Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ВОВЧАНСЬКИЙ ВІДДІЛ ПОЛІЦІЇ ІНФОРМУЄ ПРО НАСИЛЬСТВО ЩОДО ЖІНОК.

НАСИЛЬСТВО ЩОДО ЖІНОК- ЦЕ ОСОБЛИВА ПРОБЛЕМА. Боротьбу із нею ведуть міжнародні інституції, державні органи, правозахисні організації….. Але вони не можуть бути по-справжньому ефективними, якщо ти сама не боришся за себе.

НАСИЛЬСТВО ПРОТИ ТЕБЕ- ЦЕ ТАКОЖ ВІЙНА.

БОРИСЬ ЗА СЕБЕ! 

В середньому одна з трьох жінок віком старше 15 років зазначає фізичного або сексуального насильства щодо себе. Щонайменше одна з десяти жінок стикається з примушуванням до сексу чи з іншими насильницькими діями сексуального характеру з боку чоловіка, інтимного партнера, колишнього чоловіка. Як мінімум, чверть жертв насильства не повідомляють про факт вчиненого щодо них насильства офіційним структурам.

90%  ЖЕРТВ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА-ЖІНКИ.

У більшості випадків свідків насильства стає дитина, що робить її також жертвою такого насильства. Фіксування економічного або психологічного насильства є ускладненим, оскільки відповідні випадки часто навіть не усвідомлюються жертвами як факти насильства. Дослідження свідчать: щонайменше 43% жінок в європейських країнах зазнають тих чи інших форм психологічного насильства щодо себе з боку своїх інтимних партнерів. Одна з десяти жінок хоча б раз зазнавала небажаного кібер-переслідування з сексуальним підтекстом.

В умовах збройного конфлікту насильства щодо жінок завжди стає більше. Як на території, де відбуваються військові дії, так і поза нею.

ЖІНКИ З ЧИСЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ-ПІД ОСОБЛИВОЮ ЗАГРОЗОЮ.

НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО … В ЯКИХ ФОРМАХ ВЧИНЯЄТЬСЯ НАСИЛЬСТВО .

ФІЗИЧНИЙ - тілесні ушкодження. Побої. Ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання. Незаконне позбавлення волі, мордування. Примусове переривання вагітності тощо.

ПСИХОЛОГІЙЧНИЙ - приниження. Образи. Погрози. Примушування. Залякування. Переслідування. Створення заляку - вального, ворожого, пронизливого або образливого середовища.

СЕКСУАЛЬНИЙ - здійснення, без згоди, вагінального, анального або орального проникнення сексуального характеру з використанням будь-якої частини біла або предмета. Примушування до актів сексуального характеру з іншою особою. Примушування до проституції. Примусова вагітність. Інші посягання проти статевої свободи та статевої недоторканності.

ЕКОНОМІЧНИЙ - позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів, створення перепон у користуванні ними. Залишення без догляду чи піклування. Перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації. Заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися та інше.

НЕЗАЛЕЖНО ВІД ТОГО…..ХТО ВИСТУПАЄ КРИВДНИКОМ.

-Чоловік, інший член сім’ї, інтимний партнер.

-Колишній чоловік, знайомий, стороння людина.

-Представник збройних сил, воєнізованих угрупувань, миротворчого персоналу, цивільна особа тощо.

 

…..ДЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ НАСИЛЬСТВО.

-Вдома, в гостях у друзів, колег, приятелів, на вечірці.

-На роботі, в університеті, в школі.

-На вулиці, в будь-якому громадському місці.

-У державній чи недержавній структурі.

-В інтернет-просторі.

…..ВІД ПРИЧИН, ЧЕРЕЗ ЯКІ ТИ МОВЧИШ ПРО НАСИЛЬСТВО.

-Страх перед кривдником.

-Сором.

-Зневіра у тому, що кривдника буде справедливо покарано.

-Страх зазнати суспільного осуду, лишитися наодинці з проблемою.

-Економічна залежність від кривдника.

ЯКЩО ДО ТЕБЕ ВЧИНЕНО НАСИЛЬСТВО…..

*РОЗКАЖИ про свою проблему рідним, близьким, друзям.

*ЗВЕРНИСЬ за допомогою до спеціалістів-лікаря, психолога, юриста, соціального працівника.

*ОБОВЯЗКОВО СКАЖИ лікарю, як було отримано травму. Лікар зазначить цю інформацію у медичній картці, і у подальшому вона може стати доказом в суді.

*ЗАТЕЛЕФОНУЙ  до поліції за номером 102.

Поліцейські складуть протокол, а також ними може бути надано направлення на проходження судово-медичної експертизи у разі наявності тілесних ушкоджень.

Висновок експерта засвідчить ступінь тяжкості нанесених побоїв та стане вагомим доказом у суді.

Таку експертизу можна пройти самостійно без направлення, але у такому вона буде платною. Результати експертизи можуть стати підставою для відкриття кримінального провадження щодо кривдника.

Якщо йдеться про домашнє насильство,

*ПОДУМАЙ ПРО СВОЮ БЕЗПЕКУ ( і безпеку дітей) у подальшому, зокрема, обміркуй можливість не повертатися додому, знайти тимчасово інше місце проживання.

*АЛЕ ЯКЩО ОБСТАВИНИ ЗМУШУЮТЬ ПОВЕРНУТИСЯ :

-попроси сусідів прийти на допомогу, викликати поліцію, якщо вони почують відповідний шум;

-сховай документи і речі першої необхідності на випадок, якщо потрібно буде швидко залишити домівку;

-тримай під рукою номери телефонів соціальних служб, кризових та реабілітаційних центрів, неурядових організацій, що надають допомогу особам, потерпілим від домашнього насильства.

БОРИСЬ ЗА СЕБЕ!

ЯКЩО ТОБІ ДОВЕЛОСЯ ЗІТКНУТИСЯ ІЗ НАСИЛЬСТВОМ:

Ти можеш ОТРИМАТИ безоплатну ПРАВОВУ допомогу.

Інформацію про адресу найближчого місцевого центру з наданням безоплатної вторинної правової допомоги/бюро правової допомоги та його послуги можна отримати: за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги  0 800 213 103 ( дзвінки безкоштовні, цілодобово).

…..ТИ-НЕ ОДНА, ПОЧНИ СВОЮ БОРОТЬБУ!

                  ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ВОВЧАНСЬКОГО РАЙОНУ!

Вовчанський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області інформує про те, що вчинення насильства в сім’ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право), внаслідок чого могла, бути чи була завдана шкода фізичного або психічному здоров’ю потерпілого, яка вчинила насильство в сім’ї,-

тягнуть за собою громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті,-

тягнуть за собою громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

 

                    КЕРІВНИЦТВО ВОВЧАНСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ

 

01.06.2018