Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Вовчанської міської ради «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста Вовчанська»

 

Шановні мешканці міста!

Вовчанська міська рада оприлюднює проект регуляторного акту «Про затвердження Порядку  розміщення тимчасових споруд  під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста Вовчанська» та аналіз регуляторного впливу до зазначеного проекту з метою одержання зауважень і пропозицій.

Цейрегуляторний акт містить Порядку  розміщення тимчасовихспоруд  під час проведення ярмарок, державних та місцевихсвяткових, урочистихмасовихзаходів на територіїмістаВовчанська

Зауваження та пропозиціїщодоцього регуляторного акту просимо протягом одного місяцянадавати у письмовомувигляді за поштовоюадресою: 62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Соборна, 92, або за електронною адресою:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та до Державної регуляторної служби Украиїни  за адресою01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11 E-mailзагальний: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Усізауваження та пропозиціїщодо проекту регуляторного акту та відповідногоаналізу регуляторного впливу, одержаніпротягомвстановленого строку, будутьрозглянуті в обов’язковому порядку.

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення Вовчанської міської ради

«Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та тимчасового користування окремими елементами благоустроюкомунальної власностіна території міста Вовчанська»

 

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308.

І. Визначення проблеми

Згідно з ч. 1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» створення місць відпочинку громадян, організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі належить до повноважень виконавчих органів міської ради.

Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244.

Згідно п.1.11. Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 визначено, що розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.

ВідсутністьПоложення про проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та сезонної торгівлі на території містата тимчасового користування окремими елементами благоустроюкомунальноївласності може призвести до спотворення конкуренції на ринку реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах.

Під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та сезонної торгівлі на території міста Вовчанська  для суб’єктів підприємницької діяльності є проблемою відсутність інформації про порядок розміщення пересувних тимчасових споруд та атракціонів.

Для підприємства, яке займається благоустроїм  міста, є проблемою врегулювання відносин з суб’єктами господарювання з питань підтримання порядку та прибирання території на місцях проведення масових заходів, відсутність важелів впливу та відповідальності.

Для міської ради, як власника території є проблемою завчасне отримання інформації про кількість суб’єктів господарювання та види послуг, що унеможливлює зручне розташування тимчасових пересувних споруд під час проведення масових заходів, забезпечити їх різноманітність, врахувавши побажання мешканців міста та тимчасове користування окремими елементами благоустроюна території міста  Вовчанська.

ІІ. Цілі регуляторного акту

Внаслідок прийняття цього регуляторного акту передбачається розв’язання проблеми розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення Заходів на території міста Вовчанська та під час тимчасового користування окремими елементами благоустрою.

Впорядкування розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в місті, а також створення комфортних умов для мешканців під час ярмарок та урочистих та державних свят та під час тимчасового користування окремими елементами благоустрою:

- покращення благоустрою та збереження архітектурного вигляду міста;

- здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, побутового обслуговування.

Ціллю регуляторного акту є встановлення відповідно до чинного законодавства України чіткого та зрозумілого порядку розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та під час тимчасового користування окремими елементами благоустрою на території міста Вовчанська.

ІІІ.Визначення та оцінка альтернативних засобів досягнення цілей

Вид альтернативи

Описальтернативи

Відсутність реагування  або залишення існуючої ситуації без змін

неприйнятний, оскільки буде лише заглиблювати існуючі проблеми з забезпечення організації проведення масових заходів в місті Вовчанськ і жодним шляхом не сприятиме їх вирішенню. Суб’єкти господарювання, які бажатимуть прийняти участь в забезпеченні видовищних, гастрольних та інших заходів, а також роздрібної торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста не матимуть алгоритму дій щодо порядку отримання місць для розміщення тимчасових пересувних споруд, а комунальне підприємство з благоустрою, не матиме важелів контролю за дотриманням чистоти та вчасного прибирання території після звільнення від тимчасових пересувних споруд.

 

застосування ринкових механізмів

неможливо використати для досягнення цілей регулювання, оскільки ринкові механізми базуються на принципах диспозитивності та повинні враховувати, перш за все, інтереси суб’єктів господарювання, а не територіальної громади, а це, в свою чергу, призводить до хаотичного розміщення об’єктів роздрібної торгівлі та видовищних заходів на визначеній території, не контрольованої їх кількості, без врахування можливостей території  для їх розміщення та перенасичення одними видами послуг, і, як наслідок, викликає невдоволення та незручності для мешканців міста.

прийняття запропонованого проекту рішення

обрано шлях врегулювання зазначених вище правовідносин шляхом прийняття рішення Вовчанської міської ради в наведеній вище редакції. В результаті буде запроваджено чіткий механізм щодо  розміщення тимчасових пересувних споруд та забезпечений порядок під час проведення масових заходів на території міста.Покращиться архітектурний вигляд тимчасових споруд, що в свою чергу, покращить привабливість міста.

 

Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Відсутність регулювання

Відсутні, оскільки не визначено порядок справляння коштів під час проведення фестивалів, ярмарків, не покриваються витрати на прибирання та організацію Заходів.

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів держави

Запровадження регулювання

Очевидні, оскільки регуляторний акт визначає порядок справляння коштів за участь в Заході та надходження до бюджету.

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів держави

 

                 Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Відсутність регулювання

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів громадян

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів громадян

Запровадження регулювання

Проведення  ярмарків сприяє швидкому просуванню  продовольчих товарів до споживачів.

Відсутні, відвідування фестивалів та ярмарків не потребує витрат, окрім придбання товарів.

 

        

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання*

 

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

     

50

 50

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

     

100%

Х

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Відсутність регулювання

Відсутність регулювання  обмежує можливості здійснення підприємницької діяльності.

Діяльність суб’єктів господарювання буде незаконною, що спричинить застосування мір адміністративного впливу,   а також матиме негативний вплив на благоустрій міста.

Запровадження регулювання

Прийняття зазначеного регуляторного акта дасть змогу організацію фестивалів та ярмарків здійснювати згідно затвердженого порядку, а також  залучити суб’єктів підприємницької діяльності до участі в культурній програмі заходів,  забезпеченні належної інформаційної підтримки та дотримання вимог Правил благоустрою міста.

Витрати, пов’язані з оплатою за участь в  заходах.

*Примітка: визначити кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, не представляється можливим через те, що неможливо прорахувати заздалегідь кількість учасників Заходів (фестивалів, ярмарків) та витрати через вплив регуляторного акту як індивідуально, і сумарні за альтернативами. 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі

Відсутність регулювання

1

Не вирішується питання правового регулювання розміщення об’єктів торгівлі  та для надання послуг під час проведення фестивалів та ярмарків.

Проблема продовжує існувати.

Запровадження регулювання

4

Забезпечується отримання якісного торговельного обслуговування, якісних послуг населення  міста .

Сприяння суб’єктам господарювання щодо провадження підприємницької діяльності.

Збільшення надходжень до міського бюджету.

Проблема більше існувати не буде.

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Відсутність регулювання

 Відсутні, не визначені вимоги до організації Заходів  щодо  інтересів громади міста та суб'єктів господарювання

 Відсутні  Заходи – немає надходжень до міського бюджету, суб'єкти підприємницької діяльності обмежені також  у  здійсненні підприємницької діяльності.

 Проблема продовжує існувати

Запровадження регулювання

 Досягнення встановлених цілей

 Організатори несуть витрати  по проведенню Заходів, суб'єкти господарювання  через сплату коштів за участь також понесуть витрати.

 Усі аспекти проблеми буде вирішено

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту

Відсутність регулювання

Не є прийнятною, адже не вирішує проблему 

 Х

Запровадження регулювання

Прийнятна, адже вирішує усі проблемні питання. 

Х

 

 1. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Для розв’язання проблеми розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та сезонної торгівлі на території міста Вовчанська пропонується механізм, розроблений на підставі та у межах, визначених чинним законодавством України.Основним завданням пропонованого проекту рішення є затвердження Порядку  розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарокдержавних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, на території міста, яким передбачаються  вимоги щодо організації продажу товарів, здійснення гастрольних заходів та благоустрою.

З метою реалізації поставленої мети пропонується проведення наступних заходів:

розробка  проекту та затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок  державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста Вовчанська;

оприлюднення Порядку на офіційному веб-сайті міської ради;

проведення аналізу щодо кількості та видів послуг торгівельної і розважальної діяльності під час проведення масових заходів на території міста, витрат на прибирання території.

Механізм дії запропонованого регуляторного акту спрямований на усунення перешкод при здійсненні підприємницької діяльності на території Вовчанської міської ради під час проведення масових заходів, безпосереднє розв’язання проблеми їх ефективної роботи, забезпечення мешканців міста різноманітними торгівельними та видовищними послугами, підтримання порядку і санітарних вимог на території, наданої для розміщення тимчасових пересувних споруд.

Таким чином, регуляторний акт містить порядок, який чітко регламентує відносини між органом місцевого самоврядування та юридичними та фізичними особами, пов’язані з організацією та проведенням недержавних масових заходів, а його реалізація забезпечить дотримання єдиного прозорого механізму діяльності у цій сфері.

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів мікро підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено 3  робочі зустрічі :

Порядковий номер

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1

Наради за участі представників управління культури, архітектури та містобудування, торгівлі, КП «Вовчанськ» та відділ благоустрою міста

9

Підготовлено проект рішення Обговорення планується після оприлюднення.

 1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів мікро підприємництва:

Кількість суб’єктів мікро підприємництва, на яких поширюється регулювання: від 10 до 50 осіб.

Питома вага суб’єктів мікро підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється проблема 100 %.

 1. Розрахунок витрат суб’єктів мікро підприємництва на виконання вимог регулювання: суб’єкти мікро підприємництва понесуть витрати у вигляді плати за участь в заході, яка складає 0,5 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання погодження, за 1 м2розміщеного об’єкту за період, протягом якого проводиться Захід.

            У випадку, якщо Захід проводиться вперше або понад три дні, при розрахунку плати за договором  застосовується  коефіцієнт 0,5.

 1. Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання: виконання вимог регуляторного акта не призводить до виникнення додаткових витрат з боку органу місцевого самоврядування.

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту.

Строк дії регуляторного акту необмежений. У разі внесення змін до чинного законодавства України, до регуляторного акту також будуть вноситись відповідні зміни згідно з регуляторною процедурою.

VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акту.

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акту будуть встановленні після набрання чинності актом та його безпосереднього виконання.

Дія акту поширюється на суб’єктів господарювання, які бажають розмістити пересувні тимчасові споруди під час проведення ярмарок,  державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста. 

Показниками результативного регуляторного акту будуть:

- кількість суб’єктів господарювання, які будуть звертатись за узгодженнями щодо розташування тимчасових пересувних споруд під час проведення масових заходів в місті;

-розмір надходжень до місцевого бюджету, відповідно до укладених договорів на прибирання території;

-час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання на виконання вимог Порядку;

-рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основними положеннями Порядку.

ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.

Результативність регуляторного акту буде відстежуватись шляхом аналізу статистичної інформації. Відстеження результативності вказаного регуляторного акту буде здійснюватися виконавчим комітетом міської ради на підставі даних створеної комісії та КП «Вовчанськ».

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися після набрання ним чинності. Повторне відстеження результативності буде здійснюватися через рік після набрання ним чинності шляхом порівняння показників базового та повторного відстеження, періодичне – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.

 

 

 

 

Вовчанський міський голова                                                   В.С. Шевченко

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення Вовчанської міської ради

«Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та тимчасового користування окремими елементами благоустроюкомунальної власностіна території міста Вовчанська»

 

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308.

І. Визначення проблеми

Згідно з ч. 1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» створення місць відпочинку громадян, організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі належить до повноважень виконавчих органів міської ради.

Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244.

Згідно п.1.11. Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 визначено, що розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.

ВідсутністьПоложення про проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та сезонної торгівлі на території містата тимчасового користування окремими елементами благоустроюкомунальноївласності може призвести до спотворення конкуренції на ринку реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах.

Під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та сезонної торгівлі на території міста Вовчанська  для суб’єктів підприємницької діяльності є проблемою відсутність інформації про порядок розміщення пересувних тимчасових споруд та атракціонів.

Для підприємства, яке займається благоустроїм  міста, є проблемою врегулювання відносин з суб’єктами господарювання з питань підтримання порядку та прибирання території на місцях проведення масових заходів, відсутність важелів впливу та відповідальності.

Для міської ради, як власника території є проблемою завчасне отримання інформації про кількість суб’єктів господарювання та види послуг, що унеможливлює зручне розташування тимчасових пересувних споруд під час проведення масових заходів, забезпечити їх різноманітність, врахувавши побажання мешканців міста та тимчасове користування окремими елементами благоустроюна території міста  Вовчанська.

ІІ. Цілі регуляторного акту

Внаслідок прийняття цього регуляторного акту передбачається розв’язання проблеми розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення Заходів на території міста Вовчанська та під час тимчасового користування окремими елементами благоустрою.

Впорядкування розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в місті, а також створення комфортних умов для мешканців під час ярмарок та урочистих та державних свят та під час тимчасового користування окремими елементами благоустрою:

- покращення благоустрою та збереження архітектурного вигляду міста;

- здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, побутового обслуговування.

Ціллю регуляторного акту є встановлення відповідно до чинного законодавства України чіткого та зрозумілого порядку розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та під час тимчасового користування окремими елементами благоустрою на території міста Вовчанська.

ІІІ.Визначення та оцінка альтернативних засобів досягнення цілей

Вид альтернативи

Описальтернативи

Відсутність реагування  або залишення існуючої ситуації без змін

неприйнятний, оскільки буде лише заглиблювати існуючі проблеми з забезпечення організації проведення масових заходів в місті Вовчанськ і жодним шляхом не сприятиме їх вирішенню. Суб’єкти господарювання, які бажатимуть прийняти участь в забезпеченні видовищних, гастрольних та інших заходів, а також роздрібної торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста не матимуть алгоритму дій щодо порядку отримання місць для розміщення тимчасових пересувних споруд, а комунальне підприємство з благоустрою, не матиме важелів контролю за дотриманням чистоти та вчасного прибирання території після звільнення від тимчасових пересувних споруд.

 

застосування ринкових механізмів

неможливо використати для досягнення цілей регулювання, оскільки ринкові механізми базуються на принципах диспозитивності та повинні враховувати, перш за все, інтереси суб’єктів господарювання, а не територіальної громади, а це, в свою чергу, призводить до хаотичного розміщення об’єктів роздрібної торгівлі та видовищних заходів на визначеній території, не контрольованої їх кількості, без врахування можливостей території  для їх розміщення та перенасичення одними видами послуг, і, як наслідок, викликає невдоволення та незручності для мешканців міста.

прийняття запропонованого проекту рішення

обрано шлях врегулювання зазначених вище правовідносин шляхом прийняття рішення Вовчанської міської ради в наведеній вище редакції. В результаті буде запроваджено чіткий механізм щодо  розміщення тимчасових пересувних споруд та забезпечений порядок під час проведення масових заходів на території міста.Покращиться архітектурний вигляд тимчасових споруд, що в свою чергу, покращить привабливість міста.

 

Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

 

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Відсутність регулювання

Відсутні, оскільки не визначено порядок справляння коштів під час проведення фестивалів, ярмарків, не покриваються витрати на прибирання та організацію Заходів.

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів держави

Запровадження регулювання

Очевидні, оскільки регуляторний акт визначає порядок справляння коштів за участь в Заході та надходження до бюджету.

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів держави

 

                 Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Відсутність регулювання

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів громадян

Відсутні, оскільки регуляторний акт не впливає на сферу інтересів громадян

Запровадження регулювання

Проведення  ярмарків сприяє швидкому просуванню  продовольчих товарів до споживачів.

Відсутні, відвідування фестивалів та ярмарків не потребує витрат, окрім придбання товарів.

 

        

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання*

 

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

     

50

 50

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

     

100%

Х

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Відсутність регулювання

Відсутність регулювання  обмежує можливості здійснення підприємницької діяльності.

Діяльність суб’єктів господарювання буде незаконною, що спричинить застосування мір адміністративного впливу,   а також матиме негативний вплив на благоустрій міста.

Запровадження регулювання

Прийняття зазначеного регуляторного акта дасть змогу організацію фестивалів та ярмарків здійснювати згідно затвердженого порядку, а також  залучити суб’єктів підприємницької діяльності до участі в культурній програмі заходів,  забезпеченні належної інформаційної підтримки та дотримання вимог Правил благоустрою міста.

Витрати, пов’язані з оплатою за участь в  заходах.

*Примітка: визначити кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, не представляється можливим через те, що неможливо прорахувати заздалегідь кількість учасників Заходів (фестивалів, ярмарків) та витрати через вплив регуляторного акту як індивідуально, і сумарні за альтернативами. 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі

Відсутність регулювання

1

Не вирішується питання правового регулювання розміщення об’єктів торгівлі  та для надання послуг під час проведення фестивалів та ярмарків.

Проблема продовжує існувати.

Запровадження регулювання

4

Забезпечується отримання якісного торговельного обслуговування, якісних послуг населення  міста .

Сприяння суб’єктам господарювання щодо провадження підприємницької діяльності.

Збільшення надходжень до міського бюджету.

Проблема більше існувати не буде.

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Відсутність регулювання

 Відсутні, не визначені вимоги до організації Заходів  щодо  інтересів громади міста та суб'єктів господарювання

 Відсутні  Заходи – немає надходжень до міського бюджету, суб'єкти підприємницької діяльності обмежені також  у  здійсненні підприємницької діяльності.

 Проблема продовжує існувати

Запровадження регулювання

 Досягнення встановлених цілей

 Організатори несуть витрати  по проведенню Заходів, суб'єкти господарювання  через сплату коштів за участь також понесуть витрати.

 Усі аспекти проблеми буде вирішено

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акту

Відсутність регулювання

Не є прийнятною, адже не вирішує проблему 

 Х

Запровадження регулювання

Прийнятна, адже вирішує усі проблемні питання. 

Х

 

 1. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Для розв’язання проблеми розміщення пересувних тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та сезонної торгівлі на території міста Вовчанська пропонується механізм, розроблений на підставі та у межах, визначених чинним законодавством України.Основним завданням пропонованого проекту рішення є затвердження Порядку  розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарокдержавних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, на території міста, яким передбачаються  вимоги щодо організації продажу товарів, здійснення гастрольних заходів та благоустрою.

З метою реалізації поставленої мети пропонується проведення наступних заходів:

розробка  проекту та затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок  державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста Вовчанська;

оприлюднення Порядку на офіційному веб-сайті міської ради;

проведення аналізу щодо кількості та видів послуг торгівельної і розважальної діяльності під час проведення масових заходів на території міста, витрат на прибирання території.

Механізм дії запропонованого регуляторного акту спрямований на усунення перешкод при здійсненні підприємницької діяльності на території Вовчанської міської ради під час проведення масових заходів, безпосереднє розв’язання проблеми їх ефективної роботи, забезпечення мешканців міста різноманітними торгівельними та видовищними послугами, підтримання порядку і санітарних вимог на території, наданої для розміщення тимчасових пересувних споруд.

Таким чином, регуляторний акт містить порядок, який чітко регламентує відносини між органом місцевого самоврядування та юридичними та фізичними особами, пов’язані з організацією та проведенням недержавних масових заходів, а його реалізація забезпечить дотримання єдиного прозорого механізму діяльності у цій сфері.

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів мікро підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено 3  робочі зустрічі :

Порядковий номер

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1

Наради за участі представників управління культури, архітектури та містобудування, торгівлі, КП «Вовчанськ» та відділ благоустрою міста

9

Підготовлено проект рішення Обговорення планується після оприлюднення.

 1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів мікро підприємництва:

Кількість суб’єктів мікро підприємництва, на яких поширюється регулювання: від 10 до 50 осіб.

Питома вага суб’єктів мікро підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється проблема 100 %.

 1. Розрахунок витрат суб’єктів мікро підприємництва на виконання вимог регулювання: суб’єкти мікро підприємництва понесуть витрати у вигляді плати за участь в заході, яка складає 0,5 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання погодження, за 1 м2розміщеного об’єкту за період, протягом якого проводиться Захід.

            У випадку, якщо Захід проводиться вперше або понад три дні, при розрахунку плати за договором  застосовується  коефіцієнт 0,5.

 1. Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання: виконання вимог регуляторного акта не призводить до виникнення додаткових витрат з боку органу місцевого самоврядування.

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту.

Строк дії регуляторного акту необмежений. У разі внесення змін до чинного законодавства України, до регуляторного акту також будуть вноситись відповідні зміни згідно з регуляторною процедурою.

VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акту.

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акту будуть встановленні після набрання чинності актом та його безпосереднього виконання.

Дія акту поширюється на суб’єктів господарювання, які бажають розмістити пересувні тимчасові споруди під час проведення ярмарок,  державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на території міста. 

Показниками результативного регуляторного акту будуть:

- кількість суб’єктів господарювання, які будуть звертатись за узгодженнями щодо розташування тимчасових пересувних споруд під час проведення масових заходів в місті;

-розмір надходжень до місцевого бюджету, відповідно до укладених договорів на прибирання території;

-час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання на виконання вимог Порядку;

-рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основними положеннями Порядку.

ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту.

Результативність регуляторного акту буде відстежуватись шляхом аналізу статистичної інформації. Відстеження результативності вказаного регуляторного акту буде здійснюватися виконавчим комітетом міської ради на підставі даних створеної комісії та КП «Вовчанськ».

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися після набрання ним чинності. Повторне відстеження результативності буде здійснюватися через рік після набрання ним чинності шляхом порівняння показників базового та повторного відстеження, періодичне – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.

 

Вовчанський міський голова                                                   В.С. Шевченко

 

 

 Додаток

до рішення сесії ____Вовчанської міської радиVІІ скликання

від  ___ _________ 2017 № ____- VIІ

 

   

Порядок

 розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів та тимчасового користування окремими елементами благоустрою

комунальної власностіна території міста Вовчанська

 

 Загальні положення

 

         Порядок розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих массових заходівтатимчасового  користування окремими елементами благоустроюкомунальної власностіна території  м.  Вовчанськ (далі за текстом - Порядок) розроблено з метою регулювання і координації державних та місцевих святкових, урочистих массових заходів, а також різних видів ярмарків на території міста, визначення вимог до їх організації в інтересах громади міста та суб'єктів господарювання та з метою регулювання правовідносин, пов'язаних із виникненням та реалізацією права тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення відкритих літніх майданчиків, елементів вуличної торгівлі, малих архітектурних форм та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності на території міста Вовчанська (далі - тимчасові об'єкти підприємницької та іншої діяльності).

У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

Пересувна тимчасова споруда – споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний апарат, інші пристрої для роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності.

До пересувних тимчасових споруд, розміщення яких регулюється цим Порядком, відносяться також автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки, автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки прилавки), розноски, столики, виїзні або пересувні конструкції, стенди, стелажі тощо.

Прилегла територія тимчасової споруди - територія, визначена схемою благоустрою тимчасової споруди для утримання в належному санітарному стані, як правило, встановлюється на відстані 3 метрів по її периметру.

Ескізна пропозиція вигляду фасаду - виконана у кольорі, у масштабі М 1:50 у графічній формі образна характеристика споруди з візуалізацією, її розпланування, конструктивне вирішення, технічне обладнання або композиція ансамблю, його зв'язок з навколишнім середовищем тощо.

Місце проведення ярмарку, виставки визначається розпорядженням міського голови або рішенням виконавчого комітету міської ради, з урахуванням пропозицій організатора відповідного заходу та вимог чинного законодавства.

Виставка - захід, пов'язаний з демонстрацією продукції, товарів і послуг, який сприяє просуванню їх на внутрішній та зовнішній ринок з урахуванням його кон'юнктури, створенню умов для проведення ділових переговорів з метою укладання договорів про постачання або протоколів про наміри, утворення спільних підприємств, отримання інвестицій.

Ярмарок — захід,  безпосередньо пов’язаний з  роздрібною  або оптовою  торгівлею,  що проводиться регулярно в певному місці та у визначений строк.

Масовий захід – це заздалегідь сплановане і визначене за місцем, часом, кількістю учасників і причинами зібрання людей, що має характер свята, культурного або рекламного заходу або ділової зустрічі.

Гастрольні заходи — видовищні  заходи  (фестивалі,  концерти, вистави,   лекційно-концертні,   розважальні   програми,   виступи пересувних циркових колективів,  пересувні механізовані атракціони типу   «Луна-парк»   тощо)   закладів,  підприємств,  організацій культури,  творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за  межами їх  стаціонарних сценічних майданчиків.

Торгове місце – торгова площа, відведена учаснику явмарки для здійснення діяльності з продажу товарів або надання послуг.

Атракціон пересувний — атракціон,  установлюваний,  як правило,  на спеціально  підготовлений  майданчик  або  фундамент, конструкція якого допускає його  демонтаж, транспортування  та монтаж на іншому місці експлуатації.

Атракціон надувний — атракціон,  складовою частиною якого є гнучка  оболонка, наповнена повітрям.

Схема розташування окремого елементу благоустрою - актуальний топографо-геодезичний знімок місцевості у масштабі М 1:500, що відображає місце розташування елементу благоустрою з прив'язкою до місцевості із зазначенням розмірів та контурів такого елементу, виконаний сертифікованим інженером-геодезистом.

Організатори Заходу:

- Вовчанська міська рада та її структурні підрозділи;

- суб'єкти господарювання всіх форм власності, основна діяльність яких пов’язана з проведенням таких Заходів,громадські об’єднання, підприємства, установи та організації.

Виконавець - комунальне підприємство, яке надає право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності міста Вовчанська, що знаходяться на його балансі, для розміщення тимчасових об'єктів підприємницької та іншої діяльності (КП «Вовчанськ»).

Розпорядник – суб’єкт господарювання, якому організатор доручає виконати весь комплекс заходів з його підготовки та проведення.

Замовник - суб'єкт, який має намір укласти договір тимчасового користування окремим елементом благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових об'єктів підприємницької та іншої діяльності.

Терміни, що не визначені у цьому Положенні, вживаються у значенні, встановленому чинним законодавством.

Дія цього Положення не розповсюджується на здійснення виставково-ярмаркових заходів на території ринків будь - якої форми власності, закладів освіти і культури (окрім парків відпочинку) та промислових підприємств, а також заходів які організовуються та проводяться громадськими організаціями (об’єднаннями) з благодійною метою.

 

Суб’єкт господарювання повинен керуватися та

дотримуватися вимог:

 

-Закону України від 12.05.1991 року  №1023-ХІІ «Про захистправспоживачів»;

-Закону України  від 24 лютого 1994 року № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;

- Закону України від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР  «Про безпечність та  якість  харчових  продуктів»;

- «Порядку провадження торговельної діяльності та правилами торговельного  обслуговування населення на ринку споживчих товарів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 року №  833;

- «Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі» № 369 від 08.07.96 року, затверджених Міністерством зовнішньоекономічних зв’язків і торгівлі України;

- «Порядку  організації та проведення гастрольних заходів», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 року №35;

- «Концепцією розвитку виставково-ярмаркової діяльності», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 року №1065;

- іншими нормативно-правовими актами, які регулюютьторговельну діяльність.

Під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, торгівля здійснюється через: споруду,яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності.

    

Організація продажу товарів

 

При розміщенні тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів дозволяється реалізація продовольчих і непродовольчихтоварів тільки нескладного асортименту, яка проводиться згідно з правилами їх продажу.

Торгівля сувенірною продукцією,продовольчими та непродовольчими  товарами  в одному торговельному пункті дозволяється лише за умови, що продовольчі товари фасовані, мають герметичну (непошкоджену) упаковку і при цьому додержується принцип товарного сусідства.

Забороняється продаж під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів:

- продовольчих товарів,  якщо при їх продажу відсутні умови для дотримання санітарних  норм  і  правил,  а  також  для  додержання температурних режимів, умов зберігання та продажу цих товарів;

-  нефасованих і  не упакованих  продовольчих товарів з розносок, лотків,  столиків,  корзин та неспеціалізованого транспорту;

- алкогольних   напоїв,  тютюнових  виробів;

- вогненебезпечних товарів,   побутової   хімії,   піротехнічних іграшок,  паливно — мастильних матеріалів;

-товарів, вільна реалізація яких заборонена, а  також  тих,  що  не  мають  відповідного маркування,  належного товарного вигляду,  на яких строк  придатності не зазначено  або

зазначено зпорушенням вимогнормативних  документів,  строк придатності яких минув, а також тих,  що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема, які засвідчують їх якість та безпеку;

- харчових продуктів і напоїв із застосуванням посуду одноразового використання при відсутності ємкостей для його збору і подальшої утилізації,  а також  повторне використання цього посуду. Забороняється зберігати продовольчі товари на підлозі у  відкритій тарі, тримати сторонні речі.

Суб’єкти  господарювання  несуть  відповідальність за дотриманням працівниками торговельної  мережі  нормативних документів та актів  щодо продажу  товарів  та  торговельного обслуговування споживачів. Працівники  зобов’язані мати медичну книжку. Працівники  торговельної мережі під час виконання  своїх обов’язків повинні:  бути охайно  одягнені в формений чи санітарний одяг і головні убори;  додержуватися правил особистої гігієни, тримати робоче місце, приміщення та навколишню територію в належному санітарному  стані, не палити на робочому місці, бути з споживачами ввічливими; мати при  собі  документи, які пред’являється на вимогуслужбових осіб органів державного контролю і  нагляду  таправоохоронних органів.

На робочому місці продавця під час проведення ярмарок,  державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів встановлюється табличка  із  зазначенням його  прізвища,  імені  та  по  батькові, а також відомостей про суб’єкт господарювання, що організував торгівлю: для юридичної особи - найменування,  місцезнаходження  і номери телефону,  для фізичної особи — підприємця — прізвище, ім’я та по батькові, номер свідоцтва про державну реєстрацію і  найменування органу, що здійснив таку реєстрацію. Продавець повинен мати бейджик із зазначенням його прізвища та імені. Торговельні об’єкти повинні бути забезпечені відповідним інвентарем та обладнанням, а  у разі здійснення  продажу  продовольчих товарів,  що швидко псуються, холодильнимустаткуванням.Засоби вимірювання, що використовуютьсяпри  продажу товарів, повинні бути у справному стані, мати чітке державне повірочне тавро та в установленому порядку періодично перевірятися.

 Суб’єкти господарювання зобов’язані надавати споживачам у доступній формі необхідну,  достовірну та своєчасну інформацію про товари, усіляко сприяти споживачеві у вільному виборі товарів і додаткових послуг, на його вимогу провести перевірку якості,  безпеки, комплектності, міри, ваги  та  ціни товарів  знаданням йому контрольно-вимірювальних приладів, документів,  які підтверджують якість,  безпеку,  ціну  товарів, перевірити справність  виробу, продемонструвати за можливості його роботу та ознайомити споживача з правилами користування.

 

Проведення гастрольних заходів

 

У рекламних матеріалах щодо проведення гастрольного заходу в обов’язковому порядку зазначаються   найменування організатора заходу, його номер телефону та адреса (місцезнаходження), ім’я (назва) гастролерів, а також надаютьсявідомості про використання фонограм та інша інформація з дотриманнямвимог  законодавства про рекламу та захист  прав споживачів.

Гастрольні заходи проводяться настаціонарних  сценічних майданчиках або у спеціально відведених місцях за умови дотримання норм і правил експлуатації споруд, інженерних систем та систем оповіщення, санітарно-гігієнічного  режиму приміщень і територій, норм   готовності засобів пожежогасіння, а також охорони громадського порядку під час проведення гастрольного заходу та дотримання  інших  вимог  щодо  безпеки учасників і глядачів гастрольного заходу.

         Організатори гастрольних заходів, гастролери, підприємства,  установи та організації, залучені до організації та проведення гастрольних заходів, а також власники (уповноважені ним органи чи особи) стаціонарних сценічних майданчиків у межах своїхповноважень забезпечуютьдотримання вимог законодавства про культуру, авторські та суміжні права, захист прав споживачів.

Тимчасового користування окремим елементом благоустрою

З метою встановлення можливості отримання права тимчасового користування окремим елементом благоустрою комунальної власності Замовник звертається до Виконавця із заявою, до якої додає схему розташування окремого елементу благоустрою комунальної власності, а також ескізні пропозиції вигляду фасаду з візуалізацією тимчасового об'єкта підприємницької та іншої діяльності в кольорі М 1:50, складену Замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, для розміщення якого Замовник має намір укласти договір.

Виконавець, протягом 15 робочих днів з моменту отримання зазначених документів надає аргументовану відповідь щодо можливості надання у тимчасове користування окремого елементу благоустрою для розміщення тимчасового об'єкта підприємницької та іншої діяльності.

Позитивна відповідь Виконавця щодо можливості надання у тимчасове користування окремого елементу благоустрою є підставою для укладення відповідного Договору та дійсна протягом 6 місяців з моменту її надання.

Для укладення Договору Замовник надає Виконавцю:

- копію позитивної відповіді Виконавця щодо можливості надання у тимчасове користування окремого елементу благоустрою;

- схему благоустрою, складену Замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів України»;

- технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані Замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж;

- інформацію у довільній формі про реквізити Замовника (найменування, ПІБ керівника юридичної особи, або ПІБ фізичної особи — підприємця/фізичної особи, місцезнаходження юридичної особи або адреса місця проживання фізичної особи - підприємця/фізичної особи, контактна інформація);

- документ у довільній формі, в якому зазначається функціональне призначення та товарна спеціалізація тимчасового об'єкта підприємницької та іншої діяльності;

- документ, що посвідчує право власності або оренди стаціонарного закладу ресторанного господарства, біля якого буде розміщуватися ЛМ (для відкритих літніх майданчиків);

- інформацію про тип, розміри та спосіб розміщення МАФ (для малих архітектурних форм);

- інформацію про тип, розміри та спосіб розміщення елемента вуличної торгівлі (для елементів вуличної торгівлі);

- витяг/виписку про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;

- копію статуту (за наявності).

У випадку надходження двох і більше заяв щодо укладення Договору вони розглядаються Виконавцем у порядку черговості їх реєстрації.

Договір укладається за формою, наведеною у Додатку 1 до цього Положення.

 При оформленні договору забороняється вимагати від Замовника додаткові документи, не передбачені цим Положенням.

Договір не може бути укладено у випадках подання неповного пакету документів, наведення недостовірних відомостей у поданих документах та в інших випадках, передбачених законодавством.

Строк дії Договору продовжується на підставі заяви, поданої Замовником до Виконавця не пізніше ніж за один календарний місяць до закінчення строку дії Договору.

 Виконавець протягом одного місяця розглядає відповідну заяву Замовника щодо продовження строку дії Договору.

Дія Договору припиняється з підстав, встановлених чинним законодавством України та/або Договором.

Розміщення тимчасового об'єкта підприємницької та іншої діяльності відповідно до цього Положення здійснюється на підставі укладеного з Виконавцем Договору та з урахуванням особливостей, встановлених актами чинного законодавства.

 

Плата за тимчасове користування окремими елементами

благоустрою комунальної власності міста Вовчанська для розміщення

тимчасових об'єктів підприємницької та іншої діяльності

Підставою для нарахування та внесення Замовником відповідної плати є Договір, що укладається у порядку, встановленому цим Положенням.

Розмір річної плати за тимчасове користування окремим елементом благоустрою комунальної власності встановлюється у розмірі 10 відсотків вартості такого елемента, встановленої за результатами незалежної оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності.

На основі розміру річної плати за тимчасове користування окремим елементом благоустрою встановлюється розмір такої плати за місяць розрахунку.

До суб'єктів підприємницької діяльності, які надають соціально-побутові послуги населенню, визначені підпунктом 291.7 статті 291 Податкового кодексу України, застосовується корегуючий коефіцієнт у розмірі 0,5 плати за місяць.

Плата за користування окремим елементом благоустрою сплачується Замовником у безготівковій формі авансовим платежем до 25 числа поточного місяця, що передує місяцю, за який здійснюється оплата.

Плата за Договором визначається способом коригування розміру плати за користування попереднього місяця на рівень інфляції за попередній місяць.

У разі неможливості розміщення тимчасового об'єкта підприємницької та іншої діяльності через зміну містобудівної ситуації, здійснення реконструкції, ремонту доріг, будівництва на місці розташування такого об'єкта плата за Договором не нараховується.

 

Вимоги щодо благоустрою

 

Під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити додержання чистоти та порядку, збереження зелених насаджень (клумб, газонів, дерев, кущів), своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відповідної території, не допускати його накопичення.

З метою забезпечення чистоти суб’єкти господарювання укладають договори з  комунальним підприємством, яке уповноважено виконувати відповідні роботи,про своєчасне прибирання, збір та вивіз сміття з відповідної території міста, відновлення зелених насаджень. Проведення заходів без укладення вказаного договору (договорів) не допускається.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють торговельну діяльність та/або діяльність з надання побутових та розважальнихпослуг, зобов’язані утримувати у належному стані місця розміщення тимчасових споруд роздрібної торгівлі, сфери послуг.

Забороняється зберігати товари і тару на прилеглих до об’єктів торговельної діяльності та/або сфери послуг територіях, проїзній частині доріг, тротуарах, «зелених зонах», інших територіях загального користування.

Забороняється самовільно встановлювати тимчасові споруди, точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цього місцях.

Розміщення та режим роботи

 

У разі проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих массових  заходів на території  м.  Вовчанськ (далі – Заходів) за ініціативоюсуб’єктів господарювання різних форм власності, надсилається звернення на ім’я міського голови, в якому зазначаються:

        - мета та вид Заходів;

- місце(в тому числі схема розташування учасників)  та час проведення Заходів;

- умови перебування учасників на Заходах.

-повне найменування, адреса місця розташування організатора проведення заходу, контактні телефони тощо.

         Підставою для відмови у проведенні Заходів може бути: відсутність необхідних документів, виявлення недостовірності відомостей в документах, невідповідність місця  для проведення Заходів, недоцільність проведення, неможливість дотримання вимог визначених цим Порядком.

       Для забезпечення проведення ярмарку Організатор ярмарку:

- на офіційному веб-порталі Вовчанської міської ради в мережі Інтернет публікує інформацію про початок проведення ярмарку, яка повинна включати місце, дату та строк проведення ярмарку, тип ярмарку, режим роботи, вимоги до учасників та іншу необхідну інформацію;

- проводить роботу щодо залучення учасників ярмарку;

- розміщує учасників ярмарку відповідно до схеми розміщення.

 Розпорядник Заходів :

 - оснащує місця проведення Заходів контейнерами для збору сміття, організовує своєчасне прибирання прилеглої території та вивезення сміття після їх завершення;

- розміщує учасників Заходів відповідно до схеми розміщення з урахуванням дотримання санітарних і ветеринарних правил та норм;

 - має право залучати кошти з учасників Заходів для покриття витрат, пов’язаних з організацією та проведенням Заходів.

       Учасник, який приймає участь у Заходах забезпечує:

       - належний санітарний та протипожежний стан території;

- наявність санітарних книжок та санітарного одягу (у разі продажу харчових продуктів);

- наявність документів, що підтверджують якість та безпеку виставленої продукції, та інші документи, передбачені чинним законодавством.

          Джерелами фінансування з організації та проведення Заходів можуть бути: кошти організатора, учасників, спонсорські кошти, передбачені на такі Заходи кошти відповідних бюджетів та інші джерела, не заборонені чинним законодавством.

Прийом та розгляд заяв на надання згоди на розміщення тимчасових пересувних споруд під часпроведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів здійснюється не менше ніж за п’ять днів до їх проведення.

Фізична або юридична особа (комунальне підприємство, яке уповноважене на організацію проведення ярмарок, тощо)якімаютьбажання розмістити тимчасову споруду під час проведення ярмарок, державних та міських святкових, урочистих масових заходів та сезонної торгівлі на території міста Вовчанська звертається з заявою на ім’я міського голови.

В заяві зазначаються:

- реквізити даної особи,

- бажані місця розташування ТС,

- терміни встановлення ТС,

- відповідальні особи за благоустрій та санітарний стан на запропонованій території для встановлення ТС.

Остаточне розміщення тимчасових споруд відповідно до визначених місць на проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, визначає-організатор або розпорядник  відповідальний за проведення заходу за три дні до початкупроведення заходів.

Біля меморіальних комплексів, культових споруд міста та на прилеглих до них територіях дозволяється проведення Заходів культурного, мистецького, духовного характеру за умови узгодження їх проведення з балансоутримувачами території.

         Заходи на відстані менше 100 метрів від будинків, в яких розміщені державні органи влади та органи місцевого самоврядування, можуть проводитися за умови погодження з цими органами.

Відповідальність

Самовільне розміщення пересувних тимчасових споруд для здійснення торгівлі під час ярмарок, державних та святкових, урочистих масових заходів забороняється.

Під час розміщення надувних атракціонів загальне керівництво і відповідальність за стан охорони праці, технічної безпеки, охорони життя та експлуатацію атракціонівпокладається безпосередньо на керівників цих атракціонів.  

Організатори всіх видів заходів несуть відповідальність за її організацію і проведення. Контроль за дотриманням громадського порядку здійснюють  організатори та розпорядники заходів і контролюючі органи, в межах їх компетенції відповідно до чинного законодавства.

 

Прикінцеві положення

Встановити, що 95% чистого прибутку Виконавця (КП «Вовчанськ») підлягає зарахуванню до бюджету міста Вовчанська.

Частина чистого прибутку сплачується Виконавцем (КП «Вовчанськ») самостійно до бюджету міста у термін, встановлений для сплати податку на прибуток, і зараховується на відповідні рахунки з обліку надходжень місцевого бюджету, відкриті в органах Державної казначейської служби України.

Заходи з контролю за дотриманням умов Договору здійснюються Виконавцем у спосіб та в межах повноважень.

                                                                                                    Додаток 1

 

ТИПОВИЙ ДОГОВІР

тимчасового користування окремим елементом благоустрою комунальної

власності для розміщення тимчасових об'єктів підприємницької

та іншої діяльності

м. Вовчанськ                                                       «        » 201___р.

КП «Вовчанськ», що в подальшому іменується «Виконавець» в особі _________________________________________________________________

__________________________________________________________________ який діє на підставі ________________________________________________________________________________________________________, з одного боку, та _________________________________________________________________________________________, що в подальшому іменується «Замовник», який діє на підставі ______________________________________________________________________________, з іншого боку, які разом іменуються «Сторони», а кожна окремо — «Сторона», уклали цей Договір про таке:

 1. Предмет Договору

1.1. За цим Договором Виконавець надає Замовнику право тимчасової експлуатації (управління) окремим елементом благоустрою комунальної власності міста Вовчанська (далі - елемент) з метою задоволення соціально-економічних потреб шляхом розміщення тимчасового об'єкта підприємницької або іншої діяльності.

 1. Характеристика елементу

2.1. Вид елементу: __________________________________________________________________

2.2. Місцезнаходження елементу:__________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________

2.3. Площа/розміри елементу _________________________________________кв. м.

 1. Характеристика об'єкта

3.1. Вид об'єкта __________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________

(назва, функціональне призначення, вид, тип об'єкта, товарна спеціалізація)

3.2. Площа об'єкта по зовнішньому контуру ____________________________кв. м.

3.3. Наявність вітрин, холодильного та іншого технологічного обладнання та їх опис і площа (по зовнішньому контуру):

а) _____________________________________________ площею ___________ кв. м;

б) _____________________________________________ площею ___________ кв. м.

 1. Плата та порядок розрахунків за Договором

4.1. Загальний розмір плати за експлуатацію (управління) елемента становить __________________________________ грн на місяць (далі - плата).

4.2. Плата перераховується Замовником на розрахунковий рахунок Виконавця в безготівковій формі авансовим платежем до 25 числа поточного місяця, що передує місяцю, за який здійснюється оплата.

4.3. Внесення плати здійснюється протягом трьох банківських днів з дня передачі елемента благоустрою.

4.4. У випадку пролонгації терміну дії Договору розмір плати визначається шляхом коригування розміру розрахункової ставки на рівень інфляції.

4.5. У випадку дострокового розірвання договору сплачена плата не повертається.

 1. Права та обов'язки Сторін

5.1. Виконавець зобов'язаний:

5.1.1. Надати елемент Замовнику для розміщення об' єкта.

5.1.2. За наявності інформації про незадовільний стан елементу, переданого за цим Договором, проінформувати Замовника про виявлені недоліки.

5.2. Виконавець має право:

5.2.1. Проводити перевірки використання Замовником елемента відповідно до умов Договору.

5.2.2. Видавати приписи про усунення порушень умов договору.

5.2.3. Здійснювати демонтаж об'єкта у випадку, передбаченому п. 9.2 цього Договору

5.2.4. Здійснювати контроль за санітарним станом і зовнішнім виглядом елемента та об'єкта, розміщеного на ньому.

5.3. Замовник зобов'язаний:

5.3.1. Використовувати елемент відповідно до умов Договору.

5.3.2. Виконати роботи щодо поліпшення елементу.

5.3.3. Здійснювати управління та експлуатувати елемент відповідно до умов Договору.

5.3.4. Своєчасно і в повному обсязі сплачувати плату за Договором.

5.3.5. Встановити поруч з об'єктом урну(и) для сміття.

5.3.6. Встановити відкритий літний майданчик з дотриманням вимог до відкритих літніх майданчиків, викладених у додатку 2 до Договору (якщо об'єктом договору є відкритий літний майданчик).

5.3.7. Не порушувати правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства.

5.3.8. Підтримувати належний експлуатаційний стан об'єкта та відповідного технологічного обладнання, що використовується разом з об'єктом.

5.3.9. Дотримуватися під час експлуатації об'єкта вимог щодо забезпечення його технологічної безпеки функціонування.

5.3.10. Утримувати та експлуатувати елемент згідно з вимогами правил і норм пожежної безпеки, забезпечити виконання норм і правил техніки безпеки, містобудівних, санітарних, будівельних норм, державних стандартів та інших вимог, підтримувати об'єкт в належному стані, вести всі витрати щодо його експлуатації.

5.3.11. Виконувати приписи Виконавця, виконавчих органів Вовчанської міської ради та контролюючих органів про необхідність усунення порушень та/або недоліків зовнішнього вигляду чи санітарно-технічного, експлуатаційного стану об'єкта або прилеглої території.

5.3.12. Не вносити доповнення або зміни до зовнішнього вигляду об'єкта без попереднього письмового погодження проектної документації з Виконавцем.

5.3.13. Встановити об'єкт без пошкодження елементів благоустрою комунальної власності та озеленення із забезпеченням безпеки населення при під'єднанні конструкції до електричної мережі.

5.3.14. У тижневий термін рекомендованим листом з повідомленням про вручення повідомити Виконавця про зміну адреси для листування, зміну банківського рахунку, зміну назви, припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності.

5.3.15. Протягом 10 календарних днів після припинення дії Договору з будь-яких підстав, демонтувати об'єкт, звільнити та передати Виконавцю елемент благоустрою з приведенням його у придатний до використання стан.

5.4. Замовник має право:

5.4.1. Самостійно визначати способи використання елемента та об'єкта з урахуванням положень цього Договору.

5.4.2. При належному виконанні умов Договору — на продовження Договору на новий строк.

 1. Внесення змін до Договору

6.1. Умови Договору зберігають силу протягом всього строку дії цього Договору.

6.2. Зміни та доповнення, що вносяться до цього Договору, розглядаються Сторонами в тижневий термін з дня отримання відповідного письмового звернення від однієї Сторони до іншої. Всі зміни та доповнення до Договору за погодженням Сторін оформлюються письмовими угодами.

6.3. Внесення змін до цього Договору в односторонньому порядку не допускається.

6.4. На вимогу однієї із Сторін зміни та доповнення до Договору можуть бути внесені за рішенням суду.

 1. Припинення дії договору

7.1. Дія Договору припиняється у разі:

7.1.1. Закінчення строку, на який його було укладено.

7.1.2. Дострокового розірвання Договору за взаємною згодою Сторін, не пізніше як у місячний строк із дня досягнення домовленості Сторін про його розірвання.

7.1.3. Вступу в законну силу відповідного рішення суду про дострокове розірвання Договору на вимогу однієї зі Сторін.

7.1.4. Ліквідації юридичної особи, припинення діяльності фізичної особи підприємця - Замовника.

7.1.5. Односторонньої відмови Виконавця від Договору.

7.2. Виконавець має право відмовитися від Договору в односторонньому порядку та вимагати повернення елементу, якщо:

7.2.1. Замовник не вносить плату, визначену згідно з розділом 4 цього Договору, протягом двох місяців підряд або має заборгованість, що еквівалентна двохмісячному розміру плати, передбаченої цим Договором.

7.2.2. Встановлений Замовником об'єкт не відповідає розділу 3 Договору.

7.2.3. Замовник не підтримує в належному експлуатаційному стані об'єкт та відповідне технологічне обладнання, що використовується разом з об'єктом.

7.2.4. Виявлено недостовірну інформацію, наведену в документах, поданих для укладення Договору.

7.2.5. Розміщений ЛМ не відповідає вимогам до відкритих літніх майданчиків, викладених у додатку 2 до Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення малих архітектурних форм, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності.

7.2.6. В інших випадках, передбачених законами та нормативно-правовими актами.

7.2.7. У разі виникнення потреби для реконструкції, ремонту чи будівництва на місці розташування елементу Договір підлягає розірванню в односторонньому порядку.

7.2.8. Якщо елемент вибув з комунальної власності або земельна ділянка, на якій знаходиться елемент, надана в оренду або постійне користування, цей договір підлягає розірванню Виконавцем в односторонньому порядку.

7.3. Виконавець повідомляє замовника про намір в односторонньому порядку відмовитися від договору за 14 календарних днів до прийняття такого рішення.

7.4. Письмове повідомлення Виконавця про припинення (розірвання) Договору чи відмову від Договору вважається одержаним Замовником, якщо:

- це повідомлення вручено повноважному представнику Замовника, який одночасно з одержанням повідомлення розписується на другому примірнику повідомлення, що залишається у Виконавця. При цьому повноваження представника повинні бути підтверджені довіреністю чи витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- це повідомлення надіслано на адресу Замовника Виконавцем поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення адресату. Таке повідомлення надсилається за адресою місцезнаходження Замовника, вказаною в Договорі, або за адресою, за якою здійснено реєстрацію Замовника - юридичної чи фізичної особи - підприємця.

7.5. Договір вважається розірваним з дня одержання Замовником письмового повідомлення Виконавця про припинення Договору в односторонньому порядку.

7.6. Днем припинення Договору є:

- день закінчення терміну дії Договору, якщо Сторонами не вирішено питання щодо продовження терміну дії Договору на новий строк;

- день укладення письмової угоди про припинення дії цього Договору або інша дата, зазначена у цій угоді, у випадку припинення дії Договору за взаємною згодою Сторін;

- день одержання Замовником письмового повідомлення Виконавця про відмову від Договору у порядку, встановленому п. 7.3 Договору;

- день набрання рішенням суду законної сили — у випадку розірвання Договору за рішенням суду, визнання його недійсним, неукладеним, застосування наслідків нікчемної угоди.

 1. Строк дії Договору

8.1. Цей Договір вступає в дію з дня його підписання Сторонами та діє до «_______» ________________________201_____ р.

8.2. Право експлуатації (управління) елементу виникає у Замовника після укладення Договору.

 

 1. Порядок повернення об'єкта

9.1. Після припинення дії Договору Замовник у 10-денний термін звільняє елемент від об'єкта та приводить його у стан, не гірший порівняно з тим, що існував до укладення цього Договору.

9.2. У випадку невиконання замовником п. 9.1 Договору щодо добровільного демонтажу об'єкта та звільнення елементу такий об'єкт може бути демонтовано Виконавцем самостійно або із залученням третіх осіб. У такому разі демонтований об'єкт повертається Замовнику після компенсації витрат, пов'язаних із демонтажем, транспортуванням та зберіганням об'єкта.

 1. Відповідальність сторін

10.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань згідно з цим Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України та цим Договором.

10.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

10.3. За порушення строків внесення плати Замовник зобов'язаний сплатити пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, розрахованої за кожний день прострочення платежу від суми заборгованості, що склалася з моменту виникнення заборгованості, включаючи день сплати заборгованості.

10.4. Замовник зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

10.5. При погашенні суми заборгованості кошти, що сплачує замовник, у першу чергу зараховуються у рахунок погашення пені, у наступну чергу — на погашення заборгованості з плати за Договором.

10.6. Виконавець у випадку погіршення властивостей елементу, пов'язаних зі зміною його стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному Сторонами. Якщо Сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку. Збитками вважаються витрати, які здійснив або повинен здійснити Виконавець для відновлення елементу.

10.7. У випадку невиконання Замовником обов'язку щодо звільнення елементу згідно з вимогами п. 9.1 Договору він сплачує Виконавцю неустойку в розмірі подвійної плати за кожний день фактичного управління та експлуатації з моменту припинення Договору, нарахованої згідно з умовами Договору. Нарахування неустойки проводиться за весь період безпідставної експлуатації Замовником елементу.

 1. Прикінцеві положення

11.1. Усі спори, пов'язані з виконанням Договору вирішуються Сторонами шляхом переговорів. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується у судовому порядку згідно з чинним законодавством України.

11.2. За всіма питаннями, не врегульованими Договором, Сторони керуються чинним законодавством України.

11.3. Додаткові угоди та додатки до Договору є його невід'ємними частинами і мають юридичну силу, якщо вони укладені у тій самій формі, що й Договір.

11.4. Замовник несе повну відповідальність за правильність вказаних у Договорі реквізитів та зобов'язується повідомляти в письмовій формі Замовника про зміну поштових, розрахунково-платіжних та інших реквізитів у тижневий строк, а у разі неповідомлення несе ризик настання пов'язаних із цим несприятливих наслідків.

11.5. Договір складений українською мовою при повному розумінні Сторонами його умов та термінології.

11.6. Договір складено у двох примірниках для кожної зі Сторін, які мають однакову юридичну силу.

 1. Юридичні адреси та банківські реквізити сторін

Виконавець

Замовник

Назва: _______________________________

Назва: _______________________________

Адреса: ______________________________

Адреса: ______________________________

Р/р ________________________________

Р/р _________________________________

МФО ________________________________

МФО ________________________________

Код ЄДРЮФОП _______________________

Код ЄДРЮФОП _______________________

№ свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (за наявності) _________________________

№ свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (за наявності) _________________________

 

 

Телефон: _____________________________

Телефон: _____________________________

Підпис: ______________________________

Підпис: ______________________________

М.П.

М.П.

 

ВИМОГИ

до відкритих літніх майданчиків

 1. Відкриті літні майданчики (далі - ЛМ) встановлюються виключно біля стаціонарних (капітальних) закладів ресторанного господарства з дотриманням вимог містобудівної документації, цього Положення, Правил благоустрою території міста Вовчанська, а також встановлених державних стандартів, норм і правил.
 2. При влаштуванні ЛМ на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях ширина для проходу пішоходів повинна бути не менше 1,8 м (поза межами парків, скверів, площ), розміщення ЛМ не має перешкоджати вільному руху пішоходів.
 3. ЛМ розташовуються виключно в межах фасаду стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства зі збереженням вільних проходів у вхідні (в'їздні) брами будинків. Збільшення лінійних розмірів майданчика поза межі закладу можливе лише за умови письмової згоди власників (орендарів) сусідніх приміщень.
 4. ЛМ встановлюються із забезпеченням безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення.
 5. Освітлювальні прилади (світильники, ліхтарі тощо) встановлюються лише у межах ЛМ таким чином, щоб не засліплювати пішоходів, водіїв та не освітлювати вікна мешканців прилеглих житлових будинків.
 6. Конструкція ЛМ має забезпечувати жорсткість, міцність, стійкість, безпеку при експлуатації, розміщуватися з додержанням правил техніки безпеки та відповідати протипожежним вимогам.
 7. У межах ЛМ можуть бути встановлені лише столики, крісла, лавки, світильники, декоративні елементи, парасольки, урни для сміття, квіткові та ландшафтні композиції, спеціальне обладнання для регулювання температурного режиму, холодильне обладнання.
 8. По периметру огорожі ЛМ допускається влаштування легких збірно-розбірних конструкцій висотою до метра, в яких можуть бути оформлені квіткові композиції, світильники.
 9. Об'ємно-просторове та художньо-естетичне рішення ЛМ, розміщених на окремому елементі благоустрою, проводиться з дотриманням структурної побудови, стилістичної єдності фасадів, з урахуванням зовнішнього опорядження фасаду будинку.
 10. Розміщення ЛМ не повинно заважати сприйняттю архітектурних деталей та декору фасадів будинків. Забороняється розміщувати ЛМ із закриттям автентичних елементів архітектури фасадів, зокрема мозаїки, елементів ліпнини, колон, ротонд, пілястр тощо.
 11. Сонцезахисні елементи ЛМ можуть бути у вигляді навісних маркіз, що кріпляться до фасаду або на опорах біля фасаду, або навісів у фронтальних межах фасаду за умови, якщо вони не перекривають декоративних елементів фасадів.
 12. На ЛМ забороняється встановлення сцен, естрад, танцювальних майданчиків тощо, грилів та мангалів.
 13. На ЛМ, розміщених у межах житлової забудови міста, забороняється використовувати живу музику та звуковідтворювальну апаратуру.
 14. ЛМ, що розміщуються з боку проїзної частини, мають бути захищені від випадкового (аварійного) наїзду автотранспорту.
 15. В охоронних зонах інженерних комунікацій дозволяється розміщувати сезонні майданчики виключно за погодженням з утримувачами інженерних комунікацій, які експлуатують ці комунікації.

 

 

 

Секретар міської ради                                                          Л.М.  Дудка