Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Рішення ХХ сесії VІІ скликання № 7-VІІ від 27.01.2017 року "Про затвердження Положення про порядок справляння збору за місця для паркування транспортних засобів на 2017 рік"

УКРАЇНА

ВОВЧАНСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХ СЕСІЯ VII СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

від 27 січня 2017 року                                                                 № 7-VII 

Про затвердження Положення про порядок справляння збору за місця для паркування транспортних засобів на 2017 рік

Розглянувши на засіданнях постійних депутатських комісій питання затвердження Положення про порядок справляння збору за місця для паркування транспортних засобів на 2017 рік, керуючись ст. 7, ст. 10, пп. 12.3.1, 12.3.2, 12.3.7 п. 12.3, пп. 12.4.1, 12.4.3 п. 12.4 ст. 12 розділу І та ст. 268-1 Податкового кодексу України від, п. 24 розділу І, п. 4 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», ст. 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», постановою КМУ «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Положення про порядок справляння збору за місця для паркування транспортних засобів на 2017 рік (Додаток №1).
 2. Затвердити перелік земельних ділянок, спеціально відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів (Додаток №2).
 3. Оприлюднити дане рішення у визначений законом спосіб.
 4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування (голова комісії Коростиченко І.А.) та постійну депутатську комісію з питань бюджету (голова комісії Козлова В.В.).

 

Вовчанський міський голова                                                  В.С.Шевченко

Додаток № 1

до рішення ХХ сесії
Вовчанської міської ради VІІ скликання
від 27 січня 2017 р. № 7-VII

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок справляння збору за місця для паркування
транспортних засобів

 

 1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок справляння збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – Положення) визначає механізм справляння, розміри, порядок обчислення та сплати збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – збір).

1.2. В даному Положенні терміни вживаються в наступному значенні:

- паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування;

- місце для паркування – місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху;

- майданчики для паркування – площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, на якій відповідно до рішення міської ради здійснюється платне паркування транспортних засобів;

- спеціально відведені автостоянки – площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначається міською радою для цілей паркування транспортних засобів із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортних засобів.

До спеціально відведених автостоянок належать комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету з метою організації та здійснення паркування транспортних засобів. Не належать до спеціально відведених автостоянок гаражі та стоянки, користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також за земельні ділянки, що належать до прибудинкових територій.

 1. Платники збору

2.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці на території Вовчанської міської ради не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

 1. Об'єкт та база оподаткування збором

3.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

 

3.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

 1. Ставки збору

4.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в межах максимальної величини, визначеної Податковим кодексом України:

- для автомобілів таксі – 0,025 %

 1. Податковий період

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 1. Порядок обчислення збору

6.1. Сума збору, що підлягає сплаті за податковий (звітний) квартал і відображається в податковій декларації, розраховується за формулою:

P = S*C*D,

де P – сума збору,

    S – площа об’єкту оподаткування;

    C – ставка збору, у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, визначена у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

    D – сумарна кількість днів за податковий період, впродовж яких проводиться діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів.

6.2. Сума збору розраховується за кожним об’єктом оподаткування окремо.

 1. Порядок та строки сплати збору, звітність

7.1. Збір сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

7.2. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітний) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального податкового звітного періоду строк.

7.3. Податкова декларація подається за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

 1. Організація і здійснення паркування транспортних засобів

8.1. Майданчики для паркування транспортних засобів та спеціально відведені автостоянки призначені для тимчасового перебування транспортних засобів зі стягненням плати за час паркування, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю.

 

8.2. Організація майданчиків та спеціально відведених автостоянок для паркування транспортних засобів на території Вовчанської міської ради здійснюється міською радою за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів господарювання, за попереднім погодженням з уповноваженими органами.

 

8.3. Вовчанська міська рада:

             8.3.1. Затверджує перелік земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначається місцезнаходження кожної земельної ділянки, загальна площа, кількість місць для паркування.

             8.3.2. Веде реєстр майданчиків для паркування транспортних засобів та спеціально відведених автостоянок, за необхідності вносить до нього зміни і доповнення.

             8.3.3. Визначає суб’єктів господарювання, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та на спеціально відведених автостоянках, та з якими укладаються договори на експлуатацію зазначених місць для паркування.

             8.3.4. У разі змін і доповнень до реєстру майданчиків для паркування та спеціально відведених автостоянок протягом 5 днів надає інформацію до органу державної податкової служби.

 

8.4. Суб’єкт господарювання, після підписання договору на експлуатацію майданчика для паркування або спеціально відведеної автостоянки, зобов’язаний:

       8.4.1. Обладнати місця для паркування:

                 - дорожніми знаками і дорожньою розміткою відповідно до
                          Правил дорожнього руху;

                 - спеціальними технічними пристроями (огорожею, в’їзними і
                          виїзними бар’єрами, шлагбаумами, приміщеннями для
                          охоронців і т.п.) за необхідності;

                 - інформаційним стендом (табличкою), розташованим на
                          видному місці, який містить інформацію про суб’єкт
                          господарювання (назва або ПІП фізичної особи – підприємця,
                          адреса, телефон керівника, особа, яка приймає претензії),
                          схему паркувальної зони, перелік осіб, які мають право на
                          безоплатне паркування легкових автомобілів відповідно до
                          статті 30 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в
                          Україні», режим роботи.

        8.4.2. Підготувати працівників, які обслуговують майданчик для паркування або спеціально відведену автостоянку, забезпечити їх нагрудними знаками і посвідченнями встановленого зразка на підставі Наказу Міністерства ЖКГ № 429 від 01.12.2010 р. та контролювати виконання цими працівниками своїх обов’язків.

        8.4.3. Забезпечити працівників, які обслуговують майданчик для паркування або спеціально відведену автостоянку, реєстраторами розрахункових операцій або квитанціями встановленого зразка, оформленими відповідно до чинного законодавства.

        8.4.4. Проводити роз’яснювальну роботу і вживати заходи щодо  недопущення проведення стихійної торгівлі в межах території, призначеної для паркування.

        8.4.5. Контролювати повноту і своєчасність оплати водіями послуг паркування.

        8.4.6. Своєчасно надавати до контролюючих органів розрахунок збору за місця для паркування транспортних засобів і в повному обсязі перераховувати його до бюджету.

        8.4.7. Здійснювати діяльність з паркування транспортних засобів відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме, Закону України «Про дорожній рух», постанов КМУ «Про Правила дорожнього руху», «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», «Про затвердження Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках» тощо.

8.5. У разі організації майданчиків для платного паркування поруч з ринками, торговими центрами тощо, суб’єкти господарювання можуть організовувати та провадити діяльність із паркування транспортних засобів за рішенням міської ради.

 

8.6. Виконавчий комітет міської ради забезпечує розробку паспортів спеціально відведених місць для паркування, в яких зазнається їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку, режим роботи, інша інформація за необхідності. У випадках, передбачених чинним законодавством, такі паспорта погоджуються уповноваженими органами.

8.7. Власники майданчиків для паркування та спеціально відведених автостоянок забезпечують виділення та облаштування, в межах таких майданчиків та автостоянок, місць для безоплатного паркування легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опоно-рухового апарату, члени їхніх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передане право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів з ураженням опоно-рухового апарату, а також, для безоплатного паркування транспортних засобів, що належать підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату. Кількість місць для безоплатного паркування становить не менше 10 відсотків загальної кількості місць для паркування транспортних засобів, але не менше, як для одного транспортного засобу, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.               

 1. Відповідальність платників збору

9.1. Платники збору несуть відповідальність за правильність визначення суми збору, що підлягає сплаті до бюджету, повноту і своєчасність перерахування збору, та за своєчасність подання податкових декларацій в порядку, визначеному Податковим кодексом України.

9.2. Платники збору несуть відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства щодо організації та ведення діяльності з паркування транспортних засобів.

 1. Контроль

10.1. Контроль за повнотою, правильністю та своєчасністю сплати збору за місця паркування транспортних засобів здійснюється органом державної фіскальної служби за місцезнаходженням об’єкту оподаткування.

 

Секретар міської ради                                                                   Л.І.Дудка

 

Додаток № 2

до рішення ХХ сесії
Вовчанської міської ради VІІ скликання
від 27 січня 2017 р. № 7-VII

 ПЕРЕЛІК

земельних ділянок, спеціально відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів

 

№ з/п

Адреса розміщення земельної ділянки

Назва суб’єкту господарювання, в експлуатації якого знаходиться земельна ділянка

Загальна площа земельної ділянки, кв. метрів

Кількість місць для паркування (автомобілів)

1

Вул. Авіаційна, біля продовольчого магазину

ФОП

Шеремет Тетяна Олександрівна

40

4

2

Вул. Торгова, біля медичного центру

ФОП

Черваньов Сергій Володимирович

50

5

3

Вул. Колокольцова, біля кафе «Альонушка»

ФОП

Черваньов Сергій Володимирович

60

6

4

Вул. Колокольцова, біля аптеки «Здоров’я»

ФОП

Демченко Світлана Миколаївна

20

2

5

Вул. Авіаційна, біля кафе «Сокіл»

ФОП

Демченко Світлана Миколаївна

20

2

6

Вул. Соборна, біля кафе «Талісман»

ФОП

Брауде Володимир Ілліч

40

4

РАЗОМ

230

23

 

Секретар міської ради                                                                       Л.І.Дудка