Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Проект регуляторного акту " Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік"

Шановні мешканці міста!

 

Вовчанська міська рада оприлюднює проект регуляторного акту «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік» та аналіз регуляторного впливу до зазначеного проекту з метою одержання зауважень і пропозицій.

Цей регуляторний акт містить Положення про оподаткування платою за землю, Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Положення про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками, Положення про оподаткування транспортним податком, Положення про оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів, Положення про оподаткування туристичним збором, з відповідними додатками, що містять переліки ставок податків (зборів) та пільг з їх сплати.

Зауваження та пропозиції щодо цього регуляторного акту просимо протягом одного місяця (до 07.05.2018 р.) надавати у письмовому вигляді за поштовою адресою: 62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Соборна, 92, або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або на адресу Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11.

Усі зауваження та пропозиції щодо проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, будуть розглянуті в обов’язковому порядку.

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення
«Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік»

 

І. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Стаття 143 Конституції України передбачає встановлення територіальними органами громади міста місцевих податків і зборів відповідно до закону. Податковий кодекс України (далі – ПКУ) передбачає, що міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.3, 12.4 ст. 12 ПКУ).

Встановлення місцевих податків та зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (пп.12.3.1 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

До місцевих податків належать (ст. 10 ПКУ):

- податок на майно, який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку;

- єдиний податок.

До місцевих зборів належать:

- збір за місця для паркування транспортних засобів;

- туристичний збір.

Статтею 7 ПКУ визначено загальні засади встановлення податків і зборів, зокрема, під час встановлення податку можуть передбачатися пільги та визначатися порядок їх застосування. Елементи податку, визначені в пункті 7.1 статті 7 ПКУ (платники податку, об'єкт оподаткування, база оподаткування, ставка податку, порядок обчислення податку, податковий період, строк та порядок сплати податку, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку) та підстави для надання податкових пільг та порядок їх застосування визначаються виключно Податковим кодексом (п. 7.4 ст. 7 ПКУ).

Крім того, чинним законодавством не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (п. 12.3.7 ст. 12 ПКУ).

Обов’язковість приймання рішення місцевими радами щодо встановлення місцевих податків і зборів передбачена пп. 12.3.5 ст. 12 ПКУ, необхідність щорічного приймання таких рішень передбачена пп. 12.4.3 ст. 12 ПКУ, перелік питань (елементів оподаткування), які мають бути відображені у рішенні про встановлення місцевих податків і зборів, передбачений пп. 12.3.2 ст. 12 Податкового кодексу України.

Повноваження органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків і зборів визначені п. 24) ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

ІІ. Цілі і завдання проекту рішення

1) Дотримання вимог чинного законодавства.

2) Створення прозорого і зрозумілого порядку визначення місцевих податків і зборів та пільг щодо їх сплати.

3) Встановлення диференційованих ставок місцевих податків і зборів відповідно до вимог чинного законодавства, а саме: відповідно до постанови КМУ № 483 від 24.05.2017 р. ставки плати за землю затверджуються у відповідності до цільового призначення земель згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 р. № 548; ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки затверджуються відповідно до класифікації будівель та споруд, встановленої Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018:2000, затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 р. № 507.

4) Забезпечення правового регулювання та вирішення питань сплати місцевих податків та зборів.

ІІІ. Загальна характеристика і основні положення проекту рішення

Чинним законодавством України передбачене встановлення місцевих податків і зборів (і надання пільг) саме місцевими радами з метою збалансування інтересів територіальної громади і суб’єктів господарювання у сфері оподаткування.

Запропонований проект рішення містить оптимальне співвідношення ставок місцевих податків і зборів та пільг, яке збалансовує інтереси усіх суб’єктів дії цього регуляторного акту, крім того, враховує і економічне становище в країні, і нагальні потреби територіальної громади, і можливість надання обґрунтованих пільг платникам податків в межах встановлених чинним законодавством повноважень міської ради, враховує пропозиції підприємств та підприємців міста щодо ставок місцевих податків і зборів у разі, коли їх зниження є вмотивованим і не тягне за собою погіршення або унеможливлення фінансового забезпечення здійснення функцій місцевого самоврядування.

Запропонований проект рішення:

1) відповідає вимогам пп. 12.3.2 ст. 12 Податкового кодексу України щодо елементів оподаткування, що в обов’язковому порядку мають бути відображені в рішенні;

2) відповідає вимогам постанови КМУ № 483 від 24.05.2017 р. щодо форми типового рішення по місцевим податкам і зборам та додатків до нього, крім того, враховує вимогу щодо дати набрання чинності рішенням, яка зазначається тільки у разі, якщо вона відмінна від дати набрання чинності згідно з п. 5 ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» (тобто, з дня офіційного оприлюднення рішення);

3) враховує зміни до Класифікації видів цільового призначення земель, внесені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 261 від 23.05.2017 р., який набрав чинності 11.07.2017 р.,

4) враховує зміни, внесені до Податкового кодексу України Законом України № 2245 від 07.12.2017 р.,

5) враховує офіційні роз’яснення та податкові консультації, надані органами Державної фіскальної служби України та Державною регуляторною службою України протягом 2017 року та першого кварталу 2018 року, щодо обчислення та сплати місцевих податків і зборів,

6) враховує пропозицію Фінансового управління Вовчанської РДА, наведену у Довідці про перевірку здійснення виконавчим комітетом Вовчанської міської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади (лист № 03-14/142 від 28.02.2018 р.) – «…з метою забезпечення затвердженого обсягу доходів бюджету та отримання надпланових надходжень провести роботу щодо перегляду існуючих ставок місцевих податків і зборів…».

Проект рішення має шість додатків, кожен з яких відповідає окремому місцевому податку або збору, кожен додаток містить Положення про оподаткування визначеним податком (збором), перелік ставок податку (збору), перелік пільг, встановлених як Податковим кодексом України, так і додаткових не індивідуальних пільг, встановлених міською радою в межах повноважень, визначених ст. 7 ПКУ.

 

До основних положень проекту рішення відносяться:

1) Плата за землю складається з земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативно-грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), встановлюються у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативно-грошову оцінку яких не проведено, встановлюються у відсотках від нормативної грошової оцінки 1 га ріллі по області (відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 262 від 23.05.2017 р. «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Харківській області становить 32549,20 грн. за 1 га).

Ставки земельного податку на 2018 рік та норми Податкового кодексу України на 2018 рік, у порівнянні з 2017 роком, виглядають так:

Види земельних ділянок (категорії зазначені на підставі рішення 2017 року)

Ставки згідно  рішення Вовчанської міської ради щодо плати за землю на 2017 рік

Норма Податкового кодексу України на 2017 рік

Середні  ставки згідно  рішення Вовчанської міської ради щодо плати за землю на 2018 рік

Середні ставки 2019 року (проект)

Норма Податкового кодексу України на 2018 рік

для земель сільськогосподарського призначення

0,3 %

0,3 – 1 %

0,25 %

0,41 %

0,3 – 1 %

для земельних ділянок (в межах населених пунктів), зайнятих житловим фондом, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також для земельних ділянок, наданих для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами

0,03 %

Не більше
3 %

0,03 %

0,26 %

Не більше
3 %

для земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності)

1 %

Не більше
12 %

1 %

1,53 %

Не більше
12 %

для інших земельних ділянок

1 %

Не більше 3 % для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено,
не більше 1 % для земель загального користування*

1 %

1,53 %
(1 % для земель загального користувачко)

Не більше 3 % для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено,
не більше 1 % для земель загального користування*

земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

5 %

Усі земельні ділянки – не більше 5 %, сільгоспугіддя – у проміжку 0,3 – 5 %

5 %

5 %

Усі земельні ділянки – не більше 5 %, сільгоспугіддя – у проміжку 0,3 – 5 %

*Щодо оподаткування земель загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, полігони для зберігання твердих побутових відходів тощо) слід зазначити, що за такі ділянки податок не справляється, крім випадків, коли вони надаються для використання юридичним або фізичним особам (павільйони, кіоски, лотки, атракціони та ін.).

Крім того, в проекті рішення враховано, що землі сільськогосподарського призначення (відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України) поділяються на сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) та несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

Структура земельного фонду Вовчанської міської ради:

№ з/п

Територія Вовчанської міської ради

Площа, га

 

Територія, всього

у тому  числі:

2136,49

1

Сільськогосподарські угіддя, з них:

1100,52

 

- рілля

562,05

 

- перелоги

169,0

 

- сади

28,0

 

- сіножаті

149,5

 

- пасовища

191,97

2

Ліса і інші лісовкриті площі

20,0

3

Забудовані землі

958,8

4

Водна поверхня

10,0

5

Заболочені землі

37,08

6

Під господарськими будівлями та дворами

10,0

7

Інші землі

0,09

 

Загальний перелік ставок земельного податку наведений у Додатку 1.1 до Положення про оподаткування платою за землю, ставки встановлені окремо для юридичних і фізичних осіб (в тому числі ФОП), окремо для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), та земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено (за межами населених пунктів). Такі категорії ставок передбачені чинним законодавством.

У разі відсутності на території Вовчанської міської ради земель певного цільового призначення або у разі не використання земель певного цільового призначення якоюсь з категорій платників в таблиці проставлені прочерки, тобто ставка не встановлюється.

Рядки, в яких встановлення ставок земельного податку не передбачене, відмічені «Х».

Ставки земельного податку застосовуються з урахуванням розділу 5 Положення про оподаткування платою за землю, тобто з урахуванням переліку земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню відповідно до вимог Податкового кодексу України, та з урахуванням пільг зі сплати земельного податку, які наведені у Додатку 1.2 до Положення про оподаткування платою за землю.

Ставки земельного податку на 2019 рік запропоновані в межах норм Податкового кодексу України з урахуванням середніх ставок по Вовчанському району за відповідними категоріями земель.

Середні ставки земельного податку по Вовчанському району, встановлені на 2018 рік, наведені в Інформаційній довідці № 1, що додається (середні ставки визначенні на підставі рішень сільських та селищних рад, оприлюднених на їх офіційних сайтах або на сайті Вовчанської районної ради).

В Інформаційній довідці № 2 наведений перелік платників земельного податку по Вовчанській міській раді за категоріями земель (перелік складений на підставі даних органів ДФС України).

 

2) Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2017 році – 3200,00грн., у 2018 році – 3723,00 грн., у 2019 році – за попередньою інформацією Міністерства фінансів України – такий показник складатиме 4173,00 грн.).

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік у запропонованому проекті рішення визначені в межах граничних норм, передбачених Податковим кодексом України на 2018 рік, без змін щодо 2018 року.

Ставки та норми ПКУ 2018 року у порівнянні з 2017 роком виглядають так:

Об’єкти нерухомості

Ставки 2017 року, % (грн. за 1 м2)

Норма Податкового кодексу України на 2017 рік

Середні ставки 2018 року, % (грн. за 1 м2)

Середні ставки 2019 року (проект), % (грн. за 1 м2)

Норма Податкового кодексу України на 2018 рік

Ставки податку для фізичних осіб

Об'єкти житлової нерухомості

0,1 %
(3,20 грн. за 1 м2)

Не перевищує 1,5 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року

0,1 %
(3,723 грн. за 1 м2)

0,1 %
(4,173 грн. за 1 м2)

Не перевищує 1,5 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року

Об’єкти нежитлової нерухомості

0,05 %
(1,60 грн. за 1 м2)

0,05 %
(1,86 грн. за 1 м2)

0,05 %
(2,09 грн. за 1 м2)

Об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності і використовуються для ведення малого та середнього бізнесу

0,5 %
(16,00 грн. за 1 м2)

0,5 %
(18,615 грн. за 1 м2)

0,5 %
(20,865 грн. за 1 м2)

Ставки податку для юридичних осіб

Об'єкти житлової нерухомості

1 %
(32,00 грн. за 1 м2)

Не перевищує 1,5 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року

1 %
(37,23 грн. за 1 м2)

1 %
(41,73 грн. за 1 м2)

Не перевищує 1,5 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року

Об’єкти нежитлової нерухомості

0,5 %
(16,00 грн. за 1 м2)

0,5 %
(18,615 грн. за 1 м2)

0,5 %
(20,865 грн. за 1 м2)

 

В проекті рішення враховано, що пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, передбачені ПКУ у вигляді зменшення бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб (на 60, 120 і 180 м2), органи місцевого самоврядування не можуть збільшувати (з 1 січня 2016 року з ПКУ виключений абзац шостий підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 на підставі Закону України № 909-VIII від 24.12.2015).

Загальний перелік ставок податку на нерухоме майно наведений у Додатку 2.1 до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ставки встановлені окремо для юридичних і фізичних осіб (в тому числі фізичних осіб – підприємців), такі категорії ставок передбачені чинним законодавством.

У разі відсутності на території Вовчанської міської ради певних категорій будівель і споруд або у разі не використання будівель та споруд певного цільового призначення якоюсь з категорій платників в таблиці проставлені прочерки, тобто ставка не встановлюється.

Рядки, в яких встановлення ставок податку на нерухоме майно не передбачене, відмічені «Х».

Ставки податку на нерухоме майно застосовуються з урахуванням розділу 5 Положення про оподаткування цим податком, тобто з урахуванням переліку об’єктів, які не підлягають оподаткуванню відповідно до вимог Податкового кодексу України, та з урахуванням пільг зі сплати податку, які наведені у Додатку 2.2 до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Додатком 2.2 передбачені не індивідуальні пільги, які Вовчанська міська рада може встановлювати відповідно до п. 7.2 ст. 7 ПКУ.

 

3) Відповідно до п. 293.2 ст. 293 ПКУ рішенням органів місцевого самоврядування затверджуються фіксовані ставки єдиного податку для платників І та ІІ групи – суб’єктів господарювання – фізичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку і звітності.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються залежно від виду господарської діяльності (п. 293.2 ст. 293 ПКУ).

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 ПКУ «У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 цього Кодексу» (якщо ставки змінені та рішення оприлюднене до 15.07.2018 р., вони застосовуються з 01.01.2019 року, в іншому випадку – застосовуються з 01.01.2020 року).

Ставка єдиного податку для платників І групи визначається Податковим кодексом України у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, в межах до 10 %  (у 2018 році 1762,00 грн. х 10 % = 176,20 грн. на місяць).

Ставка єдиного податку для платників ІІ групи визначається Податковим кодексом України у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в межах до 20 % (у 2018 році 3723,00 грн. х 20 % = 744,60 грн. на місяць).

Крім того, у запропонованому проекті рішення враховані вимоги п. 293.4, 293.6, 293.7 статті 293 ПКУ щодо застосування ставки 15 % та максимальних ставок в певних випадках здійснення господарської діяльності, що передбачено Податковим кодексом України та не регулюється рішеннями місцевих рад.

Ставки єдиного податку на 2019 рік у запропонованому проекті рішення визначені в межах граничних норм, передбачених Податковим кодексом України на 2018 рік, які у порівнянні з 2017 роком виглядають так:

Група платників податку

Ставки 2017 року, % (грн. на місяць)

Норма Податкового кодексу України на 2017 рік

Ставки 2018 року, % (грн. на місяць)

Ставки 2019 року (проект), % (грн. на місяць)

Норма Податкового кодексу України на 2018 рік

Перша

10 %
(1600,00 х 10 % = 160,00)

До 10 % розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу на 1 січня поточного року

10 %
(1762,00 х 10 % = 176,20)

10 %
(1921,00 х 10 % = 192,10)

До 10 % розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу на 1 січня поточного року

Друга

10 %*
(3200,00 х 10 % = 320,00)

До 20 % розміру мінімальної зарплати на 1 січня поточного року

10 %
(3723,00 х 10 % = 372,30)

20 %
(4173,00 х 20 % = 834,60)

До 20 % розміру мінімальної зарплати на 1 січня поточного року

* Ставка 2017 року змінена з 20 % на 10 % рішенням «Про затвердження Порядку справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, за фіксованими ставками на 2017 рік» № 4-VII від 27.01.2017 року.

У Додатку 3.1 до Положення про оподаткування єдиним податком наведений перелік фіксованих ставок єдиного податку за видами господарської діяльності (у відповідності до Державного Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010), дозволеними І та ІІ групі платників єдиного податку (такий перелік встановлений Державною фіскальною службою України та оприлюднений на її офіційному сайті).

Додаток 3.2 до Положення про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками (додаток по пільгам) відсутній, оскільки пільги зі сплати єдиного податку за фіксованими ставками надаються шляхом встановлення менших ставок єдиного податку для певних видів економічної діяльності.

 

4) Ставки транспортного податку, запропоновані на 2019 рік, та інші норми щодо сплати транспортного податку відповідають нормам, встановленим Податковим кодексом України на 2018 рік, та відповідають ставкам, затвердженим у 2018 році:

транспортний податок встановлюється для легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розмірі 25000 гривень за кожен автомобіль.

 

5) Ставки збору за місця для паркування транспортних засобів, запропоновані на 2019 рік, та інші норми щодо зазначеного збору відповідають нормам, встановленим Податковим кодексом України на 2018 рік, та відповідають ставкам, затвердженим на 2018 рік, які у порівнянні з попередніми періодами виглядають так:

 

Група платників податку

Ставки 2017 року, % (грн. за 1 м2)

Норма Податкового кодексу України на 2017 рік

Ставки 2018 року, % (грн. за 1 м2)

Ставки 2019 року (проект), % (грн. за 1 м2)

Норма Податкового кодексу України на 2018 рік

Автомобілі таксі

0,025 % (3200,00 х 0,025 % = 0,80 грн. за 1 м2)

0,03 – 0,15 %

0,025 % (3723,00 х 0,025 % = 0,93 грн. за 1 м2)

0,025 % (4173,00 х 0,025 % = 1,04 грн. за 1 м2)

до 0,075 %

У Додатку 5.2 наведений перелік земельних ділянок, спеціально відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів.

6) Ставка туристичного збору, запропонована на 2019 рік, та інші норми щодо зазначеного збору відповідають нормам, встановленим Податковим кодексом України на 2018 рік, та відповідають ставкам, затвердженим на 2018 рік, які у порівнянні з попередніми періодами виглядають так:

Група платників податку

Ставки 2017 року

Норма Податкового кодексу України 2017 року

Ставки 2018 року

Ставки 2019 року (проект)

Норма Податкового кодексу України 2018 року

Усі платники туристичного збору, передбачені ПКУ

1 % (від вартості проживання)

0,5 – 1 %

1 % (від вартості проживання)

1 % (від вартості проживання)

0,5 – 1 %

 

 1. IV. Нормативно-правова база у даній сфері регулювання

Проект рішення розроблений відповідно до ст. 7, ст. 10, пп. 12.3.1, 12.3.2, 12.3.4, 12.3.7 п. 12.3, пп. 12.4.1, 12.4.3 п. 12.4, п. 12.5 ст. 12 розділу І, ст. 266, 267, 268, 268-1, 269 – 289 розділу ХІІ, ст. 291 – 297 розділу ХІV Податкового кодексу України, постанови КМУ «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» № 483 від 24.05.2017 р., наказу Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» № 548 від 23.07.2010 р., Державного класифікатору будівель та споруд ДК 018:2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації № 507 від 17.08.2000 р., п. 24 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 290/97 від 21.05.1997 р.

 

 1. Фінансово-економічне обґрунтування

Основними фінансово-економічними показниками щорічного прийняття рішення про встановлення місцевих податків і зборів є:

 

1) Кількість зареєстрованих платників місцевих податків і зборів на 01.01.2018 р. (показник 2019 року планується на підставі факту 2018 року):

Податок/збір

Кількість зареєстрованих платників за даними органів ДФС

Фізичних осіб (ФОП та населення)

Юридичних осіб

Плата за землю

420

110

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

277

56

Єдиний податок

698

38

Транспортний податок

5

2

Збір за місця для паркування транспортних засобів

4

0

Туристичний збір

0

0

 

2) Надано пільг з оподаткування (за даними органів ДФС України про місцеві податки і збори, щодо яких передбачені пільги):

Податок/збір

Сума пільги (за даними поданих платниками звітів за 2017 рік*), грн.

Плата за землю

2621366,00

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

0

Єдиний податок

0

Транспортний податок

0

Збір за місця для паркування транспортних засобів

0

Туристичний збір

0

*Подання звіту про пільги з оподаткування передбачене чинним законодавством тільки для платників – юридичних осіб та ФОП, облік пільг, наданих фізичним особам, які не є суб’єктами господарювання, чинним законодавством не передбачений.

 

3) Надходження від сплати місцевих податків і зборів, грн.

Показники

2017 рік (факт)

2018 рік (план)

2019 рік (прогноз при незмінних ставках податків)

2019 рік (прогноз при змінених ставках податків)

Плата за землю

8121060,82

7101500,00

7101500,00

7847500,00

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

643268,18

759500,00

851400,00

851400,00

Єдиний податок

5809875,41

4113100,00

4422200,00

5494900,00

Транспортний податок

154167,33

185000,00

185000,00

185000,00

Збір за місця для паркування транспортних засобів

58124,64

71300,00

80000,00

80000,00

Туристичний збір

0

0

0

0

ВСЬОГО надходжень

14786496,38

12230400,00

12640100,00

14458800,00

Приріст надходжень (до попереднього року)

Х

-2556100,00

+409700,00

+2228400,00

 

На 2018 рік заплановано надходжень місцевих податків і зборів на 2556100,00 грн. менше в порівнянні з фактом 2017 року у зв’язку зі зменшенням ставки єдиного податку для платників ІІ групи з 20 % на 10 %.

На 2019 рік заплановано (при незмінних ставках податків і зборів) надходжень місцевих податків і зборів на 409700,00 грн. більше в порівнянні з 2018 роком у зв’язку зі збільшенням показників мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на працездатну особу станом на 1 січня, які (показники) задіяні в розрахунках збору за місця для паркування, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і єдиного податку (мінімальна зарплата зросте на 12,1 %, прожитковий мінімум – на 9,0 %), крім того, у зв’язку зі збільшенням оподатковуваної площі житлової та нежитлової нерухомості (за даними ДФС).

Прогноз надходження податків і зборів на 2019 рік за умови підвищення ставок земельного податку і єдиного податку для платників ІІ групи враховує наступне:

а) у разі підвищення ставки єдиного податку для платників ІІ групи на 10 % міський бюджет додатково отримає 1072700,00 грн. (розрахунок здійснений за умови незмінності кількості платників податку);

б) у разі підвищення ставок земельного податку в середньому на 44 % міський бюджет додатково отримає 746000,00 грн. (розрахунок здійснений за умови незмінності інших вихідних даних – кількості платників, бази оподаткування, відсутності заборгованості тощо).

Надходження міського бюджету від сплати місцевих податків і зборів заплановане на 2019 рік на рівні плану 2018 року за умови незмінності інших вихідних даних, крім ставки оподаткування – кількості платників, бази оподаткування, відсутності заборгованості тощо.

 

4) Питома вага місцевих податків і зборів у надходженнях загального фонду міського бюджету (без урахування субвенції з районного бюджету на утримання дошкільних навчальних закладів):

Вид надходжень

Планова річна сума на 2018 р., грн.

% в загальній сумі надходжень

Місцеві податки і збори

12230400,00

67,8

В т.ч. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

759500,00

4,2

В т.ч. плата за землю

7101500,00

39,4

В т.ч. транспортний податок

185000,00

1,0

В т.ч. єдиний податок

4113100,00

22,8

В т.ч. збір за місця для паркування транспортних засобів

71300,00

0,4

Інші податки (акцизний, податок на прибуток комунальних підприємств)

4935300,00

27,4

Інші надходження (державне мито, адміністративні санкції, плата за адміністративні послуги)

876800,00

4,8

ВСЬОГО

18042500,00

100,0

 

 1. VI. Очікувані результати прийняття рішення

1) Дотримання вимог чинного законодавства.

2) Створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення й справляння місцевих податків і зборів.

3) Збалансування інтересів територіальної громади і суб’єктів господарювання у сфері оподаткування.

4) Забезпечення фінансових підстав для соціально-економічного розвитку міста та здійснення функцій місцевого самоврядування.

 

 

Виконавець: провідний спеціаліст                                            О.М.Аргунова

 

УКРАЇНА
ВОВЧАНСЬКА  МІСЬКА  РАДА  ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
____ СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

«____» _____________ 2018 року                                               проект № ____-VII

 

Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік

Керуючись ст. 7, ст. 10, пп. 12.3.1, 12.3.2, 12.3.4, 12.3.7 п. 12.3, пп. 12.4.1, 12.4.3 п. 12.4, п. 12.5 ст. 12 розділу І, ст. 266, 267, 268, 268-1, 269 – 289 розділу ХІІ, ст. 291 – 297 розділу ХІV Податкового кодексу України, постановою КМУ «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» № 483 від 24.05.2017 р., наказом Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель» № 548 від 23.07.2010 р., Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018:2000, затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації № 507 від 17.08.2000 р., п. 24 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» № 290/97 від 21.05.1997 р., міська рада

ВИРІШИЛА:

 

 1. Встановити на території Вовчанської міської ради на 2019 рік такі податки і збори:

1.1. Плату за землю.

1.2. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

1.3. Єдиний податок.

1.4. Транспортний податок.

1.5. Збір за місця для паркування транспортних засобів.

1.6. Туристичний збір.

 

 1. Затвердити:

2.1. Положення про оподаткування платою за землю (Додаток 1).

2.2. Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Додаток 2).

2.3. Положення про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками (Додаток 3).

2.4. Положення про оподаткування транспортним податком (Додаток 4).

2.5. Положення про оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів (Додаток 5).

 

2.6. Положення про оподаткування туристичним збором (Додаток 6).

 

 1. Оприлюднити це рішення в засобах масової інформації (або іншим можливим способом).

 

 1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування (голова комісії Добровінський А.В.) та постійну депутатську комісію з питань бюджету (голова комісії Козлова В.В.).

 

 

 

Вовчанський міський голова                                                      В.С.Шевченко

 

Додаток 1

до рішення _____ сесії VIІ скликання

від __________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування платою за землю на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники плати за землю:

1.1. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв).

1.2. Землекористувачі.

1.3. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

 

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

2.2. Земельні частки (паї), які перебувають у власності.

2.3. Об'єктом оподаткування орендною платою є земельна ділянка, надана в оренду.

 

IІІ. База оподаткування:

3.1. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до п. 10.2 цього Положення.

3.2. Площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

3.3. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

 

ІV. Ставки/розмір:

4.1. Ставки земельного податку визначені у Додатку 1.1 до цього Положення. Ставки застосовуються з урахуванням пунктів 5.2 і 5.4 цього Положення.

4.2. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

4.2.1. Не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

4.2.2. Не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки землі.

4.2.3. Може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 4.2.2 цього Положення, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

4.2.4. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

 

 1. Пільги зі сплати земельного податку:

5.1. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

5.1.1. Від сплати податку звільняються:

5.1.1.1. інваліди першої і другої групи;

5.1.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

5.1.1.3. пенсіонери (за віком);

5.1.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

5.1.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

5.1.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 5.1.1 цього Положення, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

5.1.2.1. для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

5.1.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селі Плетенівка – не більш як 0,25 гектара, в місті Вовчанськ – не більш як 0,10 гектара;

5.1.2.3. для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

5.1.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

5.1.2.5. для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

 

5.1.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

 

5.1.4. Якщо фізична особа, визначена у пункті 5.1.1 цього Положення, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

 

5.2. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб:

5.2.1. Від сплати податку звільняються:

5.2.1.1. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

5.2.1.2. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

5.2.1.3. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки (крім національних та державних дендрологічних парків), освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

5.2.1.4. державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

5.2.1.5. державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

5.2.1.6. бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

5.2.2. Розмір плати за землю зменшується:

5.2.2.1. плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до цього Положення.

5.3. Перелік пільг для фізичних і юридичних осіб визначений у Додатку 1.2 до цього Положення.

 

5.4. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком:

5.4.1. Не сплачується податок за:

5.4.1.1. сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;

5.4.1.2. землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

5.4.1.3. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

5.4.1.4. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування – землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

5.4.1.5. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

5.4.1.6. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

5.4.1.7. земельні ділянки, на яких розташовані дипломатичні представництва, які відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, користуються приміщеннями та прилеглими до них земельними ділянками на безоплатній основі;

5.4.1.8. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

 

5.5. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

Якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

 

VІ. Порядок обчислення:

6.1. Порядок обчислення плати за землю.

6.1.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6.1.2. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за встановленою формою.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені Податковим кодексом України та цим Положенням, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

 6.1.3. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

 1) у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

 2) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

 3) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

 6.1.4. Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 5.1.1 цього Положення за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

6.1.5. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховане за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 Податкового кодексу України.

 

6.2. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 – 287 Податкового кодексу України.

 

VІІ. Податковий період:

7.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

7.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

 

VІІІ. Строк та порядок сплати плати за землю:

8.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

   У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

8.2. Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

 

8.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

 

8.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

 

8.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

8.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

 

8.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

 

8.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 

ІХ. Строк та порядок подання звітності з плати за землю:

9.1. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

9.2. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

 

9.3. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

  У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

 

Х. Додаткові норми Положення:

10.1. Міська рада до 25 грудня року, що передує звітному, подає контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

    Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

 

10.2. Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кi = І:100,

де І – індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

 

 

 

Секретар міської ради                                                                                  Л.І.Дудка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1.1

до Положення про оподаткування платою за землю
на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням _____ сесії VIІ скликання

від ___________ 2018 року № __-VIІ

 

 

СТАВКИ
земельного податку

 

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти,
на які поширюється дія рішення:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

 

Вид цільового призначення земель

Ставки податку
(відсотків нормативної грошової оцінки)1

За земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

За земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

 

Код

 

Назва

для юридичних осіб

для фізичних осіб (в т.ч. ФОП)

для юридичних осіб

для фізичних осіб (в т.ч. ФОП)

1

2

3

4

5

6

01

Землі сільськогосподарського призначення

х

х

х

х

01.01

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 

х

х

х

х

в т.ч. сільськогосподарські угіддя2

0,500

0,500

5,000

5,000

в т.ч. несільськогосподарські угіддя3

0,500

0,050

5,000

5,000

01.02

Для ведення фермерського господарства 

х

х

х

х

в т.ч. сільськогосподарські угіддя2

0,500

0,500

5,000

5,000

в т.ч. несільськогосподарські угіддя3

0,500

0,050

5,000

5,000

01.03

Для ведення особистого селянського господарства4

-

0,050

5,000

5,000

01.04

Для ведення підсобного сільського господарства 

х

х

х

х

в т.ч. сільськогосподарські угіддя2

0,500

-

5,000

-

в т.ч. несільськогосподарські угіддя3

0,500

-

5,000

-

01.05

Для індивідуального садівництва 

0,500

0,500

5,000

5,000

01.06

Для колективного садівництва 

0,500

0,500

5,000

5,000

01.07

Для городництва 

0,500

0,500

5,000

5,000

01.08

Для сінокосіння і випасання худоби 

0,500

0,500

5,000

5,000

01.09

Для дослідних і навчальних цілей 

х

х

х

х

в т.ч. сільськогосподарські угіддя2

0,500

0,500

5,000

5,000

в т.ч. несільськогосподарські угіддя3

0,500

0,050

5,000

5,000

01.10

Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства 

х

х

х

х

в т.ч. сільськогосподарські угіддя2

0,500

-

5,000

-

в т.ч. несільськогосподарські угіддя3

0,500

-

5,000

-

01.11

Для надання послуг у сільському господарстві 

х

х

х

Х

в т.ч. сільськогосподарські угіддя2

0,500

0,500

5,000

5,000

в т.ч. несільськогосподарські угіддя3

0,500

0,050

5,000

5,000

01.12

Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції 

0,500

0,050

5,000

5,000

01.13

Для іншого сільськогосподарського призначення  

х

х

х

х

в т.ч. сільськогосподарські угіддя2

0,500

0,500

5,000

5,000

в т.ч. несільськогосподарські угіддя3

0,500

0,050

5,000

5,000

01.14

Для цілей підрозділів 01.01 - 01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

0,500

0,500

5,000

5,000

02

Землі житлової забудови5

х

х

х

х

02.01

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)  

0,100

0,050

х

х

02.02

Для колективного житлового будівництва 

0,100

0,050

х

х

02.03

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку 

0,100

0,050

х

х

02.04

Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання 

0,100

0,050

х

х

02.05

Для будівництва індивідуальних гаражів  

0,100

0,050

х

х

02.06

Для колективного гаражного будівництва 

0,100

0,050

х

х

02.07

Для іншої житлової забудови  

0,100

0,050

х

х

02.08

Для цілей підрозділів 02.01 - 02.07, 02.09, 02.10 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

0,100

0,050

х

х

02.09

Для будівництва і обслуговування паркінгів або автостоянок на землях житлової та громадської забудови

1,000

1,000

х

х

02.10

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури

1,000

1,000

х

х

03

Землі громадської забудови5

х

х

х

х

03.01

Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування  

1,800

-

х

х

03.02

Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 

1,800

-

х

х

03.03

Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги 

1,800

-

х

х

03.04

Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 

1,800

-

х

х

03.05

Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування  

1,800

-

х

х

03.06

Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 

1,800

-

х

х

03.07

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 

1,800

1,800

х

х

03.08

Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування 

1,800

1,800

х

х

03.09

Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ 

1,800

1,800

х

х

03.10

Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку)

1,800

1,800

х

х

03.11

Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки 

1,800

-

х

х

03.12

Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування 

1,800

-

х

х

03.13

Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування  

1,800

1,800

х

х

03.14

Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС

1,800

-

х

х

03.15

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови 

1,800

1,800

х

х

03.16

Для цілей підрозділів 03.01 - 03.15, 03.17 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,800

1,800

х

х

03.17

Для розміщення та експлуатації закладів з обслуговування відвідувачів об’єктів рекреаційного призначення

1,800

1,800

х

х

04

Землі природно-заповідного фонду

х

х

х

х

04.01

Для збереження та використання біосферних заповідників 

0

0

0

0

04.02

Для збереження та використання природних заповідників 

0

0

0

0

04.03

Для збереження та використання національних природних парків 

0

0

0

0

04.04

Для збереження та використання ботанічних садів 

0

0

0

0

04.05

Для збереження та використання зоологічних парків 

0

0

0

0

04.06

Для збереження та використання дендрологічних парків 

0

0

0

0

04.07

Для збереження та використання парків-пам'яток садово-паркового мистецтва 

0

0

0

0

04.08

Для збереження та використання заказників 

0

0

0

0

04.09

Для збереження та використання заповідних урочищ 

0

0

0

0

04.10

Для збереження та використання пам'яток природи 

0

0

0

0

04.11

Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків 

0

0

0

0

05

Землі іншого природоохоронного призначення

0

0

0

0

06

Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися для профілактики захворювань і лікування людей)  

х

х

х

х

06.01

Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів 

1,200

1,200

5,000

5,000

06.02

Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів 

1,200

1,200

5,000

5,000

06.03

Для інших оздоровчих цілей 

1,200

1,200

5,000

5,000

06.04

Для цілей підрозділів 06.01 - 06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

1,200

1,200

5,000

5,000

07

Землі рекреаційного призначення

х

х

х

х

07.01

Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення  

1,600

1,600

5,000

5,000

07.02

Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту 

1,600

1,600

5,000

5,000

07.03

Для індивідуального дачного будівництва 

1,600

1,600

5,000

5,000

07.04

Для колективного дачного будівництва  

1,600

1,600

5,000

5,000

07.05

Для цілей підрозділів 07.01 - 07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

1,600

1,600

5,000

5,000

08

Землі історико-культурного призначення

х

х

х

х

08.01

Для забезпечення охорони об'єктів культурної спадщини  

1,300

-

5,000

-

08.02

Для розміщення та обслуговування музейних закладів 

1,300

-

5,000

-

08.03

Для іншого історико-культурного призначення 

1,300

-

5,000

-

08.04

Для цілей підрозділів 08.01 - 08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

1,300

-

5,000

-

09

Землі лісогосподарського призначення

х

х

х

х

09.01

Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг  

Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати (ст. 273.1 ПКУ)

09.02

Для іншого лісогосподарського призначення  

0,600

-

5,000

-

09.03

Для цілей підрозділів 09.01 - 09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

0,600

-

5,000

-

10

Землі водного фонду

х

х

х

х

10.01

Для експлуатації та догляду за водними об'єктами 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.02

Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.03

Для експлуатації та догляду за смугами відведення 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.04

Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.05

Для догляду за береговими смугами водних шляхів 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.06

Для сінокосіння 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.07

Для рибогосподарських потреб 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.08

Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.09

Для проведення науково-дослідних робіт 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.10

Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.11

Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів 

1,700

1,700

5,000

5,000

10.12

Для цілей підрозділів 10.01 - 10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

1,700

1,700

5,000

5,000

11

Землі промисловості

х

х

х

х

11.01

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами  

1,000

1,000

5,000

5,000

11.02

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості 

1,000

1,000

5,000

5,000

11.03

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств 

1,000

1,000

5,000

5,000

11.04

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) 

1,000

1,000

5,000

5,000

11.05

Для цілей підрозділів 11.01 - 11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

1,000

1,000

5,000

5,000

12

Землі транспорту

х

х

х

х

12.01

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.02

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту  

1,600

1,600

5,000

5,000

12.03

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту  

1,600

1,600

5,000

5,000

12.04

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.05

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.06

Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.07

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.08

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.09

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.10

Для цілей підрозділів 12.01 – 12.09, 12.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

1,600

1,600

5,000

5,000

12.11

Для розміщення та експлуатації об’єктів дорожнього сервісу

1,600

1,600

5,000

5,000

13

Землі зв’язку

х

х

х

х

13.01

Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікації 

2,500

-

5,000

-

13.02

Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку 

2,500

-

5,000

-

13.03

Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку 

2,500

-

5,000

-

13.04

Для цілей підрозділів 13.01 – 13.03, 13.05 та для збереження і використання земель природно-заповідного фонду

2,500

-

5,000

-

14

Землі енергетики

х

х

х

х

14.01

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій  

1,000

-

5,000

-

14.02

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії 

1,000

-

5,000

-

14.03

Для цілей підрозділів 14.01 – 14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

1,000

-

5,000

-

15

Землі оборони

х

х

х

х

15.01

Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України

1,200

-

5,000

-

15.02

Для розміщення та постійної діяльності Національної гвардії України

1,200

-

5,000

-

15.03

Для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби України

1,200

-

5,000

-

15.04

Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки України

1,200

-

5,000

-

15.05

Для розміщення та постійної діяльності Державної спеціальної служби транспорту

1,200

-

5,000

-

15.06

Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки України

1,200

-

5,000

-

15.07

Для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів України, військових формувань

1,200

-

5,000

-

15.08

Для цілей підрозділів 15.01 – 15.07, 15.09, 15.10 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,200

-

5,000

-

15.09

Для розміщення структурних підрозділів апарату МВС, територіальних органів, закладів, установ і підприємств, що належать до сфери управління МВС

1,200

-

5,000

-

15.10

Для розміщення та постійної діяльності Національної поліції України, її територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції

1,200

-

5,000

-

16

Землі запасу

1,400

1,400

5,000

5,000

17

Землі резервного фонду

1,400

1,400

5,000

5,000

18

Землі загального користування6

1,000

1,000

Х

Х

19

Для цілей підрозділів 16 – 18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

 

1Ставка податку (колонки 3 та 4) встановлена у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідної категорії для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено (стаття 274 Податкового кодексу України).

Нормативно-грошова оцінка земель міста Вовчанська та села Плетенівка затверджена рішенням XXIV сесії Вовчанської міської ради VI скликання № 9-VI від 23.03.2012 р.

Відповідно до п. 21 Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою КМУ № 213 від 23.03.1995 р., дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

Відповідно до п. 1 розділу ІІІ наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 489 від 25.11.2016 р. «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів» за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою зацікавленої особи як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Форма заяви, яка подається до територіального органу Держгеокадастру або центру надання адміністративних послуг, наведена у Додатку 8 зазначеного наказу. Форма витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки наведена у Додатку 9 до зазначеного наказу.

Ставка податку (колонки 5 та 6) встановлена у відсотках від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Харківській області, яка встановлена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 262 від 23.05.2017 р. «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» (стаття 277 Податкового кодексу України).

 

Розподіл земель сільськогосподарського призначення на сільськогосподарські угіддя та несільськогосподарські угіддя здійснюється відповідно до статті 22 Земельного кодексу України.

2Сільськогосподарські угіддя – це земельні угіддя, що мають конкретне сільськогосподарське призначення і систематично використовуються для виробництва сільськогосподарської продукції, до них належать:

- рілля – земельні ділянки, які систематично обробляються та використовуються під посіви сільськогосподарських культур, включаючи посіви багаторічних трав, а також чисті пари, площі парників і теплиць;

- багаторічні насадження – земельні ділянки, що зайняті штучно створеними деревними, кущовими або трав’яними багаторічними насадженнями, здатними давати урожай плодово-ягідної, технічної або лікувальної продукції;

- сіножаті – земельні угіддя, що вкриті багаторічною трав’яною рослинністю, які систематично використовуються для сінокосіння (заливні, суходільні, заболочені, штучні);

- пасовища – земельні угіддя, що вкриті багаторічною трав’яною рослинністю і не придатні для сінокосіння, не є перелогами і систематично використовуються для випасання худоби;

- перелоги – земельні угіддя, що раніше оброблялися, а зараз (більше одного року, починаючи з осені) не використовуються під посіви сільськогосподарських культур, та не підготовлені під пар.

 

3До несільськогосподарських угідь належать:

- полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення;

- господарські шляхи і прогони;

- землі під господарськими будівлями і дворами, що пов’язані з веденням сільськогосподарського виробництва або переробкою сільгосппродукції;

- землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції;

- землі тимчасової консервації;

- землі в стадії відновлення родючості ґрунтів;

- інші землі сільськогосподарського призначення, не віднесені до сільськогосподарських угідь.

 

4Особисте селянське господарство – це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.  5Ставки податку для земель житлової та громадської забудови за межами населеного пункту не встановлюються на підставі пп. 14.1.78 п. 14.1 ст. 14 ПКУ. 6Стака податку для земель загального користування встановлена відповідно до ст. 274 Податкового кодексу України (обмеження 1 %) та відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України (в межах населеного пункту).

 

Секретар міської ради                                                                                  Л.І.Дудка

 

Додаток 1.2

до Положення про оподаткування платою за землю
на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням _____ сесії VIІ скликання

від ___________ 2018 року № __-VIІ

ПЕРЕЛІК
пільг зі сплати земельного податку

 

Пільги встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти,
на які поширюється дія рішення:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

                   Група платників, категорія/цільове призначення земельних ділянок

Розмір пільги

(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

Інваліди першої і другої групи

 

100

Фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років

 

100

Пенсіонери (за віком)

 

100

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

100

Фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

100

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі – на період дії єдиного податку четвертої групи – за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи

100

Санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів

100

Громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці

100

Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування

100

Заклади культури, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади науки (крім національних та державних дендрологічних парків), які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади освіти, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади охорони здоров’я, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади соціального захисту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади фізичної культури і спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій

100

Державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди

100

Земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин

75

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, суди, заклади, установи та організації, військові формування, утворені відповідно до Законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, органи Державної служби з надзвичайних ситуацій, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Підприємства, організації, установи – для земельних ділянок під об’єктами комунальної власності міста Вовчанська

99

 

 

Секретар міської ради                                                                                  Л.І.Дудка

 

Додаток 2

до рішення _____ сесії VIІ скликання

від _____________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники податку на майно, відмінне від земельної ділянки:

1.1.  Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

IІІ. База оподаткування:

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

 

3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

ІV. Ставки:

4.1. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, визначаються у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

 

4.2. Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначені у Додатку 2.1 до цього Положення. Ставки застосовуються з урахуванням пункту 5.2 цього Положення.

 

 1. Пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

5.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Пільги з податку на майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб не застосовуються до:

об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пунктом 5.1 цього Положення;

об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

5.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням міської ради;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;

ї) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

й) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

к) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та параолімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;

л) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

5.3. Перелік пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначений у Додатку 2.2 до цього Положення.


VІ. Порядок обчислення:

6.1.  Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до пункту 5.1 цього Положення, та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до пункту 5.1 цього Положення, та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до пункту 5.1 цього Положення, та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

 

6.2. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

У разі, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені Податковим кодексом України та цим Положенням, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

 

6.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

6.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

6.5. Податкове зобов’язання з цього податку може бути нараховане за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 Податкового кодексу України.

VІІ. Податковий період:

7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

VІІІ. Строк та порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

8.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

8.2. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

ІХ. Строк та порядок подання звітності:

9.1. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за встановленою формою з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником  подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

Х. Додаткові норми Положення:

10.1. Вовчанська міська рада до 25 грудня року, що передує звітному, подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

 

 

 

Секретар міської ради                                                                               Л.І.Дудка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2.1

до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки, на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням _____ сесії VIІ скликання

від ___________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

СТАВКИ
 податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти,
на які поширюється дія рішення:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

Класифікація будівель та споруд
(відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 р. № 507)

Ставки податку
(у % від розміру мінімальної заробітної плати)

за 1 кв. метр

Код

Назва

Для юридичних осіб

Для фізичних осіб
(в т. ч. ФОП)

 

 

1 зона1

2 зона1

3 зона1

1 зона1

2 зона1

3 зона1

1

2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

11 

Будівлі житлові 

х

х

х

х

х

х

111 

Будинки одноквартирні 

х

х

х

х

х

х

1110 

Будинки одноквартирні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- відокремлені житлові будинки садибного типу (міські, позаміські, сільські), вілли, дачі, будинки для персоналу лісового господарства, літні будинки для тимчасового проживання, садові будинки та т. ін.
Цей клас включає також:
- спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці
Цей клас не включає:
- нежитлові сільськогосподарські будинки (1271) 

х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

х

х

х

х

х

1110.1 

Будинки одноквартирні масової забудови 

1,000

-

-

0,100

-

-

1110.2 

Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності 

1,000

-

-

0,100

-

-

1110.3 

Будинки садибного типу 

1,000

-

-

0,100

-

-

1110.4 

Будинки дачні та садові 

1,000

-

-

0,100

-

-

112 

Будинки з двома та більше квартирами 

х

х

х

х

х

х

1121 

Будинки з двома квартирами 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- відокремлені, спарені або зблоковані будинки з двома квартирами
Цей клас не включає:
- спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці (1110) 

х

х

х

х

х

х

1121.1 

Будинки двоквартирні масової забудови 

1,000

-

-

0,100

-

-

1121.2 

Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності 

1,000

-

-

0,100

-

-

1122 

Будинки з трьома та більше квартирами 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- інші житлові будинки з трьома та більше квартирами
Цей клас не включає:
- гуртожитки (1130)
- готелі (1211)
- туристичні бази, табори та будинки відпочинку (1212) 

х

х

х

х

х

х

1122.1 

Будинки багатоквартирні масової забудови 

1,000

-

-

0,100

-

-

1122.2 

Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні 

1,000

-

-

0,100

-

-

1122.3 

Будинки житлові готельного типу 

1,000

-

-

0,100

-

-

113 

Гуртожитки

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- житлові будинки для колективного проживання, включаючи будинки для людей похилого віку та інвалідів, студентів, дітей та інших соціальних груп, наприклад, будинки для біженців, гуртожитки для робітників та службовців, гуртожитки для студентів та учнів навчальних закладів, сирітські будинки, притулки для бездомних та т. ін.
Цей клас не включає:
- лікарні, клініки (1264)
- в'язниці, казарми (1274) 

х

х

х

х

х

х

1130.1 

Гуртожитки для робітників та службовців 

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.2 

Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів 

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.3 

Гуртожитки для учнів навчальних закладів 

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.4 

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів 

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.5 

Будинки дитини та сирітські будинки 

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.6 

Будинки для біженців, притулки для бездомних 

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.9 

Будинки для колективного проживання інші 

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

12 

Будівлі нежитлові 

х

х

х

х

х

х

121 

Готелі, ресторани та подібні будівлі 

х

х

х

х

х

х

1211 

Будівлі готельні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати та подібні заклади з надання житла з рестораном або без нього
Цей клас включає також:
- окремі ресторани та бари
Цей клас не включає:
- ресторани в житлових будинках (1122)
- туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку (1212)
- ресторани в торгових центрах (1230) 

х

х

х

х

х

х

1211.1 

Готелі 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.2 

Мотелі 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.3 

Кемпінги 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.4 

Пансіонати 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.5 

Ресторани та бари 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212 

Інші будівлі для тимчасового проживання 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- туристичні бази, гірські притулки, дитячі та сімейні табори відпочинку, будинки відпочинку та інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше
Цей клас не включає:
- готелі та подібні заклади з надання житла (1211)
- парки для дозвілля та розваг (2412) 

х

х

х

х

х

х

1212.1 

Туристичні бази та гірські притулки 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212.2 

Дитячі та сімейні табори відпочинку 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212.3 

Центри та будинки відпочинку 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212.9 

Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше 

0,500

-

-

0,500

-

-

122 

Будівлі офісні 

х

х

х

х

х

х

1220 

Будівлі офісні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, банків, поштових відділень, органів місцевого управління, урядових та відомчих департаментів та т. ін.
Цей клас включає також:
- центри для з'їздів та конференцій, будівлі органів правосуддя, парламентські будівлі
Цей клас не включає:
- офіси в будівлях, що призначені (використовуються), головним чином, для інших цілей 

х

х

х

х

х

х

1220.1 

Будівлі органів державного та місцевого управління

Звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 а) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1220.2 

Будівлі фінансового обслуговування 

0,500

-

-

-

-

-

1220.3 

Будівлі органів правосуддя

0,500

-

-

-

-

-

1220.4 

Будівлі закордонних представництв 

0,500

-

-

-

-

-

1220.5 

Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств 

0,500

-

-

-

-

-

1220.9 

Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

123 

Будівлі торговельні 

х

х

х

х

х

х

1230 

Будівлі торговельні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- торгові центри, пасажі, універмаги, спеціалізовані магазини та павільйони, зали для ярмарків, аукціонів, виставок, криті ринки, станції технічного обслуговування автомобілів та т. ін.
Цей клас включає також:
- підприємства та установи громадського харчування (їдальні, кафе, закусочні та т. ін.)
- приміщення складські та бази підприємств торгівлі й громадського харчування
- підприємства побутового обслуговування
Цей клас не включає:
- невеликі магазини в будівлях, що призначені (використовуються), головним чином, для інших цілей
- ресторани та бари, розміщені в готелях або окремо (1211)
- лазні та пральні (1274) 

х

х

х

х

х

х

1230.1 

Торгові центри, універмаги, магазини 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.2 

Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.3 

Станції технічного обслуговування автомобілів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.4 

Їдальні, кафе, закусочні та т. ін. 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.5 

Бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.6 

Будівлі підприємств побутового обслуговування 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.9 

Будівлі торговельні інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

124 

Будівлі транспорту та засобів зв'язку 

х

х

х

х

х

х

1241 

Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- будівлі цивільних та військових аеропортів, міського електротранспорту, залізничних станцій, автобусних станцій, морських та річкових вокзалів, фунікулерних та підіймальних станцій канатних доріг
- будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів та т. ін.
Цей клас включає також:
- ангари для літаків, будівлі залізничних блокпостів, локомотивні та вагонні депо, трамвайні та тролейбусні депо
- телефонні кіоски
- будівлі маяків
- диспетчерські будівлі повітряного транспорту
Цей клас не включає:
- станції технічного обслуговування автомобілів (1230)
- резервуари, силоси та товарні склади (1252)
- залізничні колії (2121, 2122)
- злітно-посадкові смуги аеродромів (2130)
- телекомунікаційні лінії та щогли (2213, 2224)
- нафто-термінали (2303) 

х

х

х

х

х

х

1241.1 

Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту 

0,500

-

-

-

-

-

1241.2 

Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту 

0,500

-

-

-

-

-

1241.3 

Будівлі міського електротранспорту 

0,500

-

-

-

-

-

1241.4 

Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту 

0,500

-

-

-

-

-

1241.5 

Морські та річкові вокзали, маяки та пов'язані з ними будівлі 

0,500

-

-

-

-

-

1241.6 

Будівлі станцій підвісних та канатних доріг 

0,500

-

-

-

-

-

1241.7 

Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів та т. ін. 

0,500

-

-

-

-

-

1241.8 

Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо 

0,500

-

-

-

-

-

1241.9 

Будівлі транспорту та засобів зв'язку інші 

0,500

-

-

-

-

-

1242 

Гаражі 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки
Цей клас включає також:
- навіси для велосипедів
Цей клас не включає:
- автостоянки в будівлях, що використовуються, головним чином, для інших цілей
- станції технічного обслуговування автомобілів (1230) 

х

х

х

х

х

х

1242.1 

Гаражі наземні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1242.2 

Гаражі підземні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1242.3 

Стоянки автомобільні криті 

0,500

-

-

0,500

-

-

1242.4 

Навіси для велосипедів 

0,500

-

-

0,500

-

-

125 

Будівлі промислові та склади 

х

х

х

х

х

х

1251 

Будівлі промислові

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- криті будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства та т. ін. за їх функціональним призначенням
Цей клас не включає:
- резервуари, силоси та склади (1252)
- будівлі сільськогосподарського призначення (1271)
- комплексні промислові споруди (електростанції, нафтопереробні заводи та т. ін.), які не мають характеристик будівель (230) 

х

х

х

х

х

х

1251.1 

Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості 

Будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 є) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1251.2 

Будівлі підприємств чорної металургії 

1251.3 

Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості 

1251.4 

Будівлі підприємств легкої промисловості 

1251.5 

Будівлі підприємств харчової промисловості 

1251.6 

Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості 

1251.7 

Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості 

1251.8 

Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості 

1251.9 

Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне 

1252 

Резервуари, силоси та склади

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- резервуари та ємності
- резервуари для нафти та газу
- силоси для зерна, цементу та інших сипких мас
- холодильники та спеціальні склади
Цей клас включає також:
- складські майданчики
Цей клас не включає:
- сільськогосподарські силоси та складські будівлі, що використовуються для сільського господарства (1271)
- водонапірні башти (2222)
- нафтотермінали (2303) 

х

х

х

х

х

х

1252.1 

Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.2 

Резервуари та ємності інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.3 

Силоси для зерна 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.4 

Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.5 

Склади спеціальні товарні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.6 

Холодильники 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.7 

Складські майданчики 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.8 

Склади універсальні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.9 

Склади та сховища інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

126 

Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення 

х

х

х

х

х

х

1261 

Будівлі для публічних виступів 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- кінотеатри, концертні будівлі, театри та т. ін.
- зали засідань та багатоцільові зали, що використовуються, головним чином, для публічних виступів
- казино, цирки, музичні зали, танцювальні зали та дискотеки, естради та т. ін.
Цей клас не включає:
- музеї, художні галереї (1262)
- спортивні зали (1265)
- парки для відпочинку та розваг (2412) 

х

х

х

х

х

х

1261.1 

Театри, кінотеатри та концертні зали 

0,500

-

-

0,500

-

-

1261.2 

Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1261.3 

Цирки 

0,500

-

-

0,500

-

-

1261.4 

Казино, ігорні будинки 

0,500

-

-

0,500

-

-

1261.5 

Музичні та танцювальні зали, дискотеки 

0,500

-

-

0,500

-

-

1261.9 

Будівлі для публічних виступів інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262 

Музеї та бібліотеки 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- музеї, художні галереї, бібліотеки та технічні центри
Цей клас включає також:
- будівлі архівів
- будівлі зоологічних та ботанічних садів
Цей клас не включає:
- пам'ятки історії (1273) 

х

х

х

х

х

х

1262.1 

Музеї та художні галереї 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.2 

Бібліотеки, книгосховища 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.3 

Технічні центри 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.4 

Планетарії 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.5 

Будівлі архівів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.6 

Будівлі зоологічних та ботанічних садів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1263 

Будівлі навчальних та дослідних закладів

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- будівлі для дошкільного та початкового навчання, отримання середньої освіти (дитячі ясла та сади, школи, коледжі, ліцеї, гімназії тощо), спеціалізовані (фахові) школи, професійно-технічні навчальні заклади
- будівлі для вищих навчальних закладів, науково-дослідних закладів, лабораторій
Цей клас включає також:
- спеціальні школи для дітей з фізичними або розумовими вадами
- заклади для фахової перепідготовки
- метеорологічні станції, обсерваторії
Цей клас не включає:
- гуртожитки для студентів та учнів (1130)
- бібліотеки (1262)
- лікарні навчальних закладів (1264) 

х

х

х

х

х

х

1263.1 

Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ 

0,500

-

-

-

-

-

1263.2 

Будівлі вищих навчальних закладів 

0,500

-

-

-

-

-

1263.3 

Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів  

0,5002

Будівлі загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, звільнені від оподаткування (пп. 266.2.2 і) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)2

1263.4 

Будівлі професійно-технічних навчальних закладів 

0,500

-

-

-

-

-

1263.5 

Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів 

0,5003

Будівлі дошкільних навчальних закладів, що використовуються для надання освітніх послуг,
звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 і) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)3

1263.6 

Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з фізичними або розумовими вадами 

0,500

-

-

-

-

-

1263.7 

Будівлі закладів з фахової перепідготовки 

0,500

-

-

-

-

-

1263.8 

Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій 

0,500

-

-

-

-

-

1263.9 

Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші 

0,500

-

-

-

-

-

1264 

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- заклади з надання медичної допомоги хворим та травмованим пацієнтам
- санаторії, профілакторії, спеціалізовані лікарні, психіатричні диспансери, пологові будинки, материнські та дитячі реабілітаційні центри
Цей клас включає також:
- лікарні навчальних закладів, шпиталі виправних закладів, в'язниць та збройних сил
- будівлі, що використовуються для термального та соляного лікування, функціональної реабілітації, пунктів переливання крові, пунктів донорського грудного молока та т. ін.
Цей клас не включає:
- будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів (1130) 

х

х

х

х

х

х

1264.1 

Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів 

0,500

-

-

-

-

-

1264.2 

Лікарні профільні, диспансери 

0,500

-

-

-

-

-

1264.3 

Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки 

0,500

-

-

-

-

-

1264.4 

Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації 

0,500

-

-

-

-

-

1264.5 

Шпиталі виправних закладів, в'язниць та збройних сил 

0,500

-

-

-

-

-

1264.6 

Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації 

0,500

-

-

-

-

-

1264.9 

Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші 

0,500

-

-

-

-

-

1265 

Зали спортивні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- будівлі, що використовуються в спортивних цілях (баскетбол та теніс у приміщеннях, плавальні басейни, гімнастичні зали, ковзанки або хокейні майданчики та т. ін.), що передбачають переобладнання з улаштуванням трибун для глядачів, терас для видовищ та демонстраційних цілей та т. ін.
Цей клас не включає:
- багатоцільові зали, що використовуються, головним чином, для публічних виступів (1261)
- спортивні майданчики для занять спортом на відкритому повітрі, наприклад, тенісні корти, відкриті плавальні басейни тощо (2411) 

х

х

х

х

х

х

1265.1 

Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні та т. ін. 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.2 

Басейни криті для плавання 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.3 

Хокейні та льодові стадіони криті 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.4 

Манежі легкоатлетичні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.5 

Тири 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.9 

Зали спортивні інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

127 

Будівлі нежитлові інші 

х

х

х

х

х

х

1271 

Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси та т. ін.
Цей клас не включає:
- споруди зоологічних та ботанічних садів (2412) 

х

х

х

х

х

х

1271.1 

Будівлі для тваринництва 

0,5004

Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, звільнені від оподаткування (пп. 266.2.2 ж) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)4

1271.2 

Будівлі для птахівництва 

1271.3 

Будівлі для зберігання зерна 

1271.4 

Будівлі силосні та сінажні 

1271.5 

Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства 

1271.6 

Будівлі тепличного господарства 

1271.7 

Будівлі рибного господарства 

1271.8 

Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва 

1271.9 

Будівлі сільськогосподарського призначення інші 

1272 

Будівлі для культової та релігійної діяльності

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- церкви, каплиці, мечеті, синагоги та т. ін.
Цей клас включає також:
- цвинтарі та похоронні споруди, ритуальні зали, крематорії
Цей клас не включає:
- світські релігійні будівлі, що використовуються як музеї (1262)
- культові та релігійні будівлі, що не використовуються за призначенням, а є пам'ятками історії та архітектури (1273) 

х

х

х

х

х

х

1272.1 

Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги та т. ін. 

Об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність, звільнені від оподаткування
(пп. 266.2.2 и) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1272.2 

Похоронні бюро та ритуальні зали 

0,500

-

-

0,500

-

-

1272.3 

Цвинтарі та крематорії 

0,500

-

-

0,500

-

-

1273 

Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- будівлі історичні та такі, що охороняються державою і не використовуються для інших цілей
Цей клас включає також:
- старовинні руїни, що охороняються державою, археологічні розкопки
- будівлі меморіального, художнього і декоративного призначення, статуї
Цей клас не включає:
- музеї (1262) 

х

х

х

х

х

х

1273.1 

Пам’ятки історії та архітектури 

0,500

-

-

0,500

-

-

1273.2 

Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою 

0,500

-

-

0,500

-

-

1273.3 

Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї 

0,500

-

-

0,500

-

-

1274 

Будівлі інші, не класифіковані раніше 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає:
- виправні заклади, в'язниці, слідчі ізолятори, армійські казарми, будівлі поліцейських та пожежних служб
Цей клас включає також:
- будівлі, такі як автобусні зупинки, громадські туалети, пральні, лазні та т. ін.
Цей клас не включає:
- телефонні кіоски (1241)
- госпіталі виправних закладів, в'язниць, збройних сил (1264)
- військові інженерні споруди (2420) 

х

х

х

х

х

х

1274.1 

Казарми Збройних сил України 

0,500

-

-

-

-

-

1274.2 

Будівлі поліцейських та пожежних служб 

0,500

-

-

-

-

-

1274.3 

Будівлі виправних закладів, в'язниць та слідчих ізоляторів 

0,500

-

-

-

-

-

1274.4 

Будівлі лазень та пралень 

0,500

-

-

0,500

-

-

1274.5 

Будівлі з облаштування населених пунктів 

0,500

-

-

-

-

-

_________________

1 У разі визначення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, без врахування зональності адміністративно-територіальної одиниці усі ставки зазначаються у колонці «1 зона» (Постанова КМУ № 483 від 24.05.2017 р.)

2 Ставка оподаткування встановлена для будівель шкіл та інших середніх навчальних закладів, для яких не виконується вимога отримання пільги (використання будівель виключно для надання освітніх послуг, які відповідають розділу 85 КВЕД-2010), тобто у разі, якщо такий платник податку, наприклад, здає нерухомість в оренду (в тому числі і іншому навчальному закладу), він втрачає право на застосування пільги і сплачує податок за встановленою ставкою (Податкова консультація № 946/ІПК/10-36-12-11 від 04.07.2017 р.)

3 Ставка оподаткування встановлена для будівель позашкільних навчальних закладів, на які не поширюється пільга, передбачена  та пп. 266.2.2 і) п. 266.2 ст. 266 ПКУ, крім того, ставка встановлена для будівель дошкільних навчальних закладів, для яких не виконується умова надання пільги – використання будівель виключно для надання освітніх послуг (розділ 85 КВЕД-2010) (Податкова консультація № 946/ІПК/10-36-12-11 від 04.07.2017 р.)

4 Ставка оподаткування встановлена з огляду на роз’яснення Державної фіскальної служби (№ 106.02 у Загальнодоступному інформаційно-довідниковому ресурсі ДФС України), щодо якого не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі сільськогосподарських товаровиробників, що використовуються ними для виробництва сільськогосподарської продукції, в тому числі розведення, вирощування, вилову риби у внутрішніх водоймах, для переробки на власних чи орендованих потужностях власно виробленої сировини та здійснення операцій з її постачання, а будівлі сільськогосподарських товаровиробників, що використовуються ними не за призначенням, оподатковуються на загальних підставах.

 

 

Секретар міської ради                                                                                            Л.І.Дудка

 

 

 

 

Додаток 2.2

до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки, на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ______ сесії VIІ скликання

від ____________ 2018 року № __-VIІ

 

ПЕРЕЛІК
пільг зі сплати
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Пільги встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти,
на які поширюється дія рішення:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

Група платників, категорія/ класифікація будівель та споруд

Розмір пільги

(відсотків суми податкового зобов’язання на рік)

Об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості громадських об’єднань і благодійних організацій, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, які використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями)

100

Об’єкти нежитлової нерухомості спортивно-оздоровчих комплексів підприємств, які не використовуються ними з метою отримання прибутку

100

Об’єкти нежитлової нерухомості комунальної власності міста Вовчанська

100

Об’єкти нежитлової нерухомості організацій, які віднесені до Реєстру неприбуткових організацій (установ)

100

Об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності учасників бойових дій, в тому числі учасників антитерористичної операції на сході України, а також членів сімей загиблих учасників АТО, членів сімей Героїв Небесної Сотні

100

Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб та не використовуються для здійснення  підприємницької діяльності – господарські (присадибні) будівлі

50

Резервуари пожежні та інші ємності, які не використовуються в господарській діяльності з метою отримання прибутку

100

 

 

Секретар міської ради                                                                               Л.І.Дудка

Додаток 3

до рішення _____ сесії VIІ скликання

від _____________ 2018 року № __-VIІ

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками
 на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники податку:

1.1. Платниками єдиного податку за фіксованими ставками є платники першої і другої групи.

1.2. Платниками єдиного податку першої групи є фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

1.3. Платниками єдиного податку другої групи є фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

 

1.4. Для цілей цього розділу під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:

1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;

2) послуги з ремонту взуття;

3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;

4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;

5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;

6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;

7) виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;

8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;

9) додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;

10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

11) виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;

12) послуги з ремонту трикотажних виробів;

13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;

14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;

15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;

16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;

17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;

18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;

20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;

21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;

22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

23) послуги з ремонту годинників;

24) послуги з ремонту велосипедів;

25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;

26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;

27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;

29) послуги з ремонту ювелірних виробів;

30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;

31) послуги з виконання фото-робіт;

32) послуги з оброблення плівок;

33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;

34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;

35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;

36) послуги перукарень;

37) ритуальні послуги;

38) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;

39) послуги домашньої прислуги;

40) послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.

 

1.5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої – другої групи суб'єкти господарювання, які здійснюють:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування»;

7) діяльність з управління підприємствами;

8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

11) фізичні особи – підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження, діяльність у сфері аудиту;

12) фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

13) страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

14) суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;

15) представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

16) фізичні та юридичні особи – нерезиденти;

17) платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

 

ІІ. Об’єкт та база оподаткування:

2.1. Фіксовані ставки єдиного податку встановлені для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- ставка єдиного податку для платників першої групи визначена у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

- ставка єдиного податку для платників другої групи визначена у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

ІІІ. Ставки податку:

3.1. Фіксована ставка єдиного податку для платників першої групи – 10 %.

3.2. Фіксована ставка єдиного податку для платників другої групи – 20 %.

3.3. Ставка єдиного податку встановлюється для зазначених платників єдиного податку у розмірі 15 %:

- до суми перевищення обсягу доходу, визначеного граничним для відповідної групи платників єдиного податку;

- до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

- до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж грошові готівкові або безготівкові;

- до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;

- до доходу, отриманого від надання послуг неплатнику єдиного податку.

3.4. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої групи кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

 

3.5. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої групи господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку (відповідно 10 % і 20 %).

 

3.6. Фіксовані ставки єдиного податку за видами діяльності визначені у Додатку 3.1 до цього Положення.

ІV. Порядок обчислення податку:

4.1. Єдиний податок за фіксованими ставками обчислюється множенням ставки податки на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року – для І групи платників податку, на розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року – для ІІ групи платників податку.

 

4.2. Ставка 15 % застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

 

 1. Податковий період:
  5.1. Податковим (звітним) періодом для зазначених платників єдиного податку є календарний рік.

5.2. Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

5.3. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб – підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

 

5.4. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

5.5. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

VІ. Строк та порядок сплати податку:

6.1. Платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату  авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків здійснюється контролюючими органами на підставі заяви платника податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку.

Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

6.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої групи здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

6.3. Платники єдиного податку першої і другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

6.4. Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

6.5. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

 

6.6. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації.

VII. Строк та порядок подання звітності:

7.1. Платники єдиного податку першої та другої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного граничним для даної групи платників податку, або у разі самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої груп.

 

Секретар міської ради                                                                               Л.І.Дудка

 

 

Додаток 3.1

до Положення про оподаткування єдиним податком
за фіксованими ставками на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ______ сесії VIІ скликання

від ___________ 2018 року № __-VIІ

 

 

ФІКСОВАНІ СТАВКИ
єдиного податку

 

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти,
на які поширюється дія рішення:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

Для І групи платників єдиного податку за видами діяльності відповідно до Державного Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010
(за уточненим переліком ДФС України)

 

Роздрібний продаж товарів з торгівельних місць

Код

Назва

Ставка податку

47.81 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами* (крім продажу підакцизних товарів, пально-мастильних, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, разом з цим, дозволено здійснювати роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 л та діяльність фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин)

10,000

47.82 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям 

10,000

47.89 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами 

10,000

 

Побутові послуги населенню

Код

Назва

Ставка податку

02.40

Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві 

10,000

13.91 

*Виробництво трикотажного полотна 

10,000

13.92 

*Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу 

10,000

13.93 

*Виробництво килимів і килимових виробів 

10,000

13.94 

*Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток 

10,000

13.95 

*Виробництво нетканих текстильних матеріалів і виробів із них, крім одягу 

10,000

14.11 

*Виробництво одягу зі шкіри 

10,000

14.12 

*Виробництво робочого одягу 

10,000

14.13 

*Виробництво іншого верхнього одягу 

10,000

14.14 

*Виробництво спіднього одягу 

10,000

14.19 

*Виробництво іншого одягу й аксесуарів 

10,000

14.20 

*Виготовлення виробів із хутра 

10,000

14.31 

*Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів 

10,000

14.39 

*Виробництво іншого трикотажного та в’язаного одягу 

10,000

15.11 

*Дублення шкур і оздоблення шкіри; вичинка та фарбування хутра 

10,000

15.12 

*Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів 

10,000

15.20 

*Виробництво взуття 

10,000

16.23 

*Виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів 

10,000

16.24 

*Виробництво дерев’яної тари 

10,000

16.29 

*Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння 

10,000

33.11 

Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів 

10,000

45.20 

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів 

10,000

74.20 

Діяльність у сфері фотографії 

10,000

77.21 

Прокат товарів для спорту та відпочинку 

10,000

77.22 

Прокат відеозаписів і дисків 

10,000

77.29 

Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10,000

81.21 

Загальне прибирання будинків 

10,000

81.22 

Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об’єктів 

10,000

95.21 

Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

10,000

95.22 

Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання 

10,000

95.23 

Ремонт взуття та шкіряних виробів 

10,000

95.24 

Ремонт меблів і домашнього начиння 

10,000

95.25 

Ремонт годинників і ювелірних виробів 

10,000

95.29 

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10,000

96.01 

Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів 

10,000

96.02 

Надання послуг перукарнями та салонами краси  (крім виробництва перук)

10,000

96.03 

Організування поховань і надання суміжних послуг 

10,000

96.04 

Діяльність із забезпечення фізичного комфорту 

10,000

96.09 

Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у. *(послуги домашньої прислуги та послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням)

10,000

Х

Інші види діяльності, дозволені для платників єдиного податку І групи, якщо вони не зазначені в переліку окремо

10,000

* виготовлення за індивідуальним замовленням;

У тексті вжито скорочення: н. в. і. у. – не віднесено до інших угруповань

 

Для ІІ групи платників єдиного податку за видами діяльності відповідно до Державного Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010
(за уточненим переліком ДФС України)

 

Код

Назва

Ставка податку

01.11 

Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур 

20,000

01.12 

Вирощування рису 

20,000

01.13 

Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів 

20,000

01.14 

Вирощування цукрової тростини 

20,000

01.16 

Вирощування прядивних культур 

20,000

01.19 

Вирощування інших однорічних і дворічних культур 

20,000

01.21 

Вирощування винограду 

20,000

01.22 

Вирощування тропічних і субтропічних фруктів 

20,000

01.23 

Вирощування цитрусових 

20,000

01.24 

Вирощування зерняткових і кісточкових фруктів 

20,000

01.25 

Вирощування ягід, горіхів, інших фруктів

20,000

01.26 

Вирощування олійних плодів 

20,000

01.27 

Вирощування культур для виробництва напоїв 

20,000

01.28 

Вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур 

20,000

01.29 

Вирощування інших багаторічних культур 

20,000

01.30 

Відтворення рослин 

20,000

01.41 

Розведення великої рогатої худоби молочних порід 

20,000

01.42 

Розведення іншої великої рогатої худоби та буйволів 

20,000

01.43 

Розведення коней та інших тварин родини конячих 

20,000

01.44 

Розведення верблюдів та інших тварин родини верблюдячих 

20,000

01.45 

Розведення овець і кіз 

20,000

01.46 

Розведення свиней 

20,000

01.47 

Розведення свійської птиці 

20,000

01.49 

Розведення інших тварин 

20,000

01.50 

Змішане сільське господарство 

20,000

01.61 

Допоміжна діяльність у рослинництві 

20,000

01.62 

Допоміжна діяльність у тваринництві 

20,000

01.63 

Післяурожайна діяльність 

20,000

01.64 

Оброблення насіння для відтворення 

20,000

01.70 

Мисливство, відловлювання тварин і надання пов’язаних із ними послуг 

20,000

02.10 

Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві 

20,000

02.20 

Лісозаготівлі 

20,000

02.30 

Збирання дикорослих не деревних продуктів 

20,000

02.40 

Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві 

20,000

03.11 

Морське рибальство 

20,000

03.12 

Прісноводне рибальство 

20,000

03.21 

Морське рибництво (аквакультура) 

20,000

03.22 

Прісноводне рибництво (аквакультура) 

20,000

10.11 

Виробництво м’яса 

20,000

10.12 

Виробництво м’яса свійської птиці 

20,000

10.13 

Виробництво м’ясних продуктів 

20,000

10.20 

Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків 

20,000

10.31 

Перероблення та консервування картоплі 

20,000

10.32 

Виробництво фруктових і овочевих соків 

20,000

10.39 

Інші види перероблення та консервування фруктів і овочів 

20,000

10.41 

Виробництво олії та тваринних жирів 

20,000

10.42 

Виробництво маргарину і подібних харчових жирів 

20,000

10.51 

Перероблення молока, виробництво масла та сиру 

20,000

10.52 

Виробництво морозива 

20,000

10.61 

Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості 

20,000

10.62 

Виробництво крохмалів і крохмальних продуктів 

20,000

10.71 

Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання 

20,000

10.72 

Виробництво сухарів і сухого печива; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання 

20,000

10.73 

Виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів 

20,000

10.81 

Виробництво цукру 

20,000

10.82 

Виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів 

20,000

10.83 

Виробництво чаю та кави 

20,000

10.84 

Виробництво прянощів і приправ 

20,000

10.85 

Виробництво готової їжі та страв 

20,000

10.86 

Виробництво дитячого харчування та дієтичних харчових продуктів 

20,000

10.89 

Виробництво інших харчових продуктів, н. в. і. у.

20,000

10.91 

Виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах 

20,000

10.92 

Виробництво готових кормів для домашніх тварин 

20,000

13.10 

Підготування та прядіння текстильних волокон 

20,000

13.20 

Ткацьке виробництво 

20,000

13.30 

Оздоблення текстильних виробів 

20,000

13.91 

Виробництво трикотажного полотна 

20,000

13.92 

Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу 

20,000

13.93 

Виробництво килимів і килимових виробів 

20,000

13.94 

Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток 

20,000

13.95 

Виробництво нетканих текстильних матеріалів і виробів із них, крім одягу 

20,000

13.96 

Виробництво інших текстильних виробів технічного та промислового призначення 

20,000

13.99 

Виробництво інших текстильних виробів, н. в. і. у. 

20,000

14.11 

Виробництво одягу зі шкіри 

20,000

14.12 

Виробництво робочого одягу 

20,000

14.13 

Виробництво іншого верхнього одягу 

20,000

14.14 

Виробництво спіднього одягу 

20,000

14.19 

Виробництво іншого одягу й аксесуарів 

20,000

14.20 

Виготовлення виробів із хутра 

20,000

14.31 

Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів 

20,000

14.39 

Виробництво іншого трикотажного та в’язаного одягу 

20,000

15.11 

Дублення шкур і оздоблення шкіри; вичинка та фарбування хутра 

20,000

15.12 

Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів 

20,000

15.20 

Виробництво взуття 

20,000

16.10 

Лісопильне та стругальне виробництво 

20,000

16.21 

Виробництво фанери, дерев’яних плит і панелей, шпону 

20,000

16.22 

Виробництво щитового паркету 

20,000

16.23 

Виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів 

20,000

16.24 

Виробництво дерев’яної тари 

20,000

16.29 

Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння 

20,000

17.11 

Виробництво паперової маси 

20,000

17.12 

Виробництво паперу та картону 

20,000

17.21 

Виробництво гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари 

20,000

17.22 

Виробництво паперових виробів господарсько-побутового та санітарно-гігієнічного призначення 

20,000

17.23 

Виробництво паперових канцелярських виробів 

20,000

17.24 

Виробництво шпалер 

20,000

17.29 

Виробництво інших виробів з паперу та картону 

20,000

18.11 

Друкування газет 

20,000

18.12 

Друкування іншої продукції 

20,000

18.13 

Виготовлення друкарських форм і надання інших поліграфічних послуг 

20,000

18.14 

Брошурувально-палітурна діяльність і надання пов’язаних із нею послуг 

20,000

18.20 

Тиражування звуко-, відеозаписів і програмного забезпечення 

20,000

20.12 

Виробництво барвників і пігментів 

20,000

20.13 

Виробництво інших основних неорганічних хімічних речовин 

20,000

20.14 

Виробництво інших основних органічних хімічних речовин 

20,000

20.15 

Виробництво добрив і азотних сполук 

20,000

20.20 

Виробництво пестицидів та іншої агрохімічної продукції 

20,000

20.30 

Виробництво фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби та мастик 

20,000

20.41 

Виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування 

20,000

20.42 

Виробництво парфумних і косметичних засобів 

20,000

20.52 

Виробництво клеїв 

20,000

20.53 

Виробництво ефірних олій 

20,000

20.59 

Виробництво іншої хімічної продукції, н. в. і. у. 

20,000

20.60 

Виробництво штучних і синтетичних волокон 

20,000

22.19 

Виробництво інших гумових виробів 

20,000

22.21 

Виробництво плит, листів, труб і профілів із пластмас 

20,000

22.22 

Виробництво тари з пластмас 

20,000

22.23 

Виробництво будівельних виробів із пластмас 

20,000

22.29 

Виробництво інших виробів із пластмас 

20,000

23.11 

Виробництво листового скла 

20,000

23.12 

Формування й оброблення листового скла 

20,000

23.13 

Виробництво порожнистого скла 

20,000

23.14 

Виробництво скловолокна 

20,000

23.19 

Виробництво й оброблення інших скляних виробів, у тому числі технічних 

20,000

23.31 

Виробництво керамічних плиток і плит 

20,000

23.32 

Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини 

20,000

23.41 

Виробництво господарських і декоративних керамічних виробів 

20,000

23.42 

Виробництво керамічних санітарно-технічних виробів 

20,000

23.43 

Виробництво керамічних електроізоляторів та ізоляційної арматури 

20,000

23.44 

Виробництво інших керамічних виробів технічного призначення 

20,000

23.49 

Виробництво інших керамічних виробів 

20,000

23.51 

Виробництво цементу 

20,000

23.52 

Виробництво вапна та гіпсових сумішей 

20,000

23.61 

Виготовлення виробів із бетону для будівництва 

20,000

23.62 

Виготовлення виробів із гіпсу для будівництва 

20,000

23.63 

Виробництво бетонних розчинів, готових для використання 

20,000

23.64 

Виробництво сухих будівельних сумішей 

20,000

23.65 

Виготовлення виробів із волокнистого цементу 

20,000

23.69 

Виробництво інших виробів із бетону гіпсу та цементу 

20,000

23.70 

Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю 

20,000

24.20 

Виробництво труб, порожнистих профілів і фітингів зі сталі 

20,000

25.11 

Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій 

20,000

25.12 

Виробництво металевих дверей і вікон 

20,000

25.21 

Виробництво радіаторів і котлів центрального опалення 

20,000

25.29 

Виробництво інших металевих баків, резервуарів і контейнерів 

20,000

25.30

Виробництво парових котлів, крім котлів центрального опалення 

20,000

25.61 

Оброблення металів та нанесення покриття на метали 

20,000

25.62 

Механічне оброблення металевих виробів 

20,000

25.71 

Виробництво столових приборів 

20,000

25.72 

Виробництво замків і дверних петель 

20,000

25.73 

Виробництво інструментів 

20,000

25.91 

Виробництво сталевих бочок і подібних контейнерів 

20,000

25.92 

Виробництво легких металевих пакувань 

20,000

25.93 

Виробництво виробів із дроту, ланцюгів і пружин 

20,000

25.94 

Виробництво кріпильних і ґвинтонарізних виробів 

20,000

25.99 

Виробництво інших готових металевих виробів, н. в. і. у. 

20,000

26.11 

Виробництво електронних компонентів 

20,000

26.12 

Виробництво змонтованих електронних плат 

20,000

26.20 

Виробництво комп’ютерів і периферійного устаткування 

20,000

26.30 

Виробництво обладнання зв’язку 

20,000

26.40 

Виробництво електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування та відтворювання звуку й зображення 

20,000

26.52 

Виробництво годинників 

20,000

26.60 

Виробництво радіологічного, електромедичного й електротерапевтичного устаткування 

20,000

26.70 

Виробництво оптичних приладів і фотографічного устаткування 

20,000

26.80 

Виробництво магнітних і оптичних носіїв даних 

20,000

27.11 

Виробництво електродвигунів, генераторів і трансформаторів 

20,000

27.12 

Виробництво електророзподільної та контрольної апаратури 

20,000

27.20 

Виробництво батарей і акумуляторів 

20,000

27.31 

Виробництво волоконно-оптичних кабелів 

20,000

27.32 

Виробництво інших видів електронних і електричних проводів і кабелів 

20,000

27.33 

Виробництво електромонтажних пристроїв 

20,000

27.40 

Виробництво електричного освітлювального устаткування 

20,000

27.51 

Виробництво електричних побутових приладів 

20,000

27.52 

Виробництво неелектричних побутових приладів 

20,000

27.90 

Виробництво іншого електричного устаткування 

20,000

28.11 

Виробництво двигунів і турбін, крім авіаційних, автотранспортних і мотоциклетних двигунів 

20,000

28.12 

Виробництво гідравлічного та пневматичного устаткування 

20,000

28.13 

Виробництво інших помп і компресорів 

20,000

28.14 

Виробництво інших кранів і клапанів 

20,000

28.15 

Виробництво підшипників, зубчастих передач, елементів механічних передач і приводів 

20,000

28.21 

Виробництво печей і пічних пальників 

20,000

28.22 

Виробництво підіймального та вантажно-розвантажувального устаткування 

20,000

28.23 

Виробництво офісних машин і устаткування, крім комп’ютерів і периферійного устаткування 

20,000

28.24 

Виробництво ручних електромеханічних і пневматичних інструментів 

20,000

28.25 

Виробництво промислового холодильного та вентиляційного устаткування 

20,000

28.29 

Виробництво інших машин і устаткування загального призначення, н. в. і. у. 

20,000

28.30 

Виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства 

20,000

28.41 

Виробництво металообробних машин 

20,000

28.49 

Виробництво інших верстатів 

20,000

28.91 

Виробництво машин і устаткування для металургії 

20,000

28.92 

Виробництво машин і устаткування для добувної промисловості та будівництва 

20,000

28.93 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення харчових продуктів і напоїв, перероблення тютюну 

20,000

28.94 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення текстильних, швейних, хутряних і шкіряних виробів 

20,000

28.95 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення паперу та картону 

20,000

28.96 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення пластмас і гуми 

20,000

28.99 

Виробництво інших машин і устаткування спеціального призначення, н. в. і. у. 

20,000

30.11 

Будування суден і плавучих конструкцій 

20,000

30.12 

Будування прогулянкових і спортивних човнів 

20,000

30.20 

Виробництво залізничних локомотивів і рухомого складу 

20,000

30.92 

Виробництво велосипедів, дитячих та інвалідних колясок 

20,000

30.99 

Виробництво інших транспортних засобів і обладнання, н. в. і. у.

20,000

31.01 

Виробництво меблів для офісів і підприємств торгівлі 

20,000

31.02 

Виробництво кухонних меблів 

20,000

31.03 

Виробництво матраців 

20,000

31.09 

Виробництво інших меблів 

20,000

32.12 

Виробництво ювелірних і подібних виробів *

*(виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням)

20,000

32.13 

Виробництво біжутерії та подібних виробів 

20,000

32.20 

Виробництво музичних інструментів 

20,000

32.30 

Виробництво спортивних товарів 

20,000

32.40 

Виробництво ігор та іграшок 

20,000

32.50 

Виробництво медичних і стоматологічних інструментів і матеріалів 

20,000

32.91 

Виробництво мітел і щіток 

20,000

32.99 

Виробництво іншої продукції, н. в. і. у. 

20,000

33.11 

Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів 

20,000

33.12 

Ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення 

20,000

33.13 

Ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устаткування 

20,000

33.14 

Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування 

20,000

33.15 

Ремонт і технічне обслуговування суден і човнів 

20,000

33.16 

Ремонт і технічне обслуговування повітряних і космічних літальних апаратів 

20,000

33.17 

Ремонт і технічне обслуговування інших транспортних засобів 

20,000

33.19 

Ремонт і технічне обслуговування інших машин і устаткування 

20,000

33.20 

Установлення та монтаж машин і устаткування 

20,000

35.11 

Виробництво електроенергії 

20,000

35.12 

Передача електроенергії 

20,000

35.13 

Розподілення електроенергії 

20,000

35.14 

Торгівля електроенергією 

20,000

35.30 

Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря 

20,000

37.00 

Каналізація, відведення й очищення стічних вод 

20,000

38.11 

Збирання безпечних відходів 

20,000

38.12 

Збирання небезпечних відходів 

20,000

38.21 

Оброблення та видалення безпечних відходів 

20,000

38.22 

Оброблення та видалення небезпечних відходів 

20,000

38.31 

Демонтаж (розбирання) машин і устаткування 

20,000

38.32 

Відновлення відсортованих відходів 

20,000

39.00 

Інша діяльність щодо поводження з відходами 

20,000

41.10 

Організація будівництва будівель 

20,000

41.20 

Будівництво житлових і нежитлових будівель 

20,000

42.11 

Будівництво доріг і автострад 

20,000

42.12 

Будівництво залізниць і метрополітену 

20,000

42.13 

Будівництво мостів і тунелів 

20,000

42.21 

Будівництво трубопроводів 

20,000

42.22 

Будівництво споруд електропостачання та телекомунікації 

20,000

42.91 

Будівництво водних споруд 

20,000

42.99 

Будівництво інших споруд, н. в. і. у. 

20,000

43.11 

Знесення 

20,000

43.12 

Підготовчі роботи на будівельному майданчику 

20,000

43.13 

Розвідувальне буріння 

20,000

43.21 

Електромонтажні роботи 

20,000

43.22 

Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання 

20,000

43.29 

Інші будівельно-монтажні роботи 

20,000

43.31 

Штукатурні роботи 

20,000

43.32 

Установлення столярних виробів 

20,000

43.33 

Покриття підлоги й облицювання стін 

20,000

43.34 

Малярні роботи та скління 

20,000

43.39 

Інші роботи із завершення будівництва 

20,000

43.91 

Покрівельні роботи 

20,000

43.99 

Інші спеціалізовані будівельні роботи, н. в. і. у. 

20,000

45.19 

Торгівля іншими автотранспортними засобами 

20,000

45.20 

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів 

20,000

45.31 

Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів 

20,000

45.32 

Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів 

20,000

46.11 

Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами 

20,000

46.13 

Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами 

20,000

46.14 

Діяльність посередників у торгівлі машинами, промисловим устаткуванням, суднами та літаками 

20,000

46.15 

Діяльність посередників у торгівлі меблями, господарськими товарами, залізними та іншими металевими виробами 

20,000

46.16 

Діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами 

20,000

46.18 

Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами 

20,000

46.19 

Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту 

20,000

46.22 

Оптова торгівля квітами та рослинами 

20,000

46.23 

Оптова торгівля живими тваринами 

20,000

46.24 

Оптова торгівля шкірсировиною, шкурами та шкірою 

20,000

46.31 

Оптова торгівля фруктами й овочами 

20,000

46.32 

Оптова торгівля м’ясом і м’ясними продуктами 

20,000

46.33 

Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами 

20,000

46.34

Оптова торгівля напоями *(крім лікеро-горілчаних виробів)

20,000

46.36 

Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами 

20,000

46.37 

Оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами 

20,000

46.38 

Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками 

20,000

46.41 

Оптова торгівля текстильними товарами 

20,000

46.42 

Оптова торгівля одягом і взуттям 

20,000

46.43 

Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення 

20,000

46.44 

Оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення 

20,000

46.45 

Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами 

20,000

46.46 

Оптова торгівля фармацевтичними товарами 

20,000

46.47 

Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям 

20,000

46.49 

Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення 

20,000

46.51 

Оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням 

20,000

46.52 

Оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткуванням, деталями до нього 

20,000

46.61 

Оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткуванням 

20,000

46.62 

Оптова торгівля верстатами 

20,000

46.63 

Оптова торгівля машинами й устаткуванням для добувної промисловості та будівництва 

20,000

46.64 

Оптова торгівля машинами й устаткуванням для текстильного, швейного та трикотажного виробництва 

20,000

46.65 

Оптова торгівля офісними меблями 

20,000

46.66 

Оптова торгівля іншими офісними машинами й устаткуванням 

20,000

46.69 

Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням 

20,000

46.73 

Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням 

20,000

46.74 

Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткуванням і приладдям до нього 

20,000

46.75 

Оптова торгівля хімічними продуктами 

20,000

46.76 

Оптова торгівля іншими проміжними продуктами 

20,000

46.77 

Оптова торгівля відходами та брухтом 

20,000

46.90 

Неспеціалізована оптова торгівля 

20,000

47.19 

Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах 

20,000

47.21 

Роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.22 

Роздрібна торгівля м’ясом і м’ясними продуктами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.23 

Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.24 

Роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.29 

Роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.41 

Роздрібна торгівля комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах 

20,000

47.42 

Роздрібна торгівля телекомунікаційним устаткуванням у спеціалізованих магазинах 

20,000

47.43 

Роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

20,000

47.51 

Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.52 

Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.53 

Роздрібна торгівля килимами, килимовими виробами, покриттям для стін і підлоги в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.54 

Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.59 

Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.61 

Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.62 

Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.63 

Роздрібна торгівля аудіо — та відеозаписами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.64 

Роздрібна торгівля спортивним інвентарем у спеціалізованих магазинах 

20,000

47.65 

Роздрібна торгівля іграми та іграшками в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.71 

Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах 

20,000

47.72 

Роздрібна торгівля взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.73 

Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.74 

Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.75 

Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.76 

Роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах 

20,000

47.78 

Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах 

20,000

47.79 

Роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах 

20,000

47.81

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами * (крім продажу підакцизних товарів, пально-мастильних, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, разом з цим, дозволено здійснювати роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 л та діяльність фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин)

20,000

47.82 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям 

20,000

47.89 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами 

20,000

47.91 

Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет 

20,000

47.99 

Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами 

20,000

49.10 

Пасажирський залізничний транспорт міжміського сполучення 

20,000

49.20 

Вантажний залізничний транспорт 

20,000

49.31 

Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення 

20,000

49.32 

Надання послуг таксі 

20,000

49.39 

Інший пасажирський наземний транспорт, н. в. і. у. 

20,000

49.41 

Вантажний автомобільний транспорт 

20,000

49.42 

Надання послуг перевезення речей (переїзду) 

20,000

49.50 

Трубопровідний транспорт 

20,000

50.10 

Пасажирський морський транспорт 

20,000

50.20 

Вантажний морський транспорт 

20,000

50.30 

Пасажирський річковий транспорт 

20,000

50.40 

Вантажний річковий транспорт 

20,000

51.10 

Пасажирський авіаційний транспорт 

20,000

51.21 

Вантажний авіаційний транспорт 

20,000

52.10 

Складське господарство 

20,000

52.21 

Допоміжне обслуговування наземного транспорту 

20,000

52.22 

Допоміжне обслуговування водного транспорту 

20,000

52.23 

Допоміжне обслуговування авіаційного транспорту 

20,000

52.24 

Транспортне оброблення вантажів 

20,000

52.29 

Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту 

20,000

53.20 

Інша поштова та кур’єрська діяльність 

*(крім пошти)

20,000

55.10 

Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування 

20,000

55.20 

Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання 

20,000

55.30 

Надання місць кемпінгами та стоянками для житлових автофургонів і причепів 

20,000

55.90 

Діяльність інших засобів тимчасового розміщування 

20,000

56.10 

Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування 

20,000

56.21 

Постачання готових страв для подій 

20,000

56.29 

Постачання інших готових страв 

20,000

58.11 

Видання книг 

20,000

58.12 

Видання довідників і каталогів 

20,000

58.13 

Видання газет 

20,000

58.14 

Видання журналів і періодичних видань 

20,000

58.19 

Інші види видавничої діяльності 

20,000

58.21 

Видання комп’ютерних ігор 

20,000

58.29 

Видання іншого програмного забезпечення 

20,000

59.11 

Виробництво кіно — та відеофільмів, телевізійних програм 

20,000

59.12 

Компонування кіно — та відеофільмів, телевізійних програм 

20,000

59.13 

Розповсюдження кіно — та відеофільмів, телевізійних програм 

20,000

59.14 

Демонстрація кінофільмів 

20,000

59.20 

Видання звукозаписів 

20,000

62.01 

Комп’ютерне програмування 

20,000

62.02 

Консультування з питань інформатизації 

20,000

62.03 

Діяльність із керування комп’ютерним устаткуванням 

20,000

62.09 

Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем 

20,000

63.11 

Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність 

20,000

63.91 

Діяльність інформаційних агентств 

20,000

63.99 

Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у. 

20,000

66.22 

Діяльність страхових агентів і брокерів 

*(крім страхових брокерів)

20,000

68.20 

Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна * (земельні ділянки, загальна площа яких не перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа, яких не перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких не перевищує 300 м2)

20,000

69.10 

Діяльність у сфері права *

*(крім самозайнятих осіб, які здійснюють нотаріальну, адвокатську діяльність та арбітражних керуючих)

20,000

69.20 

Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування * (крім аудиту)

20,000

70.21 

Діяльність у сфері зв’язків із громадськістю 

20,000

71.11 

Діяльність у сфері архітектури 

20,000

72 

Наукові дослідження та розробки 

20,000

73.11 

Рекламні агентства 

20,000

73.12 

Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації 

20,000

74.10 

Спеціалізована діяльність із дизайну 

20,000

74.20 

Діяльність у сфері фотографії 

20,000

74.30 

Надання послуг перекладу 

20,000

74.90 

Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у. 

20,000

75.00 

Ветеринарна діяльність 

20,000

77.11 

Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів 

20,000

77.12 

Надання в оренду вантажних автомобілів 

20,000

77.21 

Прокат товарів для спорту та відпочинку 

20,000

77.22 

Прокат відеозаписів і дисків 

20,000

77.29 

Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

20,000

77.31 

Надання в оренду сільськогосподарських машин і устаткування 

20,000

77.32 

Надання в оренду будівельних машин і устаткування 

20,000

77.33 

Надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп’ютерів 

20,000

77.34 

Надання в оренду водних транспортних засобів 

20,000

77.35 

Надання в оренду повітряних транспортних засобів 

20,000

77.39 

Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів. н. в. і. у. 

20,000

78.10 

Діяльність агентств працевлаштування 

20,000

78.20 

Діяльність агентств тимчасового працевлаштування 

20,000

78.30 

Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами 

20,000

79.11 

Діяльність туристичних агентств

20,000

79.90 

Надання інших послуг бронювання та пов’язана з цим діяльність 

20,000

80.10 

Діяльність приватних охоронних служб 

20,000

80.20 

Обслуговування систем безпеки 

20,000

80.30 

Проведення розслідувань 

20,000

81.10 

Комплексне обслуговування об’єктів 

20,000

81.21 

Загальне прибирання будинків 

20,000

81.22 

Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об’єктів 

20,000

81.29 

Інші види діяльності із прибирання 

20,000

81.30 

Надання ландшафтних послуг 

20,000

82.11 

Надання комбінованих офісних адміністративних послуг 

20,000

82.19 

Фотокопіювання, підготування документів та інша спеціалізована допоміжна офісна діяльність 

20,000

82.20 

Діяльність телефонних центрів 

20,000

82.30 

Організування конгресів і торговельних виставок 

20,000

85.10 

Дошкільна освіта 

20,000

85.20 

Початкова освіта 

20,000

85.31 

Загальна середня освіта 

20,000

85.32 

Професійно-технічна освіта

20,000

85.51 

Освіта у сфері спорту та відпочинку 

20,000

85.52 

Освіта у сфері культури 

20,000

85.53 

Діяльність шкіл підготовлення водіїв транспортних засобів 

20,000

85.59 

Інші види освіти, н. в. і. у. 

20,000

85.60 

Допоміжна діяльність у сфері освіти 

20,000

86.21 

Загальна медична практика 

20,000

86.22 

Спеціалізована медична практика 

20,000

86.23 

Стоматологічна практика 

20,000

86.90 

Інша діяльність у сфері охорони здоров’я 

20,000

87.10 

Діяльність із догляду за хворими із забезпеченням проживання 

20,000

87.20 

Надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб з розумовими вадами та хворих на наркоманію 

20,000

87.30 

Надання послуг щодо догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів 

20,000

87.90 

Надання інших послуг догляду із забезпеченням проживання 

20,000

88.10 

Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів 

20,000

88.91 

Денний догляд за дітьми 

20,000

90.03 

Індивідуальна мистецька діяльність 

20,000

90.01

Театральна та концертна діяльність 

20,000

90.04 

Функціонування театральних і концертних залів 

20,000

91.01 

Функціонування бібліотек і архівів 

20,000

91.02 

Функціонування музеїв 

20,000

91.03 

Діяльність із охорони та використання пам’яток історії, будівель та інших пам’яток культури 

20,000

91.04 

Функціонування ботанічних садів, зоопарків і природних заповідників 

20,000

93.11 

Функціонування спортивних споруд 

20,000

93.12 

Діяльність спортивних клубів 

20,000

93.13 

Діяльність фітнес-центрів 

20,000

93.19 

Інша діяльність у сфері спорту 

20,000

93.21 

Функціонування атракціонів і тематичних парків 

20,000

93.29 

Організування інших видів відпочинку та розваг 

20,000

95.11 

Ремонт комп’ютерів і периферійного устаткування 

20,000

95.12 

Ремонт обладнання зв’язку 

20,000

95.21 

Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

20,000

95.22 

Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання 

20,000

95.23 

Ремонт взуття та шкіряних виробів 

20,000

95.24 

Ремонт меблів і домашнього начиння 

20,000

95.25 

Ремонт годинників і ювелірних виробів 

20,000

95.29 

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

20,000

96.01 

Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів 

20,000

96.02 

Надання послуг перукарнями та салонами краси 

20,000

96.03 

Організування поховань і надання суміжних послуг 

20,000

96.04 

Діяльність із забезпечення фізичного комфорту 

20,000

96.09 

Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у. 

20,000

Х

Інші види діяльності, дозволені для платників єдиного податку ІІ групи, якщо вони не зазначені в переліку окремо

20,000

У тексті вжито скорочення: н. в. і. у. – не віднесено до інших угруповань

 

 

 

Секретар міської ради                                                                         Л.І.Дудка

 

Додаток 4

до рішення _____ сесії VIІ скликання

від _____________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування транспортним податком на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники:

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

 

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

 

IІІ. База оподаткування:

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1 цього Положення.

 

ІV. Ставки/розмір:

4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1 цього Положення.

 

 1. Порядок обчислення:

5.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

5.2. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і відображають її в декларації з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

5.3. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

5.4. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

5.5. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

VІ. Податковий період:
6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

VІІ. Строк та порядок сплати:
7.1. Транспортний податок сплачується:

- фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.


VІІІ. Строк та порядок подання звітності:

8.1. Платники транспортного податку – юридичні особи подають у строк до 20 лютого базового податкового (звітного) року до контролюючого органу декларацію за встановленою формою, в якій самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

Додаток 5

до рішення _____ сесії VIІ скликання

від _____________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники:

1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

1.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

 

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

2.2. В даному Положенні терміни вживаються в наступному значенні:

- паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування;

- місце для паркування – місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху;

- майданчики для паркування – площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, на якій відповідно до рішення міської ради здійснюється платне паркування транспортних засобів;

- спеціально відведені автостоянки – площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначається міською радою для цілей паркування транспортних засобів із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортних засобів.

До спеціально відведених автостоянок належать комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету з метою організації та здійснення паркування транспортних засобів. Не належать до спеціально відведених автостоянок гаражі та стоянки, користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також за земельні ділянки, що належать до прибудинкових територій.

 

IІІ. База оподаткування:
3.1. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

 

ІV. Ставки/розмір:

4.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в межах максимальної величини, визначеної Податковим кодексом України.

4.2. Ставки збору за місця для паркування транспортних засобів визначені у Додатку 5.1 до цього Положення.

 

 1. Порядок обчислення:

5.1. Сума збору, що підлягає сплаті за податковий (звітний) квартал і відображається в податковій декларації, розраховується за формулою:

P = S*C*D,

де P – сума збору,

     S – площа об’єкту оподаткування, кв. метри;

     C – ставка збору, у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, визначена у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

     D – сумарна кількість днів за податковий період, впродовж яких проводиться діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів.

5.2. Сума збору розраховується за кожним об’єктом оподаткування окремо.


VІ. Податковий період:

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

VІІ. Строк та порядок сплати:

7.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.


VІІІ. Строк та порядок подання звітності:
8.1. Податкова декларація подається за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

 

ІХ. Додаткові норми Положення:

9.1. Організація і здійснення паркування транспортних засобів.

9.1.1. Майданчики для паркування транспортних засобів та спеціально відведені автостоянки призначені для тимчасового перебування транспортних засобів зі стягненням плати за час паркування, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю.

9.1.2. Організація майданчиків та спеціально відведених автостоянок для паркування транспортних засобів на території Вовчанської міської ради здійснюється міською радою за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів господарювання, за попереднім погодженням з уповноваженими органами.

9.1.3. Вовчанська міська рада:

             1) Затверджує перелік земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначається місцезнаходження кожної земельної ділянки, загальна площа, кількість місць для паркування.

Такий перелік визначений у Додатку 5.2 до цього Положення.

             2) Веде реєстр майданчиків для паркування транспортних засобів та спеціально відведених автостоянок, за необхідності вносить до нього зміни і доповнення.

             3) Визначає суб’єктів господарювання, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та на спеціально відведених автостоянках, та з якими укладаються договори на експлуатацію зазначених місць для паркування.

             4) У разі змін і доповнень до реєстру майданчиків для паркування та спеціально відведених автостоянок протягом 5 днів надає інформацію до органу державної податкової служби.

9.1.4. Суб’єкт господарювання, після підписання договору на експлуатацію майданчика для паркування або спеціально відведеної автостоянки, зобов’язаний:

       1) Обладнати місця для паркування:

                 - дорожніми знаками і дорожньою розміткою відповідно до
                          Правил дорожнього руху;

                 - спеціальними технічними пристроями (огорожею, в’їзними і
                          виїзними бар’єрами, шлагбаумами, приміщеннями для
                          охоронців і т.п.) за необхідності;

                 - інформаційним стендом (табличкою), розташованим на
                          видному місці, який містить інформацію про суб’єкт
                          господарювання (назва або ПІП фізичної особи – підприємця,
                          адреса, телефон керівника, особа, яка приймає претензії),
                          схему паркувальної зони, перелік осіб, які мають право на
                          безоплатне паркування легкових автомобілів відповідно до
                          статті 30 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в
                          Україні», режим роботи.

         2) Підготувати працівників, які обслуговують майданчик для паркування або спеціально відведену автостоянку, забезпечити їх нагрудними знаками і посвідченнями встановленого зразка на підставі Наказу Міністерства ЖКГ № 429 від 01.12.2010 р. та контролювати виконання цими працівниками своїх обов’язків.

        3) Забезпечити працівників, які обслуговують майданчик для паркування або спеціально відведену автостоянку, реєстраторами розрахункових операцій або квитанціями встановленого зразка, оформленими відповідно до чинного законодавства.

        4) Проводити роз’яснювальну роботу і вживати заходи щодо  недопущення проведення стихійної торгівлі в межах території, призначеної для паркування.

        5) Контролювати повноту і своєчасність оплати водіями послуг паркування.

        6) Своєчасно надавати до контролюючих органів розрахунок збору за місця для паркування транспортних засобів і в повному обсязі перераховувати його до бюджету.

9.1.5. У разі організації майданчиків для платного паркування поруч з ринками, торговими центрами тощо, суб’єкти господарювання можуть організовувати та провадити діяльність із паркування транспортних засобів за рішенням міської ради.

9.1.6. Виконавчий комітет міської ради забезпечує розробку паспортів спеціально відведених місць для паркування, в яких зазнається їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку, режим роботи, інша інформація за необхідності. У випадках, передбачених чинним законодавством, такі паспорта погоджуються уповноваженими органами.

9.1.7. Власники майданчиків для паркування та спеціально відведених автостоянок забезпечують виділення та облаштування, в межах таких майданчиків та автостоянок, місць для безоплатного паркування легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опоно-рухового апарату, члени їхніх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передане право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів з ураженням опоно-рухового апарату, а також, для безоплатного паркування транспортних засобів, що належать підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату. Кількість місць для безоплатного паркування становить не менше 10 відсотків загальної кількості місць для паркування транспортних засобів, але не менше, як для одного транспортного засобу, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.  

                  

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

Додаток 5.1

до Положення про оподаткування збором за місця для паркування
транспортних засобів на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням _____ сесії VIІ скликання

від __________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

СТАВКИ
збору за місця для паркування транспортних засобів

 

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 1 січня 2019 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти,
на які поширюється дія рішення:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

Група (категорія) платників, критерій їх визначення

Ставка збору
(у відсотках)

Юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів – автомобілів таксі

0,025

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 5.2

до Положення про оподаткування збором за місця для паркування
транспортних засобів на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням _____ сесії VIІ скликання

від __________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

ПЕРЕЛІК

земельних ділянок, спеціально відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

№ з/п

Адреса розміщення земельної ділянки

Назва суб’єкту господарювання, в експлуатації якого знаходиться земельна ділянка

Загальна площа земельної ділянки, кв. метрів

Кількість місць для паркування (автомобілів)

1

Вул. Авіаційна, біля продовольчого магазину

ФОП

Шеремет Тетяна Олександрівна

40

4

2

Вул. Торгова, біля медичного центру

ФОП

Черваньов Сергій Володимирович

50

5

3

Вул. Колокольцова, біля кафе «Альонушка»

ФОП

Черваньов Сергій Володимирович

60

6

4

Вул. Колокольцова, біля аптеки «Здоров’я»

ФОП

Демченко Світлана Миколаївна

20

2

5

Вул. Авіаційна, біля кафе «Сокіл»

ФОП

Демченко Світлана Миколаївна

20

2

6

Вул. Соборна, біля кафе «Талісман»

ФОП

Брауде Володимир Ілліч

20

2

РАЗОМ

210

21

 

 

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

Додаток 6

до рішення _____ сесії VIІ скликання

від _____________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування туристичним збором на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники:

1.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Вовчанської міської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

 

1.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

 

1.3. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, на території Вовчанської міської ради;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

 

IІ. Об’єкт/база оподаткування:

2.1. Базою справляння туристичного збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 2.3 цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

2.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (ввіз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

 

2.3. Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах укладеного договору.

 

ІІІ. Ставки/розмір:

3.1. Ставки збору встановлюються у відсотках до бази оподаткування.

3.2. Ставки збору визначені у Додатку 6.1 до цього Положення.

 

ІV. Порядок обчислення:

4.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

 

 1. Податковий період:

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

VІ. Строк та порядок сплати:

6.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації, за місцезнаходженням податкових агентів.


VІІ. Строк та порядок подання звітності:

7.1. Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

 

 

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

 

 

 

 

 

Додаток 6.1

до Положення про оподаткування туристичним збором
на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням _____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2018 року № __-VIІ

 

 

 

СТАВКИ
 туристичного збору

 

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться в дію з 1 січня 2019 року

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти,
на які поширюється дія рішення:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

 

Група (категорія) платників, критерій їх визначення

Ставка збору
(у відсотках)

Адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортних закладів; квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах укладеного договору

1,000

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                             Л.І.Дудка