Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Порядок проведення поховання на території м.Вовчанськ

 

     З 01.01.2017 року на території міста Вовчанськ та села Плетенівка розпочало свою діяльність комунальне підприємство «Вовчанськ», до складу якого увійшов і відновлений відділ по наданню ритуальних послуг. Головна мета його роботи – впорядкування взаємовідносин з суб’єктами господарювання, що надають ритуальні послуги, а також  наведення порядку на кладовищах міста.

        

         На сьогодні всі кладовища переповнені і ,згідно з вимогами, мали б бути закритими. Та й безлад, який нині панує там, не викликає захоплення. Багаторічне безсистемне і безконтрольне використання їх території призвело до того, що ніяких  рядів та проходів між ними немає, могили розташовуються хаотично, де заманеться чи де зручніше. Є також багато випадків ,коли біля однієї-двох могил самовільно захоплюються місця ще під кілька майбутніх поховань з встановленням огорожі, що є порушенням і категорично забороняється. Дозволяється встановлення лише лавки та невеличкого столика.

 

         З метою виконання положень відповідних законодавчих актів та правил, а також з метою наведення порядку та реєстрації всіх поховань, коштом міськради для ритуального відділу КП «Вовчанськ» було придбано спеціалізоване програмне забезпечення, яке дасть змогу в подальшому мати чітке уявлення, на якому кладовищі і в якому його місці знаходиться те чи інше поховання. Це унеможливить хаотичне використання території кладовищ, дозволить навести порядок з похованнями та їх реєстрацією. І це потрібно робити оперативно і системно.

         Співробітниками КП “Вовчанськ” встановлено, що на кладовищах міста лише за листопад 2017 року були здійснено кілька  несанкціонованих поховань невстановлених осіб невідомими людьми. Стосовно організації та проведення цих поховань до КП ніхто не звертався та договору – замовлення не оформляв, що є порушенням законодавства з питання здійснення поховання та похоронної справи.

         Припускаємо, що несанкціоновані поховання проводилися суб’єктами господарювання, які мають на меті займатися похоронною справою на території міста. На нашу думку, їх дії є незаконними та необґрунтованими, оскільки ними були порушені норми Закону України “Про поховання та похоронну справу” та Типове положення про ритуальну службу України, відповідно до якого суб’єкт господарювання, що виявив бажання працювати на ринку ритуальних послуг, має заключити з комунальною  ритуальною службою договір про надання ритуальних  послуг.

         Крім того, особи, які зобов’язались поховати померлого, відповідно до ЗУ “Про поховання та похоронну справу” повинні були звернутися до КП “Вовчанськ” щодо виділення земельної ділянки для поховання на підставі свідоцтва про смерть, але ніяких звернень до комунального підприємства не надходило.

         З вищезазначених обставин КП “Вовчанськ” звернулося до правоохоронних органів щодо розслідування правопорушень.

         Для уникнення в подальшому таких ситуацій КП “Вовчанськ” доводить до вашого відома наступний порядок дій, щодо поховання померлих.

         Відповідно до Положення про порядок надання ритуальних послуг на території міста Вовчанськ, затвердженого рішенням XXVII сесії Вовчанської міської ради VII скликання №9.4-VII від 28.07.2017 року, організацію поховання померлих, надання передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг та ритуальних послуг, не передбачених таким переліком, а також реалізацію предметів ритуальної належності у місті здійснює як КП “Вовчанськ” (Ритуальна служба) так і вже існуючи ритуальні  фірми, але лише з числа тих, які уклали угоди про надання ритуальних послуг з комунальною  ритуальною службою.

         Статтею 11 ЗУ “Про поховання та похоронну справу” передбачено, що поховання померлого покладається на виконавця волевиявлення померлого або ж на його рідних чи родичів. Виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, в установленому законодавством порядку в день звернення видаються:

    - лікарське свідоцтво про смерть - закладом охорони здоров’я;

    - свідоцтво про смерть та довідка про смерть - відділом державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчим органом сільських, селищних, міських рад.

         На підставі свідоцтва про смерть особа, яка зобов’язалася поховати померлого, звертається до КП “Вовчанськ” з приводу укладення відповідного договору-замовлення на організацію та проведення поховання, в рамках якого поховання реєструється та виділяється місце для його проведення. У відповідності до чинного законодавства України, комунальна ритуальна служба на підставі свідоцтва про смерть місця для поховання померлого  виділяє БЕЗКОШТОВНО

         В подальшому, маючи на руках відповідну довідку від комунальної служби, особа має повне право самостійно обирати ритуальну фірму, якій і замовляє послуги по похованню. Головна вимога при цьому - обирати виконавців послуг лише з числа тих, які уклали договори із комунальною ритуальною службою про надання цих послуг. Тому, шановні громадяни, переконайтесь при підписанні договору-замовлення з виконавцем послуг, що ця особа має відповідні повноваження здійснювати поховання.

         Після здійсненн поховання померлого виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого,  як користувачу місця поховання (користувачу місця родинного поховання) КП “Вовчанськ” видає свідоцтво про поховання. Це свідоцтво  дає  право  його  пред’явнику на  встановлення намогильних споруд у межах могили (родинного поховання), вирішення питання про  проведення підпоховання, здійснювати інші дії, пов’язані з використанням місця поховання, якщо це не суперечить законодавству.

         У разі, якщо у вас виникли питання щодо організації та проведення поховання, звертайтеся до Комунального підприємства “Вовчанськ” за адресою м.Вовчанськ, вул. Шевченко, 28 (будівля моргу) або за телефоном 097-207-94-23 цілодобово.

Адміністрація КП “Вовчанськ”