Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ МІСТА!

 

З приходом осені актуальною проблемою стає горіння сухої трави, яке не лише завдає нищівних збитків природним екосистемам та житловому сектору, але і ставить під загрозу життя та здоров’я людей. Основною причиною виникнення таких  пожеж все ж залишається людський фактор, а зокрема – необережне поводження з вогнем. Варто пам’ятати про безпеку, оскільки неконтрольоване горіння сухої рослинності часто призводить до пожеж, які можуть досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Восени  флора та фауна готується до настання холодів. Дерева скинули своє ошатне вбрання. Прикро бачити, як жителі міста обабіч жвавих міських вулиць  згрібають опале листя й там його спалюють. Тут уже не до сентиментів.

Адже ми, міські жителі, й так мешкаємо у середовищі з техногенним навантаженням, яке невпинно збільшується. А тут ще ця проблема із опалим листям. Населення, спалює його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає довкіллю. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги. Не кожен знає, що тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Згідно із статтею 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та статтею 27 Закону України «Про рослинний світ», заборонено спалювання відходів, випалювання сухої рослинності та її залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів.

На підставі наказу  Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 року №105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.07.2006 року за №880/12754, згрібати листя з-під  групи дерев і чагарників забороняється.  Згрібати листя слід лише тоді, коли воно негативно впливає на зовнішній вигляд (партерний газон, пам’ятники і меморіальні комплекси, дитячі майданчики, спортивні комплекси, головні алеї зелених насаджень, галявини, квітники тощо). Листя, подрібнені гілки деревини, рослини і трав’янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені площадки на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель  та інших органічних добрив.