Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ТА ОХОПЛЕННЯ ВАКЦИНАЦІЄЮ ВІД ДИФТЕРІЇ

 

На 28 жовтня 2019 року в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, з них 18 – протягом жовтня. П’ять випадків підтверджено лабораторно: в Луганскій, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях. В Україні вкрай низький рівень охоплення  щепленнями від цієї інфекції.

Станом на 1 жовтня 2019 року в Україні щеплено 59,9% дітей віком до одного року та 52,3% дорослих від кількості, що передбачена плановою вакцинацією. По Харківській області 47,6% діти до 1 року та 39,7% дорослі.

Хочу зазначити, що дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період хвороби – 3-10 днів. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheria, яка виділяє токсин. Токсин блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

  • блокування дихальних шляхів;
  • інфекційно-токсичний шок;
  • пошкодження серцевого м’яза (міокардит);
  • ураження нервової системи;
  • легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Попередити розвиток захворювання та запобігти небезпечним ускладненням можна лише шляхом вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень і ревакцинації дорослих кожні 10 років.

При виникненні осередку інфекції контактні особи залежно від їх вакцинального статусу підлягають додатковий імунізації.

Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії. Імунітет запобігає важкому перебігу хвороби.

Вакцинування безкоштовно можна у кабінетах щеплень закладів охорони здоров’я.

Вакцинація дітей

Згідно з національним Календарем профілактичних щеплень вакцинація від дифтерії здійснюється АКДП (проти дифтерії, кашлюку, правця) у:

- 2 місяці (перше щеплення),

- 4 місяці (друге щеплення),

- 6 місяців (третє щеплення). У 18 місяців проводиться ревакцинація.

Ревакцинацію проти дифтерії та правця у 6 років проводять анатоксином дифтерійно-правцевим (далі – АДП), у 16 років – анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (далі – АДП-м)

Вакцинація дорослих

Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-м у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією через кожні 10 років.

Хочу нагадати, що в 1991-98 роках в Україні була епідемія дифтерії. Причиною був вкрай низький рівень вакцинації та ревакцинації дітей та дорослим. Тоді захворіло 20 тисяч людей, 696 померли.

На території нашого району останні 5 років захворювання на дифтерію не реєструвалися.