Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Новини центру зайнятості

Професійна орієнтація учнів

 

Невірно обрана спеціальність, відсутність досвіду роботи та завищені вимоги молоді до майбутнього місця роботи є основними причинами молодіжного безробіття. Спеціалісти відділу активної підтримки безробітних Вовчанської районної філії Харківського ОЦЗ вважають роботу з молоддю одним з пріоритетних завдань служби зайнятості. Сучасні вимоги працевлаштування ставлять перед молодою людиною непрості завдання: знайти своє місце в нових умовах ринкових відносин, набути високопрофесійних якостей, проявити обізнаність в інформаційному просторі, бути гнучким до технологічних змін, стати високорозвиненою та соціально адаптованою людиною.

20 вересня у Вовчанському ліцеї № 1 з учнями 8-го класу було проведено профорієнтаційне тестування з метою визначення майбутньої професії. Це тести за методиками Д. Голланда та Є.Клімова, які сприяють самопізнанню дитини. Дуже важливо вже з шкільного віку проводити профорієнтаційну роботу, адже завдяки таким заходам школярі багато дізнаються про професії, замислюються про своє майбутнє, дізнаються, які професії користуються найбільшим попитом. До знань діти долучаються в ігровій формі, що в подальшому допомагає їм знайти своє справжнє покликання.

Профорієнтаційна робота в школах

З початком нового навчального року фахівцями Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості розпочата профорієнтаційна роботу з учнями 8-11 класів.

Метою профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю є ознайомлення зі світом професій та надання допомоги в професійному самовизначенні для запобігання подальшому молодіжному безробіттю.

Так в Старосалтівській ЗШ 19 вересня відбувся профорієнтаційний (урок) семінар для учнів 8 класу, в якому взяли участь 26 осіб. Разом з школярами були обговорені помилки при виборі майбутньої професії з урахуванням здібностей, особливостей характеру і фізичних можливостей людини. Учні дізнались про формулу вибору професії «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». Також під час заходу було проведено анкетування за методикою Д.Голланда з метою визначення напрямків професійної діяльності, що цікавлять школярів.

Зараз для восьмикласників настає час, коли їм доводиться замислюватись над своїм майбутнім, тому такі зустрічі є корисними, бо допомагають учням зробити правильний вибір серед численного переліку професій.

Мобільний центр у с.Волохівка

У вересні цього року біля Волохівської сільської ради працював Мобільний центр профорієнтації. Мешканці громади могли ознайомитись з послугами з професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості а також з перевагами військової служби за контрактом. Відвідувачі отримали консультації фахівця щодо соціального захисту від безробіття, порядку реєстрації в службі зайнятості, з правових аспектів працевлаштування, навчання тощо. Захід відвідали 63 особи.

Служба зайнятості прийнята участь у святкуванні Дня створення с.Старий Салтів та Дня громади

 

15.09.2018 Старосалтівська об’єднана територіальна громада урочисто святкувала День створення селища Старий Салтів та День громади. До цього свята було приурочено фестиваль «Салтів-Фест», в рамках якого свої вміння продемонстрували народні колективи громади, циркова студія, фітнес-групи, театр-студія, танцювальні колективи та ін. Також були організовані спортивні змагання, обрано почесного громадянина селища, проведені нагородження грамотами за досягнення у різних сферах життя громади, відбувся парад наречених.

Особлива увага відвідувачів була прикута до виставки-ярмарку «Місто майстрів», де народні умільці зі всіх старостинських округів вразили всіх своїм різнобічним мистецтвом. Служба зайнятості Харківської області також стала одним з активних учасників фестивалю. 

В рамках презентації Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, були організовані майстер-класи за професіями швачка, в’язальник трикотажних виробів, манікюрник, перукар, кухар, виноградар, представлені професії будівельної галузі. Для організації ярмарку виробів Вовчанською районною філією Харківського обласного центру зайнятості були залучені роботодавці району та особи, які власноруч виробляють сувенірну продукцію. 

І діти і дорослі із задоволенням брали участь у майстер-класах з манікюру, створення сучасних зачісок, в’язання, із захватом спостерігали за творчістю кухарів та смакували різні сорти винограду. Майстер-класи з миловаріння, виготовлення ляльок та дерев’яних виробів були більш цікавими для осіб старшого покоління. Всі відвідувачі мали змогу скуштувати куліш, виготовлений за особливим рецептом кухарів центру профтехосвіти.
 Гості та учасники фестивалю цілком поринули у атмосферу свята і одержане задоволення не зміг затьмарити навіть невеликий дощик, який час від часу нагадував відвідувачам про початок осені.