Про Вовчанськ Галерея Звернення до головиКонтакти

Вовчанська міська рада

Офіційний сайт Вовчанської міської ради

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Проект регуляторного акту «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік» та аналіз регуляторного впливу

Шановні мешканці міста!

Вовчанська міська рада оприлюднює проект регуляторного акту «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік» та аналіз регуляторного впливу до зазначеного проекту з метою одержання зауважень і пропозицій.

Цей регуляторний акт містить Положення про оподаткування платою за землю, Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, Положення про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками, Положення про оподаткування транспортним податком, Положення про оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів, Положення про оподаткування туристичним збором, з відповідними додатками, що містять переліки ставок податків (зборів) та пільг з їх сплати.

Зауваження та пропозиції щодо цього регуляторного акту просимо протягом одного місяця надавати у письмовому вигляді за поштовою адресою: 62504, Харківська обл., м. Вовчанськ, вул. Соборна, 92, або за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Усі зауваження та пропозиції щодо проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, будуть розглянуті в обов’язковому порядку.

 

 АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проекту рішення Вовчанської міської ради

«Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік»

 

 І. Визначення проблеми

Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

Встановлення місцевих податків та зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (пп.12.3.1 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

            До місцевих податків належать (ст. 10 ПКУ):

- податок на майно, який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку;

- єдиний податок.

            До місцевих зборів належать:

- збір за місця для паркування транспортних засобів;

- туристичний збір.

       Статтею 7 ПКУ визначено загальні засади встановлення податків і зборів, зокрема, під час встановлення податку можуть передбачатися пільги та визначатися порядок їх застосування. Елементи податку, визначені в пункті 7.1 статті 7 ПКУ (платники податку, об'єкт оподаткування, база оподаткування, ставка податку, порядок обчислення податку, податковий період, строк та порядок сплати податку, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку) та підстави для надання податкових пільг та порядок їх застосування визначаються виключно Податковим кодексом (п. 7.4 ст. 7 ПКУ).

      Але, не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (п. 12.3.7 ст. 12 ПКУ).

       Отже, проблема, яку передбачається розв’язати шляхом прийняття зазначеного регуляторного акту, полягає в необхідності дотримання вимог Податкового кодексу України та у врегулюванні питань щодо сплати місцевих податків і зборів з дотриманням прозорості та рівних умов для суб’єктів господарювання. Причиною виникнення проблеми є зміни в податковому законодавстві України.

      Важливість цієї проблеми обумовлена впливом податкового навантаження на суб’єктів господарювання та на обсяги наповнюваності міського бюджету за рахунок місцевих податків та зборів.

      Зазначена проблема справляє вплив на громадян, суб’єкти господарювання та державні органи управління, оскільки місцеві податки і збори являються доходами загального фонду міського бюджету, витрати з якого забезпечують виконання повноважень органами місцевого самоврядування та розвиток міста.

     Зазначену проблему неможливо вирішити за допомогою ринкових механізмів, оскільки вона стосується сфери дії Податкового кодексу України та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

      Зазначену проблему неможливо вирішити за допомогою чинних регуляторних актів з питань встановлення місцевих податків і зборів, оскільки це буде порушенням чинного законодавства України, а саме – Податкового кодексу України та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

      Отже, єдиним шляхом вирішення зазначеної проблеми є прийняття  рішення щодо місцевих податків і зборів – щорічно (термін оприлюднення прийнятого рішення – до 15 липня поточного року на наступний) з урахуванням можливості надання міською радою не індивідуальних пільг щодо сплати таких податків і зборів.

Запропонований проект регуляторного акту містить оптимальне співвідношення ставок місцевих податків і зборів та пільг, яке збалансовує інтереси усіх суб’єктів дії регуляторного акту, крім того, враховує і економічне становище в країні, і нагальні потреби територіальної громади, і можливість надання обґрунтованих пільг платникам податків в межах встановлених чинним законодавством повноважень міської ради, враховує пропозиції підприємств та підприємців міста щодо зниження місцевих податків і зборів у разі, коли таке зниження є вмотивованим і не тягне за собою погіршення або унеможливлення фінансового забезпечення здійснення функцій місцевого самоврядування.

ІІ. Цілі державного регулювання

           Основними цілями прийняття регуляторного акту є:

 • регулювання ситуації щодо сплати місцевих податків і зборів;
 • визначення ставок податків та пільг з метою дотримання вимог чинного законодавства України;
 • створення сталих умов для розвитку суб’єктів господарювання;
 • збільшення доходів міського бюджету за рахунок надходжень місцевих податків і зборів;
 • збалансування інтересів територіальної громади і суб’єктів господарювання у сфері оподаткування;
 • забезпечення фінансових підстав для соціально-економічного розвитку міста та здійснення функцій місцевого самоврядування.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 1. Визначення альтернативних способів досягнення цілей

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

Не приймати жодного рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік

Альтернатива 2

Продовжити на 2018 рік дію рішень щодо місцевих податків і зборів, прийнятих на 2017 рік

Альтернатива 3

Прийняти нове рішення про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік

 1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Альтернатива 1

Не визначені

1) Зменшення надходжень до міського бюджету

Альтернатива 2

Не визначені

1) Процедура внесення змін до діючих рішень в частині продовження їх дії на 2018 рік

Альтернатива 3

1) Дотримання вимог чинного законодавства України

2) Забезпечення стабільності надходжень до міського бюджету

3) Створення сталих умов для розвитку суб’єктів господарювання

4) Забезпечення фінансових підстав для соціально-економічного розвитку міста та здійснення функцій місцевого самоврядування

1) Процедура прийняття рішення про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Альтернатива 1

Не визначені

1) Сплата місцевих податків і зборів за нормами Податкового кодексу України (що передбачене пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 ПКУ)

2) Відсутність додаткових пільг, запропонованих міською радою

Альтернатива 2

Не визначені

1) Сплата місцевих податків і зборів за ставками та з урахуванням пільг, затверджених рішеннями Вовчанської міської ради

Альтернатива 3

1) Встановлення додаткових податкових пільг, не передбачених ПКУ, з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

2) Забезпечення фінансових підстав для соціально-економічного розвитку міста

3) Застосування прозорого диференційованого підходу до встановлення ставок податків

4) Конкретизація податкових пільг (прийняття окремим додатком до рішення)

1) Сплата місцевих податків і зборів за ставками та з урахуванням пільг, затверджених рішеннями Вовчанської міської ради

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Альтернатива 1

Не визначені

1) Сплата місцевих податків і зборів за нормами Податкового кодексу України (що передбачене пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 ПКУ)

2) Відсутність додаткових пільг, запропонованих міською радою

Альтернатива 2

Не визначені

1) Сплата місцевих податків і зборів за ставками та з урахуванням пільг, затверджених рішеннями Вовчанської міської ради

Альтернатива 3

1) Встановлення додаткових податкових пільг, не передбачених ПКУ, з плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

2) Встановлення зниженої у 2 рази ставки єдиного податку для платників ІІ групи

3) Застосування прозорого диференційованого підходу до встановлення ставок податків

4) Конкретизація податкових пільг (прийняття окремим додатком до рішення)

1) Сплата місцевих податків і зборів за ставками та з урахуванням пільг, затверджених рішенням Вовчанської міської ради

Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва та сумарні витрати за кожним з альтернативних варіантів здійснення регуляторної політики в сфері місцевих податків і зборів не розраховуються у зв’язку з відсутністю вихідної інформації щодо сум витрат.

 1. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Оцінку ефективності кожного з альтернативних варіантів досягнення поставлених цілей у сфері дії регуляторного акту можна розрахувати за наступною формулою:

Ефективність = Кількість вигод – Кількість витрат

З урахуванням оцінки впливу на сферу інтересів держави, громадян і суб’єктів господарювання оцінка ефективності виглядає так:

Альтернатива 1: Ефективність = 0 – 5 = -5

Альтернатива 2: Ефективність = 0 – 3 = -3

Альтернатива 3: Ефективність = 12 – 3 = 9

При цьому не прийняття жодного рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік не звільняє платників податків від сплати місцевих податків і зборів, що передбачено пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 ПКУ – оподаткування здійснюється за нормами Податкового кодексу України, плата за землю встановлюється за попереднім прийнятим рішенням з урахуванням змін у податковому законодавстві.

Продовження дії рішень 2017 року щодо місцевих податків і зборів є порушенням чинного податкового законодавства України, що передбачено пп. 12.4.3 п. 12.4 ст. 12 ПКУ.

Отже, альтернативні способи досягнення поставлених цілей фактично відсутні, оскільки відповідно до пп. 12.4.3 п. 12.4 ст. 12 Податкового кодексу України міська рада зобов’язана до початку наступного бюджетного періоду прийняти рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов'язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду.

Крім того, щорічне прийняття нового рішення дає можливість дотриматись вимог чинного податкового законодавства України та збалансувати інтереси територіальної громади та платників податків шляхом прийняття оптимального співвідношення між встановленими ставками місцевих податків і зборів та наданими пільгами.

На впровадження запропонованого регуляторного акту можуть впливати такі зовнішні чинники:

1) кількість платників податків (зборів), їх збільшення або зменшення протягом періоду дії регуляторного акту, зміни бази оподаткування (площі земельної ділянки, площі об’єкту нерухомості, кількості місць для паркування тощо);

2) зміни норм чинного законодавства України щодо місцевих податків і зборів, внесені на державному рівні;

3) річний коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі на 2018 рік;

4) розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на працездатну особу станом на 01.01.2018 року.

 1. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Такими заходами є встановлення ставок місцевих податків та зборів (плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, єдиного податку, збору за місця для паркування транспортних засобів і туристичного збору) та пільг щодо їх сплати, які б дали змогу забезпечити надходження до міського бюджету, та оптимізувати податкове навантаження на платників податків і зборів, а саме:

1) встановлення таких ставок земельного податку:

Категорія земель

Встановлена ставка податку

Ставки, передбачені Податковим кодексом України

Для земельних ділянок, незалежно від їх місцезнаходження, нормативну грошову оцінку яких проведено:

Х

Х

для сільськогосподарських угідь

0,3 %

0,3 – 1 %

для земельних ділянок (в межах населених пунктів), зайнятих житловим фондом, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також для земельних ділянок, наданих для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами

0,03 %

Не більше 3 %

для земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності)

1 %

Не більше 12 %

для інших земельних ділянок

1 %

Не більше 3 % (не більше 1 % для земель загального користування)

Для земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

5 %

Не більше 5 %

2) встановлення пільгових ставок податку для земельних ділянок під об’єктами комунальної власності – 0,1 %;

3) встановлення додаткових пільг, крім передбачених Податковим кодексом України, які не є індивідуальними відповідно до п. 12.3.7 ст. 12 ПКУ, звільнення від сплати податку для органів державної влади та органи місцевого самоврядування, органів прокуратури, суди, закладів, установ та організацій, військових формувань, утворених відповідно до Законів України, Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України, органів МНС, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

 

4) встановлення таких ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

Об’єкти нерухомості

Встановлена ставка податку

Ставки, передбачені Податковим кодексом України

Ставки податку для фізичних осіб

Об'єкти житлової нерухомості

0,1 %

Не більше 1,5 %

Об’єкти нежитлової нерухомості

0,05 %

Не більше 1,5 %

Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності і використовуються ними для ведення малого і середнього бізнесу

0,5 %

Не більше 1,5 %

Ставки податку для юридичних осіб

Об'єкти житлової нерухомості

1 %

Не більше 1,5 %

Об’єкти нежитлової нерухомості

0,5 %

Не більше 1,5 %

 

5) встановлення додаткових пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з метою оптимізації податкового навантаження на суб’єктів господарювання:

- на об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості громадських об’єднань і благодійних організацій, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, які використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями);

- на об’єкти нежитлової нерухомості спортивно-оздоровчих комплексів підприємств, які не використовуються ними з метою одержання доходів;

- на об’єкти нежитлової нерухомості організацій, які віднесені до Реєстру неприбуткових організацій (установ);

- на об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності учасників бойових дій, в тому числі учасників антитерористичної операції на сході України, а також членів сімей загиблих учасників АТО, членів сімей Героїв Небесної Сотні;

 

6) встановлення таких фіксованих ставок єдиного податку:

Група платників податку

Встановлена ставка податку

Ставки, передбачені Податковим кодексом України

Перша група

10 %

До 10 % (прожиткового мінімуму)

Друга група

10 %

До 20 % (мінімальної заробітної плати)

 

7) встановлення таких ставок збору за місця для паркування транспортних засобів:

Платники збору

Встановлена ставка збору

Ставки, передбачені Податковим кодексом України

Юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів – автомобілів таксі

0,025 %

До 0,075 %

 

8) встановлення ставки транспортного податку у розмірі, визначеному Податковим кодексом України;

 

9) встановлення таких ставок туристичного збору:

Платники збору

Встановлена ставка збору

Ставки, передбачені Податковим кодексом України

Податковими агентами зі сплати туристичного збору можуть бути:

а) адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортних закладів;

б) квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах укладеного договору.

1 %

0,5 – 1 %

 

До організаційних заходів, які має здійснити Вовчанська міська рада в процесі впровадження цього регуляторного акту, належать:

- оприлюднення цього регуляторного акту на офіційному сайті Вовчанської міської ради та в районній газеті «Хлібороб»;

- надання прийнятого регуляторного акту органам Державної фіскальної служби України для здійснення такими органами адміністрування місцевих податків і зборів;

- надання юридичним та фізичним особам – платникам податків, на їх запит, копій прийнятого регуляторного акту з метою підвищення поінформованості суб’єктів дії регуляторного акту та прозорості оподаткування місцевими податками та зборами;

- відстеження результативності регуляторного акту, в тому числі складання та оприлюднення звітів про відстеження результативності регуляторного акту.

 

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджається Вовчанська міська рада, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги

1) Ставки земельного податку у 2016 році в порівнянні з 2015 роком зменшені – згідно ст. 274.1 Податкового кодексу України – в три рази, згідно ст. 274.2 Податкового кодексу України – в шість разів, ставки земельного податку у 2017 році залишені без змін в порівнянні з 2016 роком (окрім мінімальної ставки для сільгоспугідь, яка була підвищена ПКУ з 0,1 % до 0,3 %), ставки на 2018 рік пропонується залишити без змін в порівнянні з 2017 роком, при цьому надходження земельного податку та орендної плати за землю за вказані періоди виглядають так:

Надходження

Станом на 01.01.2016 р., грн.

Станом на 01.01.2017 р., грн.

Прогноз на 01.01.2018 р., грн. (уточнений помісячний розпис доходів станом на 30.04.2017 р.)

Земельний податок з юридичних осіб (18010500)

1501550,34

2996460,34

3089300,00

Орендна плата з юридичних осіб (18010600)

3303784,45

4161713,91

4302400,00

Земельний податок з фізичних осіб (18010700)

70055,42

141667,65

162200,00

Орендна плата з фізичних осіб (18010900)

890519,70

969214,36

980600,00

ВСЬОГО

5765909,91

8269056,26

8534500,00

 

2) Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, змінювались відповідно до вимог Податкового кодексу України, а саме:

 • скасовано розмежування ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в залежності від загальної площі квартири (до 140 кв. метрів та більше 140 кв. метрів), будинку (до 260 кв. метрів та більше 260 кв. метрів) та різних об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку (до 400 кв. метрів та більше 400 кв. метрів), в результаті чого ставки податку для фізичних осіб, які мають квартиру площею понад 140 кв. метрів, будинок площею понад 260 кв. метрів або кілька різних об’єктів житлової нерухомості загальною площею понад 400 кв. метрів, знизились в 2 рази з 1 січня 2016 р.;
 • збільшені ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з розрахунку на 1 м2, що пов’язано зі збільшенням мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року (у 2015 році ставка податку на 1 м2 площі нерухомості визначалась з 1218,00 грн., у 2016 році – з 1378,00 грн., у 2017 році – з 3200,00 грн.);
 • зменшені у 2 рази ставки на об’єкти житлової та нежитлової нерухомості і для фізичних, і для юридичних осіб у зв’язку зі збільшенням МЗП з 1 січня 2017 року у 2 рази, крім того, за пропозицією депутатів Вовчанської міської ради ставка на об’єкти житлової нерухомості для фізичних осіб знижена на 90 відсотків в порівнянні з 2016 роком.

При цьому надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виглядають так:

 

Надходження

Станом на 01.01.2016 р., грн.

Станом на 01.01.2017 р., грн.

Прогноз на 01.01.2018 р., грн. (уточнений помісячний розпис доходів станом на 30.04.2017 р.)

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості (18010100)

4351,88

5238,32

5750,00

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості (18010200)

5152,36

38679,83

24250,00

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості (18010300)

0

152638,85

143800,00

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений  юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (18010400)

258327,29

491057,01

539500,00

ВСЬОГО

267831,53

687614,01

713300,00

 

3) Ставки єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності І та ІІ групи платників змінювались відповідно до змін Податкового кодексу України, а саме:

    - з 01.01.2017 року фіксована ставка єдиного податку для платників І групи визначається у відсотках до прожиткового мінімуму на працездатну особу, визначеного на 1 січня поточного року (з 01.01.2015 р. – 10 % від 1218,00 грн., з 01.01.2016 р. – 10 % від 1378,00 грн., з 01.01.2017 р. – 10 % від 1600,00 грн.), тоді як фіксована ставка єдиного податку для платників ІІ групи визначається, як і раніше, у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року (з 01.01.2015 р. – 20 % від 1218,00 грн., з 01.01.2016 р. – 20 % від 1378,00 грн., з 01.01.2017 р. – 20 % від 3200,00 грн.);

    - крім того, за пропозицією депутатів Вовчанської міської ради ставка єдиного податку для платників ІІ групи знижена в регуляторному акті, що розглядається, до 10 % МЗП.

При цьому надходження від сплати єдиного податку виглядають так:

Надходження

Станом на 01.01.2016 р., грн.

Станом на 01.01.2017 р., грн.

Прогноз на 01.01.2018 р., грн. (уточнений помісячний розпис доходів станом на 30.04.2017 р.)

Єдиний податок з юридичних осіб (18050300)

443072,74

581744,92

653900,00

Єдиний податок з фізичних осіб (18050400)

2206829,36

3373148,00

3723300,00

ВСЬОГО

2649902,10

3954892,92

4377200,00

 

4) Щодо транспортного податку, то відповідно до змін в Податковому кодексі України з 01.01.2016 року змінилось визначення об’єкту оподаткування транспортним податком, а з 01.01.2017 року вдвічі знизилась вартість транспортних засобів, які потрапляють під визначення об’єктів оподаткування транспортним податком.

При цьому надходження від сплати транспортного податку виглядають так:

Надходження

Станом на 01.01.2016 р., грн.

Станом на 01.01.2017 р., грн.

Прогноз на 01.01.2018 р., грн. (уточнений помісячний розпис доходів станом на 30.04.2017 р.)

Транспортний податок з фізичних осіб (18011000)

75000,00

25000,00

30000,00

Транспортний податок з юридичних осіб (18011100)

43750,00

35412,33

37500,00

ВСЬОГО

118750,00

60412,33

67500,00

 

5) Ставки збору за місця для паркування транспортних засобів у 2015 і 2016 роках не змінювались, а з 01.01.2017 року знижені у 2 рази відповідно до Податкового кодексу України (з 01.01.2015 р. – 0,05 % від 1218,00 грн., з 01.01.2016 р. – 0,05 % від 1378,00 грн., з 01.01.2017 р. – 0,025 % від 3200,00 грн.)

При цьому надходження від зазначеного збору виглядають так:

Надходження

Станом на 01.01.2016 р., грн.

Станом на 01.01.2017 р., грн.

Прогноз на 01.01.2018 р., грн. (уточнений помісячний розпис доходів станом на 30.04.2017 р.)

Збір за місця для паркування транспортних засобів, сплачений фізичними особами (18020200)

52309,13

53336,12

48800,00

ВСЬОГО

52309,13

56336,12

48800,00

 

6) Ставка туристичного збору з 2015 по 2017 роки залишається незмінною (1 %), в запропонованому проекті регуляторного акту вона залишена без змін, при цьому платники туристичного збору на території Вовчанської міської ради на сьогоднішній день відсутні.

 

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії цього регуляторного акту – в межах 2018 року, підстава – п. 12.4.3 ст. 12 Податкового кодексу України, у разі, якщо протягом зазначеного строку будуть внесені зміни щодо місцевих податків і зборів до Податкового кодексу України, строк дія регуляторного акта – до внесення змін.

 

VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Показниками результативності дії зазначеного регуляторного акта є:

 • розмір надходжень до міського бюджету, пов'язаних з дією акта;
 • кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;
 • рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб щодо основних положень акта.

Прогнозні показники результативності дії запропонованого регуляторного акту:

1) Розмір надходжень до міського бюджету у 2018 році:

Назва податку, збору

Прогнозний обсяг надходжень за рік, грн.

Плата за землю

8534500,00

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

713300,00

Єдиний податок за фіксованими ставками

4377200,00

Транспортний податок

67500,00

Збір за місця для паркування транспортних засобів

48800,00

Туристичний збір

0

 

2) Кількість суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта:

Категорія платників податків (зборів)

Прогнозна кількість платників у 2018 році, осіб/одиниць*

Громадяни міста

3876

Суб’єкти господарювання

795

*такі дані підлягають щоквартальному та щорічному уточненню

 

3) Рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб щодо основних положень акта:

Спосіб інформування

Прогнозний рівень поінформованості

Через офіційний сайт Вовчанської міської ради

Високий

Через районну газету «Хлібороб»

Високий

Через надання копій прийнятого регуляторного акту на запит суб’єктів господарювання

Високий

 

ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Базове відстеження результативності дії регуляторного акта буде проводитись станом на 1 грудня 2017 року (до дня набрання чинності регуляторним актом), повторне відстеження – станом на 1 січня 2019 року (через рік з дня набрання чинності регуляторним актом).

Метод відстеження результативності дії регуляторного акта – розрахунковий, на підставі Казначейського звіту форми 412, статистичний, на підставі даних про перебування на обліку платників місцевих податків і зборів.

 

Вовчанський міський голова                                                   В.С.Шевченко

Розробник проекту регуляторного акту                                   О.М.Аргунова

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення 
«Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік»

 

          При розробці проекту рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік» були враховані такі норми Податкового кодексу України (далі – ПКУ):

1) До місцевих податків належать (ст. 10 ПКУ):

- податок на майно, який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку;

- єдиний податок.

До місцевих зборів належать:

- збір за місця для паркування транспортних засобів;

- туристичний збір.

2) Необхідність щорічного встановлення місцевих податків і зборів, в тому числі і на 2018 рік, передбачена пп. 12.4.3 п. 12.4 ст. 12 ПКУ.

3) При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначенні ст. 7 ПКУ з дотриманням критеріїв, встановлених розділом ХІІ ПКУ для відповідного місцевого податку чи збору (пп. 12.3.2 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

4) Під час встановлення податку обов'язково визначаються такі елементи:

- платники податку;

- об'єкт оподаткування;

- база оподаткування;

- ставка податку;

- порядок обчислення податку;

- податковий період;

- строк та порядок сплати податку;

- строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку.

Під час встановлення податку можуть передбачатися податкові пільги та порядок їх застосування (ст. 7 ПКУ).

 

5) До повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад щодо податків та зборів належать:

- встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених Податковим кодексом;

- визначення переліку податкових агентів – платників туристичного збору;

- до початку наступного бюджетного періоду прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов'язань платників податків та яке набирає чинності з початку бюджетного періоду (п. 12.4 ст. 12 ПКУ).

6) Відповідно до п. 12.5 ст. 12 ПКУ офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, який набирає чинності з урахуванням строків, передбачених пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ (Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом).

7) Не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів (пп. 12.3.7 п. 12.3 ст. 12 ПКУ).

          Крім того, при розробці проекту рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік» врахований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового рішення про встановлення місцевих податків і зборів, Типового положення про оподаткування платою за землю, Типового положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», оприлюднений на офіційному сайті Державної фіскальної служби України 16.03.2017 року (далі – Постанова). На день складання проекту рішення Вовчанської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік» ця Постанова не прийнята, але, доцільність застосування вимог проекту зазначеної Постанови обумовлена тим, що період очікування прийняття цього нормативно-правового акту може перевищити термін, встановлений для оприлюднення прийнятого міською радою рішення щодо місцевих податків і зборів на 2018 рік – до 15 липня 2017 року (пп. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПКУ). У разі, якщо Постанова щодо типового рішення по місцевим податкам і зборам не буде прийнята до сесії Вовчанської міської ради, на розгляд якої буде винесене питання місцевих податків, рішення Вовчанської міської ради може бути прийняте в такому вигляді, оскільки основні вимоги, які Податковий кодекс України пред’являє щодо рішень по місцевим податкам і зборам, не містять вимог до форми рішення (тільки до змісту відповідно до пп. 12.3.2 п. 12.3 ст. 12 ПКУ, про що зазначалося вище).

          Відповідно до проекту постанови КМУ «Про затвердження Типового рішення про встановлення місцевих податків і зборів, Типового положення про оподаткування платою за землю, Типового положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»:

1) рішення про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік та наступні роки повинні прийматись із застосуванням форми типового рішення, форми типового положення з додатками;

2) дата набрання чинності рішенням зазначається у разі, якщо вона відмінна від дати набрання чинності згідно з п. 5 ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» (тобто, з дня офіційного оприлюднення рішення);

3) ставки податків зазначаються з трьома десятковими знаками;

4) ставки плати за землю встановлюються у відповідності до цільового призначення земель згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 р. № 548;

5) перелік ставок та пільг по кожному місцевому податку (збору) встановлюється додатком до положення про такий податок (збір);

6) ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлюються відповідно до класифікації будівель та споруд, встановленої Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018:2000, затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 р. № 507;

7) у типовому рішенні зазначається код класифікації об’єктів адміністративно-територіального устрою України (код області, району, адміністративно-територіальної одиниці);

8) у додатках до положень по кожному місцевому податку і збору зазначається рік, на який встановлений податок (збір), і дата введення ставок (пільг) в дію (початок року або більш пізня дата).

1) Щодо плати за землю:

Плата за землю складається з земельного податку та орендної плати за земельні ділянки.

На 2017 рік затверджені наступні ставки земельного податку (без змін у порівнянні з 2016 роком, крім змін мінімальної ставки по сільгоспугіддям) (у % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, якщо така встановлена, або від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області):

Види земельних ділянок

Ставки згідно рішення Вовчанської міської ради щодо плати за землю на 2016 рік

Ставки згідно Податкового кодексу України у 2016 році

Ставки згідно  рішення Вовчанської міської ради щодо плати за землю на 2017 рік

Ставки згідно Податкового кодексу України у 2017 році

для сільськогосподарських угідь

0,1 %

Не більше
1 %

0,3 %

0,3 – 1 %

для земельних ділянок (в межах населених пунктів), зайнятих житловим фондом, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також для земельних ділянок, наданих для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами

0,03 %

Не більше 
3 %

0,03 %

Не більше 
3 %

для земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності)

1 %

Не більше 12 %

1 %

Не більше 
12 %

для інших земельних ділянок

1 %

Не більше 
3 %

1 %

Не більше 3 % для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено,
не більше 1 % для земель загального користування*

земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

5 %

Не більше 
5 %

5 %

Усі земельні ділянки – не більше 5 %, сільгоспугіддя – у проміжку 0,3 – 5 %

*Щодо оподаткування земель загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, полігони для зберігання твердих побутових відходів тощо) слід зазначити, що за такі ділянки податок не справляється, крім випадків, коли вони надаються для використання юридичним або фізичним особам (павільйони, кіоски, лотки, атракціони та ін.). При цьому слід виходити з того, на яких умовах надано ці земельні ділянки (у власність, у постійне користування чи у користування на умовах оренди), від чого залежатиме і плата за землю.

Оскільки плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, то за земельні ділянки, надані суб'єктам господарювання із земель загального користування у власність або у постійне користування, ці суб'єкти сплачуватимуть земельний податок, а за земельні ділянки, надані в користування на умовах оренди – орендну плату за землю.

Ставки земельного податку, запропоновані на 2018 рік, знаходяться в межах норм, встановлених Податковим кодексом України на 2017 рік, з розбивкою за цільовим призначенням земельних ділянок, та відповідають ставкам, затвердженим на 2017 рік.

При цьому, враховано, що землі сільськогосподарського призначення (відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України) поділяються на сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) та несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо). Для земель сільськогосподарського призначення (сільгоспугідь) встановлена ставка 0,3 % (мінімальна згідно ПКУ), для земель сільськогосподарського призначення (несільськогосподарських угідь) встановлена ставка 0,03 %.

Структура земельного фонду Вовчанської міської ради:

№ з/п

Територія Вовчанської міської ради

Площа, га

 

Територія, всього

у тому  числі:

2136,49

1

Сільськогосподарські угіддя, з них:

1100,52

 

- рілля

562,05

 

- перелоги

169,0

 

- сади

28,0

 

- сіножаті

149,5

 

- пасовища

191,97

2

Ліса і інші лісовкриті площі

20,0

3

Забудовані землі

958,8

4

Водна поверхня

10,0

5

Заболочені землі

37,08

6

Під господарськими будівлями та дворами

10,0

7

Інші землі

0,09

 

Загальний перелік ставок земельного податку наведений у Додатку 1.1 до Положення про оподаткування платою за землю, ставки встановлені окремо для юридичних і фізичних осіб (в тому числі ФОП), окремо для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), та земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено (за межами населених пунктів). Такі категорії ставок передбачені чинним законодавством.

У разі відсутності на території Вовчанської міської ради земель певного цільового призначення або у разі не використання земель певного цільового призначення якоюсь з категорій платників в таблиці проставлені прочерки, тобто ставка не встановлюється.

Рядки, в яких встановлення ставок земельного податку не передбачене, відмічені «Х».

Ставки земельного податку застосовуються з урахуванням розділу 5 Положення про оподаткування платою за землю, тобто з урахуванням переліку земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню відповідно до вимог Податкового кодексу України, та з урахуванням пільг зі сплати земельного податку, які наведені у Додатку 1.2 до Положення про оподаткування платою за землю.

При цьому передбачена пільга для земельних ділянок під об’єктами комунальної власності міста Вовчанська – 99 %, що відповідає встановленій у 2016 і 2017 роках ставці 0,01 %.

У Положенні про оподаткування платою за землю (п. 5.2.1.7), окрім пільг зі сплати земельного податку, передбачених ПКУ, також передбачені не індивідуальні пільги, які Вовчанська міська рада може встановлювати відповідно до п. 7.2 ст. 7 ПКУ:

органам державної влади та органам місцевого самоврядування, органам прокуратури, судам, закладам, установам та організаціям, військовим формуванням, утвореним відповідно до Законів України, Збройним Силам України та Державній прикордонній службі України, органам МНС, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

2) Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
На 2017 рік затверджені наступні ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (у порівнянні з 2016 роком):

Об’єкти нерухомості

Ставки 2016 року

Норма Податкового кодексу України 2016 року

Ставки 2017 року

Норма Податкового кодексу України 2017 року

Ставки податку для фізичних осіб

Об'єкти житлової нерухомості

1 % 
(13,78 грн. за 1 м2)

Не перевищує 
3 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року (1378,00 грн.)

0,1 %
(3,20 грн. за 1 м2)

Не перевищує 1,5 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року (3200,00 грн.)

Об’єкти нежитлової нерухомості

0,1 %
(1,378 грн. за 1 м2)

0,05 %
(1,60 грн. за 1 м2)

Об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності і використовуються для ведення малого та середнього бізнесу

1 %
(13,78 грн. за 1 м2)

0,5 %
(16,00 грн. за 1 м2)

Ставки податку для юридичних осіб

Об'єкти житлової нерухомості

2 %
(27,56 грн. за 1 м2)

Не перевищує 
3 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року (1378,00 грн.)

1 %
(32,00 грн. за 1 м2)

Не перевищує 1,5 % мінімальної заробітної плати на 1 січня поточного року (3200,00 грн.)

Об’єкти нежитлової нерухомості

1 %
(13,78 грн. за 1 м2)

0,5 %
(16,00 грн. за 1 м2)


Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запропоновані на 2018 рік, знаходяться в межах норм, встановлених Податковим кодексом України на 2017 рік, з розбивкою за класифікацією будівель і споруд, та відповідають ставкам, затвердженим на 2017 рік.

При цьому враховано, що пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, передбачені ПКУ у вигляді зменшення бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб (на 60, 120 і 180 м2), органи місцевого самоврядування не можуть збільшувати (з 1 січня 2016 року з ПКУ виключений абзац шостий підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 на підставі Закону України № 909-VIII від 24.12.2015).

Загальний перелік ставок податку на нерухоме майно наведений у Додатку 2.1 до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ставки встановлені окремо для юридичних і фізичних осіб (в тому числі ФОП), такі категорії ставок передбачені чинним законодавством.

У разі відсутності на території Вовчанської міської ради певних категорій будівель і споруд або у разі не використання будівель та споруд певного цільового призначення якоюсь з категорій платників в таблиці проставлені прочерки, тобто ставка не встановлюється.

Рядки, в яких встановлення ставок податку на нерухоме майно не передбачене, відмічені «Х».

Ставки податку на нерухоме майно застосовуються з урахуванням розділу 5 Положення про оподаткування цим податком, тобто з урахуванням переліку об’єктів, які не підлягають оподаткуванню відповідно до вимог Податкового кодексу України, та з урахуванням пільг зі сплати податку, які наведені у Додатку 2.2 до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Додатком 2.2 передбачені не індивідуальні пільги, які Вовчанська міська рада може встановлювати відповідно до п. 7.2 ст. 7 ПКУ.

3) Щодо фіксованих ставок єдиного податку:

Відповідно до п. 293.2 ст. 293 ПКУ рішенням органів місцевого самоврядування затверджуються фіксовані ставки єдиного податку для платників І та ІІ групи – суб’єктів господарювання – фізичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку і звітності.

Рішеннями міської ради затверджені такі фіксовані ставки єдиного податку на 2017 рік (у порівнянні з 2016 роком):

Група платників податку

Ставки 2016 року

Норма Податкового кодексу України 2016 року

Ставки 2017 року

Норма Податкового кодексу України 2017 року

Перша

10 %

(1378,00 х 10 % = 137,80)

До 10 % розміру мінімальної зарплати на 1 січня поточного року

10 %
(1600,00 х 10 % = 160,00)

До 10 % розміру прожиткового мінімуму на працездатну особу на 1 січня поточного року

Друга

20 %
(1378,00 х 20 % = 275,60)

До 20 % розміру мінімальної зарплати на 1 січня поточного року

10 %*
(3200,00 х 10 % = 320,00)

До 20 % розміру мінімальної зарплати на 1 січня поточного року

* Застосування цієї ставки єдиного податку можливе тільки з 01.01.2018 року на підставі Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 р. № 1791-VIII та на підставі підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4підпункту 12.3.4 пункту 12.3підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України.

Ставки єдиного податку, запропоновані на 2018 рік, знаходяться в межах норм, встановлених Податковим кодексом України на 2017 рік, та відповідають ставкам, затвердженим на 2017 рік.

При цьому враховано, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються залежно від виду господарської діяльності:

 - ставка єдиного податку для платників першої групи визначена у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (1600,00 грн.);

- ставка єдиного податку для платників другої групи визначена у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (3200,00 грн.).

Крім того, враховані вимоги ПКУ щодо застосування ставки 15 % та максимальних ставок в певних випадках здійснення господарської діяльності.

У Додатку 3.1 до Положення про оподаткування єдиним податком наведений перелік фіксованих ставок єдиного податку за видами господарської діяльності (у відповідності до Державного Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010), дозволеними І та ІІ групі платників єдиного податку (такий перелік встановлений Державною фіскальною службою України та оприлюднений на її офіційному сайті).

Додаток 3.2 до Положення про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками (Додаток по пільгам) відсутній, оскільки пільги зі сплати єдиного податку за фіксованими ставками надаються шляхом встановлення менших ставок єдиного податку для певних видів економічної діяльності.

4) Щодо транспортного податку:

Ставки транспортного податку, запропоновані на 2018 рік, та інші норми щодо транспортного податку відповідають нормам, встановленим Податковим кодексом України на 2017 рік, та відповідають ставкам, затвердженим на 2017 рік:

транспортний податок встановлюється для легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розмірі 25000 гривень за кожен автомобіль.

5) Щодо збору за місця для паркування транспортних засобів:

Рішеннями міської ради затверджені такі ставки збору на 2016 і 2017 роки:

Група платників податку

Ставки 2016 року

Норма Податкового кодексу України 2016 року

Ставки 2017 року

Норма Податкового кодексу України 2017 року

Автомобілі таксі

0,05 % (1378,00 х 0,05 % = 0,689 грн. за 1 м2)

0,03 – 0,15 %

0,025 % (3200,00 х 0,025 % = 0,80 грн. за 1 м2)

до 0,075 %

Ставки збору за місця для паркування транспортних засобів, запропоновані на 2018 рік, та інші норми щодо зазначеного збору, відповідають нормам, встановленим Податковим кодексом України на 2017 рік, та відповідають ставкам, затвердженим на 2017 рік.

У Додатку 5.2 наведений перелік земельних ділянок, спеціально відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів.

6) Щодо туристичного збору:

Ставка туристичного збору, запропонована на 2018 рік (1 %), та інші норми щодо зазначеного збору, відповідають нормам, встановленим Податковим кодексом України на 2017 рік, та відповідають ставці, затвердженій на 2017 рік.

Провідний спеціаліст 
відділу бухгалтерського обліку
 і господарської діяльності                                                                   О.М.Аргунова

 

 

УКРАЇНА
ВОВЧАНСЬКА  МІСЬКА  РАДА  ХАРКІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
____ СЕСІЯ VІІ СКЛИКАННЯ
код КОАТУУ 6321610100

Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік

 Відповідно до ст. 7, ст. 10, пп. 12.3.1, 12.3.2, 12.3.4, 12.3.7 п. 12.3, пп. 12.4.1, 12.4.3 п. 12.4, п. 12.5 ст. 12 розділу І, ст. 266, 267, 268, 268-1, 269 – 289 розділу ХІІ, ст. 291 – 297 розділу ХІV Податкового кодексу України, постанови КМУ «Про затвердження Типового рішення про встановлення місцевих податків і зборів, Типового положення про оподаткування платою за землю, Типового положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», наказу Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель», п. 24 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

 1. Встановити на території Вовчанської міської ради на 2018 рік такі податки і збори:

1.1. Плату за землю.

1.2. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

1.3. Єдиний податок.

1.4. Транспортний податок.

1.5. Збір за місця для паркування транспортних засобів.

1.6. Туристичний збір.

 1. Затвердити:

2.1. Положення про оподаткування платою за землю (Додаток 1).

2.2. Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (Додаток 2).

2.3. Положення про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками (Додаток 3).

2.4. Положення про оподаткування транспортним податком (Додаток 4).

2.5. Положення про оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів (Додаток 5).

2.6. Положення про оподаткування туристичним збором (Додаток 6).

 1. Оприлюднити це рішення в засобах масової інформації (або іншим можливим способом).
 2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та депутатської етики, місцевого самоврядування (голова комісії Добровінський А.В.) та постійну депутатську комісію з питань бюджету (голова комісії Козлова В.В.).

 

Міський голова                                                                                       В.С.Шевченко

м. Вовчанськ

_________________ 2017 року

проект  № ____-VІІ

 

Додаток 1

до рішення ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування платою за землю на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники плати за землю:

1.1. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв).

1.2. Землекористувачі.

1.3. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

2.2. Земельні частки (паї), які перебувають у власності.

2.3. Об'єктом оподаткування орендною платою є земельна ділянка, надана в оренду.

IІІ. База оподаткування:

3.1. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до п. 10.2 цього Положення.

3.2. Площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

3.3. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

ІV. Ставки/розмір:

4.1. Ставки земельного податку визначені у Додатку 1.1 до цього Положення. Ставки застосовуються з урахуванням пункту 5.4 цього Положення.

4.2. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

4.2.1. Не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

4.2.2. Не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки землі.

4.2.3. Може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 4.2.2 цього Положення, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

4.2.4. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

 1. Пільги зі сплати земельного податку:

5.1. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

5.1.1. Від сплати податку звільняються:

5.1.1.1. інваліди першої і другої групи;

5.1.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

5.1.1.3. пенсіонери (за віком);

5.1.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

5.1.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

5.1.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 5.1.1 цього Положення, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

5.1.2.1. для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

5.1.2.2. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селі Плетенівка – не більш як 0,25 гектара, в місті Вовчанськ – не більш як 0,10 гектара;

5.1.2.3. для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

5.1.2.4. для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

5.1.2.5. для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

5.1.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

5.1.4. Якщо фізична особа, визначена у пункті 5.1.1 цього Положення, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

5.2. Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб:

5.2.1. Від сплати податку звільняються:

5.2.1.1. санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

5.2.1.2. громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;

5.2.1.3. дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки (крім національних та державних дендрологічних парків), освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

5.2.1.4. державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

5.2.1.5. державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

5.2.1.6. бази олімпійської та параолімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;

5.2.1.7. органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, суди, заклади, установи та організації, військові формування, утворені відповідно до Законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, органи МНС, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

5.3. Перелік пільг для фізичних і юридичних осіб визначений у Додатку 1.2 до цього Положення.

5.4. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком:

5.4.1. Не сплачується податок за:

5.4.1.1. сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій, визначених відповідно до закону такими, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (зон відчуження, безумовного (обов'язкового) відселення, гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю), і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які запроваджено обмеження щодо ведення сільського господарства;

5.4.1.2. землі сільськогосподарських угідь, що перебувають у тимчасовій консервації або у стадії сільськогосподарського освоєння;

5.4.1.3. земельні ділянки державних сортовипробувальних станцій і сортодільниць, які використовуються для випробування сортів сільськогосподарських культур;

5.4.1.4. землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування – землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, штучними спорудами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками, шумовими екранами, очисними спорудами і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме:

а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючі з'їзди, захисні насадження, шумові екрани, очисні споруди;

б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, склади, гаражі, резервуари для зберігання паливно-мастильних матеріалів, комплекси для зважування великогабаритного транспорту, виробничі бази, штучні та інші споруди, що перебувають у державній власності, власності державних підприємств або власності господарських товариств, у статутному капіталі яких 100 відсотків акцій (часток, паїв) належить державі;

5.4.1.5. земельні ділянки сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та фермерських (селянських) господарств, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень;

5.4.1.6. земельні ділянки кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв;

5.4.1.7. земельні ділянки, на яких розташовані дипломатичні представництва, які відповідно до міжнародних договорів (угод), згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, користуються приміщеннями та прилеглими до них земельними ділянками на безоплатній основі;

5.4.1.8. земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

5.5. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

Якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

VІ. Порядок обчислення:

6.1. Порядок обчислення плати за землю.

6.1.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6.1.2. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за встановленою формою.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 6.1.3. За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

 1) у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

 2) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

 3) пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

 6.1.4. Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до пункту 5.1.1 цього Положення за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

6.2. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 – 287 Податкового кодексу України.

VІІ. Податковий період:

7.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

7.2. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

VІІІ. Строк та порядок сплати плати за землю:

8.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

   У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

8.2. Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

8.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

8.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

8.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

8.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

8.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

ІХ. Строк та порядок подання звітності з плати за землю:

9.1. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

9.2. Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

9.3. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

  У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Х. Додаткові норми Положення:

10.1. Міська рада до 25 грудня року, що передує звітному, подає контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.

    Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

10.2. Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кi = І:100,

де І – індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Секретар міської ради                                                                                  Л.І.Дудка

 

Додаток 1.1

до Положення про оподаткування платою за землю
на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

Ставки земельного податку

на 2018 рік,

введені в дію з 1 січня 2018 року

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

 

Вид цільового призначення земель

Ставки податку 
(% нормативної грошової оцінки)

За земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

За земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

 

Код

 

Назва

для юридичних осіб

для фізичних осіб (в т.ч. ФОП)

для юридичних осіб

для фізичних осіб (в т.ч. ФОП)

1

2

3

4

5

6

01

Землі сільськогосподарського призначення

х

х

х

х

01.01

Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва  

0,300

0,300

5,000

5,000

01.02

Для ведення фермерського господарства 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.03

Для ведення особистого селянського господарства 

-

0,030

5,000

5,000

01.04

Для ведення підсобного сільського господарства 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.05

Для індивідуального садівництва 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.06

Для колективного садівництва 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.07

Для городництва 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.08

Для сінокосіння і випасання худоби 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.09

Для дослідних і навчальних цілей 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.10

Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства 

0,300

0,300

5,000

5,000

01.11

Для надання послуг у сільському господарстві 

0,030

0,030

5,000

5,000

01.12

Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції 

0,030

0,030

5,000

5,000

01.13

Для іншого сільськогосподарського призначення  

0,300

0,300

5,000

5,000

01.14

Для цілей підрозділів 01.01 - 01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

02

Землі житлової забудови

х

х

х

х

02.01

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)  

0,030

0,030

5,000

5,000

02.02

Для колективного житлового будівництва 

0,030

0,030

5,000

5,000

02.03

Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку 

0,030

0,030

5,000

5,000

02.04

Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання 

0,030

0,030

5,000

5,000

02.05

Для будівництва індивідуальних гаражів  

0,030

0,030

5,000

5,000

02.06

Для колективного гаражного будівництва 

0,030

0,030

5,000

5,000

02.07

Для іншої житлової забудови  

0,030

0,030

5,000

5,000

02.08

Для цілей підрозділів 02.01 - 02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

03

Землі громадської забудови

х

х

х

х

03.01

Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування  

1,000

-

5,000

-

03.02

Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 

1,000

-

5,000

-

03.03

Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги 

1,000

-

5,000

-

03.04

Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 

1,000

-

5,000

-

03.05

Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування  

1,000

-

5,000

-

03.06

Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 

1,000

-

5,000

-

03.07

Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 

1,000

1,000

5,000

5,000

03.08

Для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування 

1,000

1,000

5,000

5,000

03.09

Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ 

1,000

1,000

5,000

5,000

03.10

Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури 

1,000

1,000

5,000

5,000

03.11

Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки 

1,000

-

5,000

-

03.12

Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування 

1,000

-

5,000

-

03.13

Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування  

1,000

1,000

5,000

5,000

03.14

Для розміщення та постійної діяльності органів МНС

1,000

-

5,000

-

03.15

Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови  

1,000

1,000

5,000

5,000

03.16

Для цілей підрозділів 03.01 - 03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

04

Землі природно-заповідного фонду 

х

х

х

х

04.01

Для збереження та використання біосферних заповідників 

-

-

-

-

04.02

Для збереження та використання природних заповідників 

-

-

-

-

04.03

Для збереження та використання національних природних парків 

-

-

-

-

04.04

Для збереження та використання ботанічних садів 

-

-

-

-

04.05

Для збереження та використання зоологічних парків 

-

-

-

-

04.06

Для збереження та використання дендрологічних парків 

-

-

-

-

04.07

Для збереження та використання парків-пам'яток садово-паркового мистецтва 

-

-

-

-

04.08

Для збереження та використання заказників 

-

-

-

-

04.09

Для збереження та використання заповідних урочищ 

-

-

-

-

04.10

Для збереження та використання пам'яток природи 

-

-

-

-

04.11

Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків 

-

-

-

-

05

Землі іншого природоохоронного призначення

х

х

х

х

06

Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися для профілактики захворювань і лікування людей)  

х

х

х

х

06.01

Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів 

-

-

-

-

06.02

Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів 

-

-

-

-

06.03

Для інших оздоровчих цілей 

-

-

-

-

06.04

Для цілей підрозділів 06.01 - 06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

07

Землі рекреаційного призначення

х

х

х

х

07.01

Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення  

1,000

1,000

5,000

5,000

07.02

Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту 

1,000

1,000

5,000

5,000

07.03

Для індивідуального дачного будівництва 

1,000

1,000

5,000

5,000

07.04

Для колективного дачного будівництва  

1,000

1,000

5,000

5,000

07.05

Для цілей підрозділів 07.01 - 07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

08

Землі історико-культурного призначення

х

х

х

х

08.01

Для забезпечення охорони об'єктів культурної спадщини  

1,000

-

5,000

-

08.02

Для розміщення та обслуговування музейних закладів 

1,000

-

5,000

-

08.03

Для іншого історико-культурного призначення 

1,000

-

5,000

-

08.04

Для цілей підрозділів 08.01 - 08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

09

Землі лісогосподарського призначення

х

х

х

х

09.01

Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг  

Податок за лісові землі справляється як складова рентної плати (ст. 273.1 ПКУ)

09.02

Для іншого лісогосподарського призначення  

0,030

0,030

5,000

5,000

09.03

Для цілей підрозділів 09.01 - 09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

10

Землі водного фонду

х

х

х

х

10.01

Для експлуатації та догляду за водними об'єктами 

1,000

-

5,000

-

10.02

Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами 

1,000

-

5,000

-

10.03

Для експлуатації та догляду за смугами відведення 

1,000

-

5,000

-

10.04

Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами 

0,030

-

5,000

-

10.05

Для догляду за береговими смугами водних шляхів 

-

-

-

-

10.06

Для сінокосіння 

-

-

-

-

10.07

Для рибогосподарських потреб 

-

-

-

-

10.08

Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей 

1,000

1,000

5,000

5,000

10.09

Для проведення науково-дослідних робіт 

-

-

-

-

10.10

Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд 

0,030

-

5,000

-

10.11

Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів 

-

-

-

-

10.12

Для цілей підрозділів 10.01 - 10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

11

Землі промисловості

х

х

х

х

11.01

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами  

1,000

-

5,000

-

11.02

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості 

1,000

-

5,000

-

11.03

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств 

1,000

-

5,000

-

11.04

Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) 

1,000

-

5,000

-

11.05

Для цілей підрозділів 11.01 - 11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

12

Землі транспорту

х

х

х

х

12.01

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту 

1,000

-

5,000

-

12.02

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту  

-

-

-

-

12.03

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту  

-

-

-

-

12.04

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 

1,000

1,000

5,000

5,000

12.05

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту 

1,000

-

5,000

-

12.06

Для розміщення та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту 

1,000

-

5,000

-

12.07

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту 

-

-

-

-

12.08

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій 

1,000

1,000

5,000

5,000

12.09

Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту 

1,000

1,000

5,000

5,000

12.10

Для цілей підрозділів 12.01 - 12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

13

Землі зв'язку

х

х

х

х

13.01

Для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікації 

1,000

-

5,000

-

13.02

Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об'єктів поштового зв'язку 

1,000

-

5,000

-

13.03

Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв'язку 

1,000

-

5,000

-

13.04

Для цілей підрозділів 13.01 - 13.03, 13.05 та для збереження і використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

14

Землі енергетики

х

х

х

х

14.01

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій  

1,000

-

5,000

-

14.02

Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії 

1,000

-

5,000

-

14.03

Для цілей підрозділів 14.01 - 14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

15

Землі оборони

х

х

х

х

15.01

Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил України

1,000

-

5,000

-

15.02

Для розміщення та постійної діяльності внутрішніх військ МВС

1,000

-

5,000

-

15.03

Для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби України

1,000

-

5,000

-

15.04

Для розміщення та постійної діяльності Служби безпеки України

1,000

-

5,000

-

15.05

Для розміщення та постійної діяльності Державної спеціальної служби транспорту

-

-

-

-

15.06

Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки України

-

-

-

-

15.07

Для розміщення та постійної діяльності інших, створених відповідно до законів України, військових формувань

1,000

-

5,000

-

15.08

Для цілей підрозділів 15.01 - 15.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

-

-

-

-

16

Землі запасу

1,000

1,000

5,000

5,000

17

Землі резервного фонду

1,000

1,000

5,000

5,000

18

Землі загального користування

1,000

1,000

1,000

1,000

19

Для цілей підрозділів 16 – 18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 

-

-

-

-

 

Секретар міської ради                                                                                  Л.І.Дудка

 

Додаток 1.2

до Положення про оподаткування платою за землю
на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

Пільги зі сплати земельного податку

на 2018 рік,

введені в дію з 1 січня 2018 року

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

 

Група платників, категорія/цільове призначення земельних ділянок

Розмір пільги

(у відсотках)

Інваліди першої і другої групи

100

Фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років

100

Пенсіонери (за віком)

100

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

100

Фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

100

Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі – на період дії єдиного податку четвертої групи – за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи

100

Санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів

100

Громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці

100

Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування

100

Заклади культури, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади науки (крім національних та державних дендрологічних парків), які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади освіти, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади охорони здоров’я, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади соціального захисту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Заклади фізичної культури і спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій

100

Державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди

100

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, суди, заклади, установи та організації, військові формування, утворені відповідно до Законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, органи МНС, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів

100

Підприємства, організації, установи – для земельних ділянок під об’єктами комунальної власності міста Вовчанська

99

 

Секретар міської ради                                                                                  Л.І.Дудка

 

Додаток 2

до рішення ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники податку на майно, відмінне від земельної ділянки:

1.1.  Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

IІІ. База оподаткування:

3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

 

3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

ІV. Ставки:

4.1. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, визначаються у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

 

4.2. Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначені у Додатку 2.1 до цього Положення. Ставки застосовуються з урахуванням пункту 5.2 цього Положення.

 

 1. Пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

5.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Пільги з податку на майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб не застосовуються до:

об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пунктом 5.1 цього Положення;

об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

5.2. Не є об’єктом оподаткування:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням міської ради;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг;

ї) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

й) об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

к) об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та параолімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;

л) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

5.3. Перелік пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначений у Додатку 2.2 до цього Положення.


VІ. Порядок обчислення:

6.1.  Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до пункту 5.1 цього Положення, та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до пункту 5.1 цього Положення, та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до пункту 5.1 цього Положення, та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів "б" і "в" цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів "а"-"г" цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

 

6.2. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

 

6.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

6.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

VІІ. Податковий період:

7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

VІІІ. Строк та порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

8.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

8.2. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

ІХ. Строк та порядок подання звітності:

9.1. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за встановленою формою з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником  подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

Х. Додаткові норми Положення:

10.1. Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

 

Секретар міської ради                                                                               Л.І.Дудка

 

Додаток 2.1

до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки, на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,

на 2018 рік,

введені в дію з 1 січня 2018 року

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

Класифікація будівель та споруд 
(відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 р. № 507)

Ставки податку
(у % від розміру мінімальної заробітної плати)

за 1 кв. метр

Код

Назва

Для юридичних осіб

Для фізичних осіб 
(в т. ч. ФОП)

 

 

1 зона*

2 зона*

3 зона*

1 зона*

2 зона*

3 зона*

1

2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

11 

Будівлі житлові 

х

х

х

х

х

х

111 

Будинки одноквартирні 

х

х

х

х

х

х

1110 

Будинки одноквартирні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- відокремлені житлові будинки садибного типу (міські, позаміські, сільські), вілли, дачі, будинки для персоналу лісового господарства, літні будинки для тимчасового проживання, садові будинки та т. ін.
Цей клас включає також: 
- спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці
Цей клас не включає: 
- нежитлові сільськогосподарські будинки (1271) 

х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

х

х

х

х

х

1110.1 

Будинки одноквартирні масової забудови 

1,000

-

-

0,100

-

-

1110.2 

Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності 

1,000

-

-

0,100

-

-

1110.3 

Будинки садибного типу 

1,000

-

-

0,100

-

-

1110.4 

Будинки дачні та садові 

1,000

-

-

0,100

-

-

112 

Будинки з двома та більше квартирами 

х

х

х

х

х

х

1121 

Будинки з двома квартирами 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- відокремлені, спарені або зблоковані будинки з двома квартирами
Цей клас не включає: 
- спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці (1110) 

х

х

х

х

х

х

1121.1 

Будинки двоквартирні масової забудови 

1,000

-

-

0,100

-

-

1121.2 

Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності 

1,000

-

-

0,100

-

-

1122 

Будинки з трьома та більше квартирами 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- інші житлові будинки з трьома та більше квартирами
Цей клас не включає:
- гуртожитки (1130) 
- готелі (1211) 
- туристичні бази, табори та будинки відпочинку (1212) 

х

х

х

х

х

х

1122.1 

Будинки багатоквартирні масової забудови 

1,000

-

-

0,100

-

-

1122.2 

Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні 

1,000

-

-

0,100

-

-

1122.3 

Будинки житлові готельного типу 

1,000

-

-

0,100

-

-

113 

Гуртожитки

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- житлові будинки для колективного проживання, включаючи будинки для людей похилого віку та інвалідів, студентів, дітей та інших соціальних груп, наприклад, будинки для біженців, гуртожитки для робітників та службовців, гуртожитки для студентів та учнів навчальних закладів, сирітські будинки, притулки для бездомних та т. ін.
Цей клас не включає: 
- лікарні, клініки (1264) 
- в'язниці, казарми (1274) 

х

х

х

х

х

х

1130.1 

Гуртожитки для робітників та службовців 

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.2 

Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів 

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.3 

Гуртожитки для учнів навчальних закладів 

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.4 

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів 

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.5 

Будинки дитини та сирітські будинки 

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.6 

Будинки для біженців, притулки для бездомних 

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1130.9 

Будинки для колективного проживання інші 

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 г) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

12 

Будівлі нежитлові 

х

х

х

х

х

х

121 

Готелі, ресторани та подібні будівлі 

х

х

х

х

х

х

1211 

Будівлі готельні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати та подібні заклади з надання житла з рестораном або без нього
Цей клас включає також:
- окремі ресторани та бари
Цей клас не включає: 
- ресторани в житлових будинках (1122) 
- туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку (1212) 
- ресторани в торгових центрах (1230) 

х

х

х

х

х

х

1211.1 

Готелі 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.2 

Мотелі 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.3 

Кемпінги 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.4 

Пансіонати 

0,500

-

-

0,500

-

-

1211.5 

Ресторани та бари 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212 

Інші будівлі для тимчасового проживання 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- туристичні бази, гірські притулки, дитячі та сімейні табори відпочинку, будинки відпочинку та інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше
Цей клас не включає: 
- готелі та подібні заклади з надання житла (1211) 
- парки для дозвілля та розваг (2412) 

х

х

х

х

х

х

1212.1 

Туристичні бази та гірські притулки 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212.2 

Дитячі та сімейні табори відпочинку 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212.3 

Центри та будинки відпочинку 

0,500

-

-

0,500

-

-

1212.9 

Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше 

0,500

-

-

0,500

-

-

122 

Будівлі офісні 

х

х

х

х

х

х

1220 

Будівлі офісні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, банків, поштових відділень, органів місцевого управління, урядових та відомчих департаментів та т. ін.
Цей клас включає також: 
- центри для з'їздів та конференцій, будівлі органів правосуддя, парламентські будівлі
Цей клас не включає: 
- офіси в будівлях, що призначені (використовуються), головним чином, для інших цілей 

х

х

х

х

х

х

1220.1 

Будівлі органів державного та місцевого управління

Звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 а) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1220.2 

Будівлі фінансового обслуговування 

0,500

-

-

-

-

-

1220.3 

Будівлі органів правосуддя

0,500

-

-

-

-

-

1220.4 

Будівлі закордонних представництв 

-

-

-

-

-

-

1220.5 

Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств 

0,500

-

-

-

-

-

1220.9 

Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші 

0,500

-

-

-

-

-

123 

Будівлі торговельні 

х

х

х

х

х

х

1230 

Будівлі торговельні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- торгові центри, пасажі, універмаги, спеціалізовані магазини та павільйони, зали для ярмарків, аукціонів, виставок, криті ринки, станції технічного обслуговування автомобілів та т. ін.
Цей клас включає також: 
- підприємства та установи громадського харчування (їдальні, кафе, закусочні та т. ін.) 
- приміщення складські та бази підприємств торгівлі й громадського харчування 
- підприємства побутового обслуговування
Цей клас не включає: 
- невеликі магазини в будівлях, що призначені (використовуються), головним чином, для інших цілей 
- ресторани та бари, розміщені в готелях або окремо (1211) 
- лазні та пральні (1274) 

х

х

х

х

х

х

1230.1 

Торгові центри, універмаги, магазини 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.2 

Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.3 

Станції технічного обслуговування автомобілів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.4 

Їдальні, кафе, закусочні та т. ін. 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.5 

Бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.6 

Будівлі підприємств побутового обслуговування 

0,500

-

-

0,500

-

-

1230.9 

Будівлі торговельні інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

124 

Будівлі транспорту та засобів зв'язку 

х

х

х

х

х

х

1241 

Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- будівлі цивільних та військових аеропортів, міського електротранспорту, залізничних станцій, автобусних станцій, морських та річкових вокзалів, фунікулерних та підіймальних станцій канатних доріг 
- будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів та т. ін.
Цей клас включає також: 
- ангари для літаків, будівлі залізничних блокпостів, локомотивні та вагонні депо, трамвайні та тролейбусні депо 
- телефонні кіоски 
- будівлі маяків 
- диспетчерські будівлі повітряного транспорту
Цей клас не включає: 
- станції технічного обслуговування автомобілів (1230) 
- резервуари, силоси та товарні склади (1252) 
- залізничні колії (2121, 2122) 
- злітно-посадкові смуги аеродромів (2130) 
- телекомунікаційні лінії та щогли (2213, 2224) 
- нафто-термінали (2303) 

х

х

х

х

х

х

1241.1 

Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту 

0,500

-

-

-

-

-

1241.2 

Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту 

0,500

-

-

-

-

-

1241.3 

Будівлі міського електротранспорту 

-

-

-

-

-

-

1241.4 

Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту 

-

-

-

-

-

-

1241.5 

Морські та річкові вокзали, маяки та пов'язані з ними будівлі 

-

-

-

-

-

-

1241.6 

Будівлі станцій підвісних та канатних доріг 

-

-

-

-

-

-

1241.7 

Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів та т. ін. 

0,500

-

-

-

-

-

1241.8 

Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо 

0,500

-

-

-

-

-

1241.9 

Будівлі транспорту та засобів зв'язку інші 

0,500

-

-

-

-

-

1242 

Гаражі 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки
Цей клас включає також: 
- навіси для велосипедів
Цей клас не включає: 
- автостоянки в будівлях, що використовуються, головним чином, для інших цілей 
- станції технічного обслуговування автомобілів (1230) 

х

х

х

х

х

х

1242.1 

Гаражі наземні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1242.2 

Гаражі підземні 

-

-

-

-

-

-

1242.3 

Стоянки автомобільні криті 

0,500

-

-

0,500

-

-

1242.4 

Навіси для велосипедів 

0,500

-

-

0,500

-

-

125 

Будівлі промислові та склади 

х

х

х

х

х

х

1251 

Будівлі промислові

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- криті будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства та т. ін. за їх функціональним призначенням
Цей клас не включає:
- резервуари, силоси та склади (1252) 
- будівлі сільськогосподарського призначення (1271) 
- комплексні промислові споруди (електростанції, нафтопереробні заводи та т. ін.), які не мають характеристик будівель (230) 

х

х

х

х

х

х

1251.1 

Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості 

Будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 є) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1251.2 

Будівлі підприємств чорної металургії 

1251.3 

Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості 

1251.4 

Будівлі підприємств легкої промисловості 

1251.5 

Будівлі підприємств харчової промисловості 

1251.6 

Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості 

1251.7 

Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості 

1251.8 

Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості 

1251.9 

Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне 

1252 

Резервуари, силоси та склади

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- резервуари та ємності 
- резервуари для нафти та газу 
- силоси для зерна, цементу та інших сипких мас 
- холодильники та спеціальні склади
Цей клас включає також: 
- складські майданчики
Цей клас не включає: 
- сільськогосподарські силоси та складські будівлі, що використовуються для сільського господарства (1271) 
- водонапірні башти (2222) 
- нафтотермінали (2303) 

х

х

х

х

х

х

1252.1 

Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.2 

Резервуари та ємності інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.3 

Силоси для зерна 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.4 

Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.5 

Склади спеціальні товарні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.6 

Холодильники 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.7 

Складські майданчики 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.8 

Склади універсальні 

0,500

-

-

0,500

-

-

1252.9 

Склади та сховища інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

126 

Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення 

х

х

х

х

х

х

1261 

Будівлі для публічних виступів 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- кінотеатри, концертні будівлі, театри та т. ін. 
- зали засідань та багатоцільові зали, що використовуються, головним чином, для публічних виступів 
- казино, цирки, музичні зали, танцювальні зали та дискотеки, естради та т. ін.
Цей клас не включає:
- музеї, художні галереї (1262) 
- спортивні зали (1265) 
- парки для відпочинку та розваг (2412) 

х

х

х

х

х

х

1261.1 

Театри, кінотеатри та концертні зали 

0,500

-

-

0,500

-

-

1261.2 

Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів 

-

-

-

-

-

-

1261.3 

Цирки 

-

-

-

-

-

-

1261.4 

Казино, ігорні будинки 

-

-

-

-

-

-

1261.5 

Музичні та танцювальні зали, дискотеки 

0,500

-

-

0,500

-

-

1261.9 

Будівлі для публічних виступів інші 

-

-

-

-

-

-

1262 

Музеї та бібліотеки 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- музеї, художні галереї, бібліотеки та технічні центри
Цей клас включає також:
- будівлі архівів 
- будівлі зоологічних та ботанічних садів
Цей клас не включає:
- пам'ятки історії (1273) 

х

х

х

х

х

х

1262.1 

Музеї та художні галереї 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.2 

Бібліотеки, книгосховища 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.3 

Технічні центри 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.4 

Планетарії 

-

-

-

-

-

-

1262.5 

Будівлі архівів 

0,500

-

-

0,500

-

-

1262.6 

Будівлі зоологічних та ботанічних садів 

-

-

-

-

-

-

1263 

Будівлі навчальних та дослідних закладів

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- будівлі для дошкільного та початкового навчання, отримання середньої освіти (дитячі ясла та сади, школи, коледжі, ліцеї, гімназії тощо), спеціалізовані (фахові) школи, професійно-технічні навчальні заклади 
- будівлі для вищих навчальних закладів, науково-дослідних закладів, лабораторій
Цей клас включає також: 
- спеціальні школи для дітей з фізичними або розумовими вадами 
- заклади для фахової перепідготовки 
- метеорологічні станції, обсерваторії
Цей клас не включає: 
- гуртожитки для студентів та учнів (1130) 
- бібліотеки (1262) 
- лікарні навчальних закладів (1264) 

х

х

х

х

х

х

1263.1 

Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ 

-

-

-

-

-

-

1263.2 

Будівлі вищих навчальних закладів 

0,500

-

-

-

-

-

1263.3 

Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів  

Будівлі загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, звільнені від оподаткування (пп. 266.2.2 і) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1263.4 

Будівлі професійно-технічних навчальних закладів 

0,500

-

-

-

-

-

1263.5 

Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів 

0,500

Будівлі дошкільних навчальних закладів, що використовуються для надання освітніх послуг, 
звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 і) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1263.6 

Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з фізичними або розумовими вадами 

-

-

-

-

-

-

1263.7 

Будівлі закладів з фахової перепідготовки 

-

-

-

-

-

-

1263.8 

Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій 

-

-

-

-

-

-

1263.9 

Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші 

-

-

-

-

-

-

1264 

Будівлі лікарень та оздоровчих закладів 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- заклади з надання медичної допомоги хворим та травмованим пацієнтам 
- санаторії, профілакторії, спеціалізовані лікарні, психіатричні диспансери, пологові будинки, материнські та дитячі реабілітаційні центри
Цей клас включає також: 
- лікарні навчальних закладів, шпиталі виправних закладів, в'язниць та збройних сил 
- будівлі, що використовуються для термального та соляного лікування, функціональної реабілітації, пунктів переливання крові, пунктів донорського грудного молока та т. ін.
Цей клас не включає: 
- будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів (1130) 

х

х

х

х

х

х

1264.1 

Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів 

0,500

-

-

-

-

-

1264.2 

Лікарні профільні, диспансери 

0,500

-

-

-

-

-

1264.3 

Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки 

0,500

-

-

-

-

-

1264.4 

Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації 

0,500

-

-

-

-

-

1264.5 

Шпиталі виправних закладів, в'язниць та збройних сил 

-

-

-

-

-

-

1264.6 

Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації 

-

-

-

-

-

-

1264.9 

Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші 

-

-

-

-

-

-

1265 

Зали спортивні 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- будівлі, що використовуються в спортивних цілях (баскетбол та теніс у приміщеннях, плавальні басейни, гімнастичні зали, ковзанки або хокейні майданчики та т. ін.), що передбачають переобладнання з улаштуванням трибун для глядачів, терас для видовищ та демонстраційних цілей та т. ін.
Цей клас не включає:
- багатоцільові зали, що використовуються, головним чином, для публічних виступів (1261) 
- спортивні майданчики для занять спортом на відкритому повітрі, наприклад, тенісні корти, відкриті плавальні басейни тощо (2411) 

х

х

х

х

х

х

1265.1 

Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні та т. ін. 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.2 

Басейни криті для плавання 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.3 

Хокейні та льодові стадіони криті 

-

-

-

-

-

-

1265.4 

Манежі легкоатлетичні 

-

-

-

-

-

-

1265.5 

Тири 

0,500

-

-

0,500

-

-

1265.9 

Зали спортивні інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

127 

Будівлі нежитлові інші 

х

х

х

х

х

х

1271 

Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси та т. ін.
Цей клас не включає:
- споруди зоологічних та ботанічних садів (2412) 

х

х

х

х

х

х

1271.1 

Будівлі для тваринництва 

Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, звільнені від оподаткування (пп. 266.2.2 ж) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1271.2 

Будівлі для птахівництва 

1271.3 

Будівлі для зберігання зерна 

1271.4 

Будівлі силосні та сінажні 

1271.5 

Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства 

1271.6 

Будівлі тепличного господарства 

1271.7 

Будівлі рибного господарства 

1271.8 

Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва 

1271.9 

Будівлі сільськогосподарського призначення інші 

0,500

-

-

0,500

-

-

1272 

Будівлі для культової та релігійної діяльності

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- церкви, каплиці, мечеті, синагоги та т. ін.
Цей клас включає також: 
- цвинтарі та похоронні споруди, ритуальні зали, крематорії
Цей клас не включає:
- світські релігійні будівлі, що використовуються як музеї (1262) 
- культові та релігійні будівлі, що не використовуються за призначенням, а є пам'ятками історії та архітектури (1273) 

х

х

х

х

х

х

1272.1 

Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги та т. ін. 

Об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність, звільнені від оподаткування 
(пп. 266.2.2 и) п. 266.2 ст. 266 ПКУ)

1272.2 

Похоронні бюро та ритуальні зали 

0,500

-

-

0,500

-

-

1272.3 

Цвинтарі та крематорії 

0,500

-

-

0,500

-

-

1273 

Пам'ятки історичні та такі, що охороняються державою 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- будівлі історичні та такі, що охороняються державою і не використовуються для інших цілей
Цей клас включає також: 
- старовинні руїни, що охороняються державою, археологічні розкопки 
- будівлі меморіального, художнього і декоративного призначення, статуї
Цей клас не включає:
- музеї (1262) 

х

х

х

х

х

х

1273.1 

Пам’ятки історії та архітектури 

0,500

-

-

-

-

-

1273.2 

Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою 

0,500

-

-

-

-

-

1273.3 

Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї 

 

 

 

 

 

 

1274 

Будівлі інші, не класифіковані раніше 

х

х

х

х

х

х

  

Цей клас включає: 
- виправні заклади, в'язниці, слідчі ізолятори, армійські казарми, будівлі міліцейських та пожежних служб
Цей клас включає також: 
- будівлі, такі як автобусні зупинки, громадські туалети, пральні, лазні та т. ін.
Цей клас не включає:
- телефонні кіоски (1241) 
- госпіталі виправних закладів, в'язниць, збройних сил (1264) 
- військові інженерні споруди (2420) 

х

х

х

х

х

х

1274.1 

Казарми збройних сил 

0,500

-

-

-

-

-

1274.2 

Будівлі міліцейських та пожежних служб 

0,500

-

-

-

-

-

1274.3 

Будівлі виправних закладів, в'язниць та слідчих ізоляторів 

0,500

-

-

-

-

-

1274.4 

Будівлі лазень та пралень 

0,500

-

-

0,500

-

-

1274.5 

Будівлі з облаштування населених пунктів 

0,500

-

-

-

-

-

_________________

 У разі визначення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, без врахування зональності адміністративно-територіальної одиниці усі ставки зазначаються у колонці «1 зона».

 

Секретар міської ради                                                                                            Л.І.Дудка

 

Додаток 2.2

до Положення про оподаткування податком на нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки, на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

 

Пільги зі сплати податку на нерухоме майно,

відмінне від земельної ділянки,

на 2018 рік,

введені в дію з 1 січня 2018 року

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

 

Група платників, категорія/ класифікація будівель та споруд

Розмір пільги

(у відсотках)

Об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості громадських об’єднань і благодійних організацій, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, які використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями)

100

Об’єкти нежитлової нерухомості спортивно-оздоровчих комплексів підприємств, які не використовуються ними з метою одержання доходів

100

Об’єкти нежитлової нерухомості комунальної власності міста Вовчанська

100

Об’єкти нежитлової нерухомості організацій, які віднесені до Реєстру неприбуткових організацій (установ)

100

Об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності учасників бойових дій, в тому числі учасників антитерористичної операції на сході України, а також членів сімей загиблих учасників АТО, членів сімей Героїв Небесної Сотні

100

Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб (крім суб’єктів підприємницької діяльності) – надвірні будівлі, особисті гаражі, підвали тощо

90

 

Секретар міської ради                                                                               Л.І.Дудка

 

Додаток 3

до рішення ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування єдиним податком за фіксованими ставками
 на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники податку:

1.1. Платниками єдиного податку за фіксованими ставками є платники першої і другої групи.

1.2. Платниками єдиного податку першої групи є фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

1.3. Платниками єдиного податку другої групи є фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

 

1.4. Для цілей цього розділу під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:

1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;

2) послуги з ремонту взуття;

3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;

4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;

5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;

6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;

7) виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;

8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;

9) додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;

10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

11) виготовлення та в'язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;

12) послуги з ремонту трикотажних виробів;

13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;

14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;

15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;

16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;

17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;

18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;

20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;

21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури;

22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

23) послуги з ремонту годинників;

24) послуги з ремонту велосипедів;

25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;

26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;

27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;

28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;

29) послуги з ремонту ювелірних виробів;

30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;

31) послуги з виконання фото-робіт;

32) послуги з оброблення плівок;

33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;

34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;

35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;

36) послуги перукарень;

37) ритуальні послуги;

38) послуги, пов'язані з сільським та лісовим господарством;

39) послуги домашньої прислуги;

40) послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.

 

1.5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої – другої групи суб'єкти господарювання, які здійснюють:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування»;

7) діяльність з управління підприємствами;

8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

 

ІІ. Об’єкт та база оподаткування:

2.1. Фіксовані ставки єдиного податку встановлені для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- ставка єдиного податку для платників першої групи визначена у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

- ставка єдиного податку для платників другої групи визначена у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

ІІІ. Ставки податку:

3.1. Фіксована ставка єдиного податку для платників першої групи – 10 %.

3.2. Фіксована ставка єдиного податку для платників другої групи – 10 %.

3.3. Ставка єдиного податку встановлюється для зазначених платників єдиного податку у розмірі 15 %:

- до суми перевищення обсягу доходу, визначеного граничним для відповідної групи платників єдиного податку;

- до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;

- до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж грошові (готівкові або безготівкові);

- до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

3.4. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої групи кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.

 

3.5. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої групи господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку (відповідно 10 % і 20 %).

 

3.6. Фіксовані ставки єдиного податку за видами діяльності визначені у Додатку 3.1 до цього Положення.

ІV. Порядок обчислення податку:

4.1. Єдиний податок за фіксованими ставками обчислюється множенням ставки податки на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року – для І групи платників податку, на розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року – для ІІ групи платників податку.

 

4.2. Ставка 15 % застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

 

 1. Податковий період:
  1. Податковим (звітним) періодом для зазначених платників єдиного податку є календарний рік.

5.2. Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

5.3. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб – підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.

 

5.4. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

5.5. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

 

VІ. Строк та порядок сплати податку:

6.1. Платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату  авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків здійснюється контролюючими органами на підставі заяви платника податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку.

Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

6.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої групи здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

6.3. Платники єдиного податку першої і другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

6.4. Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

6.5. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

 

6.6. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації.

 

VII. Строк та порядок подання звітності:

7.1. Платники єдиного податку першої та другої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного граничним для даної групи платників податку, або у разі самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої груп.

 

Секретар міської ради                                                                               Л.І.Дудка

 

 

Додаток 3.1

до Положення про оподаткування єдиним податком
за фіксованими ставками на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

Фіксовані ставки єдиного податку

на 2018 рік,

введені в дію з 1 січня 2018 року

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

Для І групи платників єдиного податку за видами діяльності відповідно до Державного Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010 
(за уточненим переліком ДФС України)

 

Роздрібний продаж товарів з торгівельних місць

Код

Назва

Ставка податку

47.8 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках 

10

47.81 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами* (крім продажу підакцизних товарів, пально-мастильних, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, разом з цим, дозволено здійснювати роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 л та діяльність фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин)

10

47.82 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям 

10

47.89 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами 

10

 

Побутові послуги населенню

Код

Назва

Ставка податку

02.40

Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві 

10

13.9 

*Виробництво інших текстильних виробів 

10

13.91 

*Виробництво трикотажного полотна 

10

13.92 

*Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу 

10

13.93 

*Виробництво килимів і килимових виробів 

10

13.94 

*Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток 

10

13.95 

*Виробництво нетканих текстильних матеріалів і виробів із них, крім одягу 

10

14 

*Виробництво одягу 

10

14.1 

*Виробництво одягу, крім хутряного 

10

14.11 

*Виробництво одягу зі шкіри 

10

14.12 

*Виробництво робочого одягу 

10

14.13 

*Виробництво іншого верхнього одягу 

10

14.14 

*Виробництво спіднього одягу 

10

14.19 

*Виробництво іншого одягу й аксесуарів 

10

14.2 

*Виготовлення виробів із хутра 

10

14.20 

*Виготовлення виробів із хутра 

10

14.3 

*Виробництво трикотажного та в’язаного одягу 

10

14.31 

*Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів 

10

14.39 

*Виробництво іншого трикотажного та в’язаного одягу 

10

15 

*Виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів 

10

15.1 

*Дублення шкур і оздоблення шкіри; виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів; вичинка та фарбування хутра 

10

15.11 

*Дублення шкур і оздоблення шкіри; вичинка та фарбування хутра 

10

15.12 

*Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів 

10

15.20 

*Виробництво взуття 

10

16.23 

*Виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів 

10

16.24 

*Виробництво дерев’яної тари 

10

16.29 

*Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння 

10

33.11 

Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів 

10

45.2 

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів 

10

45.20 

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів 

10

74.2 

Діяльність у сфері фотографії 

10

74.20 

Діяльність у сфері фотографії 

10

77.2 

Прокат побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

77.21 

Прокат товарів для спорту та відпочинку 

10

77.22 

Прокат відеозаписів і дисків 

10

77.29 

Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

81.2 

Діяльність із прибирання 

10

81.21 

Загальне прибирання будинків 

10

81.22 

Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об’єктів 

10

95.2 

Ремонт побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

95.21 

Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

10

95.22 

Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання 

10

95.23 

Ремонт взуття та шкіряних виробів 

10

95.24 

Ремонт меблів і домашнього начиння 

10

95.25 

Ремонт годинників і ювелірних виробів 

10

95.29 

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

96.0 

Надання інших індивідуальних послуг 

10

96.01 

Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів 

10

96.02 

Надання послуг перукарнями та салонами краси  (крім виробництва перук)

10

96.03 

Організування поховань і надання суміжних послуг 

10

96.04 

Діяльність із забезпечення фізичного комфорту 

10

96.09 

Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у. *(послуги домашньої прислуги та послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням)

10

* виготовлення за індивідуальним замовленням;

У тексті вжито скорочення: н. в. і. у. - не віднесено до інших угруповань

 

Для ІІ групи платників єдиного податку за видами діяльності відповідно до Державного Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010 
(за уточненим переліком ДФС України)

 

Код

Назва

Ставка податку

01 

Сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг 

Х

01.1 

Вирощування однорічних і дворічних культур 

10

01.11 

Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур 

10

01.12 

Вирощування рису 

10

01.13 

Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів 

10

01.14 

Вирощування цукрової тростини 

10

01.16 

Вирощування прядивних культур 

10

01.19 

Вирощування інших однорічних і дворічних культур 

10

01.2 

Вирощування багаторічних культур 

10

01.21 

Вирощування винограду 

10

01.22 

Вирощування тропічних і субтропічних фруктів 

10

01.23 

Вирощування цитрусових 

10

01.24 

Вирощування зерняткових і кісточкових фруктів 

10

01.25 

Вирощування ягід, горіхів, інших фруктів

10

01.26 

Вирощування олійних плодів 

10

01.27 

Вирощування культур для виробництва напоїв 

10

01.28 

Вирощування пряних, ароматичних і лікарських культур 

10

01.29 

Вирощування інших багаторічних культур 

10

01.30 

Відтворення рослин 

10

01.4 

Тваринництво 

10

01.41 

Розведення великої рогатої худоби молочних порід 

10

01.42 

Розведення іншої великої рогатої худоби та буйволів 

10

01.43 

Розведення коней та інших тварин родини конячих 

10

01.44 

Розведення верблюдів та інших тварин родини верблюдячих 

10

01.45 

Розведення овець і кіз 

10

01.46 

Розведення свиней 

10

01.47 

Розведення свійської птиці 

10

01.49 

Розведення інших тварин 

10

01.50 

Змішане сільське господарство 

10

01.6 

Допоміжна діяльність у сільському господарстві та після урожайна діяльність 

10

01.61 

Допоміжна діяльність у рослинництві 

10

01.62 

Допоміжна діяльність у тваринництві 

10

01.63 

Післяурожайна діяльність 

10

01.64 

Оброблення насіння для відтворення 

10

01.70 

Мисливство, відловлювання тварин і надання пов’язаних із ними послуг 

10

02 

Лісове господарство та лісозаготівлі 

Х

02.10 

Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві 

10

02.20 

Лісозаготівлі 

10

02.30 

Збирання дикорослих не деревних продуктів 

10

02.40 

Надання допоміжних послуг у лісовому господарстві 

10

03 

Рибне господарство 

Х

03.1 

Рибальство 

10

03.11 

Морське рибальство 

10

03.12 

Прісноводне рибальство 

10

03.2 

Рибництво (аквакультура) 

10

03.21 

Морське рибництво (аквакультура) 

10

03.22 

Прісноводне рибництво (аквакультура) 

10

10 

Виробництво харчових продуктів 

Х

10.1 

Виробництво м’яса та м’ясних продуктів 

10

10.11 

Виробництво м’яса 

10

10.12 

Виробництво м’яса свійської птиці 

10

10.13 

Виробництво м’ясних продуктів 

10

10.20 

Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків 

10

10.3 

Перероблення та консервування фруктів і овочів 

10

10.31 

Перероблення та консервування картоплі 

10

10.32 

Виробництво фруктових і овочевих соків 

10

10.39 

Інші види перероблення та консервування фруктів і овочів 

10

10.4 

Виробництво олії та тваринних жирів 

10

10.41 

Виробництво олії та тваринних жирів 

10

10.42 

Виробництво маргарину і подібних харчових жирів 

10

10.5 

Виробництво молочних продуктів 

10

10.51 

Перероблення молока, виробництво масла та сиру 

10

10.52 

Виробництво морозива 

10

10.6 

Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, крохмалів і крохмальних продуктів 

10

10.61 

Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості 

10

10.62 

Виробництво крохмалів і крохмальних продуктів 

10

10.7 

Виробництво хліба, хлібобулочних і борошняних виробів 

10

10.71 

Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання 

10

10.72 

Виробництво сухарів і сухого печива; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання 

10

10.73 

Виробництво макаронних виробів і подібних борошняних виробів 

10

10.8 

Виробництво інших харчових продуктів 

10

10.81 

Виробництво цукру 

10

10.82 

Виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів 

10

10.83 

Виробництво чаю та кави 

10

10.84 

Виробництво прянощів і приправ 

10

10.85 

Виробництво готової їжі та страв 

10

10.86 

Виробництво дитячого харчування та дієтичних харчових продуктів 

10

10.89 

Виробництво інших харчових продуктів, н. в. і. у.

10

10.9 

Виробництво готових кормів для тварин 

10

10.91 

Виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах 

10

10.92 

Виробництво готових кормів для домашніх тварин 

10

13 

Текстильне виробництво 

Х

13.10 

Підготування та прядіння текстильних волокон 

10

13.20 

Ткацьке виробництво 

10

13.30 

Оздоблення текстильних виробів 

10

13.9 

Виробництво інших текстильних виробів 

10

13.91 

Виробництво трикотажного полотна 

10

13.92 

Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу 

10

13.93 

Виробництво килимів і килимових виробів 

10

13.94 

Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток 

10

13.95 

Виробництво нетканих текстильних матеріалів і виробів із них, крім одягу 

10

13.96 

Виробництво інших текстильних виробів технічного та промислового призначення 

10

13.99 

Виробництво інших текстильних виробів, н. в. і. у. 

10

14 

Виробництво одягу 

Х

14.1 

Виробництво одягу, крім хутряного 

10

14.11 

Виробництво одягу зі шкіри 

10

14.12 

Виробництво робочого одягу 

10

14.13 

Виробництво іншого верхнього одягу 

10

14.14 

Виробництво спіднього одягу 

10

14.19 

Виробництво іншого одягу й аксесуарів 

10

14.20 

Виготовлення виробів із хутра 

10

14.3 

Виробництво трикотажного та в’язаного одягу 

10

14.31 

Виробництво панчішно-шкарпеткових виробів 

10

14.39 

Виробництво іншого трикотажного та в’язаного одягу 

10

15 

Виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів 

Х

15.1 

Дублення шкур і оздоблення шкіри; виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів; вичинка та фарбування хутра 

10

15.11 

Дублення шкур і оздоблення шкіри; вичинка та фарбування хутра 

10

15.12 

Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів 

10

15.20 

Виробництво взуття 

10

16 

Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння 

Х

16.10 

Лісопильне та стругальне виробництво 

10

16.2 

Виготовлення виробів з деревини, корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння 

10

16.21 

Виробництво фанери, дерев’яних плит і панелей, шпону 

10

16.22 

Виробництво щитового паркету 

10

16.23 

Виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів 

10

16.24 

Виробництво дерев’яної тари 

10

16.29 

Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння 

10

17 

Виробництво паперу та паперових виробів 

Х

17.1 

Виробництво паперової маси, паперу та картону 

10

17.11 

Виробництво паперової маси 

10

17.12 

Виробництво паперу та картону 

10

17.2 

Виготовлення виробів з паперу та картону 

10

17.21 

Виробництво гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари 

10

17.22 

Виробництво паперових виробів господарсько-побутового та санітарно-гігієнічного призначення 

10

17.23 

Виробництво паперових канцелярських виробів 

10

17.24 

Виробництво шпалер 

10

17.29 

Виробництво інших виробів з паперу та картону 

10

18 

Поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації 

Х

18.1 

Поліграфічна діяльність і надання пов’язаних із нею послуг 

10

18.11 

Друкування газет 

10

18.12 

Друкування іншої продукції 

10

18.13 

Виготовлення друкарських форм і надання інших поліграфічних послуг 

10

18.14 

Брошурувально-палітурна діяльність і надання пов’язаних із нею послуг 

10

18.20 

Тиражування звуко-, відеозаписів і програмного забезпечення 

10

20 

Виробництво хімічних речовин і хімічної продукції 

Х

20.1 

Виробництво основної хімічної продукції, добрив і азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку в первинних формах 

10

20.12 

Виробництво барвників і пігментів 

10

20.13 

Виробництво інших основних неорганічних хімічних речовин 

10

20.14 

Виробництво інших основних органічних хімічних речовин 

10

20.15 

Виробництво добрив і азотних сполук 

10

20.20 

Виробництво пестицидів та іншої агрохімічної продукції 

10

20.30 

Виробництво фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби та мастик 

10

20.4 

Виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування, парфумних і косметичних засобів 

10

20.41 

Виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування 

10

20.42 

Виробництво парфумних і косметичних засобів 

10

20.5 

Виробництво іншої хімічної продукції 

10

20.52 

Виробництво клеїв 

10

20.53 

Виробництво ефірних олій 

10

20.59 

Виробництво іншої хімічної продукції, н. в. і. у. 

10

20.60 

Виробництво штучних і синтетичних волокон 

10

22 

Виробництво гумових і пластмасових виробів 

Х

22.1 

Виробництво гумових виробів 

10

22.19 

Виробництво інших гумових виробів 

10

22.2 

Виробництво пластмасових виробів 

10

22.21 

Виробництво плит, листів, труб і профілів із пластмас 

10

22.22 

Виробництво тари з пластмас 

10

22.23 

Виробництво будівельних виробів із пластмас 

10

22.29 

Виробництво інших виробів із пластмас 

10

23 

Виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції 

Х

23.1 

Виробництво скла та виробів зі скла 

10

23.11 

Виробництво листового скла 

10

23.12 

Формування й оброблення листового скла 

10

23.13 

Виробництво порожнистого скла 

10

23.14 

Виробництво скловолокна 

10

23.19 

Виробництво й оброблення інших скляних виробів, у тому числі технічних 

10

23.3 

Виробництво будівельних матеріалів із глини 

10

23.31 

Виробництво керамічних плиток і плит 

10

23.32 

Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини 

10

23.4 

Виробництво іншої продукції з фарфору та кераміки 

10

23.41 

Виробництво господарських і декоративних керамічних виробів 

10

23.42 

Виробництво керамічних санітарно-технічних виробів 

10

23.43 

Виробництво керамічних електроізоляторів та ізоляційної арматури 

10

23.44 

Виробництво інших керамічних виробів технічного призначення 

10

23.49 

Виробництво інших керамічних виробів 

10

23.5 

Виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей 

10

23.51 

Виробництво цементу 

10

23.52 

Виробництво вапна та гіпсових сумішей 

10

23.6 

Виготовлення виробів із бетону, гіпсу та цементу 

10

23.61 

Виготовлення виробів із бетону для будівництва 

10

23.62 

Виготовлення виробів із гіпсу для будівництва 

10

23.63 

Виробництво бетонних розчинів, готових для використання 

10

23.64 

Виробництво сухих будівельних сумішей 

10

23.65 

Виготовлення виробів із волокнистого цементу 

10

23.69 

Виробництво інших виробів із бетону гіпсу та цементу 

10

23.70 

Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю 

10

24.20 

Виробництво труб, порожнистих профілів і фітингів зі сталі 

10

25 

Виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування 

Х

25.1 

Виробництво будівельних металевих конструкцій і виробів 

10

25.11 

Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій 

10

25.12 

Виробництво металевих дверей і вікон 

10

25.2 

Виробництво металевих баків, резервуарів і контейнерів 

10

25.21 

Виробництво радіаторів і котлів центрального опалення 

10

25.29 

Виробництво інших металевих баків, резервуарів і контейнерів 

10

25.3 

Виробництво парових котлів, крім котлів центрального опалення 

10

25.6 

Оброблення металів та нанесення покриття на метали; механічне оброблення металевих виробів 

10

25.61 

Оброблення металів та нанесення покриття на метали 

10

25.62 

Механічне оброблення металевих виробів 

10

25.7 

Виробництво столових приборів, інструментів і металевих виробів загального призначення 

10

25.71 

Виробництво столових приборів 

10

25.72 

Виробництво замків і дверних петель 

10

25.73 

Виробництво інструментів 

10

25.9 

Виробництво інших готових металевих виробів 

10

25.91 

Виробництво сталевих бочок і подібних контейнерів 

10

25.92 

Виробництво легких металевих пакувань 

10

25.93 

Виробництво виробів із дроту, ланцюгів і пружин 

10

25.94 

Виробництво кріпильних і ґвинтонарізних виробів 

10

25.99 

Виробництво інших готових металевих виробів, н. в. і. у. 

10

26 

Виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції 

Х

26.1 

Виробництво електронних компонентів і плат 

10

26.11 

Виробництво електронних компонентів 

10

26.12 

Виробництво змонтованих електронних плат 

10

26.20 

Виробництво комп’ютерів і периферійного устаткування 

10

26.3 

Виробництво обладнання зв’язку 

10

26.4 

Виробництво електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування та відтворювання звуку й зображення 

10

26.52 

Виробництво годинників 

10

26.60 

Виробництво радіологічного, електромедичного й електротерапевтичного устаткування 

10

26.70 

Виробництво оптичних приладів і фотографічного устаткування 

10

26.80 

Виробництво магнітних і оптичних носіїв даних 

10

27 

Виробництво електричного устаткування 

Х

27.1 

Виробництво електродвигунів, генераторів, трансформаторів, електророзподільної та контрольної апаратури 

10

27.11 

Виробництво електродвигунів, генераторів і трансформаторів 

10

27.12 

Виробництво електророзподільної та контрольної апаратури 

10

27.20 

Виробництво батарей і акумуляторів 

10

27.3 

Виробництво проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв 

10

27.31 

Виробництво волоконно-оптичних кабелів 

10

27.32 

Виробництво інших видів електронних і електричних проводів і кабелів 

10

27.33 

Виробництво електромонтажних пристроїв 

10

27.40 

Виробництво електричного освітлювального устаткування 

10

27.5 

Виробництво побутових приладів 

10

27.51 

Виробництво електричних побутових приладів 

10

27.52 

Виробництво неелектричних побутових приладів 

10

27.90 

Виробництво іншого електричного устаткування 

10

28 

Виробництво машин і устаткування, н. в. і. у. 

Х

28.1 

Виробництво машин і устаткування загального призначення 

10

28.11 

Виробництво двигунів і турбін, крім авіаційних, автотранспортних і мотоциклетних двигунів 

10

28.12 

Виробництво гідравлічного та пневматичного устаткування 

10

28.13 

Виробництво інших помп і компресорів 

10

28.14 

Виробництво інших кранів і клапанів 

10

28.15 

Виробництво підшипників, зубчастих передач, елементів механічних передач і приводів 

10

28.2 

Виробництво інших машин і устаткування загального призначення 

10

28.21 

Виробництво печей і пічних пальників 

10

28.22 

Виробництво підіймального та вантажно-розвантажувального устаткування 

10

28.23 

Виробництво офісних машин і устаткування, крім комп’ютерів і периферійного устаткування 

10

28.24 

Виробництво ручних електромеханічних і пневматичних інструментів 

10

28.25 

Виробництво промислового холодильного та вентиляційного устаткування 

10

28.29 

Виробництво інших машин і устаткування загального призначення, н. в. і. у. 

10

28.30 

Виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства 

10

28.4 

Виробництво металообробних машин і верстатів 

10

28.41 

Виробництво металообробних машин 

10

28.49 

Виробництво інших верстатів 

10

28.9 

Виробництво інших машин і устаткування спеціального призначення 

10

28.91 

Виробництво машин і устаткування для металургії 

10

28.92 

Виробництво машин і устаткування для добувної промисловості та будівництва 

10

28.93 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення харчових продуктів і напоїв, перероблення тютюну 

10

28.94 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення текстильних, швейних, хутряних і шкіряних виробів 

10

28.95 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення паперу та картону 

10

28.96 

Виробництво машин і устаткування для виготовлення пластмас і гуми 

10

28.99 

Виробництво інших машин і устаткування спеціального призначення, н. в. і. у. 

10

30 

Виробництво інших транспортних засобів 

Х

30.1 

Будування суден і човнів 

10

30.11 

Будування суден і плавучих конструкцій 

10

30.12 

Будування прогулянкових і спортивних човнів 

10

30.20 

Виробництво залізничних локомотивів і рухомого складу 

10

30.9 

Виробництво транспортних засобів, н. в. і. у. 

10

30.92 

Виробництво велосипедів, дитячих та інвалідних колясок 

10

30.99 

Виробництво інших транспортних засобів і обладнання, н. в. і. у.

10

31 

Виробництво меблів 

Х

31.01 

Виробництво меблів для офісів і підприємств торгівлі 

10

31.02 

Виробництво кухонних меблів 

10

31.03 

Виробництво матраців 

10

31.09 

Виробництво інших меблів 

10

32 

Виробництво іншої продукції 

Х

32.12 

Виробництво ювелірних і подібних виробів *

*(виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням)

10

32.13 

Виробництво біжутерії та подібних виробів 

10

32.20 

Виробництво музичних інструментів 

10

32.30 

Виробництво спортивних товарів 

10

32.40 

Виробництво ігор та іграшок 

10

32.50 

Виробництво медичних і стоматологічних інструментів і матеріалів 

10

32.9 

Виробництво продукції, н. в. і. у. 

10

32.91 

Виробництво мітел і щіток 

10

32.99 

Виробництво іншої продукції, н. в. і. у. 

10

33 

Ремонт і монтаж машин і устаткування 

Х

33.1 

Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів, машин і устаткування 

10

33.11 

Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів 

10

33.12 

Ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення 

10

33.13 

Ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устаткування 

10

33.14 

Ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування 

10

33.15 

Ремонт і технічне обслуговування суден і човнів 

10

33.16 

Ремонт і технічне обслуговування повітряних і космічних літальних апаратів 

10

33.17 

Ремонт і технічне обслуговування інших транспортних засобів 

10

33.19 

Ремонт і технічне обслуговування інших машин і устаткування 

10

33.20 

Установлення та монтаж машин і устаткування 

10

35.1 

Виробництво, передача та розподілення електроенергії 

10

35.11 

Виробництво електроенергії 

10

35.12 

Передача електроенергії 

10

35.13 

Розподілення електроенергії 

10

35.14 

Торгівля електроенергією 

10

35.30 

Постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря 

10

37 

Каналізація, відведення й очищення стічних вод 

Х

37.00 

Каналізація, відведення й очищення стічних вод 

10

38 

Збирання, оброблення й видалення відходів; відновлення матеріалів 

Х

38.1 

Збирання відходів 

10

38.11 

Збирання безпечних відходів 

10

38.12 

Збирання небезпечних відходів 

10

38.2 

Оброблення та видалення відходів 

10

38.21 

Оброблення та видалення безпечних відходів 

10

38.22 

Оброблення та видалення небезпечних відходів 

10

38.3 

Відновлення матеріалів 

10

38.31 

Демонтаж (розбирання) машин і устаткування 

10

38.32 

Відновлення відсортованих відходів 

10

39 

Інша діяльність щодо поводження з відходами 

Х

39.00 

Інша діяльність щодо поводження з відходами 

10

41 

Будівництво будівель 

Х

41.10 

Організація будівництва будівель 

10

41.20 

Будівництво житлових і нежитлових будівель 

10

42 

Будівництво споруд 

Х

42.1 

Будівництво доріг і залізниць 

10

42.11 

Будівництво доріг і автострад 

10

42.12 

Будівництво залізниць і метрополітену 

10

42.13 

Будівництво мостів і тунелів 

10

42.2 

Будівництво комунікацій 

10

42.21 

Будівництво трубопроводів 

10

42.22 

Будівництво споруд електропостачання та телекомунікації 

10

42.9 

Будівництво інших споруд 

10

42.91 

Будівництво водних споруд 

10

42.99 

Будівництво інших споруд, н. в. і. у. 

10

43 

Спеціалізовані будівельні роботи 

Х

43.1 

Знесення та підготовчі роботи на будівельному майданчику 

10

43.11 

Знесення 

10

43.12 

Підготовчі роботи на будівельному майданчику 

10

43.13 

Розвідувальне буріння 

10

43.2 

Електромонтажні, водопровідні та інші будівельно-монтажні роботи 

10

43.21 

Електромонтажні роботи 

10

43.22 

Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання 

10

43.29 

Інші будівельно-монтажні роботи 

10

43.3 

Роботи із завершення будівництва 

10

43.31 

Штукатурні роботи 

10

43.32 

Установлення столярних виробів 

10

43.33 

Покриття підлоги й облицювання стін 

10

43.34 

Малярні роботи та скління 

10

43.39 

Інші роботи із завершення будівництва 

10

43.9 

Інші спеціалізовані будівельні роботи 

10

43.91 

Покрівельні роботи 

10

43.99 

Інші спеціалізовані будівельні роботи, н. в. і. у. 

10

45 

Оптова та роздрібна торгівля автотранспортними засобами та мотоциклами, їх ремонт 

Х

45.19 

Торгівля іншими автотранспортними засобами 

10

45.20 

Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів 

10

45.3 

Торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів 

10

45.31 

Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів 

10

45.32 

Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів 

10

46 

Оптова торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами 

Х

46.1 

Оптова торгівля за винагороду чи на основі контракту 

10

46.11 

Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами 

10

46.13 

Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами 

10

46.14 

Діяльність посередників у торгівлі машинами, промисловим устаткуванням, суднами та літаками 

10

46.15 

Діяльність посередників у торгівлі меблями, господарськими товарами, залізними та іншими металевими виробами 

10

46.16 

Діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами 

10

46.18 

Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами 

10

46.19 

Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту 

10

46.2 

Оптова торгівля сільськогосподарською сировиною та живими тваринами 

10

46.22 

Оптова торгівля квітами та рослинами 

10

46.23 

Оптова торгівля живими тваринами 

10

46.24 

Оптова торгівля шкірсировиною, шкурами та шкірою 

10

46.31 

Оптова торгівля фруктами й овочами 

10

46.32 

Оптова торгівля м’ясом і м’ясними продуктами 

10

46.33 

Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами 

10

46.34

Оптова торгівля напоями *(крім лікеро-горілчаних виробів)

10

46.36 

Оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами 

10

46.37 

Оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами 

10

46.38 

Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками 

10

46.4 

Оптова торгівля товарами господарського призначення 

10

46.41 

Оптова торгівля текстильними товарами 

10

46.42 

Оптова торгівля одягом і взуттям 

10

46.43 

Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення 

10

46.44 

Оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення 

10

46.45 

Оптова торгівля парфумними та косметичними товарами 

10

46.46 

Оптова торгівля фармацевтичними товарами 

10

46.47 

Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям 

10

46.49 

Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення 

10

46.5 

Оптова торгівля інформаційним і комунікаційним устаткуванням 

10

46.51 

Оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням 

10

46.52 

Оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткуванням, деталями до нього 

10

46.6 

Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням 

10

46.61 

Оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткуванням 

10

46.62 

Оптова торгівля верстатами 

10

46.63 

Оптова торгівля машинами й устаткуванням для добувної промисловості та будівництва 

10

46.64 

Оптова торгівля машинами й устаткуванням для текстильного, швейного та трикотажного виробництва 

10

46.65 

Оптова торгівля офісними меблями 

10

46.66 

Оптова торгівля іншими офісними машинами й устаткуванням 

10

46.69 

Оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням 

10

46.7 

Інші види спеціалізованої оптової торгівлі 

10

46.73 

Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням 

10

46.74 

Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткуванням і приладдям до нього 

10

46.75 

Оптова торгівля хімічними продуктами 

10

46.76 

Оптова торгівля іншими проміжними продуктами 

10

46.77 

Оптова торгівля відходами та брухтом 

10

46.9 

Неспеціалізована оптова торгівля 

10

46.90 

Неспеціалізована оптова торгівля 

10

47 

Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами 

Х

47.1 

Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах 

10

47.19 

Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах 

10

47.21 

Роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах 

10

47.22 

Роздрібна торгівля м’ясом і м’ясними продуктами в спеціалізованих магазинах 

10

47.23 

Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах 

10

47.24 

Роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах 

10

47.29 

Роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах 

10

47.4 

Роздрібна торгівля інформаційним і комунікаційним устаткуванням у спеціалізованих магазинах 

10

47.41 

Роздрібна торгівля комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах 

10

47.42 

Роздрібна торгівля телекомунікаційним устаткуванням у спеціалізованих магазинах 

10

47.43 

Роздрібна торгівля в спеціалізованих магазинах електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

10

47.5 

Роздрібна торгівля іншими товарами господарського призначення в спеціалізованих магазинах 

10

47.51 

Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах 

10

47.52 

Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах 

10

47.53 

Роздрібна торгівля килимами, килимовими виробами, покриттям для стін і підлоги в спеціалізованих магазинах 

10

47.54 

Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах 

10

47.59 

Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах 

10

47.6 

Роздрібна торгівля товарами культурного призначення та товарами для відпочинку в спеціалізованих магазинах 

10

47.61 

Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах 

10

47.62 

Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах 

10

47.63 

Роздрібна торгівля аудіо — та відеозаписами в спеціалізованих магазинах 

10

47.64 

Роздрібна торгівля спортивним інвентарем у спеціалізованих магазинах 

10

47.65 

Роздрібна торгівля іграми та іграшками в спеціалізованих магазинах 

10

47.7 

Роздрібна торгівля іншими товарами в спеціалізованих магазинах 

10

47.71 

Роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах 

10

47.72 

Роздрібна торгівля взуттям і шкіряними виробами в спеціалізованих магазинах 

10

47.73 

Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах 

10

47.74 

Роздрібна торгівля медичними й ортопедичними товарами в спеціалізованих магазинах 

10

47.75 

Роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах 

10

47.76 

Роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах 

10

47.78 

Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах 

10

47.79 

Роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах 

10

47.8 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках 

10

47.81

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами * (крім продажу підакцизних товарів, пально-мастильних, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, разом з цим, дозволено здійснювати роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів в ємкостях до 20 л та діяльність фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин)

10

47.82 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям 

10

47.89 

Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами 

10

47.9 

Роздрібна торгівля поза магазинами 

10

47.91 

Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет 

10

47.99 

Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами 

10

49 

Наземний і трубопровідний транспорт 

Х

49.10 

Пасажирський залізничний транспорт міжміського сполучення 

10

49.20 

Вантажний залізничний транспорт 

10

49.3 

Інший пасажирський наземний транспорт 

10

49.31 

Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення 

10

49.32 

Надання послуг таксі 

10

49.39 

Інший пасажирський наземний транспорт, н. в. і. у. 

10

49.4 

Вантажний автомобільний транспорт, надання послуг перевезення речей 

10

49.41 

Вантажний автомобільний транспорт 

10

49.42 

Надання послуг перевезення речей (переїзду) 

10

49.50 

Трубопровідний транспорт 

10

50 

Водний транспорт 

Х

50.10 

Пасажирський морський транспорт 

10

50.20 

Вантажний морський транспорт 

10

50.30 

Пасажирський річковий транспорт 

10

50.40 

Вантажний річковий транспорт 

10

51 

Авіаційний транспорт 

Х

51.10 

Пасажирський авіаційний транспорт 

10

51.2 

Вантажний авіаційний транспорт і космічний транспорт 

10

51.21 

Вантажний авіаційний транспорт 

10

52 

Складське господарство та допоміжна діяльність у сфері транспорту 

Х

52.10 

Складське господарство 

10

52.2 

Допоміжна діяльність у сфері транспорту 

10

52.21 

Допоміжне обслуговування наземного транспорту 

10

52.22 

Допоміжне обслуговування водного транспорту 

10

52.23 

Допоміжне обслуговування авіаційного транспорту 

10

52.24 

Транспортне оброблення вантажів 

10

52.29 

Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту 

10

53 

Поштова та кур’єрська діяльність *

*(крім пошти)

Х

53.20 

Інша поштова та кур’єрська діяльність 

*(крім пошти)

10

55 

Тимчасове розміщування 

Х

55.10 

Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування 

10

55.20 

Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання 

10

55.30 

Надання місць кемпінгами та стоянками для житлових автофургонів і причепів 

10

55.90 

Діяльність інших засобів тимчасового розміщування 

10

56 

Діяльність із забезпечення стравами та напоями 

Х

56.10 

Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування 

10

56.2 

Постачання готових страв 

10

56.21 

Постачання готових страв для подій 

10

56.29 

Постачання інших готових страв 

10

58 

Видавнича діяльність 

Х

58.1 

Видання книг, періодичних видань та інша видавнича діяльність 

10

58.11 

Видання книг 

10

58.12 

Видання довідників і каталогів 

10

58.13 

Видання газет 

10

58.14 

Видання журналів і періодичних видань 

10

58.19 

Інші види видавничої діяльності 

10

58.2 

Видання програмного забезпечення 

10

58.21 

Видання комп’ютерних ігор 

10

58.29 

Видання іншого програмного забезпечення 

10

59 

Виробництво кіно-та відеофільмів, телевізійних програм, видання звукозаписів 

Х

59.1 

Виробництво кіно — та відеофільмів, телевізійних програм 

10

59.11 

Виробництво кіно — та відеофільмів, телевізійних програм 

10

59.12 

Компонування кіно — та відеофільмів, телевізійних програм 

10

59.13 

Розповсюдження кіно — та відеофільмів, телевізійних програм 

10

59.14 

Демонстрація кінофільмів 

10

59.20 

Видання звукозаписів 

10

62

Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність 

Х

62.01 

Комп’ютерне програмування 

10

62.02 

Консультування з питань інформатизації 

10

62.03 

Діяльність із керування комп’ютерним устаткуванням 

10

62.09 

Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем 

10

63 

Надання інформаційних послуг 

Х

63.1 

Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність; веб-портали 

10

63.11 

Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність 

10

63.9 

Надання інших інформаційних послуг 

10

63.91 

Діяльність інформаційних агентств 

10

63.99 

Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у. 

10

66.22 

Діяльність страхових агентів і брокерів 

*(крім страхових брокерів)

10

68 

Операції з нерухомим майном 

Х

68.20 

Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна * (земельні ділянки, загальна площа яких не перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа, яких не перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких не перевищує 300 м2)

10

69 

Діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку *

*(крім самозайнятих осіб, які здійснюють нотаріальну, адвокатську діяльність та арбітражних керуючих)

Х

69.10 

Діяльність у сфері права *

*(крім самозайнятих осіб, які здійснюють нотаріальну, адвокатську діяльність та арбітражних керуючих)

10

69.20 

Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування * (крім аудиту)

10

70.21 

Діяльність у сфері зв’язків із громадськістю 

10

71.1 

Діяльність у сферах архітектури та інжинірингу, надання послуг технічного консультування 

10

71.11 

Діяльність у сфері архітектури 

10

72 

Наукові дослідження та розробки 

Х

73.1 

Рекламна діяльність 

10

73.11 

Рекламні агентства 

10

73.12 

Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації 

10

74 

Інша професійна, наукова та технічна діяльність 

Х

74.10 

Спеціалізована діяльність із дизайну 

10

74.20 

Діяльність у сфері фотографії 

10

74.30 

Надання послуг перекладу 

10

74.90 

Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у. 

10

75.0 

Ветеринарна діяльність 

10

77.1 

Надання в оренду автотранспортних засобів 

10

77.11 

Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів 

10

77.12 

Надання в оренду вантажних автомобілів 

10

77.2 

Прокат побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

77.21 

Прокат товарів для спорту та відпочинку 

10

77.22 

Прокат відеозаписів і дисків 

10

77.29 

Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

77.3 

Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів 

10

77.31 

Надання в оренду сільськогосподарських машин і устаткування 

10

77.32 

Надання в оренду будівельних машин і устаткування 

10

77.33 

Надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп’ютерів 

10

77.34 

Надання в оренду водних транспортних засобів 

10

77.35 

Надання в оренду повітряних транспортних засобів 

10

77.39 

Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів. н. в. і. у. 

10

78 

Діяльність із працевлаштування 

Х

78.10 

Діяльність агентств працевлаштування 

10

78.20 

Діяльність агентств тимчасового працевлаштування 

10

78.30 

Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами 

10

79 

Діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг бронювання та пов’язана з цим діяльність 

Х

79.11 

Діяльність туристичних агентств

10

79.90 

Надання інших послуг бронювання та пов’язана з цим діяльність 

10

80 

Діяльність охоронних служб та проведення розслідувань 

Х

80.10 

Діяльність приватних охоронних служб 

10

80.20 

Обслуговування систем безпеки 

10

80.30 

Проведення розслідувань 

10

81 

Обслуговування будинків і територій 

Х

81.10 

Комплексне обслуговування об’єктів 

10

81.21 

Загальне прибирання будинків 

10

81.22 

Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об’єктів 

10

81.29 

Інші види діяльності із прибирання 

10

81.30 

Надання ландшафтних послуг 

10

82 

Адміністративна та допоміжна офісна діяльність, інші допоміжні комерційні послуги 

Х

82.1 

Адміністративна та допоміжна офісна діяльність 

10

82.11 

Надання комбінованих офісних адміністративних послуг 

10

82.19 

Фотокопіювання, підготування документів та інша спеціалізована допоміжна офісна діяльність 

10

82.20 

Діяльність телефонних центрів 

10

82.30 

Організування конгресів і торговельних виставок 

10

85 

Освіта 

Х

85.10 

Дошкільна освіта 

10

85.20 

Початкова освіта 

10

85.3 

Середня освіта 

10

85.31 

Загальна середня освіта 

10

85.32 

Професійно-технічна освіта

10

85.5 

Інші види освіти 

10

85.51 

Освіта у сфері спорту та відпочинку 

10

85.52 

Освіта у сфері культури 

10

85.53 

Діяльність шкіл підготовлення водіїв транспортних засобів 

10

85.59 

Інші види освіти, н. в. і. у. 

10

85.60 

Допоміжна діяльність у сфері освіти 

10

86 

Охорона здоров’я 

Х

86.2 

Медична та стоматологічна практика 

10

86.21 

Загальна медична практика 

10

86.22 

Спеціалізована медична практика 

10

86.23 

Стоматологічна практика 

10

86.90 

Інша діяльність у сфері охорони здоров’я 

10

87 

Надання послуг догляду із забезпеченням проживання 

Х

87.10 

Діяльність із догляду за хворими із забезпеченням проживання 

10

87.20 

Надання послуг догляду із забезпеченням проживання для осіб з розумовими вадами та хворих на наркоманію 

10

87.30 

Надання послуг щодо догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та інвалідів 

10

87.90 

Надання інших послуг догляду із забезпеченням проживання 

10

88 

Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання 

10

88.10 

Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів 

10

88.9 

Надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання 

10

88.91 

Денний догляд за дітьми 

10

90

Діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг 

Х

90.03 

Індивідуальна мистецька діяльність 

10

90.01

Театральна та концертна діяльність 

10

90.04 

Функціонування театральних і концертних залів 

10

91 

Функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури 

Х

91.01 

Функціонування бібліотек і архівів 

10

91.02 

Функціонування музеїв 

10

91.03 

Діяльність із охорони та використання пам’яток історії, будівель та інших пам’яток культури 

10

91.04 

Функціонування ботанічних садів, зоопарків і природних заповідників 

10

93 

Діяльність у сфері спорту, організування відпочинку та розваг 

Х

93.1 

Діяльність у сфері спорту 

10

93.11 

Функціонування спортивних споруд 

10

93.12 

Діяльність спортивних клубів 

10

93.13 

Діяльність фітнес-центрів 

10

93.19 

Інша діяльність у сфері спорту 

10

93.2 

Організування відпочинку та розваг 

10

93.21 

Функціонування атракціонів і тематичних парків 

10

93.29 

Організування інших видів відпочинку та розваг 

10

95 

Ремонт комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку 

Х

95.1 

Ремонт комп’ютерів і обладнання зв’язку 

10

95.11 

Ремонт комп’ютерів і периферійного устаткування 

10

95.12 

Ремонт обладнання зв’язку 

10

95.2 

Ремонт побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

95.21 

Ремонт електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування, відтворення звуку й зображення 

10

95.22 

Ремонт побутових приладів, домашнього та садового обладнання 

10

95.23 

Ремонт взуття та шкіряних виробів 

10

95.24 

Ремонт меблів і домашнього начиння 

10

95.25 

Ремонт годинників і ювелірних виробів 

10

95.29 

Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку 

10

96 

Надання інших індивідуальних послуг 

Х

96.01 

Прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів 

10

96.02 

Надання послуг перукарнями та салонами краси 

10

96.03 

Організування поховань і надання суміжних послуг 

10

96.04 

Діяльність із забезпечення фізичного комфорту 

10

96.09 

Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у. 

10

 

 

Секретар міської ради                                                                         Л.І.Дудка

 

Додаток 4

до рішення ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування транспортним податком на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники:

1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування.

 

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

 

IІІ. База оподаткування:

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1 цього Положення.

 

ІV. Ставки/розмір:

4.1. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2.1 цього Положення.

 

 1. Порядок обчислення:

5.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

5.2. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і відображають її в декларації з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

5.3. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

5.4. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

5.5. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

VІ. Податковий період:
6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

VІІ. Строк та порядок сплати:
7.1. Транспортний податок сплачується:

- фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.


ІХ. Строк та порядок подання звітності:

9.1. Платники транспортного податку – юридичні особи подають у строк до 20 лютого базового податкового (звітного) року до контролюючого органу декларацію за встановленою формою, в якій самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

Додаток 5

до рішення ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники:

1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

1.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

 

ІІ. Об’єкти оподаткування:

2.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

2.2. В даному Положенні терміни вживаються в наступному значенні:

паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування;

місце для паркування – місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху;

майданчики для паркування – площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, на якій відповідно до рішення міської ради здійснюється платне паркування транспортних засобів;

спеціально відведені автостоянки – площа території (землі), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначається міською радою для цілей паркування транспортних засобів із встановленням правил щодо відповідальності за збереження транспортних засобів.

До спеціально відведених автостоянок належать комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету з метою організації та здійснення паркування транспортних засобів. Не належать до спеціально відведених автостоянок гаражі та стоянки, користувачі яких є платниками земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також за земельні ділянки, що належать до прибудинкових територій.

 

IІІ. База оподаткування:
3.1. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

 

ІV. Ставки/розмір:

4.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в межах максимальної величини, визначеної Податковим кодексом України.

4.2. Ставки збору за місця для паркування транспортних засобів визначені у Додатку 5.1 до цього Положення.

 

 1. Порядок обчислення:

5.1. Сума збору, що підлягає сплаті за податковий (звітний) квартал і відображається в податковій декларації, розраховується за формулою:

P = S*C*D,

де P – сума збору,

     S – площа об’єкту оподаткування, кв. метри;

     C – ставка збору, у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, визначена у відсотках від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

     D – сумарна кількість днів за податковий період, впродовж яких проводиться діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів.

5.2. Сума збору розраховується за кожним об’єктом оподаткування окремо.


VІ. Податковий період:

6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

VІІ. Строк та порядок сплати:

7.1. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.


ІХ. Строк та порядок подання звітності:
9.1. Податкова декларація подається за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

 

Х. Додаткові норми Положення:

10.1. Організація і здійснення паркування транспортних засобів.

10.1.1. Майданчики для паркування транспортних засобів та спеціально відведені автостоянки призначені для тимчасового перебування транспортних засобів зі стягненням плати за час паркування, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю.

10.1.2. Організація майданчиків та спеціально відведених автостоянок для паркування транспортних засобів на території Вовчанської міської ради здійснюється міською радою за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів господарювання, за попереднім погодженням з уповноваженими органами.

10.1.3. Вовчанська міська рада:

             1) Затверджує перелік земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначається місцезнаходження кожної земельної ділянки, загальна площа, кількість місць для паркування.

Такий перелік визначений у Додатку 5.2 до цього Положення.

             2) Веде реєстр майданчиків для паркування транспортних засобів та спеціально відведених автостоянок, за необхідності вносить до нього зміни і доповнення.

             3) Визначає суб’єктів господарювання, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та на спеціально відведених автостоянках, та з якими укладаються договори на експлуатацію зазначених місць для паркування.

             4) У разі змін і доповнень до реєстру майданчиків для паркування та спеціально відведених автостоянок протягом 5 днів надає інформацію до органу державної податкової служби.

10.1.4. Суб’єкт господарювання, після підписання договору на експлуатацію майданчика для паркування або спеціально відведеної автостоянки, зобов’язаний:

       1) Обладнати місця для паркування:

                 - дорожніми знаками і дорожньою розміткою відповідно до
                          Правил дорожнього руху;

                 - спеціальними технічними пристроями (огорожею, в’їзними і 
                          виїзними бар’єрами, шлагбаумами, приміщеннями для
                          охоронців і т.п.) за необхідності;

                 - інформаційним стендом (табличкою), розташованим на
                          видному місці, який містить інформацію про суб’єкт
                          господарювання (назва або ПІП фізичної особи – підприємця,
                          адреса, телефон керівника, особа, яка приймає претензії),
                          схему паркувальної зони, перелік осіб, які мають право на
                          безоплатне паркування легкових автомобілів відповідно до
                          статті 30 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в
                          Україні», режим роботи.

         2) Підготувати працівників, які обслуговують майданчик для паркування або спеціально відведену автостоянку, забезпечити їх нагрудними знаками і посвідченнями встановленого зразка на підставі Наказу Міністерства ЖКГ № 429 від 01.12.2010 р. та контролювати виконання цими працівниками своїх обов’язків.

        3) Забезпечити працівників, які обслуговують майданчик для паркування або спеціально відведену автостоянку, реєстраторами розрахункових операцій або квитанціями встановленого зразка, оформленими відповідно до чинного законодавства.

        4) Проводити роз’яснювальну роботу і вживати заходи щодо  недопущення проведення стихійної торгівлі в межах території, призначеної для паркування.

        5) Контролювати повноту і своєчасність оплати водіями послуг паркування.

        6) Своєчасно надавати до контролюючих органів розрахунок збору за місця для паркування транспортних засобів і в повному обсязі перераховувати його до бюджету.

10.1.5. У разі організації майданчиків для платного паркування поруч з ринками, торговими центрами тощо, суб’єкти господарювання можуть організовувати та провадити діяльність із паркування транспортних засобів за рішенням міської ради.

10.1.6. Виконавчий комітет міської ради забезпечує розробку паспортів спеціально відведених місць для паркування, в яких зазнається їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку, режим роботи, інша інформація за необхідності. У випадках, передбачених чинним законодавством, такі паспорта погоджуються уповноваженими органами.

10.1.7. Власники майданчиків для паркування та спеціально відведених автостоянок забезпечують виділення та облаштування, в межах таких майданчиків та автостоянок, місць для безоплатного паркування легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опоно-рухового апарату, члени їхніх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передане право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів з ураженням опоно-рухового апарату, а також, для безоплатного паркування транспортних засобів, що належать підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату. Кількість місць для безоплатного паркування становить не менше 10 відсотків загальної кількості місць для паркування транспортних засобів, але не менше, як для одного транспортного засобу, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.  

                  

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

 

Додаток 5.1

до Положення про оподаткування збором за місця для паркування
транспортних засобів на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

 

Ставки збору за місця для паркування транспортних засобів

на 2018 рік,

введені в дію з 1 січня 2018 року

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

Група (категорія) платників, критерій їх визначення

Ставка збору 
(у відсотках)

Юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів – автомобілів таксі

0,025

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

Додаток 5.2

до Положення про оподаткування збором за місця для паркування
транспортних засобів на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

ПЕРЕЛІК

земельних ділянок, спеціально відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

№ з/п

Адреса розміщення земельної ділянки

Назва суб’єкту господарювання, в експлуатації якого знаходиться земельна ділянка

Загальна площа земельної ділянки, кв. метрів

Кількість місць для паркування (автомобілів)

1

Вул. Авіаційна, біля продовольчого магазину

ФОП

Шеремет Тетяна Олександрівна

40

4

2

Вул. Торгова, біля медичного центру

ФОП

Черваньов Сергій Володимирович

50

5

3

Вул. Колокольцова, біля кафе «Альонушка»

ФОП

Черваньов Сергій Володимирович

60

6

4

Вул. Колокольцова, біля аптеки «Здоров’я»

ФОП

Демченко Світлана Миколаївна

20

2

5

Вул. Авіаційна, біля кафе «Сокіл»

ФОП

Демченко Світлана Миколаївна

20

2

6

Вул. Соборна, біля кафе «Талісман»

ФОП

Брауде Володимир Ілліч

40

4

РАЗОМ

230

23

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

Додаток 6

до рішення ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

ПОЛОЖЕННЯ

про оподаткування туристичним збором на території Вовчанської міської ради

 

І. Платники:

1.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Вовчанської міської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

 

1.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

 

1.3. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, на території Вовчанської міської ради;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

 

IІ. База оподаткування:

2.1. Базою справляння туристичного збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 2.3 цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

2.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (ввіз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

 

2.3. Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах укладеного договору.

 

ІІІ. Ставки/розмір:

3.1. Ставки збору встановлюються у відсотках до бази оподаткування.

3.2. Ставки збору визначені у Додатку 6.1 до цього Положення.

 

ІV. Порядок обчислення:

4.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

 

 1. Податковий період:

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

VІ. Строк та порядок сплати:

6.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації, за місцезнаходженням податкових агентів.


VІІ. Строк та порядок подання звітності:

7.1. Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

 

Секретар міської ради                                                                                Л.І.Дудка

 

Додаток 6.1

до Положення про оподаткування туристичним збором 
на території Вовчанської міської ради,
затвердженого рішенням ____ сесії VIІ скликання

від ____________ 2017 року № ____-VIІ

 

 

 

Ставки туристичного збору

на 2018 рік,

введені в дію з 1 січня 2018 року

 

 

Адміністративно-територіальна одиниця,
на яку поширюється дія рішення органу місцевого самоврядування:

Код області

Код району

Код КОАТУУ

Назва

63

63216

6321610100

місто Вовчанськ, село Плетенівка

 

 

Група (категорія) платників, критерій їх визначення

Ставка збору 
(у відсотках)

Податкові агенти, визначені пунктом 2.3 цього Положення

1,000

 

Секретар міської ради                                                                             Л.І.Дудка