Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Рішення ХХ сесії VІІ скликання №5-VІІ від 27.01.2017 року "Про затвердження Порядку справляння транспортного податку на 2017 рік"

УКРАЇНА

ВОВЧАНСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 ХХ  СЕСІЯ  VIІ  СКЛИКАННЯ
 РІШЕННЯ
 

від 27 січня 2017 року                                                                        № 5- VIІ  

Про затвердження Порядку справляння транспортного податку
на 2017 рік

Розглянувши на засіданнях постійних депутатських комісій питання затвердження Порядку справляння транспортного податку на 2017 рік, керуючись ст. 7, ст. 10, пп. 12.3.1, 12.3.2, 12.3.7 п. 12.3, пп. 12.4.1, 12.4.3 п. 12.4 ст. 12 розділу І, ст. 267 розділу ХІІ Податкового Кодексу України, п. 23 розділу І, п. 4 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Порядок справляння транспортного податку на 2017 рік (Додаток №1).

2.Оприлюднити дане рішення у визначений законом спосіб.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування (голова комісії Коростиченко І.А.) та постійну депутатську комісію з питань бюджету (голова комісії Козлова В.В.).

 

Вовчанський міський голова                                                В.С.Шевченко 

Додаток № 1

 до рішення ХХ сесії
Вовчанської міської ради VІІ скликання
від 27 січня 2017 року № 5-VII

 

Порядок справляння транспортного податку

І. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає особливості та умови справляння транспортного податку, який є складовою частиною податку на майно та відноситься до місцевих податків.

ІІ. Платники податку

2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

ІІІ. Об’єкт та база оподаткування

3.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

3.2. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1 цього Порядку.

  1. IV. Ставка податку

4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 3.1 цього Порядку.

  1. V. Податковий період

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

  1. VI. Порядок обчислення та сплати податку

6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.2. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і відображають її в декларації  з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.3. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

6.4. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

6.5. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

VII. Строк сплати податку

7.1. Транспортний податок сплачується:

- фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

VІII. Порядок подання звітності про обчислення і сплату податку

8.1. Платники транспортного податку – юридичні особи подають у строк до 20 лютого базового податкового (звітного) року до контролюючого органу декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового Кодексу, в якій самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

ІХ. Контроль

9.1. Контроль за повнотою, правильністю та своєчасністю сплати транспортного податку здійснюється органом державної фіскальної служби за місцем реєстрації об’єкту оподаткування.

 

Секретар міської ради                                                          Л.І.Дудка