Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Професіографічна екскурсія для учнівської молоді

         В умовах ринкової економіки, низької заробітної плати і відповідно невисокого престижу професії бібліотекаря її "старіння" стає однією з найважливіших проблем галузі. Тому потреба в молодих талановитих спеціалістах у таких установах просто необхідна. На сьогодні  для бібліотекаря  стає нелегке завдання – створити позитивний імідж та зламати стереотип зневажливого ставлення до бібліотечної професії як рутинної та неперспективної, перетворити неактивних користувачів на активних, знайти нових, сприяти розширенню кола читання постійних відвідувачів, обслуговувати віддалених користувачів. 

         З метою популяризації професії «бібліотекар» 19 квітня колектив Вовчанської юнацької  бібліотеки та профінформатор Вовчанського районного центру зайнятості з радістю приймали гостей із Вовчанської гімназії №1. Різнокольорові експозиції, книжкові виставки  викликали позитивні емоції учасників заходу.

         Бібліотека сьогодні - єдина установа, що надає безкоштовне користування книгою, забезпечує конституційне право кожної людини на вільний доступ до інформації, знань, сприяє залученню до культурних цінностей.   «Наша справа, як ніяка інша, вимагає постійного відновлення знань,  якісного виконання своїх обов'язків, задоволення читацьких запитів сучасних користувачів, постійного професійного вдосконалювання, використання інноваційних форм і технологій», - наголосила Лариса Михайлівна, завідуюча Вовчанською  юнацькою бібліотекою-філією №1, яка працює більше 33 роки. Найважливішою місією сучасного бібліотекаря, за словами Лариси Михайлівни, залишається допомога людям. І ця допомога може біти дуже різною - просто спілкування, чи пошук потрібної інформації, чи допомога в опануванні комп'ютера, чи порада якоїсь цікавої книги, чи просто підтримка добрим словом. Вона зауважила, що зараз Інтернет міцно увійшов у повсякденне життя, тому необхідно модернізувати роботу бібліотекаря, озброїти його сучасними комунікаційними технологіями, адже змінюється не тільки суспільство, а й роль самого бібліотекаря, його підхід до обслуговування читачів. Не даремно говориться: "Краще один раз побачити, ніж сто разів почути". 

         Фахівець Вовчанського районного центру зайнятості  Федоркова Світлана провела презентацію професії «бібліотекар», звернула увагу дітей на те, що професія бібліотекаря вимагає ерудованого, креативного, комунікабельного, розумного, інтелектуального, творчого фахівця своєї справи. В ігровій формі діти були ознайомлені з різноманітними професіями та їхніми особливостями, з професіями, які  актуальні на ринку праці  Харківської області, з можливістю отримати професійно - технічну освіту за направленням державної служби зайнятості тощо.

         Сьогодні юнацька бібліотеки була приваблива  для учнів  яскравим, барвистим оформлення довідково-бібліографічної зони. Діти активно зверталися з питаннями до бібліотекарів, шукали потрібну для себе інформацію в каталогах і картотеках. Колектив бібліотекарів завжди радий такому відвідувачу!