Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Мешканці Харківської області оплачуватимуть доставку газу окремо

 

Згідно рішення НКРЕКП, з січня 2020 року споживачі газу будуть по новому оплачувати за доставку газу. Відповідно до змін, які  держрегулятор вніс в Типовий договір на розподіл газу та Кодекс ГРМ, тепер доставка газу вилучена із рахунків за газ. Тому  всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку.

 

В Харківській області споживачі отримають два рахунки: за газ від постачальника та за його доставку від АТ «Харківгаз». Вартість послуг з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремою квитанцією. Таким чином споживачі газу зможуть побачити кому та за які послуги вони оплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку.

Відповідно до умов Типового договору, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги, на підставі рахунку АТ «Харківгаз».

За основу розрахунку береться обсяг споживання газу для кожного окремого споживача, за минулий газовий рік: з початку жовтня до кінця вересня. Цей індивідуальний об’єм використання газу розділяється на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу.

Наприклад: за минулий газовий рік споживачем використано 1 тис куб.м газу.  Місячна вартість  доставки в першому півріччі 2020 року розраховуватиметься наступним чином: (1000/12)х 1,236 та складе 103 грн. на місяць з ПДВ.

«Більшість клієнтів АТ «Харківгаз» використовують природний газ для опалення житла. Тому мали значне фінансове навантаження на сімейний бюджет в зимовий період. Тепер взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу не зростає, як це було раніше», - зазначила комерційний директор АТ «Харківгаз» Ірина Лістова.

Якщо клієнт АТ «Харківгаз» заощадив паливо та зменшив обсяги споживання газу, вже в наступному газовому році пропорційно цьому зменшується вартість доставки газу. Якщо у власника домоволодіння відсутня потреба в природному газі, а отже у послугах з його доставки і обслуговування мереж, споживач має право звернутись в АТ «Харківгаз» для від’єднання від газових мереж.

Нагадуємо, що в грудні 2019 року НКРЕКП переглянула тариф на розподіл газу для АТ «Харківгаз». Вперше за чотири роки вартість послуг з доставки газу було збільшено – але лише на 31 коп. (без ПДВ). 

 

 

Відповідно до змін, внесених Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) до Типового договору розподілу природного газу та Кодексу газорозподільних систем Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2494 (надалі - Кодекс), був змінений порядок оплати послуг з розподілу, як складової вартості природного газу, тому з 01.01.2020 оплата за спожитий природний газ та послугу з його доставки (розподілу) буде проводитись наступним чином:

Вартість природного газу, спожитого у попередньому місяці, споживач сплачує його постачальнику щомісяця за окремим рахунком у визначений відповідним договором термін.

Вартість послуги з розподілу природного газу споживач сплачує за окремим рахунком газорозподільному підприємству відповідно до умов Типового договору розподілу до     20 числа місяця (включно).

Таким чином, надалі споживачі отримуватимуть два окремих рахунка – за спожитий у попередньому місяці об’єм газу від газопостачального підприємства та за його розподіл від Оператора ГРМ АТ «Харківгаз».

Постановою НКРЕКП від 24.12.2019 №3044 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Харківгаз» установлений тариф:

на період з 01.01.2020 до 30.06.2020 включно у розмірі 1,236 грн. за 1 м3 на місяць (з врахуванням ПДВ);

на період з 01.07.2020 – у розмірі 1,524 грн. за 1 м3 на місяць (з врахуванням ПДВ).

Розмір плати за розподіл газу розраховується індивідуально для кожного абонента. За основу розрахунку береться обсяг споживання газу за минулий «газовий рік» - період з початку жовтня до кінця вересня. Цей індивідуальний об'єм використаного природного газу розділяється на 12 рівних частин та помножується на встановлений НКРЕКП для Оператора ГРМ тариф на послуги з розподілу природного газу.

Споживачі можуть сплачувати за розподіл газу щомісяця або одним платежем за квартал, півроку чи рік.

Відповідно до вимог п.4 глави 6 розділу VI Кодексу для нового побутового споживача та/або його об'єкта, а також у разі, якщо впродовж попереднього «газового року» природний газ не споживався, але об'єкт споживача не був відключений від газорозподільної мережі механічним шляхом, розмір плати за розподіл газу розраховується, виходячи з витрати природного газу по групі споживання, визначеній для споживача згідно з додатком 1 Кодексу за ознаками складу газових приладів і пристроїв та категорії будинку з урахуванням розміру опалювальної площі.

Згідно з абзацом 5 п. 8 глави 6 розділу VІ,  припинення або обмеження розподілу (споживання) природного газу не звільняє споживача від зобов’язання оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу, крім випадку розірвання цього договору. У разі розірвання договору розподілу природного газу Оператор ГРМ коригує дані технічної потужності та вільної потужності для забезпечення нових приєднань (резерву потужності) на відповідній ГРП згідно з вимогами розділу VII цього Кодексу.