Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

До уваги мешканців міста !

На LIХ сесії VII скликання  29 листопада 2019 року Вовчанський міський голова відзвітував   про роботу міської   ради, її виконавчого комітету та здійснення державної регуляторної політики з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року.

Звіт

Вовчанського міського голови про роботу міської ради, її виконавчого комітету та здійснення державної регуляторної політики з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року

 

Шановні депутати, шановні присутні!

 

         Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» надаю звіт про роботу міської ради, її виконавчого комітету та здійснення державної регуляторної політики з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року.

Протягом року міська рада інтенсивно працювала, знаходила компромісні рішення по виходу з проблемних ситуацій, закріплювала позитивні тенденції у розв’язанні соціальних проблем. Головним завданням, над яким працював депутатський корпус і виконавчий комітет  ради, була максимальна реалізація інтересів міської громади в реальних політичних, економічних та соціальних умовах, у межах Конституції та законів України.

Досвід минулих років довів, що забезпечення життєдіяльності всіх сфер міського господарства, розвитку міста  можливе при одній умові: коли громада та влада дослухаються один до одного й тісно співпрацюють, разом шукають альтернативні шляхи виходу із складного становища. Звітуючи про роботу у 2019 році, хочу подякувати всім, хто разом із міською владою сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань, був терплячим і мудрим,  - це і депутати міської ради і члени виконавчого комітету і комунальні підприємства, приватні підприємці, організації, установи, які працюють у місті,  представники громадськості, які продемонстрували активну і дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення міста Вовчанська.

 

         Міський голова та міська рада сьомого скликання набули повноважень 26 листопада 2015 року.

Загальний склад депутатського корпусу – 26 депутатів, але у зв’язку з виходом із депутатського корпусу у 2017 році депутатів від політичної партії «Соціалісти» Сукачова Ю.О. та Сукачова М.Ю., 2 депутатські мандати залишаються вільними.

 

Відповідно до ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у Вовчанській міській раді  працює 5  постійних комісій ради:

 • питань економічного і соціального розвитку міста, соціального захисту, медичного обслуговування населення, з гуманітарних питань,  питань молодіжної політики та спорту, засобів масової інформації та зв’язків з громадськими організаціями;
 • з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування;
 • з питань земельних відносин, охорони навколишнього середовища, природних ресурсів та екології;  
 • з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування, транспорту та зв’язку;
 • з питань бюджету.

До складу 3-х комісій входять по 5 депутатів, а до складу 2-х, а саме з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування та з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування, транспорту та зв’язку – 4.

Всі   питання, що  виносились на розгляд сесій попередньо розглядалися на засіданнях постійних депутатських комісій. Протягом звітного періоду було проведено 49 засідань постійних комісій, з них 16 – спільних.

     У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Вовчанської ї міської ради, затвердженого рішенням ІІ пленарного засідання ІІ (позачергової сесії № 2- VII від 15.12.2015 року), міська рада працює сесійно. За звітний термін проведено 14 пленарних засідань, в тому числі, 5 сесій – позачергових.

     На розгляд депутатів виносилося 373 питань, при цьому, з 359 питань було прийнято позитивні рішення, а з 14 питань, з яких 10 - земельні питання, рішення не прийнято.

Найбільша кількість питань, що розглядалися на сесіях це земельні питання - 373, питання фінансового характеру (46 рішень), житлово-комунальні питання (10 рішень), питання розвитку економіки, стратегії розвитку та інвестицій (29 рішень) та інші питання (9 рішень).                                                                                                                                                                                   

У 2019 році міська рада працювала над реалізацією 8-ми міських Програм, а саме Програми культурно-мистецьких заходів у місті Вовчанську на 2019 рік, Програми проведення громадських робіт на території  Вовчанської міської ради на 2019 рік, Природоохоронної програми на 2019 рік,  Програми використання коштів резервного фонду міського бюджету на 2019 рік, Програми соціального захисту та соціального забезпечення населення міста Вовчанська на 2019 рік.

Також депутатами було внесено доповнення до  Програми розвитку фізичної культури і спорту у місті Вовчанськ, Харківської області на 2016-2020 роки на 2019 рік, Програми поводження з безпритульними та домашніми тваринами в місті Вовчанську на 2016-2022 роки на 2019 рік, до Програми економічного і соціального розвитку міста Вовчанська та села Плетенівка Вовчанського району Харківської області на 2016-2022 роки на 2019 рік.

На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядження міського голови  про скликання сесії  та проекти рішень міської ради та інших нормативних актів попередньо  публікуються  на офіційному сайті міської ради.

Відповідно до  вимог статті 16 Закону України Про статус депутатів місцевих рад» та Планів роботи міської ради на 2018 та 2019 роки у грудні 2018 року та у серпні 2019 року депутатами міської ради було проведено звіти про свою діяльність перед виборцями, закріплених за ними округів.

Під час проведення звітів виборці зверталися до депутатів та до міської ради з зауваженнями, пропозиціями та дорученнями. Всього поступило 158 питань, з них за ІІ півріччя 2018 року – 103 питання, за І півріччя 2019 року 55 питань що стосуються:

 • ремонту доріг та облаштування тротуарів – 38 питань;
 • благоустрою міста - 61 питання;
 • відновлення вуличного освітлення - 10 питань;
 • встановлення та ремонт дитячих ігрових майданчиків – 15 питань;
 • ліквідації сміттєзвалищ – 7 питань;
 • відновлення водостічних канав та встановлення каналізаційних люків -10 питань;
 • водопостачання - 9 питань;
 • впорядкування роботи маршрутного автотранспорту - 5 питання.

Всі проблемні питання, міською радою було узагальнено та передано на виконання до КП «Вовчанськ» та відділу благоустрою міста. А, 12 липня 2019 року, директор КП «Вовчанськ» Дедещенко Ю.О. на LІІІ сесії міської ради проінформував депутатів про хід їх виконання.

За звітний період до міської ради, також поступило 19 депутатських звернень, які стосувалися в основному питань життєзабезпечення міста та благоустрою території мікрорайонів, закріплених за депутатами.  

З метою забезпечення дієвого контролю за виконанням міського бюджету, ефективністю використання бюджетних коштів, на пленарних засіданнях ради, розглядалися звіти про виконання міського бюджету за 9 місяців 2018 року, за 2018 рік за І півріччя 2019 року.

Також, на пленарних засіданнях міської ради заслуховувалися звіти міського голови про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Вовчанська на 2016 – 2022 роки за 2018 рік та звіти директора КП «Вовчанськ» Дедещенка Ю.О. про роботу комунального підприємства за І півріччя 2018 року, за 2018 рік та І півріччя 2019 року та хід підготовки до роботи в осінньо–зимовий період, а перед початком розгляду питань порядку денного кожної сесії міський голова інформує депутатів про основні питання над якими працювала міська рада в міжсесійний період.

Рішення міської ради та виконавчого комітету, протоколи засідань постійних комісій міської ради, протоколи пленарних засідань міської ради оприлюднюються на офіційному сайті міської ради. В день проведення пленарного засідання оприлюднюються результати поіменного голосування депутатів міської ради.

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Положення про помічників - консультантів депутатів Вовчанської  міської ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата Вовчанської  міської ради» було зареєстровано та видано 16 посвідчень помічникам-консультантам депутатів.

 

Виконавчим органом міської ради є виконавчий комітет, робота якого спрямована на здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах діючого законодавства України. Вона націлена на розв’язання повсякденних проблем мешканців нашої громади і стосується кожного із нас.

 

         Робота виконавчого комітету за звітній період була направлена на виконання повноважень, наданих виконкому згідно ст.ст.27-41 Глави 2 «Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про звернення громадян», Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про доступ до публічної інформації», інших законодавчих актів, а також на виконання «Програми

економічного та соціального розвитку міста Вовчанська на 2016-2022 роки».

         За звітний період, робота виконкому була націлена на виконання власних рішень, на реалізацію прийнятих програм, що стосувалися міста, формування та виконання бюджету міської ради, залучення додаткових фінансових ресурсів до міського бюджету, забезпечення мешканців міста комунальними послугами, забезпечення створення гідних умов життя і праці територіальної громади, підвищення якості життя мешканців міста, розвиток виробничого потенціалу, забезпечення пріоритету прав і безпечної життєдіяльності людини, розвиток соціальної сфери, культури і духовності.

         Принципи та порядок діяльності виконавчого комітету міської ради визначені Регламентом, який затверджений рішенням ради від 26.05.2017 № 3-VІІ.

         Для того, щоб діяльність виконавчого комітету була ефективною і результативною, необхідна чітка організація його роботи в межах чинного законодавства. Для здійснення своїх функцій більш ефективно і цілеспрямовано, складаються і затверджуються піврічні плани роботи виконавчого комітету. При складанні планів ми намагалися розставляти всі

важливі питання в чіткій послідовності їх виконання, досягти злагодженої роботи виконкому.

Приймалися рішення із наступних питань:

Про погодження плану роботи КП «Вовчанські очисні споруди» на 2019 рік.

Про діяльність комунальних підприємств міста Вовчанська у 2019 році.

Про стан роботи апарату Вовчанської міської ради із зверненнями громадян.

Про організаційні заходи щодо запобігання надзвичайних ситуацій під час весняного паводку 2019 року.

Про виконання Програми соціально – економічного розвитку міста Вовчанська на 2016 – 2022 роки за 2018 рік.

Про виконання міського бюджету за 2018рік.

Про стан контролю за виконанням вимог Правил благоустрою міста Вовчанська та села Плетенівка, забезпечення в них чистоти та належного санітарного стану.

Про стан захворюваності населення в м.Вовчанську, в тому числі і дітей, на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції.

Про затвердження заходів двомісячника “За чисте довкілля 2019 року”.

Про стан роботи щодо військовозобов’язаних та призову молоді до служби в лавах Збройних сил України.

Про підготовку до оздоровлення дітей дошкільних навчальних закладів міста в 2019 році.

Про підсумки опалювального сезону 2018 – 2019 років в м. Вовчанську.

Про підсумки проведення двомісячника «За чисте довкілля» у 2018 році.

Про затвердження заходів та складу комісії по підготовці комунального господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років.

Про проведення ефективних косметичних ремонтів в приміщеннях дошкільних навчальних закладів міста Вовчанська.

Про стан санітарно-епідеміологічного благополуччя в м. Вовчанську.

Про визначення кандидатур на розміщення портретів та відомостей про кращих громадян міста на дошці пошани «Ними пишається місто».

Про стан безпеки дорожнього руху в місті Вовчанську.

Про роботу з питань соціального захисту малозабезпечених сімей та призначення державних соціальних допомог мешканцям м. Вовчанська.

Про діяльність ОСББ «Вовчанськжитлосервіс».

Про здійснення контролю за стихійною торгівлею у місті Вовчанську.

Про стан роботи апарату Вовчанської міської ради із зверненнями громадян та контрольними документами у І півріччі 2019 року.

Про виконання дохідної та видаткової частини міського бюджету за І півріччя 2019року.

Про підготовку житлового фонду та підприємств комунального господарства міста до опалювального сезону (перевірка систем теплопостачання, водопостачання та водовідведення)

Про підготовку дитячих дошкільних навчальних закладів міста до роботи в осіннє-зимовий період 2019-2020рр.

Про здійснення контролю за стихійною торгівлею у місті Вовчанську.

Про санітарне очищення та благоустрій міста Вовчанська та с Плетенівка.

Про підготовку бюджетного запиту.

Про затвердження черговості вулиць, що підлягають механічному прибиранню КП «Вовчанськ» від снігових заносів та ожеледиці в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

Про стан забезпечення утримання в належному стані місць захоронень.

Про хід проведення реконструкції вуличного освітлення у місті Вовчанську та с. Плетенівка.

Про стан забезпечення сільгосппродуктами, та організацію якісного харчування у дошкільних навчальних закладів міста.

Про діяльність Вовчанського ВП ГУНП України в Харківській області щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян на території Вовчанської міської громади.

Про погодження планів роботи комунальних підприємств міста на 2019 рік.

Про погодження плану роботи комунального підприємства «Вовчанськ» на 2019 рік.

Про погодження плану роботи Вовчанського  відділу благоустрою міста на 2019 рік.

Про стан утримання доріг в м. Вовчанську та с. Плетенівка у зимовий період.

Про соціальний захист дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в місті Вовчанську.

Про затвердження плану роботи виконавчого комітету на 2019 рік.

Про встановлення батьківської плати.

Про встановлення плати за обіди працівникам дошкільних навчальних закладів міста.

Про соціальний захист дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в місті Вовчанську.

Про роботу комісій, створених при виконавчому комітеті Вовчанської міської ради.

  Крім того, на засіданнях виконкому розглядалися питання постановки на квартиру чергу для поліпшення житлових умов. Приймалися рішення про оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна незалежно від форм власності, затверджувалась проектно-кошторисна документація, впорядковувалися та присвоювалися поштові адреси. Надавалися дозволи на підключення до центральної мережі водопостачання та водовідведення. Розглядалися питання виділення коштів на проведення різноманітних заходів, та приймалися інші рішення.

  На розгляд членів виконавчого комітету виносилося 237 питань, при цьому, з 235 питань прийнято позитивні рішення, а з 2 питань рішення не прийнято, а саме: про надання погодження на розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної мережі. За звітний період проведено 12 засідань, в тому числі, 3 засідання – позачергових.            Проекти та відповідні рішення виконавчого комітету, які входять до категорії публічних, згідно Закону України “Про публічну інформацію”, оприлюднюються в мережі Інтернет на офіційному сайті Вовчанської міської ради. Рішення виконавчого комітету, вчасно доводяться до відома заявника та направляються відповідним органам та особам, які здійснюють контроль за їх виконанням.

    Відповідно до наданих повноважень, міським головою протягом звітного періоду видавались розпорядження з основної діяльності, які стосувались поточної організації роботи виконкому та його структурних підрозділів, фінансових та інших питань. За звітний період видано 150 розпоряджень з основної діяльності. Для документального забезпечення проходження служби в органах місцевого самоврядування міським головою видано 117 розпоряджень з особового складу.

   Керуючий справами виконавчого комітету забезпечує організаційну діяльність виконавчого комітету, здійснює організаційно – технічне забезпечення засідань виконкому та інших заходів.

   Забезпечує контроль за дотриманням вимог Закону України «Про звернення громадян», тримає на контролі своєчасний розгляд отриманих пропозицій, заяв та скарг громадян, у разі необхідності, розробляє по ним заходи.

    Відповідає за розробку планів роботи виконкому, організацію діловодства у виконкомі, оформлення документації виконкому на постійне збереження та передачу до архіву, кадрове забезпечення (прийом на роботу, звільнення, записи і збереження трудових книжок, оформлення особових справ, зберігання декларацій).

 

За звітний період на адресу Вовчанської міської ради надійшло 1726 звернень громадян, з усієї кількості звернень 1673 надійшли поштою, 14 під час особистого прийому у міського голови,32 - через органи влади,7 - через засоби масової інформації. У тому числі:- 1687 первинних, 5 повторних, 0-дублетних, 2 – неодноразових, 32 - масових.

У своїх зверненнях громадяни порушували питання щодо:

 • житлової політики - 515 ,
 • аграрної політики і земельних відносин - 401;

 - промислової політики – 2;

 • комунального господарства - 137;
 • соціального захисту – 126;
 • транспорту і зв’язку – 16;

 - охорони здоров’я – 146;

 - діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин - 0;

-  сім’ї, дітей та молоді – 13;

 - праці і заробітної плати – 3;

- інших питань -367.

1663 - порушених у зверненнях питань було вирішено позитивно, по 32 питаннях громадянам були надані роз’яснення, 8- відмовлено у задоволенні, 7 звернень переслані за належністю, 1 - звернення, що не підлягає розгляду та 15 чекають відповіді.

   Загальна організація діловодства здійснюється провідним спеціалістом міської ради з питань звернення громадян та діловодства Подольською Д.М., згідно Інструкції з діловодства за зверненнями громадян.

 

Спеціалістами Вовчанської міської ради з питань реєстрації та зняття з реєстраційного обліку за звітний період зареєстровано 804 осіб, знято з реєстраційного обліку – 1059 осіб, поставлено на військовий облік – 245 особи, видано довідок про реєстрацію місця проживання – 974, відправлено повідомлень в інші відділи реєстрації – 167, виконано повідомлень з інших відділів – 162, оформлено протоколів та попереджень – 37, відповіді на запити до відділу ДРВ – 55, оформлено адресних карток та карток реєстрації особи – 1853.

  Відповідальними працівниками виконавчого апарату міської ради за звітний період надано 6522 довідок, з них: 5613 довідки про склад сім'ї, 894 довідок про наявність земельних ділянок, 14 довідок-характеристик на громадян та 1 акт обстеження житлово-побутових умов.

 

 При виконавчому комітеті Вовчанської міської ради діє адміністративна комісія. Свою роботу комісія здійснює в межах діючого законодавства шляхом проведення засідань, на яких розглядаються матеріали, подані від правоохоронних органів міста та складені інспекторами Вовчанського відділу благоустрою міста.

   За 10 місяців поточного року проведено 5 засідань адміністративної комісії на яких розглянуто 7 справ, а саме:

 • порушення правил благоустрою території міста (ст.152) – 4 справи;
 • завідомо неправдивий виклик спец.служб (ст. 183) – 1 справа;
 • несвоєчасна реєстрація народження дитини (ст.212-1ч.2) – 1 справа;
 • порушення тиші в громадських місцях (ч.1 ст.182) – 1 справа

 

За допущені адміністративні правопорушення були накладені штрафи на суму 1,4 тис.грн., сплачено 0,7 тис.грн. По 3 громадянам на 0,7 тис.грн. матеріали передані на примусове стягнення у виконавчу службу,  по 1 постанові винесено попередження.

 

При виконавчому комітеті Вовчанської міської ради працює житлова комісія в складі 7 осіб, очолює її заступник міського голови Бондаренко Л.М. До складу житлової комісії входять представники апарату міської ради, завідувач сектору містобудування, архітектури та інфраструктури Вовчанської районної державної адміністрації, завідуюч Вовчанської міжрайонної філії ДУ "ХОЛЦДСЕСУ" та технік КП «Вовчанське БТІ».

Склад комісії, згідно з діючим законодавством України, затверджений рішенням сесії Вовчанської міської ради на першому засіданні нового скликання і діє протягом строку його повноважень. Засідання комісії скликається у відповідності з наявністю заяв, які надійшли на розгляд комісії.

Для кворуму необхідна присутність не менше половини її членів, всі питання в комісії вирішуються більшістю голосів і оформляються актом. В  своїй роботі житлова комісія керується Конституцією України, Житловим кодексом Української РСР, який набрав чинності з 01 січня 1984 року, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами.

Комісія готує свої пропозиції на розгляд засідання виконавчого комітету міської ради. Пропозиції комісії мають характер рекомендацій, але її участь у розгляді відповідних питань є обов’язковою. За результатами розгляду пропозицій житлової комісії на засіданні виконкому приймається рішення.

За 11 місяців 2019 року житловою комісією проведено 8 засідань. Розглянуто 8 заяв щодо обстежень житлових умов громадян, дотримання правил утримання тварин та птиці, дотримання санітарних норм. За результатами складено 8 актів, 8 протоколів. Всі акти та протоколи затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради.

 

При виконавчому комітеті Вовчанської міської ради працює комісія по земельним спорам, комісія в складі 6 осіб, очолює її заступник міського голови Бондаренко Л.М. До складу комісії по земельним спорам входять представники апарату міської ради, завідувач сектору містобудування та архітектури Вовчанської районної державної адміністрації, та начальник КП «Вовчанське БТІ».

Склад комісії, згідно з діючим законодавством України, затверджений рішенням сесії Вовчанської міської ради на першому засіданні нового скликання і діє протягом строку його повноважень. Засідання комісії скликається у відповідності з наявністю заяв, які надійшли на розгляд комісії.

Для кворуму необхідна присутність не менше половини її членів, всі питання в комісії вирішуються більшістю голосів і оформляються протоколом. В своїй роботі комісія керується ст-ст. 158-160 Земельного кодексу України та іншими нормативними документами з цього питання, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами.

Комісія готує свої пропозиції на розгляд засідання виконавчого комітету міської ради. Пропозиції комісії мають характер рекомендацій, але її участь у розгляді відповідних питань є обов’язковою. За результатами розгляду пропозицій комісії на засіданні виконкому приймається рішення.

За звітний період до Вовчанської міської ради надійшло 4 звернення від громадян по вирішенню земельних спорів.

         Для розгляду даних звернень було здійснено 4 виїзди комісії по вирішенню земельних спорів.

         За результатами виїздів:

         - 1 громадянці  надіслано листа з наданням роз’яснень;

         - 3 звернення розглянуто та складено протоколи, які були затверджені рішеннями виконавчого комітету Вовчанської міської ради.

 

Проведено засідання опікунської ради при виконавчому комітеті (голова Мурашко А.С.) з питань опіка та піклування над повнолітніми недієздатними особами, на якому заслухано 2 особи. Працівники виконавчого апарату міської ради уважно ставляться до вивчення звернень громадян, застосовують всі можливості для вирішення питань та вживають відповідних заходів для усунення в подальшому причин, що породжують заяви та скарги.

 

З 15 березня 2019 року в місті Вовчанську оголошено проведення щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою міста «За чисте довкілля». Відповідно до рішення виконавчого комітету № 4 від 28.02.2019 року за кожним  підприємством, установою, організацією  та приватними підприємцями для наведення чистоти та порядку  закріплені території.

        З початку проведення акції в місті проведена наступна  робота:

Силами КП «Вовчанськ»:

видалена поросль на кладовищах міста 347 кв.м, приведені в належний вигляд 18 могил невідомим солдатам, упорядкована частина покинутих могил. Прибрані стихійні сміттєзвалища з 6 кладовищ, вивезено 223 куб.м сміття. Дана робота продовжується і на даний час.                                                                                                                         

 • проведено прибирання від намивів піску проїжджої частини вулиць міста. Загальною протяжністю 9560 п.м. Очищено мости та підходи до них площею 1277 кв.м;
 • розпочато роботи по покосу трави в парку 40 років Перемоги, парку 60 років Перемоги, проведені роботи з косіння узбіччя вул.Соборна, Рубіжанське шосе, Гагаріна, Шевченка, Металіста. Дана робота продовжується і на даний час.
 • прибрано 11 з 23 наявних стихійних сміттєзвалищ на території міста. Вивезено 293 куб.м сміття;
 • проведено очистку 1382 п.м водовідвідних канав в місті;
 • висаджено насіння квітів та розсади на квітниках площею 780 кв.м, проводиться догляд;
 • проведено планування ґрунтових доріг протяжністю 26 км;
 • проведено ремонт 23 дитячих, встановлено 4 нових та 5 спортивних майданчиків;
 • студентами Вовчанського медичного коледжу та Вовчанського технікуму ХНКУСГ ім. П.Василенка, пенсіонерами органів МВС проведено санітарну очистку правого та лівого берегів річки Вовча від побутового сміття (12800 кв.м).

Під час проведення в місті Всеукраїнської акції  підприємствами, установами, організаціями та громадянами прибрані  прилеглі та закріплені території.

Підприємствами та організаціями, за якими рішенням виконкому закріплені місця поховання та місця відзнаки пам'яті героям на території міста проведені заходи щодо приведення їх в належний стан.

         Підприємствами та організаціями міста також проводилися роботи по видаленню порослі в сквері по вул. Набережна.

Розпочато впровадження роздільного збору сміття на території міста – встановлено 5 контейнерів для пластику

        Силами спеціального підрозділу проведено санітарну розчистку від дерев на трьох існуючих із шести місцях захоронення померлих (кладовища) (вул. Кисляківська, вул. Обозна, вул..Господарська) частково розчищено по вул. Пролетарська

        Силами комунального підприємства «Вовчанськ» на Лаунж зоні -«Топольки» висаджено 60 дерев, для облаштування території пішохідної доріжки біля Вовчанського ФОК придбано 9 лип, 104 куща. В парку 40 років Перемоги висаджено 10 дерев. На газонах міста висаджено 310 кущів квітів.

        Силами не байдужих громадян по вул. Черкаська та пров. Колгоспний проведено облаштування двох спортивно-ігрових площадок навколо існуючих дитячих майданчиків.

 

            Відділ бухгалтерського обліку і господарської діяльності виконавчого комітету Вовчанської міської ради  є самостійним структурним підрозділом міської ради, який у своїй роботі керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, іншими актами законодавства, що регламентують бюджетні відносини і фінансово-господарську діяльність бюджетної установи, рішеннями сесій Вовчанської міської ради, розпорядженнями міського голови, та виконує наступні функції та завдання: 

1) планування, формування міського бюджету в розрізі надходжень та видатків, контроль за виконанням міського бюджету, здійснення аналізу результатів виконання дохідної та видаткової частин міського бюджету, складання відповідної документації (кошторисів, лімітних довідок, планів асигнувань, помісячних розписів, щорічних бюджетних запитів та змін до них тощо);

 

2) ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності міської ради та дошкільних навчальних закладів міста, в тому числі:

- складання, обробка та перевірка первинної документації та передбачених законодавством регістрів бухгалтерського обліку з метою відображення достовірної та в повному обсязі інформації про господарські операції і результати діяльності та оперативного управління бюджетними призначеннями та фінансовими і матеріальними ресурсами (накладні, акти, рахунки, оборотні відомості, зведені відомості, меморіальні ордери, меню-вимоги, прибуткові і видаткові касові ордери, платіжні відомості, розрахункові відомості, особові картки працівників, платіжні доручення, картки обліку основних засобів, подорожні листи, картки аналітичного обліку видатків, Головна книга тощо),

- облік касових та фактичних видатків міського бюджету, окремо – по загальному фонду, спеціальному фонду, бюджету розвитку і т.д.,

- облік грошових коштів (касові операції, рух грошових коштів на банківських рахунках), в тому числі – опрацювання заяв на надання матеріальної допомоги (на лікування, вирішення соціально-побутових питань, допомоги учасникам АТО і т.д.) та документів, що до заяв додаються, складання проектів рішень виконавчого комітету щодо надання такої допомоги,

- облік розрахунків з дебіторами і кредиторами (розрахунки та виконання договірних зобов’язань в натуральному вираженні з постачальниками товарів, виконавцями робіт, надавачами послуг, в тому числі комунальних),

- облік батьківської плати (оплати за відвідування дошкільних навчальних закладів міста);

- облік основних засобів (в тому числі – нарахування зносу), товарно-матеріальних цінностей (продуктів харчування, паливно-мастильних матеріалів, інструментів, обладнання, інвентарю, малоцінних та швидкозношуваних предметів тощо), що знаходяться на балансі міської ради та дошкільних навчальних закладів міста, контроль за дотриманням відповідних норм та вимог чинного законодавства у цій сфері,

- проведення щорічної інвентаризації коштів, розрахунків, основних засобів та інших товарно-матеріальних цінностей зі складанням відповідних описів, актів та відомостей,

- нарахування заробітної плати працівникам міської ради та дошкільних навчальних закладів міста, яке включає нарахування окладів на підставі табелів обліку робочого часу, доплат, надбавок, допомоги на випадок тимчасової непрацездатності та по вагітності і пологам, нарахування оплати основних і додаткових щорічних відпусток, соціальних відпусток, щомісячної індексації доходів, оплати за роботу в нічні часи, в шкідливих умовах праці, за використання дезінфікуючих засобів тощо, нарахування єдиного соціального внеску, утримання військового збору, податку з доходів фізичних осіб, профнесків, та інших утримань на підставі виконавчих листів;

 

3) складання щомісячної, щоквартальної та щорічної фінансової звітності до Державної казначейської служби України, фінансового управління Вовчанської РДА, складання звітності щодо оплати праці до Державної фіскальної служби України, Фонду соціального страхування України, Пенсійного фонду України, виконавчої служби щодо утримань за виконавчими листами, складання звітності до організацій – постачальників комунальних послуг щодо обсягів споживання електроенергії і тепла, складання щомісячної і щоквартальної звітності до фінансового управління Вовчанської РДА щодо виконання дохідної частини міського бюджету в цілому і в розрізі окремих податків і зборів, щодо фінансування видатків на оплату праці, щодо фінансування міні-проектів (обласний конкурс «Разом в майбутнє»), складання звітності до відділу економіки Вовчанської РДА, складання звітності до управління статистики, управління соціального захисту населення та відділу освіти Вовчанської РДА щодо оплати праці, використання робочого часу, дотримання чинного законодавства з питань оплати праці в мінімальному розмірі тощо;

 

4) проведення конкурсних торгів при закупівлі товарів, робіт, послуг з дотриманням вимог чинного законодавства щодо закупівлі за бюджетні кошти, з урахуванням вимог щодо допорогових закупівель, укладання договорів за результатами конкурсних торгів;

 

5) укладання договорів з постачальниками товарів, виконавцями робіт, надавачами послуг, складання додаткових угод, специфікацій та інших додатків до договорів, забезпечення дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов’язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов’язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов’язань, контроль за повнотою виконання фінансових зобов’язань за укладеними договорами, укладання угод щодо передачі міжбюджетних трансфертів;

 

6) складання проектів рішень, що виносяться на розгляд виконавчого комітету та сесій міської ради з питань виконання бюджету, оплати праці, встановлення місцевих податків і зборів, затвердження міських програм та внесення змін до них, а також складання самих міських програм (соціально-економічного розвитку, відшкодування вартості проїзду пільгових категорій громадян, надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення міста Вовчанська, поводження з домашніми та безпритульними тваринами, проведення спортивних заходів та заходів святкування державних свят та історичних подій, проведення громадських робіт на території міста, використання резервного фонду міського бюджету, програм з питань охорони навколишнього природного середовища та ін.);

 

7) нарахування згідно з чинними законодавством податків і зборів, платниками яких є міська рада та дошкільні навчальні заклади міста, складання відповідної звітності до ДФС України, перерахування таких податків;

 

8) контроль (відстеження змін, аналіз нормативно-правових актів, врахування в роботі) за дотриманням вимог чинного законодавства України з питань, які входять до повноважень та посадових обов’язків працівників відділу бухгалтерського обліку і господарської діяльності;

 

9) складання тарифікаційних списків, штатних розписів та іншої документації щодо мережі дошкільних навчальних закладів міста;

 

10) складання проекту Колективного договору Вовчанської міської ради, додатків до нього (Графік відпусток, Положення про преміювання, Правила внутрішнього трудового розпорядку та ін.), внесення змін відповідно до вимог чинного законодавства України;

 

11) інші завдання, які не мають постійного характеру (надання відповідей на листи громадян, на запити підприємств, організацій та установ, підготовка відповідей на запити публічної інформації з питань, які належать до компетенції відділу).

 

Відділ державного архітектурно-будівельного контролю був створений в липні 2016 року рішенням сесії Вовчанської міської ради. Повноваження держархбудконтролю були передані Вовчанській міській раді Державною архітекетурно-будівельною інспекцією України в квітні 2017 року. Вовчанськ став 57 населеним пунктом в Україні, та 3 в Харківській області який отримав повноваження в рамках децентралізації влади. На сьогодні лише 100 громад в Україні, з них 21 - обласні центри, перебрали на себе повноваження   держархбудконтролю.

 

За 2019 рік відділом державного архітектурно-будівельного контролю Вовчанської міської ради-зареєстровано 13 повідомлень про початок виконання будівельних робіт, з них : 

-об’єкти промисловості, охорони здоров’я, торгівлі та надання послуг -5;

-індивідуальні будинки – 7;

-індивідуальні гаражі – 1;

-відмови в реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних робіт за звітний період не надавалися;

зареєстровано 28 декларації про готовність об’єктів до експлуатації, з них:

-індивідуальні будинки – 20 (загальною площею – 1868,8 м.кв, житловою – 967,1 м.кв.), що в 1,7 рази більше ніж за аналогічний період 2018 року;

-об’єкти промисловості, охорони здоров’я, торгівлі та надання послуг -8;

-надано 2 вмотивовані відмови в реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації;

 

-надано 1 дозвіл на виконання будівельних робіт, щодо об’єктів з середнім класом наслідків(відповідальності):

1)Замовник - Товариство з обмеженою відповідальністю  «ВОВЧАНСЬКИЙ КОМБІНАТ ХЛІБОПРОДУКТІВ» на об’єкт будівництва - «Зерносховище орієнтовною ємністю в 100 000 тонн зберігання зернових в межах існуючої території ТОВ « Вовчанський комбінат хлібопродуктів», розташованого за адресою: вул. Ігнатьєва, 42, м. Вовчанськ, Харківської області, «Реконструкція твердопаливної котельні по вул. Рубіжанське шосе, 20-А в м. Вовчанськ

 

 -видано 2 сертифіката відповідності закінченого будівництвом об’єкта проектній документації та  його готовність до експлуатації :

 • «Реконструкція твердопаливної котельні по вул. Рубіжанське шосе, 20-А в м. Вовчанськ Харківської області (пелета соняшникова) із встановленням додаткового котла потужністю 800 кВт», клас наслідків - СС2, код об’єкта 2222.9, загальна теплова потужність 800 кВт,  загальна площа 52 м2, кошторисна вартість будівництва – 2194,350 тис. грн.
 • Капітальний ремонт будівель КУ Вовчанський спеціальний будинок-інтернат за адресою; Харківська область,  м. Вовчанськ,    вул. Ветеринарна, 19» (перша черга).

 

Проведено 3 позапланових перевірок, з них за зверненнями фізичних та юридичних осіб – 3.

 

В 2019 році робота відділу ДАБК Вовчанської міської ради перевірялася працівниками Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківські області. За результатами перевірки жодного документа виданого відділом ДАБК Вовчанської міської ради скасовано не було.

 

Реалізація державної регуляторної політики міською радою та її виконавчим комітетом протягом 2019 року здійснювалась у відповідності до завдань, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», мета яких – прийняття виважених рішень з урахуванням максимально можливих позитивних результатів, спрямованих на забезпечення балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та влади.

Реалізація та організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» є одним з основних напрямків роботи міської ради.

Виконавчим апаратом міської ради здійснюються постійні заходи щодо поліпшення законодавчої та нормативної бази, що регулює підприємницьку діяльність шляхом здійснення постійного контролю за прийняттям органом місцевого самоврядування регуляторних актів.

Робота міської ради у 2019 році проводилася відповідно до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, який затверджено рішенням  ХLVІ сесії міською ради  від 14.12.2018. Протягом року до Плану, в зв’язку з необхідністю, вносилися доповнення.

 Підготовка аналізів регуляторного впливу та звітів про відстеження результативності регуляторних актів здійснювалася відповідно до Методик, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

Виконавчим  апаратом міської ради ведеться робота по скороченню кількості прийнятих регуляторних актів, що свідчить про зменшення регуляторного впливу органів влади на суб’єктів господарювання.

Для одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, розробники регуляторних актів постійно оприлюднюють проекти регуляторних актів з відповідними повідомленнями про оприлюднення та аналізами регуляторного впливу на офіційному порталі міської ради у розділі «Регуляторна діяльність» та місцевій газеті «Хлібороб».

Протягом 2019 року найбільша питома вага державного регулювання була  спрямована на наповнення дохідної частини бюджету, а саме, встановлення місцевих податків та зборів.

   Крім того, у 2019 році регуляторні акти приймалися з метою удосконалення відносин між органами влади та підприємцями, що в свою чергу упорядковує, спрощує порядок здійснення певних видів діяльності, а також сприяє вирішенню актуальних для громади міста питань.

Реалізація державної регуляторної політики в місті – це постійний та послідовний курс виконавчих органів міської ради на впровадження оптимального управління в економічній та соціальній сферах, на зменшення їх втручання у діяльність суб’єктів підприємництва, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку господарської діяльності.

Враховуючи вищезазначене, можна зробити висновок, що у звітному періоді виконавчим апаратом міської ради на належному рівні виконувалися вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

У місті розробляються і реалізуються проекти, спрямовані на вирішення міських проблем, які часто стають переможцями різних конкурсів. У цьому році на районний конкурс міні-проектів розвитку територіальних громад «Розбудуємо громаду разом» ініціативними групами та громадськими організаціями сумісно з працівниками міської ради було подано 3 міні-проектів «Безпека пішоходів – спокій громади»; «Дитина – найкраща інвестиція» (облаштування території необхідними  вуличними ігровими елементами Вовчанського ДНЗ (ясел-садка) № 1 Вовчанської міської ради); «Парк для всіх» (благоустрій парку «40 років Перемоги») на загальну суму 2 192,4 тис.грн., з яких 1 проект став переможцем, а саме: «Безпека пішоходів – спокій громади» на суму 279,6 тис.грн.

В ході реалізації міні-проекту придбані та встановлені 4 паркових лави, 4 урни висаджені 9 лип, кущі та квіти, влаштовані 2 дренажних колодязя. Виконані роботи з влаштування доріжки з тротуарної плитки – 398 м2, бордюрного каменю – 231 шт. (173 п.м) та поребрику – 226 шт. (115 п.м)на загальну суму 307,2 тис.грн. (дофінансування реалізації міні-проекту за рахунок бюджету міської ради в сумі 27,6 тис.грн.).

Для участі в щорічному обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє» (фінансування 2019 року) подані 2 проекти: «Працюємо разом заради кращого завтра» (благоустрій території поліклініки КНП «Вовчанська центральна районна лікарня») загальна сума проекту 1499,3 тис.грн. та «Благоустрій парку ім. Горького, як історичного центру міста Вовчанськ» на загальну суму 299,6 тис.грн., які стали переможцями конкурсу та реалізовані в повному обсязі.

Завдяки реалізації 2-х міні-проектів було встановлено 31 лавочку, 32 урни для сміття, висаджено 37 дерев, 171 саджанців кущів, влаштовано 655,4 кв.м газону. Виконані роботи з устрою дренажного колодязю, з укладання асфальтобетону – 623 кв.м., тротуарної плитки – 675 кв.м, бордюрного каменю – 233 п.м і поребрику – 269 п.м. Встановлений паркан металевий витой – 34 п.м, європаркан 58 п.м, бетонні полусфери - 6 шт., велопарковка, комплект шлагбауму.

Завершені роботи по об’єкту: «Капітальний ремонт внутрішнього опорядження у Молодіжному Центрі по вул. Гоголя, 53 в м. Вовчанськ, Харківська обл.» на загальну суму 1 452,1 тис.грн., фінансування якого було здійснено за рахунок коштів міжнародної допомоги німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

За рахунок субвенції з обласного бюджету подовжені роботи з «Капітального ремонту фасадів та горищного перекриття з влаштуванням теплоізоляції дитячого дошкільного закладу (ясла-садок) №7 по вул. Гоголя, 28 у м. Вовчанськ, Харківської області». Вартість робочого проекту 5 936,8 тис.грн., роботи виконані на суму 2 680,2 тис.грн. (2018 рік) та 2 405,9 тис.грн. (2019 рік).

За рахунок коштів Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища розпочатий другий етап реалізації проекту «Будівництво КНС №1,КНС №2 самопливної та напірної каналізації в м. Вовчанськ Харківської області 1-й пусковий комплекс КНС №2 (Рубіжанське шосе). Мережі самопливної та напірної каналізації (Рубіжанське шосе) Будівництво КНС № 1, КНС № 2 мережі самопливної та напірної каналізації в м. Вовчанськ Харківської області», профінансовано 900,0 тис.грн.

За рахунок коштів міського бюджету:

 • виконується коригування робочого проекту «Реконструкція ясла-садку №1 по вул. Пролетарське поле, 11, в м. Вовчанську Харківської області» витрачено 589,0 тис.грн.;
 • виготовлена проектно-кошторисна документація на «Капітальний ремонт доріг комунальної власності у м. Вовчанськ по вул. Чкалова та вул. Гагаріна» на суму 114,7 тис.грн.;
 • здійснений поточний ремонт спортивної зали Фізкультуро оздоровчого комплексу на суму 50,0 тис.грн.
 • відремонтовано поточним ремонтом 1170 кв.м доріг комунальної власності з твердим покриттям у м. Вовчанськ по вул. Соборна, Колокольцова, Шевченко, Кисляківська на загальну суму 793,5 тис.грн.
 • очищено автомобільних доріг від снігу 730,9 км на суму 73,7 тис.грн.,
 • посипано покриття автодоріг протиожеледною сумішшю 939,5 м2 на суму 105,4 тис.грн,
 • проведено технічне обслуговування доріг 125,9 км та очищення проїжджої частини від наносного ґрунту 25,7 км на суму 197,7 тис.грн.

З метою реконструкції існуючого вуличного освітлення міста здійснена заміна існуючих світильників на світлодіодні в кількісті 143 шт., на ці цілі використано 84,4 тис.грн.

    Разом із заходами, направленими на забезпечення безперебійної роботи усіх сфер міського господарства, у звітному періоді проведено заходи, які  покликані піднімати авторитет громади, приділяти увагу громадянам, які своєю працею, досвідом, навчанням сприяють розвитку нашої країни.

Так, у місті проведено адресні вітання ветеранів Великої  Вітчизняної війни з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, одиноких людей – до Великодніх свят.       Приймали участь в мітингах та покладанні квітів до пам’ятних місць у дні пам’ятних дат про аварію на ЧАЕС, вшанування пам’яті воїнів – афганців, жертв голодомору, День скорботи та інші.

 Проведено спортивні заходи до Дня фізичної культури та спорту; заходи на кубок міського голови по дзюдофутболу, шахам та шахам.

24 серпня 2019 року на міській площі Колокольцова відбулися святкові заходи з нагоди Дня незалежності України в м. Вовчанську.

         На святі було вручено посвідчення, почесний знак до звання «Почесний громадян» у 2019 році Меленець Катерині Іванівні, присвоєно звання з нагоди Дня міста Вовчанська рішенням сесії  Вовчанської міської ради VII скликання від 16 серпня 2019 року.

        За багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток міста, активну участь у суспільному житті міста Вовчанська почесними грамотами та подячними листами Вовчанського міського голови було нагороджено 56 найкращих  громадян міста.

Представники Вовчанської міської ради брали участь у семінарах, організованих Асоціацією міст України та семінарах, круглих столах, організованих Харківським регіональним офісом з питань підтримки реформи у сфері місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади, а також у тренінгах організованими німецьким товариством GIZ, та міжнародною організацією ПРООН з питань реалізації проектів будівництва.

 Підсумовуючи вищезазначене, сподіваюся, що ми зможемо  зберегти та примножити всі позитивні надбання. Нашим найдорожчим спільним  здобутком є збереження миру і цілковитої безпеки громадян. Тож спільними зусиллями влади і громади ми повинні консолідувати всі свої зусилля над забезпеченням стабільної життєдіяльності міста та країни в цілому, проявляючи високий патріотизм, людську мудрість та толерантність.

Для міської влади у своїх майбутніх діях пріоритетним завжди будуть інтереси людей.

Сьогодні ми ставимо перед собою ряд важливих завдань, які плануємо реалізувати протягом 2020 року. Вірю, що депутати, до якої б політичної сили не належали, будуть і надалі перейматися відповідальністю за життєдіяльність міста, яку на них поклала громада, бо тільки так співпраця міської влади, депутатського корпусу, керівництва установ і організацій, підприємств, підприємців та громадськості міста сприятиме забезпеченню економічного, соціального, культурного розвитку міста за задоволенню потреб Вовчанської громади.

 

Вовчанський міський голова                                  Володимир ШЕВЧЕНКО