Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Соціальний проект «Рука допомоги» - новітній механізм боротьби із бідністю

 

Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє. Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці.

Саме для таких людей було створено ініціативу «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку. Мета проекту — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

Для тих, хто потребує стабільного заробітку, служба зайнятості пропонує допомогу у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає, — пропонуються різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.  Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.  Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. гривень. Фіндопомога надається згідно бізнес-плану, який затверджується комісією, у формі безвідсоткового кредиту на оплату рахунків по закупівлі обладнання і матеріалів для бізнесу. При цьому сума до повернення зменшується на суму сплачених за три роки податків, а в разі працевлаштування двох малозабезпечених осіб, внутрішньо переміщених або учасників АТО кошти взагалі повертати не потрібно. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.  «Рука допомоги» заохочує також місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох учасників проекту, підприємства будь-якого масштабу можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

Учасниками проекту стали близько трьох тисяч українців з числа малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, з них понад 110 вже отримали фінансову допомогу та стали підприємцями. Зокрема, у Вовчанському районі до проекту були залучені: у 2017 році – 25 осіб, в т.ч. 15 осіб з числа ВПО; у 2018 році – 28 осіб, в т.ч. 9 осіб з числа ВПО. Один підприємець з числа ВПО отримав фінансову допомогу у вигляді обладнання і матеріалів для розвитку вже інсуючого бізнесу на суму понад 63 тис.грн.    

Кожен бажаючий, що належить до категорій - внутрішньо переміщених осіб, членів малозабезпечених сімей чи суб’єктів господарювання – може взяти участь у пілотному проекті. Для цього слід звернутись до управління соціального захисту населення або до центру зайнятості із відповідною заявою, а згодом пройти всі необхідні процедури, передбачені законодавством.

«Рука допомоги» - це унікальна можливість забезпечити себе роботою і реалізуватись як  власник бізнесу!

Вовчанський РЦЗ