершені роботи з будівництва автономної пелетної котельні на загальну суму 1478,13 тис.грн.;
 • встановлений прилад обліку реактивної енергії – витрачено з міського бюджету 2,945 тис.грн.;
 • проведені проектні роботи та експертиза кошторисної частини проекту «Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) № 7 по вул. Гоголя, 28 у м. Вовчанську Харківської області», витрачені кошти з міського бюджету в сумі 45,258 тис.грн.

Останній крок в завершенні комплексної енергомодернізації – це влаштування теплоізоляції приміщення дошкільного закладу

Проблемою є недостатність фінансових ресурсів міського бюджету. Тому існує потреба пошуку інших джерел фінансування.

Для реалізації проекту необхідні кошти в сумі 2211,882 тис.грн.

Щоб зреалізувати мету потрібно в рамках проекту «Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) №7» в рамках комплексної енергомодернізації навчально виховного закладу ДНЗ (ясла-садок) № 7 провести ряд заходів:

 • улаштування вертикальної гідроізоляції фундаментів в 2 шари – 136 м2;
 • улаштування вимощення з а/бетонної суміші (3 см) – 262 м2;
 • утеплення фасадів мінеральними плитами (10 см) та укосів, ширина до 30 см – 1669 м2 і 81 м2;
 • облицювання керамічними плитками – 164 м2;
 • утеплення горища плитами з мінеральної вати в 2 шари (15 см) з улаштуванням прокладної пароізоляції – 120,6 м2.

Від успішної реалізації міні-проекту пряма вигода буде направлена на цільову аудиторію: 315 малюків дитячого садка, 74 працівників закладу, 600 осіб батьківської громадськості.

Впровадження проекту має декілька складових:

Фінансова сталість

Впровадження проекту передбачає значні витрати, які в подальшому виправдають себе, хоча не окупляться в короткі терміни, але забезпечать економію в розмірі 40% бюджетних коштів на оплату теплової енергії будівлі дитячого садка, зекономлені кошти будуть направлені на поліпшення умов перебування дітей в дитячому садочку.

Інстуційна сталість

Реалізація проекту дасть можливість скоротити споживання паливно-енергетичних ресурсів та отримати економічний ефект від впровадження енергозберігаючих технологій та заходів, а також створити комфортне, належне середовище перебування, обслуговування вихованців, працівників та відвідувачів дитячого навчального закладу.

Політична сталість

Проект відповідає пріоритетам, визначеними Державною стратегією регіонального розвитку до 2020 року. Впровадження проекту стане додатковим підґрунтям для подальшого розроблення проектів у сфері підвищення енергоефективності в інших напрямках.

Реалізація проекту позитивно вплине на формування соціального іміджу міста. Досягнуті результати сприятимуть покращенню демографічної ситуації в районі та підвищать довіру громади до влади

 

 1. Детальний опис проекту.

2.1. Опис проблеми, на розв’язання якої спрямований проект.

На території міста Вовчанськ функціонує 4 дошкільних навчальних заклади, які утримуються за рахунок коштів міського бюджету. Спискова чисельність дітей становить 634. Будівлі дитячих садочків збудовані 40-50 років тому, не відповідають встановленим вимогам та потребують сучасного підходу до заходів з енергозбереження.

Дитячий садок – це той світ, в якому дитина проживає найважливіший період свого розвитку, становлення, і від того, які будуть умови залежить не тільки майбутнє дитини, а й майбутнє родини і всієї країни. Турбота дорослих – це успішний розвиток дітей, а разом – це запорука щасливого майбутнього.

Дошкільна освіта як перша самоцінна ланка має гнучке реагувати на запити суспільства у сучасному житті. Щоб мати майбутнє, потрібно бути готовим зробити щось нове.

Незважаючи на досить високий рівень розвитку галузі освіти в області, проблемним питанням залишається незадовільний технічний стан деяких закладів, що призводить до значних втрат енергоресурсів, та як наслідок неефективного витрачання бюджетних коштів. Необхідність застосування енергозберігаючих технологій (модернізація будівлі шляхом утеплення стін і даху) продиктована не тільки доцільністю економії ресурсів і бюджетних коштів, а й реальним поліпшенням умов перебування дітей дошкільного віку в дитячому садку № 7 міста Вовчанськ.

Робочий проект «Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) № 7 по вул. Гоголя, 28 у м. Вовчанську Харківської області» розроблено в рамках комплексної енергомодернізації навчально виховного закладу ДНЗ (ясла-садок) № 7.

Основною метою проекту є скорочення споживання енергоресурсів шляхом застосування енергозберігаючих заходів, приведення технічного стану будівлі дитячого навчального закладу № 7 у відповідність з діючими нормами і вимогами.

Реалізація даного проекту, надає можливість створити гідні умови для навчання, виховання та гармонійного розвитку дітей в дошкільному закладі, забезпечити розвиток дитини, як особистості, її самовизначення, саморозвиток, самореалізацію, адже кожна дитина, має право на дошкільну освіту, право на розвиток природних позитивних нахилів, здібностей, обдарованості.

Вовчанська міська рада приділяє багато уваги питанням економії енергоресурсів шляхом застосування енергозберігаючих технологій. Необхідність застосування енергозберігаючих технологій продиктована не тільки доцільністю економії ресурсів і бюджетних коштів, а й реальним поліпшенням умов перебування дітей дошкільного віку.

За минули роки в рамках комплексної енергомодернізації в ДНЗ (ясла-садок) № 7 були проведені наступні заходи з енергоефективності:

 • заміна дерев’яних вхідних та міжкімнатних дверей на енергозберігаючі металопластикові в кількості 30 штук за рахунок благодійних коштів на суму 33,116 тис.грн.;
 • заміна дерев’яних віконних блоків на енергозберігаючі металопластикові вікна в кількості 102 штуки на суму 372,85 тис.грн.: за рахунок міського бюджету – 235,775 тис.грн. та благодійні кошти в сумі 137,075 тис.грн.;
 • виготовлена проектно-кошторисна документація на Реконструкцію дитячого садка № 7 з улаштуванням шатрового покриття – витрачено з міського бюджету коштів в сумі 88,665 тис.грн.;
 • з використанням коштів ДФРР (90 %) при співфінансуванні з міського бюджету (10 %) виконані роботи по реконструкції ДНЗ з улаштування шатрового покриття на загальну суму 2731,57 тис.грн.;
 • розроблений проект «Переоснащення системи теплопостачання ДНЗ (ясла-садок) № 7 (встановлення блочної котельні на твердому паливі)» - витрати міського бюджету склали 83,465 тис.грн.;
 • з використанням коштів обласного бюджету, при фінансуванні 50/50 % завершені роботи з будівництва автономної пелетної котельні на загальну суму 1478,13 тис.грн.;
 • встановлений прилад обліку реактивної енергії – витрачено з міського бюджету 2,945 тис.грн.;
 • проведені проектні роботи та експертиза кошторисної частини проекту «Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) № 7 по вул. Гоголя, 28 у м. Вовчанську Харківської області» в рамках комплексної енергомодернізації навчально виховного закладу ДНЗ (ясла-садок) № 7, витрачені кошти з міського бюджету в сумі 45,258 тис.грн.

Для повної модернізації закладу з питань енергоефективності та енергозбереження необхідно: влаштування теплоізоляції фасаду з подальшою фарбою, влаштування теплоізоляції горищного перекриття, капітальний ремонт та теплоізоляція цоколя – це останній крок в завершенні комплексної енергомодернізаці приміщення навчально виховного закладу.

Проблемою є недостатність фінансових ресурсів міського бюджету. Тому існує потреба пошуку інших джерел фінансування.

 

2.2. Мета та завдання проекту.

Зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів шляхом здійснення організаційних, технічних, технологічних та інших заходів, зокрема запровадження енергоефективних технологій та енергозберігаючих заходів.

Скорочення споживання енергоресурсів, приведення технічного стану будівель у відповідність з діючими нормами і вимогами, шляхом застосування енергозберігаючих заходів, поліпшення надання послуг у дитячому навчальному закладі № 7.

Тож, комплекс заходів проекту дозволить утримувати сталий температурний режим 21-23ºС в приміщенні, ощадливе і ефективно використовувати теплову енергію, створить естетичну привабливість дитячого садочку.

 

2.3. Основні заходи проекту.

Щоб зреалізувати мету потрібно в рамках проекту «Капітальний ремонт фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) №7» провести ряд заходів:

 • улаштування вертикальної гідроізоляції фундаментів в 2 шари – 136 м2;
 • улаштування вимощення з а/бетонної суміші (3 см) – 262 м2;
 • утеплення фасадів мінеральними плитами (10 см) та укосів, ширина до 30 см – 1669 м2 і 81 м2;
 • облицювання керамічними плитками – 164 м2;
 • утеплення горища плитами з мінеральної вати в 2 шари (15 см) з улаштуванням прокладної пароізоляції – 120,6 м2;
 • висвітлення інформації про хід виконання проекту в газетах «Хлібороб» і «Вовчанський вісник», на офіційному сайті Вовчанської міської ради та в соціальних мережах.

2.4. Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту.

Реалізація проекту дасть можливість скоротити споживання паливно-енергетичних ресурсів та отримати економічний ефект від впровадження енергозберігаючих технологій та заходів, а також створити комфортне, належне середовище перебування, обслуговування вихованців, працівників та відвідувачів дитячого навчального закладу.

Від успішної реалізації міні-проекту пряма вигода буде направлена на цільову аудиторію: 315 малюків дитячого садка, 74 працівників закладу, 600 осіб батьківської громадськості.

Показники успішності проекту

Значення показників станом на початок проекту

Значення показників станом на завершення бюджетного року

Джерела інфор-мації про показ-ники

1 рік проекту

2 рік проек-ту (за наяв-ності)

3 рік проек-ту (за наяв-ності)

1 рік після завер-шення проекту

2 рік після заве-шення проекту

3 рік після завер-шення проекту

Темпера-турний режим

+19 - +21ºС

+19 - +23ºС

 

 

+21 - +23ºС

+21 - +23ºС

+21 - +23ºС

Звітність ДНЗ

Споживання теплової енергії на обігрів приміщення в опалюваний сезон

276 Гкал за опалю-вальний сезон

170 Гкал за опалю-вальний сезон, що становить близько 40% економії

 

 

170 Гкал за опалю-вальний сезон

170 Гкал за опалю-вальний сезон

170 Гкал за опалю-вальний сезон

Прилад обліку теплової енергії

Впровадження проекту передбачає значні витрати, які в подальшому виправдають себе, хоча не окупляться в короткі терміни, але забезпечать економію в розмірі 40% бюджетних коштів на оплату теплової енергії будівлі дитячого садка, зекономлені кошти будуть направлені на поліпшення умов перебування дітей в дитячому садочку.

Реалізація проекту позитивно вплине на формування соціального іміджу міста. Досягнуті результати сприятимуть покращенню демографічної ситуації в районі та підвищать довіру громади до влади.

 

2.5. Інновації проекту.

Даний проект є інноваційним для Вовчанської міської ради завдяки комплексному підходу до реалізації заходів з енергозбереження. ДНЗ (ясла-садок) № 7 є першим комплексним проектом з енергомодернізації, який зможе відповідати європейським критеріям «енергоефективної будівлі». 

Проект орієнтований на створення комфортних умов для перебування відвідувачів закладу із одночасним скороченням витрат на енергозабезпечення закладу, шляхом впровадженням сучасних технологічних рішень та використання сучасних матеріалів – мінеральних плит «TERMOLIFE ТЛ Фасад», це один з небагатьох екологічно чистих матеріалів.