Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ДНЗ №7 (ясла-садок)

Дякуємо!

Адміністрація ДНЗ №7 (ясел-садка) Вовчанської міської ради вислювлює свою вдячність КП "Вовчанськ" за добру справу - за надану допомогу у зварюванні труб централізованого   опалення.

     Дякуємо за розуміння, підтримку та оперативність.

РОДИННЕ СВЯТО В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ №7 «ЩАСЛИВА РОДИНА-ЩАСЛИВА КРАЇНА»

     Усе, що є найкраще у дитини:

Її талант, усмішка, доброта –

Від тата й мами йде і від родини –

Незаперечна істина свята...

 

        Найпершою святинею для кожної людини є родина. Адже ми по-справжньому щасливі лише в сім’ї, серед рідних, друзів, коли всі здорові й веселі, коли в оселі панує мир і злагода.
 Дитячий садок  не замінює родину, він виховує дитину разом із батьками, а результати цієї співпраці значною мірою залежать від їх узгодженості. Робота з батьками – одна з важливих ланок освітнього процесу в ДНЗ №7 (яслах-садку). Родина і заклад дошкільної освіти - два суспільні інститути, які закладають у малюкові фундамент майбутнього патріота своєї держави. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену дитину; навчити її правильно діяти, міркувати, пізнавати навколишній світ.       «Щаслива родина-щаслива країна» – така назва родинного свята, яке відбулося 22 листопада 2018 у дитячому садочку №7. Батьки, діти, педагогічні працівники у цей день об’єдналися у велику дружню родину.

Під вмілим керівництвом музичних керівників садочка учасники свята показали свої здібності, талант та артистичність.

       Спільними зусиллями педагогів, батьків та дітей було прославлено велич родини, засади, на яких виховуються дошкільнята: материнська любов, батьківська наука, бабусина молитва, дідусева мудрість. Діти дарували слова подяки мамам, татусям, бабусям та дідусям за любов, тепло та доброту. Приємно, що під час заходу родини, отримавши позитивні емоції та гарний настрій, ще раз переконались: щасливі миті близьким людям варто дарувати щодня. 

      Як відомо, доля і щастя дитини передається з материнським         молоком і колисковою. І, напевно, немає такої мами, щоб не співала своїй дитині колискову. Колискові пісні — джерело ніжності, любові, людяності й добра. Діти із великим задоволенням переглянули відеоролик колискової на мультимедійній дошці.

      Юні таланти порадували дорослих чудовими номерами, які вразили своєю майстерністю та художнім смаком. Кожне слово, кожен вірш, які промовили маленькі артисти звучали в цей день дуже щиро, бо були звернені до найулюбленіших, до тих, хто недосипав, заколисуючи їх, хто хвилювався  за їх поранений  пальчик, хто радів їх найменшій перемозі. На святі малеча в ігровій формі вчилася шанувати родину: як треба ставитися до мами і до тата,  шанувати бабусю, дідуся – цього потрібно вчитися  змалечку. Дітки подарували присутнім незабутні хвилини щастя та радості у чудових піснях та танцювальних номерах.

     А яке ж родинне свято без конкурсів для батьків? Татусі брали участь у спортивному конкурсі, де проявили свої спортивні здібності, спритність та силу на найвищому рівні. Під час спортивних змагань вирували неабиякі пристрасті, емоції хлюпали через край. Матусі пригадували прислів’я та приказки про членів родини, сім’ю. Наша родина – це не тільки мама й тато. Що то за родина, в якій немає старійшин роду, тобто бабусь і дідусів! Бабуся – берегиня роду, невгамовна трудівниця, її руки не знають спочину ніде і ніколи. Ось для них і  підготували конкурс «Знайди онука».

    Свято пройшло на одному диханні, зблизило й об'єднало всі присутні родини в одну велику сім'ю. Подібні родинні свята сприяють зміцненню не лише сімейних стосунків, а й тісній, по-справжньому родинній взаємодії сім'ї та закладу дошкільної освіти, сприяють духовному зближенню між родинами, і залишають незабутній, позитивний відбиток в душах батьків та дітей протягом всього життя.

      Спільна участь родини у таких заходах сприяє формуванню у дітей почуття гордості за свою родину. Ми переконалися, що взаємна любов і підтримка між членами родини, тепло сімейних стосунків – це саме ті чинники, що сприяють вихованню дитини життєрадісною, доброзичливою і впевненою в собі особистістю. Ми дякуємо сім'ям за участь у святі. Бажаємо, шановні батьки, хай у Ваших сім'ях назавжди оселяться любов, повага, затишок і достаток. І той місточок доброти та любові між батьками і дітьми завжди буде міцним. Хай всі сім'ї будуть щасливими!!!

 

   Вихователь-методист  ДНЗ №7 (ясел-садка)Пушкіна Марина

 

 

 

ЦІКАВІ ТА ПІЗНАВАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ ДНЗ № 7

        Екскурсії в дитячому саду — це захоплюючі заходи, які «на ура» сприймаються дітьми. З одного боку, вони мають безумовну пізнавальну цінність, з іншого — це можливість змінити обстановку, отримати нові захоплюючі враження.  

        Екскурсії для вихованців ДНЗ №7 (ясел-садка) - один з основних видів занять і особлива форма організації роботи щодо всебічного розвитку дітей, морально-патріотичного, естетичного виховання. Екскурсії є найбільш ефективним засобом комплексного впливу на формування особистості дитини. Пізнавальний інтерес, потреба отримувати нові знання формуються, якщо постійно дбати про розширення кругозору дитини - прогулянки, знайомства з пам'ятними місцями, підприємствами, установами міста. Екскурсія як жива, безпосередня форма спілкування розвиває емоційну чуйність, закладає основи морального обличчя.

         11 травня вихованці старших груп ДНЗ №7  завітали до районної дитячої бібліотеки. Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. І хоча сучасних дітей все більше поглинає інтернет та гаджети, ми дорослі повинні ще з дошкільного віку виховувати у дітей любов до книги, бережне ставлення, розвивати художній смак. Саме бібліотека допомагає залучати дітлахів до читання книжок.

        В бібліотеці дошкільників зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів.

        Працівники бібліотеки познайомили дітей з правилами користування бібліотекою та книгою, з різноманітними видами літератури, які зберігаються в бібліотеці, розповіли про читацький формуляр і для чого він потрібен. Також провели казкову гру-вікторину. Майбутні читачі із захопленням відгадували загадки, знайомилися з цікавими книгами та дитячими журналами. А кращим декламаторам віршів працівники бібліотеки подарували  дитячі книжечки.

       Сподіваємось, що ми зробили найголовніше – викликали в дітей бажання стати активними читачами.

        Всім діткам сподобалась екскурсія про що свідчили їх посмішки та радісні оченята.

         В рамках проведення «Тижня безпеки життєдіяльності дитини »  16 травня вихованці старших та середньої групи ДНЗ №7 (ясел-садка)  відвідали  пожежно-рятувальну частину Вовчанського РУ ГУ МНС  України Харківської області.   

       Метою екскурсії було знайомство з правилами пожежної безпеки та роботою пожежників,  способами гасіння пожежі , транспортом спеціального призначення.

       Під час екскурсії дітям показали предмети спецодягу, пожежні автомобілі, пожежно-рятувальний інвентар, продемонстрували пожежну сирену і сигнал тривоги. З цікавістю слухали розповідь пожежників про їх нелегку працю, швидкість виконання своїх завдань, вміння діяти грамотно, чітко, впевнено, надаючи допомогу потерпілим.  Звернули увагу дітей на  причини  виникнення пожеж та їх запобігання, розповіли як правильно діяти у разі пожежі. Малюки розглядали техніку і, звичайно ж, не упустили можливості посидіти у кабіні пожежного автомобіля.

  Цього дня в пожежній частині пролунало чимало захоплених вигуків. А яке здивування викликало у дітлахів демонстрація практичного заняття пожежників: виклик пожежного, сирена, виїзд пожежної машини, гасіння умовної пожежі. Кожен міг повправлятися зі справжнім пожежним рукавом.

            Діти подякували за таку цікаву екскурсію та повернулися до дитячого садка з почуттям поваги та гордості до праці пожежника-рятівника, а головне - кожен ще раз переконався: «Вогонь – це небезпечно».

         Такі зустрічі дітей з рятівниками є найважливішою складовою у процесі навчання дітей основам пожежобезпечної поведінки. Чим раніше починається подібна виховна робота, тим менше ймовірність того, що ці діти в майбутньому стануть винуватцями пожеж. Живе спілкування з пожежниками викликає у дітей великий емоційний відгук, а яскраві враження від екскурсії залишаються в пам'яті на довгі роки.

Але найбільше позитивних емоцій та вражень діти отримали від екскурсії до Вовчанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області. Головна мета - дати можливість зрозуміти і роз’яснити дітям, що поліція не караючий орган, а правозахисний.

     Із самого ранку, 22 травня дошкільнята садочку з нетерпінням чекали на цю екскурсію. Одна справа – чути про роботу поліцейських від дорослих та бачити це по телевізору, зовсім інша – зсередини побачити роботу служби, куди ми дзвонимо в найскладніших ситуаціях. 

     Дошкільників радо зустріли на подвір’ї   відділення поліції. Дітям показали та розповіли, як працюють поліцейські автомобілі. Малеча із захопленням слухали розповідь та із задоволенням посиділи за кермом сучасного поліцейського авто. Звичайно, діткам було цікаво хоча б на кілька хвилин уявити себе поліцейськими. Найбільше емоцій викликали у дітей проблискові маячки, сирена.

    Екскурсія продовжилася демонстрацією спеціальних засобів та озброєння, в тому числі, вогнепальної зброї та засобів індивідуального захисту, які перебувають на озброєнні підрозділу поліції. Бажаючі мали можливість одягнути на себе бронежилет, каску, брали до рук пістолет , автомат та наручники. Діти мали змогу уявити себе майбутніми полісменами.
         Однак найбільш цікавим для дошкільнят видалося знайомство з роботою експерта-криміналіста. Дітям розповіли про тонкощі роботи зі слідами злочину на місці події, ознайомили з основними видами експертиз. До того ж, кожен із них зафіксував свої відбитки пальців.

        Також запам’яталась зустріч і знайомство зі службовою собакою Кід, який теж служить у поліції та допомагає ловити злочинців. Собака постійно виїжджає на місце скоєння злочинів, надає допомогу поліцейським.  Поліцейський кінолог продемонстрував дітям професійні навички службової собаки Кід та розповів особливості роботи з чотирилапими колегами.

        Потім поліцейські розповіли та продемонстрували тактику дій в разі нападу злочинця, показали  прийоми самозахисту, які допоможуть вивільнитися від злочинця.

На згадку про екскурсію до відділу поліції діти та дорослі отримали пам’ятны сувеныри: магніти та календарі з логотипом Вовчанського відділу поліції.

         По завершенню захоплюючої екскурсії дошкільнята подякували  за змістовну та дуже цікаву зустріч, можливість побачити реальну діяльність поліцейських. Такого роду екскурсії дають змогу дітям навчитися заходам особистої безпеки, краще зрозуміти усю важливість професії поліцейського, а комусь, можливо, в майбутньому обрати професію поліцейського.

          Діти повертались з екскурсії в піднесеному емоційному стані, а ввечері захоплено ділилися враженнями з батьками.

         Щиро дякуємо працівникам поліції за цікаву та пізнавальну екскурсію!

 Роль екскурсій велика. Вони можуть дати підростаючому поколінню можливість для підвищення свого інтелектуального рівня,через введення нової інформації, розвиток спостережливості, здатності сприймати красу навколишнього світу,здатність емоційного і практичного контакту з навколишнім світом, отримання переконливих, яскравих, наочних відповідей на виникаючі запитання, тобто забезпечується всебічний  розвиток особистості.

Такі пізнавальні екскурсії допоможуть дошкільнятам зробити вибір своєї майбутньої професії. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки їхнє майбутнє, а й майбутнє нашої країни.

 

Пушкіна Марина,

вихователь-методист ДНЗ №7 (ясел-садка)

 

ОСІННЄ РІЗНОБАРВ'Я В ДНЗ №7

Вишиває осінь на канві зеленій Золоті квітки.

                                                                               Квіти оживають, і з дерев спадають Жовті нагідки…
 

          Осінній період славиться не тільки дощами, похолоданням, але і чарівністю фарб. Підключивши фантазію, та за допомогою дарів природи можна створити чудові творчі роботи. Вироби з природного матеріалу на тему осінь для дитячого саду – ідеальний варіант для батьків цікаво, з користю провести час з дитиною, відкрити для нього нові можливості, розкрити творчий потенціал. Принадність такого рукоділля в тому, що всі матеріали безкоштовні, а результат творчого процесу обмежений лише фантазією дитини, батьків. Осінні саморобки з природного матеріалу розвивають уяву та дрібну моторику дітей. А ще це чудовий спосіб створити щось у співавторстві з мамою або татом.

       В нашому дитячому садочку №7 з приходом  осені триває своя робота: кожного дня діти милуються осінньою природою, відвідуючи парки та осінні алеї. На заняттях вчать вірші, розглядають осінні пейзажі, складаючи розповіді, співають пісні.

            10 жовтня 2018 року в нашому   садочку відбувалась чудова виставка поробок з природного матеріалу «Осінні фантазії», в якій прийняли участь батьки з усіх груп. Вона була особливо багатою, різнобарвною, насиченою, бо сама природа надала нам багатий вибір матеріалу для різноманітної творчості. Кожна родина проявила творчість, фантазію, неповторність та індивідуальність, використовуючи не тільки дари природи, а й підручні матеріали. В результаті всі поробки - це справжні витвори мистецтва. Роботи вразили оригінальністю задумки, технікою виконання, своєрідністю і неповторністю.

       Перед відкриттям  виставки дітки із задоволенням, дружньо і весело співали пісні, розказували віршики, прославляючи осінь за її красу та врожаї. А потім подарували чудовий таночок про дощик.

           Від численних  поробок з природних матеріалів просто розбігалися очі. Чого тут тільки не було... Це осінні дерева, різнобарвні букети, неповторні казкові тваринки, казкова лялька-Осінь. А які чудові хатинки – це просто диво! Вони заховались між осінніми деревцями та кущиками. Справжня осіння казка! Дітки залюбки розглядали  поробки, адже кожна має свій осінній сюжет та назву. А природній матеріал, з якого зроблені поробки напрочуд різноманітний – каштани, жолуді, горіхи, гілочки калини, насіння дерев та кущів, овочі та фрукти з городу. І чого тут тільки немає… Справжні осінні дари! І все  виготовлене з інтересом, любов'ю та неабиякою фантазією. Приміщення ДНЗ №7 перетворилось на галерею  творчості,  фантазії та мистецький арсенал вигадки.  

        Будучи на виставці, перше враження – це захоплення від втіленої фантазії дітей і батьків, а потім відчуваєш терпкий запах чорнобривців і тонкий аромат безсмертника, і просто запах свіжості, що лине від овочів і фруктів. Під час перегляду виставки було чути то тут, то там фрази: " Як гарно!", "Скільки фантазії!", "Он дивись, яка краса!", "Ой, невже так можна?!"- дійсно..... Осінні фантазії!

        Вироби виготовлені спільно з батьками зближують дітей і батьків. Разом з батьками діти відчувають радість спілування в праці. В процесі створення роботи у дітей формується доброзичливе ставлення до природи, малята  долучаються до світу прекрасного, вчаться любити та оберігати природу. 

        Всі роботи, котрі були представлені на виставці, заслуговують похвали! Дякуємо всім небайдужим родинам за радість та гарний настрій, естетичне задоволення! МОЛОДЦІ! Чекаємо на такі ж чарівні роботи в наступному році! Бажаємо всім подальших творчих успіхів, нашим малятам та дорослим міцного здоров′я та теплих осінніх днів.

 

     

     

 

«Тато, мама, я - спортивна сім'я» у ДНЗ №7

Міцна сім’я – міцна держава.

Це знають всі: і тато, й мама.

Коли ж сім’я твоя спортивна,

                                                                             Країна буде дуже сильна.

        Важливою проблемою сьогодення є зближення родинного і суспільного виховання, адже сім’я є тим найближчим соціальним оточенням, у якому починає формуватися світогляд, ціннісні ставлення, інтереси. Розуміючи важливість залучення сімей вихованців до участі в освітньому процесі, педагогічний колектив ДНЗ №7 (ясел-садка) впроваджує сучасні форми і методи роботи взаємодії з батьками. Однією із провідних форм роботи є залучення батьків до активної участі в спортивних святах та розвагах.

Детальніше...