Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Новини центру зайнятості

Професійна орієнтація учнівської молоді м. Вовчанська

Професійна орієнтація молоді є одним із пріоритетних завдань служби зайнятості, адже вчасна профорієнтація є запорукою зваженого та обдуманого вибору професії, який, в свою чергу, забезпечить подальше працевлаштування та розвиток професійної кар’єри.

8 листопада Вовчанською районною філією Харківського обласного центру зайнятості було проведено масовий захід для учнів 8-10 класів Вовчанської ЗШ №7 «Акція «Випускник». Учні були ознайомлені з Платформою профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості та веб-базовою платформою для безкоштовного он-лайн профорієнтаційного консультування "Моя професія: консультаційна мережа", прослухали інформацію щодо можливості навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за робітничими професіями. В заході взяли участь 65 осіб, які мали можливість отримати відповіді на питання професійного напрямку.

Запобігання нелегальної трудової міграції

Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Фахівці служби зайнятості систематично проводять роботу з населенням, спрямовану на попередження зовнішньої неврегульованої трудової міграції, про ризики незаконного працевлаштування за кордоном та торгівлі людьми.

5 листопада 2018 року в Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості було проведено спеціалізований семінар з питань запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці. До проведення семінару, в якому прийняли участь 14 безробітних осіб, було залучено представників громадської організації Благодійний Фонд «Карітас Харків» , які надали інформацію щодо подолання наслідків конфлікту та покращення якості життя людей, що опинились в кризовому становищі, зокрема ВПО, учасників АТО. 
 На даний час Благодійний Фонд «Карітас Харків» реалізовує 13 проектів за такими напрямками: 

- гуманітарний (грошова допомога у забезпеченні основних потреб, медична та продуктова допомога, соціальний гардероб);

- робота з дітьми та молоддю (Центр матері та дитини, Центр сімей та дітей);

- соціально – консультативний (волонтеріат, протидія торгівлі людьми, бухгалтерські консультації); 

- медичний (домашня опіка, випозичання реабілітаційного обладнання);

- психологічна допомога, юридична допомога, працевлаштування, розвиток бізнесу (Co-working , IDP Business Space, IDP Business School, гранти на розвиток бізнесу).

Учасники заходу мали можливість отримати консультацію щодо вищезазначених питань.

Семінар для мешканців Старосалтівської ОТГ

 Кожна людина має право на охорону праці. Суспільство і держава забезпечують пріоритетність охорони здоров’я в діяльності держави, поліпшення умов праці, навчання, побуту і відпочинку населення, вдосконалюють медичну допомогу. Для забезпечення високої працездатності і довголітнього активного життя громадян, усунення факторів, що шкідливо впливають на їх здоров’я, попередження і зниження захворюваності, спеціалістами Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості систематично проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи.

Для мешканців Старосалтівської об’єднаної територіальної громади було проведено інформаційний семінар «Здоровий спосіб життя – запорука професійного успіху». Спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Блекот А.М. ознайомила присутніх з правами та обов’язками громадян у сфері охорони здоров’я. Всього взяли участь 32 особи.

З НАГОДИ 95 РІЧНИЦІ ВОВЧАНСЬКОГО РАЙОНУ

 День відкритих дверей у Вовчанській районній філії
 Харківської обласної служби зайнятості

Профорієнтація школярів є одним із основних напрямків роботи служби зайнятості. Мета цієї роботи – це перш за все інформування школярів про світ професій та допомога спеціалістів служби зайнятості при визначенні майбутньої професії.
 На цьому тижні особливо гомінливо пройшов День відкритих дверей у Вовчанській районній філії Харківського обласного центру зайнятості. Школярі 8-9 класів КЗ «Вовчанський ліцей №2» з задоволенням прийняли участь в конкурсах та вікторинах.
 Учні старших класів переглянули відеоролики про навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ про робітничі професії та їх особливості, отримали інформацію про актуальні професії Харківського регіону. Але найбільша увага фахівців служби зайнятості була направлена на презентацію веб - базової платформи для безкоштовного он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа» щодо можливості проходження профорієнтаційного тестування, яке надає допомогу у визначенні сфери професійних нахилів та інтересів молоді. 
 Дані методики є ліцензованими, розраховані на старшокласників, випускників шкіл та абітурієнтів віком від 14 до 25 років для визначення інтересів, вмінь і навичок та вибору майбутнього напрямку навчання. 
 Після проходження тестів підліток може дізнатись про свої найсильніші сторони та обрати професію, яка найкраще підходить саме для нього.
 Випускникам було повідомлено, що в рамках реалізації проекту ПРООН «Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні» розроблено та впроваджено портал із профорієнтації для молоді «Моя кар’єра» (www.mycareer.org.ua). Сайт надає інформацію про ринок праці та актуальні професії, можливості для розвитку та правильної побудови кар’єри. На даному порталі пропонується профорієнтаційне тестування для молоді за методикою «Магеллано Університет». 
 Для закріплення наданої інформації учні прийняли участь в інтерактивних заходах з використанням різних вікторин та конкурсів. Діти були задоволені, активно працювали та ставили різноманітні запитання щодо можливостей навчання та працевлаштування.

 

Проведення Круглого столу

18.10.2018 у Вовчанській районній державній адміністрації, за ініціативи Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості, був проведений Круглий стіл, присвячений  проблемам працевлаштування учасників АТО, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, членів малозабезпечених сімей та інших соціально незахищених категорій населення. В ході зустрічі учасниками були обговорені нагальні питання, що стосуються особливості зайнятості зазначених осіб, та перешкоди, що стають на їх шляху при підборі роботи та працевлаштуванні. У заході, крім представників Вовчанської РФ ХОЦЗ взяли участь співробітники Вовчанської РДА, Вовчанської міської ради, Управління соціального захисту населення, Вовчанського РЦСССДМ, ГО ветеранів АТО Вовчанщини, а також роботодавці району.